Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on. Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují. Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit…. (oficiální text distributora)

Ajinka126

Páni, to ale byla degradace herectví! To se chtěli vysmívat anebo přiživovat na skvělém a vážném Predátorovi, Avatarovi či Invazi? Když se někdo snaží bezostyšně přihrát vlastní polívčičku nad cizím úspěchem, nemívá to dobrý výsledek. Tohle je příklad šílené slátaniny, která postrádá to základní v tomto žánru... a to HUMOR!! ()

liquido26

Buď se to dá chápat jako průměrná komedie s přestřeleným nechutným humorem nebo jako guilty pleasure úlet, kterej je tak blbej až je vtipnej. Já se kloním k druhý interpretaci :-) Potěšil Richard Ayoade z IT Crowd. ()

PauloZ

No jejej, to je kritiky. Ale přiznám se, že jsem někdy rád, za tak negativně komenty, protože pak čekám totální koninu a ve výsledku jsem častokrát mile překvapen. The Watch je skvělý mix výplachové komedie, kde nemusíme hloubavě přemýšlet kdo, co a proč, se sci-fi tématikou, která baví už od samotného začátku. Hlavní čtverka dle mého gusta, celý příběh a stavění děje naprosto bez problémů. Několik scén je fakt skvělých, alieni na úrovni, snaha o záhadnost a napětí v několka případech funguje a konečný šůting s několika slowmotiony no problemo + řízný OST. Ano, vynechal bych vážný rodinný problém Stillera a nechal bych celou stopáž v crazy style, ale proč bych se proboha měl u KOMEDIE, vy aliení mozky, zabívat tím, že mají smrtelné místo na koulích a podobnýma krávovinama. Tohle není životopisné drama. V rámci žánru a spojením s emzáckou invazí je to rozhodně povedené a zábavné. 3,65*, tudíž podpořím 4*, protože na ty komenty se nedá dívat :). ()

Astaroth12

To to bolo čo? Obsah som si prečítal ale len prvú polovicu, tak som vobec netušil, že to bude o mimozemšťanoch. B.Stillerov Deň Nezávislosti,tak to asi sotva. Zábavné to bolo ale len v par momentoch. B.Stillerovi a V.Vaughnovi dochádza dych, chceli zaujať trocha iným žánrom(Sci-FI) ale nestalo sa tak. ()

Kryton

Těžký průměr, který míchá mimozemskou invazi s buranskou komedii o obyčejných chlápcích, kteří si hrajou na sousedskou hlídku. Stiller a Vaughn standart, ale Hill přechcal všechny okolo. Bohužel z toho šlo určitě vymačkat daleko více než jen jedny utržený koule. ()

ledzepfan

V rámci sci-fi komedií klidně za 4 rudé, protože tenhle suchej humor mi docela sedí a je škoda, že ho docení jen málo lidí. Taky je zajímavé sledovat jak jsou fóry o kouření ptáků, honění péra a konzistenci mrdky haluzoidně vybalancované tak, že jsou sice z podstaty zbytečně záchodové, ale podané jsou tak, že pořád vyznívají vcelku jemně a nezávadně. Ve srovnání s podobným Worlds End hlídka s přehledem vyhrává jak ve fórech, tak v celkové záživnosti a svižnosti. ()

JimWayne

Nemuselo to byť tak zlé a príšerne hlúpe kebyže sa neobjavia emzáci. Obyčajné vyšetrovanie a pátranie po ľudskom zločincovi by filmu určite pomohlo. Kvalitný herci ,ktorí kývli len z jedného dôvodu a to dobre tučný honorár. Raz začas vybehol z úst nejaký priemerný vtip ale to na komédiu v ktorej sú Stiller, Vaughn a Hill nestačí. Stručne povedané megablbosť roka. ()

baribal

Strašná trapárna. Stiller a Vaughn už mají svoje nejlepší komediální léta za sebou, Hill naopak poslední léta hraje spíš v tom lepším (The Watch je výjimka jeden z jeho nejhorších filmů).. a co Ayoade? nebo spíš Maurice Moss?.. Bambilionkrát lepší by to bylo v pojetí "co dělá maurice o prázdninách..".. protože jako mu Roy jednou řekl "ty se seznamuješ jenom na dovolené".. no a to je v sousedské hlídce v podstatě pravdou. V čem je problém? Mizernej režisér.. ale to mě nezajímá a tohle je prostě krávovina. ()

