Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on. Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují. Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit…. (oficiální text distributora)

klerik

ATTACK THE BLOCK zbožňujem. Toto je niekde úplne inde. Ale už z obsadenia mi bolo jasné, že to bude poňaté odlišne. Je to stret modernej nerdovskej komédie (Jonah Hill, Richard Ayoade ) a starej rodinnej (Ben Stiller, Vince Vaughn). Nie je to veľmi napínavé či smiešne, ale celý film príjemne plynie a má pár fajn scén a originálnych nápadov. Trochu vyváženejšie ako KRÁĽ SHOPPING CENTRA, menej drzé ako PAUL. Bavil som sa, ale nabudúce si pustím radšej niektorý z filmov Edgara Wrighta... ()

korbitch22

Typická americká zbytečnost která mrhá hereckým obsazením, nevyužívá svůj potenciál a je zoufale nevtipná.Spousta sexistických hlášek, fekálního humoru co není vtipný a neuvěřitelné porce trapných výstupu a to především v podání neskutečně otravného Forteho.Je to vlastně buranská komedie a partě obyčejných chlápků se svými obyčejnými životními problémy a mimozemská invaze je jaksi úplně mimo a prvního emzáka se dočkáte po hodině filmu a to je dost zoufalé.Když je to všechno navíc neuvěřitelně předvídatelné je zaděláno na průser.Stiller byl suchej vždycky a jeho éra už je dávno pryč a Hilla jsem neměl rád nikdy.Jediná pozitiva jsou proto Vaughn, který je přes svojí imbecilitu vlastně jediný vtipný a nablblý Ayoade, který si pro začátek za velkou louží nevybral nejlepší vstupenku a pár dobrých vtipů a když myslím pár, tak tedy opravdu dva, které ale měli sílu a rozesmáli mě až k breku.Na druhou stránku to uteklo rychle, pár hlášek se místy našlo a vlastně mám i jednu výhodu, protože jsem od toho nečekal vůbec nic tudíž nejsem zklamaný, ale ani překvapený, jednohubka na jeden večer kterou mírně nadhodnotím a typická ukázka zbytečného filmu a netalentovaného režiséra.50%. ()

Chrustyn

Po všech směrech nevýrazná a ostudně nevyužitá komedie, která má dobrý nápad (emzáci vs. nesourodá partička sousedů) i skvělé komediální herce, ale amatérského režiséra. Film je sice nenáročný a první půlka slušně utíká, (překvapivě zde sci-fi část, nehraje tak velkou roli) ale náznak vtipu či zábavy se prakticky nevyskytuje a jediné, čím si film alespoň trochu drží pozornost je dospělé pojetí (převážně vulgární mluva je na denním pořádku). Přesto je to ohromná škoda, protože to mohla být parádní zábava. ()

Nettrass

Jsem chytřejší, než můj pevný disk, takovouhle dementovinu, bych si do paměti určitě neukládal. No proto..., koukám, že i on to smazal. ()

BMW12

Snímek, který nemá moc vysoké hodnocení, ale mě se velice líbil. Hlavně musím ocenit to, že se jedná o Sci-Fi komedii, protože takových komedií se moc netočí. Jinak se mi líbil herecký výkon všech 4 hlavních postav. :-) ()

Pítrs85

Může obsahovat stopové prvky spoilerů... ale u týhle pí*oviny je to úplně jedno. Bene Bene, do čeho si nám to zase vlezl, a já už myslel, že máš období těhle neftipných komedií za sebou, ale ono prd! Tohle je tvoje dno, chlape. Samozřejmě je jednoduchý najít hlavního viníka téhle neskutečné sračky- koukám se na tebe, Sethe Rogene (hned mi bylo jasný, že s tím musí mít něco společnýho zrovna on). The Watch je přesně ten typ filmu, u kterýho je vám za vaše kdysi velice oblíbené herce (Stiller, Vaughn, Ayoade) zatraceně stydno. A to, že tam Maurice Moss absolutně nezapadá, a tak jeho emzáckou identitu odhalíte po asi dvou minutách, už je jaksi vedlejší. Zkrátka na některé jistoty se můžete v životě vždycky spolehnout. Tak jako třeba na tu, že kde hraje ta parodie na herce jménem Jonah Hill, stojí to vždycky za hovno... ()

eraserhead666

Fakt pěkná partička pičusů. Jonah Hill je skvělý, postava Bena Stillera je opravdu až nechutná. Ayoade překvapil, nečekal jsem ho. No a Vaughn je prostě klasik. Ta mimozemská zápletka je tak absurdní, až zábavná. Sakra, proč někdo u nás nedělá takové orgie? ()

MáŠa

tak na nedělní odpoledne možná; jinak strašné to není, ale nějak výjimečné taky ne; na začátku to vypadá i celkem nadějně, ale pak je to takové dá se říci rodinné, protože mluvit o komedii by bylo silné slovo; a dobré sci-fi taky vypadají jinak ()

matestlust

Pohodová komedie s celkem slušným all star teamem. Pravda, tenhle nápad šel provést daleko lépe, zvlášť, když se člověk podívá na všechna ta jména, která se podílela na tomhle filmu, některé vtípky se hodně minuly a celkové zaměření na ,,emzáky" mohlo být lepší. I tak je to ale fajnová odlehčená podívaná, která neurazí. 3* ()

