Raubíř Ralf je padouch z retro videohry "opravář Felix Junior". Každý den rozbíjí dům s nešťastnými nájemníky, za ním chodí opravář Felix a díky kouzelnému kladívku vše opravuje. Pro fungování hry je Ralf nezbytný, ale všichni ho přehlížejí, a když se oslavuje 30. výročí vzniku hry, nikdo ho nepozve. Ralf touží být milován a obdivován jako Felix. Podnikne proto nebezpečnou cestu do ostatních her, aby získal zlatou medaili, která by mu přinesla vytoužený obdiv. (TV Nova)

Ryuuhei

Animovaná dokonalost, kde se dostává jak na téma výhradně akrádových, ale jinak ve většině velmi známých her a jejich postav, tak i na originální příběh Ralfa, který není se svým statusem záporáka vůbec spokojen a proto se vydává za hledáním ocenění, které by ho vyneslo na pomyslnou úroveň hrdinů, což nedopadne tak, jak původně plánoval. Prostě paráda. Veškeré hlavní postavy, které vychází ze smyšlených her a tudíž na ostatní se dostává spíš jen ve formě camea, jsou opravdu výborné, skvěle napsané a zápletka spolu s postupnými zvraty i svou celkovou propracovaností nemá jediné chyby. I když se tedy příběh ubírá spíš pořádně v rámci jedné, max. dvou her, jde opravdu o úžasnou záležitost, ve které si jistě najde zalíbení nejen hráč. Toto dílo jde u mě automaticky do TOPky Pixarovek. ()

Lachtaan

Na Ralfa jsem oněhdy narazil z upřímné nudy, dodnes jsem ovšem ohromně vděčný, že jsem si s ním zkřížil cestu. V gigantické expanzi všemožných animáků je totiž nejdůležitějším faktorem výjimečnost a tou Raubíř Ralf přímo překypuje. Když jej například porovnáme s loňským malinovým vítězem Emoji ve filmu, který obdobně zobrazuje virtuální svět, je Ralfova první filmová adventura klenotem mezi animovanými snímky současné dekády. A s rukou na srdci můžu říct, že se těším na podzimní sequel. ()

uiu

Jediná nevýhoda filmu je, že Disney nekoupilo dostatečná práva na klasické videohry, na kterých každé dítě 80.-90. let vyrůstalo a tudíž se dočkáme jen "cameo rolí" např. ježka Sonica, Pac-Mana či Atari Karate. Pro film si museli stvořit svou vlastní frančízu o fiktivní hře Fix-It Felix a Sugar Rush a na tom nastolená nostalgie ze začátku upadá. S nástupem do hry Sugar Rush si divák uvědomí, že se vlastně jedná o Disneyovku, takže nastupuje roztomilá, ukecaná a otravná holčička, která chce vyhrát hru, ačkoliv to má zakázané od ostatních obyvatel arkády. Přes Ralpha dojdeme k vnitřnímu prozření, že nemůžete být zas tak zlí, když vás má aspoň někdo rád. U filmu jsem se bavila, na dětské publikum má celkem dlouhou stopáž, ale i ta uteče ani nevíte jak. Jediné, co mi vadilo byla protahovaná a moc dětinská dějová linka s Vanellope. V hloubi duše tak trochu toužím po odDisnění filmu a přitlačení na pilu (tedy žádná cukrová vata a autíčka z bonbónů) a zařazení notoricky známých hrdinů videoher do hlavní dějové linky. ()

T-pack

Já chtěl vždycky natočit film, kde se videoherní svět určitym způsobem prolíná s opravdovým, takže Wreck-It Ralph je takovým menším splněným snem na obrazovce. Ale je jasný, že udělat film jenom kvůli odkazům a herním omezením převedeným do reálného světa, film by pak byl nuda. Disney se tedy očividně rozhodlo napasovat do konzolí o poznání klasičtější příběh, čímž si úspěšně získali mnohem více diváků (a ne jen počítačové geeky), zároveň to však znamená jisté mrhání potenciálem. A mně to snad poprvé v historii nevadí. Ralph to vzal od špatnýho konce, ale byl to dobrák, Vanellope jsem si oblíbil za pár vteřin a když jsem měl půlku filmu oči poněkud vodnaté, tvůrci očividně zahráli na nějakou správnou notu. Ten film zahřál u srdce dost na to, abych i přes ten trochu kýčovitej příběh, využití videoherního světa sotva napůl a mírně infantilní dialogy, dal plnej počet. ()

venison

Myslím si, že tenhle filmeček bude těžko hledat svoje obecenstvo.. Pro starou školu pařmanů příjemná nostalgie (téma), ale až moc dětinské (děj) a pro děti zase dějově zajímavé, ale nemůžou chápat retro souvislosti (např. pacmana).. Moje osoba to velmi optimisticky pochroupala :-) Byla jsem dojatá na začátku i na konci a to mezi bylo velmi příjemně dějově vystavěné.. Není to jednoduchý příběh, ale překombinované mi to nepřišlo.. Všechno sedlo jako "prdel na hrnec".. Postavičky byly velmi příjemné :-) ()