SaNcHeZ_cz

Stiller, Vaughn, Ayoade a Hill. Kdyby mi někdo řekl, že ve filmu kde působí tahle čtveřice bude nejvtipnější poslední jmenovaný, asi bych mu ještě před rokem řekl, ať si zajde za Chocholouškem přeměřit tlak v mozkovně, že s ním nebude něco v pořádku. Tohle se ovšem stalo realitou právě v sousedské hlídce. Hodinu a třičtvrtě dlouhá přehlídka zbytečností, trapností, klišé a vůbec všeho, co jste mohli vidět už kdekoliv jinde (tedy kromě explodujících krav, ty se neohrají), poskládaného dohromady do nudného mixu, který boduje jen opravdu vyjímečně. Není tak velký problém odhalit jeho prvoplánové snahy o to v posmrtné křeči pobavit alespoň trochu. Marně. [40%] ()

MartinezZ odpad!

Ukázkově nevhodně zbytečná nevtipná nezajímavá a místy až trapná americká... tentononc. Nedokázal jsem to dokoukat v celku, musel jsem přeskakovat v ději. Žádný vtip, žádná akce, jen koncentrované trapno. Pokud chcete vidět něco ulítlého o tom, jak skupinka outsiderů nakope zadnici ufounům, co má grády i vtip, doporučuji Attack the Block. TOHLE, to byla hrůza. ()

Paxxx.cz

Na první pohled jde o film s tupým příběhem, na druhou stranu jsem se zasmál daleko více než-li u jiných komedií. Nejvíce mě bavil Vaughn, který zde zastínil i mého oblíbeného baviče Stillera...60%. ()

Lamiczka

Tak se mi zdá, že Sousedská hlídka se snaží diváka utáhnout na vařené nudli. Člověk se těší, že od takových herců, jako je Ben Stiller nebo Vince Vaughn, kteří se v branži pohybují už takovou dobu, vyplodí něco rozumnějšího a konstruktivnějšího než doslova splácaninu všeho možného. A chudák Richard Ayoade musí hrát takového ubožáčka sexuchtivého, to je taky tak trapné. Ostatně jako všechno v tomhle filmu. Kdyby se mohl člověk alespoň něčemu zasmát, ale ani to mi nebylo dopřáno. Suchopárné a naprosto nevhodné vtípky mi rozhodně lepší den neudělaly. Nedokážu si představit, kterou (a asi dost psychotickou) mysl, mohla napadnout takováhle konina. Vždyť to nedávalo žádný smysl. A to, že do toho zapletli ještě mimozemšťany, tak to tomu nasadili korunu. Pokud tedy nejste otrlý divák a nemáte rádi takovéto úchylárny, nebo nejste vášnivý fanda alespoň jednoho z hlavních postav, tak se na to snad radši ani nekoukejte. Já si u toho alespoň vyžehlila. ()

ArsenalEagle

Ničím neurážející.. ne, to bych týhle sci-fi blbině asi křivdil.. komedie, která má za úkol jen a jen pobavit a někomu na hodinu a půl vypnout mozek. Nenápadná komedie, kterou táhne ústřední kvarteto a právě ona, již zmíněná, sci-fi vložka. Vrcholem filmu je skvěle zpracovaná závěrečná třicetiminutovka. ()

JJ.Gibson

Neuvěřitelná opakuji neuvěřitelná kravina :D U žádného jiného filmu jsem si neřek tolikrát WTF?? jak u Sousedské hlídky!!! Upřímně rečeno, vůbec nechápu jak scénaristi mohli něco podobného splodit. Ben Stiller jako senior manažer svého super obchoďku ve městě, kde se je všechno super a všichni jsou super a kde se řeší vztahy a kde se stane vražda Stillerova mexického kamaráda, takže se rozhodne založit Sousedskou hlídku za účelem jeho dopadení. Dejme tomu, s tím problém nemám, ale přimíchejme do této substance další přísady - nepřátelské emzáky a vcelku nevskusný sprostý humor. Z toho už vznikne vcelku slušná bomba s jediným cílem a to zabít diváka!!!! Všechno to zabalme do víceméně nevtipných hlášek a komentářů a pospojujme to oslíma můstkama a máme zaděláno na pořádný průser!!! Tohle se vážně nepovedlo a film nefunguje tak jak má! Nic méně, mě dostal tento kousek do neskonálého údivu a to se jen tak nestává... ()

ABLABLABLA

Nehorázná blbost. Říkala jsem si komedie se Stillerem, Vaughnem a Hillem? To vypadalo sakra dobře...ale vyklubala se z toho ani ne moc vtipná ptákovina. Vážně, jestli jsem se párkrát usmála, ale rozhodně jsem se nesmála, a to bych od komedie čekala. Dobré mi přišlo akorát to, že Vaugh si to mohl vyřídit s mimozemským hajzlem, co usiloval o jeho dceru a že se z Jamarcuse vyklubal kámoš mimozemšťan...ale jinak trapné asi od 5. minuty až do konce. ()

kaylin

Jak dopadne Stiller a jeho parta v porovnání s Ferrellem a Galifianakisem? Sešly se mi tu dvě komedie od lidí, kteří dost často dělají spolu. Bída a nouze se zde spojují u obou, ale je pravda, že "Sousedská hlídka" se mi přece jen zamlouvala o něco víc. Domobrana je vždycky trochu problém, protože dost záleží na tom, kam až to zajde. V případě filmu "Sousedská válka" se ale nemusíme bát toho, že by to zacházelo někam hluboko, daleko možná, ale problémy, které se zde řeší, jsou povrchní. Vždyť o to přece jde, ne? "Sousedská hlídka" totiž nemá chránit okolí před nebezpečným člověkem, ač si to myslí, ale před mimozemšťany. No jo, bum, to je pecka. Domobrana proti ufounům, navíc pojatá jako komedie. Jenže zas tak dobrá komedie to není. Je to asi jako v případě snímku "Volte mě!". Je zde pár dobrých hlášek, pár dobrých scének, ale zbytek filmu je tak nějak hluchý, o ničem. Stiller, Vaughn, Hill a Avoade byly dobrou volbou, ale téma je nějak vyčpělé. Mnohem lepší byl snímek "Útok na věžák", který řešil v podstatě to samé, akorát že domobranou byli teenageři a Nick Frost. "Sousedská hlídka" je podívanou na jedno odpoledne, kde vystupují divné postavy, nebudete se smát divným vtipům a nakonec zjistíte, že jste právě dokoukali něco, co váš život určitě nezměnilo. Jenže se to bohužel nepovedlo ani na tu chvilku, co jste film sledovali. Zábava má být zábavná a to je už dlouhou dobu velký problém většiny amerických filmů, které si dovolí nazvat samy sebe komediemi. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/volte-me-sousedska-hlidka-universal.html ()

MATADOR

Osazenstvo se zárukou kvality v zaostalém příběhu bez špetky nápadu. Přiblblý šefir dokázal snad jako jediný vykouzlit úsměv na tváři. ()

katuska138

To byla tak strašně divná zpatlanina Super 8, Mlhy, Transformerů a toho nejtrapnějšího patosu, co jsem snad kdy viděla. Já si myslela, že Stiller už nemá co vykrást a hele, ono jo. ()

Kačulína

Velmi mě udivuje, že to má tak slabé hodnocení. Jelikož, než jsem film zkoukla, pročítala jsem tady komentáře a říkala jsem si, že ten film asi bude jedna velká trapárna. A jestli ho mám vůbec vidět?! Jenže, herci jako Vince Vaughn nebo Richard Ayoade - který mě v IT crowd mimořádně nadschl, mě přesvědčili, že to zkusím. A nelituju toho, byla to hrozná legrace. Smála jsem se upřímně od srdce a náramně jsem si u toho odpočinula. ()

salalala

Neškodná komedie, která neurazí, ale ani nijak zvlášť nepobaví. Hlavním problémem je, že děj nedrží moc u sebe a vtípky nejsou nikterak bláznivé, ale člověk se u nich spíš jen občas pousměje. Hlášky tu chybí úplně, což je škoda. Scénař tu moc nefunguje, protože některé věci nedávají moc smysl, ale naštěstí je to tak svižně natočeno, že to člověku moc nedochází. Ač je tu pár efektů, o ně tu nejde, protože odpovídají nižšímu rozpočtu. Ústřední čtveřice šlape, i když jediný využitý tu byl jen Jonah Hill, který si roli užívá, ostatní jedou jen na půl plynu a moc nezaujmou. Stiller je nevýrazný, Vaughn se snaží až moc a Aoyade je prostě podivín, na což se tu i dost hraje. Je fakt, že po doběhnutí titulků z člověka ten film vyjde a nic v něm nezanechá. Inspirace Predátorem a Vetřelcem je znát asi až moc. Naopak se musí ocenit na komedii poměrně krvavé scény, slušná atmosféra a asi dvě vyvedené lekačky. Snímek to špatný není, zároveň ale ani nijak ohromující, proto lehoučký nadprůměr a 60%. ()