• zdepapepa

Trochu mi uniká, proč tento pořad má tak nízké hodnocení. Asi někomu vadí, že lze v určitém směru v televizi lhát, jinak si to nedovedu vysvětlit. Ač se pořad dušuje skutečnými příběhy ze soudních síní, jenom blázen a hlupák a naivka by si mohl myslet, že se jedná o 100% skutečné soudní řízení. Buď je to celé jen inscenace nějakého skutečného soudního případu, který se ale už odehrál (koneckonců z toho mohou vycházet i závěrečné medailonky "co se stalo pak"), případně se jedná o domluvu obou stran na uposlechnutí rozhodnutí třetí strany, tak jak je tomu u americké Judge Judy. První možnosti nahrává fakt, že obě soudkyně Barbary, dámy Prasková a Kafková, jsou zkušené herečky a mají za sebou každá několik TV filmů a seriálů. Ale. Jedno velké ale, kterým by se dala omluvit prakticky celá oblast fikce kinematografické, knižní, hudební, divadelní a další. Je to příjemné médium pro rozpoutání diskuse nad tím, kdo má jaké morální hodnoty, kdo by měl soud vyhrát i kdo už něco podobného zažil a kdo by se nad sebou mohl zamyslet. To si myslím, že by se z toho dalo odnést a ne se soustředit zbytečně mnoho na to, že je ta či ona kauza banální (chválím propojení s moderátorem zpráv a ukotvením v realitě) nebo že někomu nebyl nadělen dostatečný herecký talent. Co mi ale vadí je fakt, že soudkyně akorát vynáší rozsudek a nerozdává rozumy jako např. Judge Judy (která ovšem byla skutečnou právničkou a prokurátorkou) a že ve výsledku pod rouškou reality TV tento pořad dost zkresluje skutečné soudní řízení. Celkově tedy jako podvečerní zvuková kulisa dobré, jako plnohodnotná zábava však nedostačující.(30.6.2015)

Já tedy nevím, jak ostatní, ale docela se bavím u některých replik, konkrétně většinou hlášek nadrženě agresivních protagonistek. Tenhle vyseriál je totální propadák ať už důvěryhodností, tak propracovaností, hereckými výkony a hlavně reálností některých pasáží. Mně tedy nezbývá, než prohlásit, že jako komedie je to nepřekonatelné. 99%(29.1.2016)

• Tirkus

Nečekal jsem, že něco může být tak špatný, až to nakonec bude i dobrý. Vlastně to dobrý není, herecký výkony na úrovni levné trapné komedie, případy jeden horší než druhý.. Sem tam se objeví i nečekaný zvrat, překvapení celého dílu.... např. v dílu 228, kde manželka žádá o rozvod kvůli tomu, že její manžel "žere jako prase". Její manžel, který vypadá jak velký nafukovací balón, ovšem tvrdí, že je pěkný kus chlapa a že rozhodne nemá problémy s přejídáním. A teď to překvapení, po nádherném proslovu o jeho normálním stravování se začne cpát přímo v soudní síni ... Wau..čekali jste to? JÁ TEDA ROZHODNĚ NE. ALE TO STÁLE NENÍ VŠE PŘÁTELÉ! Už to vypadalo špatně pro Balóna, jeho mamka mu vrazila kudlu do zad a už málem prohrál, ale vše zachránil jeho bratr.. představte si, že po 55 minutách vášnivých hádek a bojích v rodině jeho bratr jen tak plácne to, že Balónek je nemocný a jídlo mu pomáhá! Manželka po všech těch urážkách chce zrušit návrh na rozvod! Tamtamtamtam. To je vše.. čekali jste něco víc? SHRNUTÍ PRO TY, CO NECHTĚJÍ ČÍST: Tenhle výtvor českých umělců vám dokáže, že vždycky najdete lepší věci na práci než je sledování televize.(19.11.2016)

• filmmovier

Nic šílenějšího jsem v životě neviděl (až do doby, kdy jsem uzřel Neskutečné Perly Jaromíra Soukupa). Jen to vidím (a že na to skutečně docela často narážím), stačí mi dvě minuty a je mi psychicky blbě. Má to šílené dialogy, šílené herecké výkony a šílené zápletky. Jenže problém je, že se u toho i dost zasměju (a upřímně). Z celého seriálu jsem viděl asi pět minut a úryvky z deseti různých dílů a říkám, že tohle by měli zakázat. Pokud tohle opravdu někdo sleduje, klesli jsme na úplné dno a ještě níž. Odpad odpadů, strašlivý hnus, velebnosti. 1%,(6.5.2016)

• Sevcik

Asi si začnu ty hlášky zapisovat, u některých jsem se mohl potrhat smíchy. Např.: "Romane, nech toho, přestaň osočovat moji dceru! Ještě se mi z tebe zvedne tlak!!" Škoda jen, že to není komedie, ale nevědomá sebeparodie.To, že "herci" přehrávají, pro mě není na Barrandově žádné překvapení, ale kdyby alespoň uměli mluvit. Nevěřil jsem, že to někdy řeknu, ale zlatá Pošta pro tebe...(15.9.2015)

• - Za jeden natáčecí den se natočí celkem 4 díly. (Bobek135)

• - Herci Lenka Vacvalová a Jaroslav Mendel jsou ve skutečnosti původem ze Slovenska, ovšem jejich čeština je na tak vysoké úrovni, že v pořadu vystupují jako čeští advokáti. (Bobek135)