Pavlínka9

Film si mě získal během 5ti minut, kdy jsem pochopila o čem to bude :) Super, paráda, prostě bomba :) Pohled na život "za sklem" je jedním z nejlepších námětů, co jsem kdy viděla :) Jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděla :) Je to film pro děti i pro dospělé a přestože jsem v dětství nehrála tyto hry jako plno jiných, znala jsem většinu postav ;) Skvělé narážky, hlášky, sem tam trocha sentimentu, ale hlavně - "záporák" jako hlavní postava :) ()

geklon

"Cože? neslyším tě. Smrdí ti z huby tak, že se mi poblily uši." Výborný příběh, který vykouzlí úsměv na tváři především dospělým dětem. Všechno tu funguje...výborná animace se velice obratně doplňuje s tou 8bitovou... a vůbec výborný námět přecukrkandlovaný ve výbornou nadrodinnou komedii, já tleskám....dva proužky k pěti hvězdám. A verze s dabingem je úchvatná.... ()

hroubek

Jedno z největší překvapení roku. Osobně jsem Raubíře Ralfa netypoval, že by mohl být pro mě animovaný filmem roku, tedy pokud se nestane nějaké překvapení na konci roku. Raubíř Ralf je přesně takový animovaný film, který chcete vidět, a to ať Vás animáky berou, nebo ne.Prostě všechno funguje, tak jak má, jen s jediným podstatným rozdílem, oproti mnoha jiným animáku. A to v tom, že Vám na postavách bude záležet a budete jim fandit. Tenhle pocit umělo nejlépe vytvořit Pixar svými filmy, které Ralf nejednou připomene. Co se týče příběhu, tak není nejsložitější, ale to mi vůbec nevadilo, protože to co ztrácí na příběhu si hned získá svojí kreativitou, kouzelností a upřímnou láskou k videohrám. První polovina působí lehce seznamovacím dojmem a pro spoustu lidí bude zklamání, že se moc nezdržíme v herním světe Hero Duty. Mě to moc nevadilo, jelikož to co poté přišlo, bylo parádní. Přišlo mě, to jako kombinace Speed Racera a krámu se sladkosti. A tady se nejvíce roztrhl pytlík s nápady. Nejvíce jsem to ocenil u závodu, který na mě křičel, že Speed Racer nevyčerpal všechny možnosti boje auta proti autu. K čemu by, ale byl perfektní svět bez postav?? A tady je další síla filmu. Hlavní postava Raubíř Ralf, je něco jako Shrek. Už od prvního okamžiku mu rozumíte a přejete mu, aby se mu podařilo to co potřebuje. A ta malá holčička co má roztomilý kukuč a cedí jeden gag za druhým, a když je potřeba dokáže Vás dojmout, tak jako málo co. Hodně se mi líbilo, jak si tvůrci vyhráli s animací postav, které jsou po technologické stránce staré a zároveň nové a jejich typickým pohybem ve hře.Trochu zamrzí nevyužití i jiných postav, než jsou ty hlavní,bmálo herních světu(stačí si vzpomenou co dokázaly Příšerky s.r.o. vymyslet při honičce s dveřmi do různých světů).Tohle jsou, ale jen drobné chyby na skvěle fungujícím animáku pro všechny. PS: Předfilm je úžasný. Tolik nápadu, na tak krátkém prostoru a zas nádherný příběh, který útočí na nejdůležitější orgán v lidském těle. ()

yeniczek

První půlka natrhávající záď všem ostatním animkům - 5*, druhá půlka (kdyby to byla jen půlka...), přesně jak jsem se dle trailerů bál, se uchýlí do cukrkandlového světa a tam zůstane až do konce - kontrastující 2 - 3*, aby to nakonec zachránil ještě jakž takž konec a dokonalé titulky. 6-7/10 - Na vlásku nepřekonáno. Snad příště, vizuálně je Disney na špici. Škoda, že předfilm Paperman byl jak obrazem, tak obsahem o míle před. ()

Mishqo

Originálny námet, milé, zábavné s dobrou hudbou a super postavami. Čo viac si človek u rozprávky môže priať... ()