Morholt

Stiller je už ztracenou existencí, ale Vaughn přece už dokázal, že umí hrát. Třeba v Return to Paradise. Tak proč se pořád motá v takovejch sračkách? A tohle sračka bezesporu je. Bez vtipu, extra triků, který rozpočet sliboval a bez děje. Tohle nemělo prostě nic. Jediný, co stojí za povšimnutí byl Jonah Hill, kterej ani nemusel moc hrát, aby tu bídu okolo sebe trumfnul. A pak je tu samozřejmě Morris Moss, ale kde ten se tady vzal, to je ve hvězdách. 10% ()

luka4615

Povedená komediální záležitost s explozivními gagy a absurdními situacemi, která rovněž zaujme sympatickými hereckými výkony a neotřele podávaným příběhem. Pokud tedy hledáte nenáročnou a zábavnou jednohubku na ospalé odpoledne, snímek The Watch je přesně tím pravým. Dobrá práce! „I have this one scenario in my mind. I kinda hope it plays out like this: young, sexy, Asian housewife, alone at night, frightened. A noise out by the trash cans. Best call the neighbourhood watch. I show up, look heroic, and then... get this - she sucks my balls.“ ()

TheJokerCZ

Bože, to jsem si zase jednou dal. Myslel jsem, že to bude ptákovina, ale že by to byla až taková, to jsem nečekal. Absurdními situacemi se tu rozhodně neplýtvalo. A to ten trailer nevypadal špatně. Kdyby jsem se alespoň více smál během sledování, ale ono to nešlo. Nekonečných 102 minut trvající slátanina. 3/10 ()

ScarPoul

Uspokojivé vo všetkých smeroch. Nie je to dokonalosť, ale ani sa to na ňu nehrá. Neviem či je to náladou s akou som film pozeral, ale užíval som si ho. Hlavná štvorka bola perfektná. Tu nie je o čom. Vidno po kope takúto bandu je jednoducho po dlhom čase veľmi príjemné. Celý nápad s mimozenšťanmi je skvelo prezentovaný a pomáha tak postavám vytvoriť mnoho vtipných situácií. A aj keď sa nejedná o komédiou roka Schaffer je natoľko zručný z robenia svojich videoklipov pre Lonely Island, že atmosféru predmestia, orgií a aj sci- fi filmov z 50 rokov vystihol dokonale. Je to uletené a je to v mnohých smeroch značne jednoduché, ale na zúčastnených vidno, že sa zabávali. Plus Ayoade bol ako obvykle perfektný. Ja toho kučeravého černocha proste žerem. Dávam síce tri ale The Watch sa zaraďuje ako ďalší film do mojej pokladnice guilty pleasures. ()

Bowser

Naprosto se schoduji s uživatelem T2 Herecké výkony herců Ben Stiller a Vince Vaughn byly opravdu otřesné. Vtipy byly trapný a nebylo se čemu pořádně zasmát. ()

Terva

CITÁT - Snad tam není ještě jeden? Film je strašná sračka. Nudné, oplzlé, strašné. VIDĚNO ASI O TÝDEN POZDĚJI - CITÁT - Co je tam ve Vesmíru? A co je za tím a co za tím za tím, a chci to vůbec vědět?........... Jsem potěšen, že noční hlídač v supermarketu takhle skončil. Neměl poslouchat tak hnusnou hudbu. Antonio Guzman jako novopečený Američan dohlídal. CITÁT - NO MORE MURDERS........... Dal jsem tomu snímku ještě jednu šanci, vlastně druhou šanci. Ale i tak se křečovitě držím, abych to nevypnul. Někde na ČSFD jsem totiž četl, že prý jsou tu pěkní mimozemšťané. Tak je chci vidět. Zatím však žádní mimozemšťané, jen tupé dialogy, příšerné úchylné scény a stupidní chování některých individuí. Příkladem je určitě debilní chování Boba s matrioškou. Bob je prostě blb s velkým B. To je humor. Prst na stopce nechtěl zmáčknout Stop a čekal na mimozemšťany. Ti nakonec přijdou (vylezou), ale jejich příchod naznačovala spousta scén převzatých z jiných filmů. Tak nevím, zda to byla parazitace nebo parodie. Pravda, mimozemšťani jsou nádherní, ale příběh nezachrání. Finální scéna je dramatická a vizuálně nádherná. Je možná dobré vše přeskočit a pustit si jen posledních patnáct minut. CITÁT - Miř na pinďoury............. Poslední scény jsou za tři. ()

JohnCZ

Další z řady oddychových a pořádně nahláškovaných komedií, které pobaví, ale na které velmi rychle zapomenete. Efekty super, herci obstojní, scénář slabej a plnej děr. Ale na pobavení to naprosto stačí. Odkazy na Avatara, Blízká setkání a několik dalších filmů hodně pobavily. ()

Lyli

Nehorázný masakr. Celý je to naprosto bizarní a o to větší sranda. Hlavní čtyřka je sice parta volů, ale to nic nemění na tom, že jsou to sympaťáci. Něčím mi to lehce připomíná Pařbu v Las Vegas. Tenhle film stojí za vidění, pokud se chcete pobavit. ()