VanTom

Moc příjemný, pohodový a vtipný animák se skvělými postavami a především s originálním světem "za oponou". Skrytý běžný život hrdinů videoher po zavíračce nadchne spoustou odkazů a narážek, žel zůstává do značné míry nevytěžen, většina děje se totiž odehrává v jediné fiktivní přeslazené závodní arkádě. Ono to ale vyplývá z logiky věci, Raubíř Ralf je samozřejmě hlavně dětský film a autoři tak museli svou lásku k letitým herním legendám krotit, protože tu malí caparti těžko pochopí; i tak mi přišel rozpor mezi "pro děti" a "pro dospělé" hodně velký. Nicméně mne bavilo obojí. ()

SkyHawk

Dlouhou dobu jsem čekal na pořádný animák, který mi bude blízký. V podstatě se tak nestalo od Kung Fu Pandy a tady je. Originální story ze světa arkádovek, která jedinou vteřinou nenudí! První třetinu filmu si více užijí diváci znalí herních postav, jimiž se to tu jen hemží. Zbytek filmu už musí ocenit každý. Příběh totiž funguje sám o sobě, postavám prostě musíte fandit a baví i vedlejší dějové linky. Třešničkou na dortu jsou pak závěrečné titulky.. na dortu, který když si dám znovu, pořád chutná skvěle. ()

Trustme

Geniální a přímo nabízející se nápad pro animovaný film o světu videoherních postaviček. O tom, co se asi děje, když mají padla a čas "žít" si svůj život. Tvůrci nostalgicky zařazují typické (historické) herní zástupce a divák se těší na jakousi poctu a vzpomínku na dávné časy a vtipné setkání s postavami z videogame automatů. Pak se, ale díky Disneyho kodexu cti přenášíme do slaďoučkého cukrovinkového světa ve stylu Speed Racer, určeného spíše desetiletým holčičkám. Příběh tak opouští původní nápad a stává se obyčejným animákem s potrhlými postavičkami. Sem tam ještě vylétne dobrý vtípek (scénáristický), ale převládá zklamání nad těžce nevyužitým potenciálem a hlavně originálním nápadem, kde se mohli pobavit víc i staří hráči, než děti, které stejně většinu 8 a 16bitových vtípků nepochopí. Mantra záporáků: Jsem zlej a to je dobrý... Nikdy nebudu dobrej a to není zlý... Nechci být nikdy nikým jiným, než kým jsem! ()

VasaX

Raubíř Ralf je zábavnější ve svém traileru než ve své celé kráse. Bohužel. hezky se na to kouká, vizuálně je to výrazné a "akční" (v rámci prostředí Sugar Rush, které je bohužel zastoupeno nejvíce, je to až moc sladké, saturované a křiklavé, až z toho bolí oči). Svět za monitory videoher, na lehký námět herní kultury arkád a dnes už "her pro pamětníky", se jen tak profrčí v závěsu za Ralfem a jeho dobrodružstvím, které nějak dopadne (a ani mě netrápilo vlastně jak, i když je to zřejmé), je akční, barevné a hektické, že může vtáhnout dětské věkové skupiny, a upoutat jejich pozornost, ale jak člověk nad tím hlouběji přemýšlí, tak Ralfovy binární skopičiny ztrácí své kouzlo a krásu. Ač tedy Ralf vybudoval velké očekávání, tak ho rozhodně nenaplnil. Škoda. ()

Redi

2* za prvních cca 30min... zbytek je infantilní hovadina pro nejmenší, což může někdo brát jako 2* navíc. Příště tvůrci ať do toho vrazí víc peněž, nakoupí licence k existujicím značkám a nevymýšlí naprosté hovadiny typu 'Sugar Rush'. Vskutku shit, že i ty dvě hvězdy jsou možná moc. 23% ()

dANo

Skvelý animák pre celú rodinu, kde si my starší (pamätajúci si arkádovky) ale aj deti nájdu to svoje a všetci sa skvele zabavia. Film má fakt dobrý nápad a tým pádom bolo celkom jednoduché spraviť po čase kvalitný animovaný film. ()

Sany33

Vynikajúci nápad a dokonalá animácia v kombinácií so sympatickými postavičkami to je recept na dokonalý animák. Celý príbeh je situovaný do prostredia video hier. A náš hlavný hrdina je súčasne hlavným záporákom práve jednej z nich. Je tu možnosť cestovania medzi inými videohrami, čo ponúka nekonečné možnosti na zábavu a dobrodružstvá. Keď k tomu všetkému pridáme množstvo herných postavičiek a super záporáka, tak je detský animák s ponaučením a humorom na svete. Aby som podotkol toto dobré hodnotenie má aj preto, že sa mi až netradične moc zapáčila postava jednej blond mariňáčky však sa na to kuknite a pochopíte. Za mňa teda 79%. ()

sskrblik

No ne ne není to to taková pe-pe-pe-pecka ja ja ja jakou bych ču čur če čekal, ale popopo dívat se na na na na to dá. Kr kr kr krásně je je je je to ba ba barevné a h h h h h h h hravé. ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (více)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky