• slovenský

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1983, 113 min

Zbytečně dlouhý a hlavně tak prapodivně zamotaný, že se z toho točí hlava!! Posledních 10 minut je parádní a poslední záběr na rozsvícený dům s matkou v okně je nejlepší z celýho filmu!!(23.11.2009)

Norman Bates se vrátil a můžu se přiznat, čekal jsem vykrádání a ždímání předchůdce ve stylu posledních tří Policejních akademií. Nu, nestalo se tak a druhé Psycho je koukatelné, i teď bych se na něj klidně podíval podruhé. Sice se některé scény dají předpovídat (například jak Mary kouká dírou do koupelny), ale výsledný pocit po nočním shlédnutím byl vesměs pozitivní, až tedy na závěrečnou scénu filmu, ta mi přišla už trochu moc. Z dnešního pohledu sice některé efekty působí směšně, třeba píchání Mary do Normanových rukou, jenže to už je daň starších filmů, s tím musíte holt počítat.(19.8.2010)

Sice už to nemá tu skvělou atmosféru prvního dílu, přece jenom Franklin není Hitchcock. Kdyby to nebylo pokračování, tak bych dal určitě lepší hodnocení.(28.11.2010)

"Norman was not convicted of murder. He was found not guilty by reasons of insanity, and since he is no longer insane, he has the right to live a normal life like you and I."(19.7.2018)

90% REŽIE / Richard Franklin: ***** KAMERA / Dean Cundey: **** SCÉNÁŘ / Tom Holland: ***** HERCI: ***** HUDBA / Jerry Goldsmith: ****(7.2.2007)

První psycho je prostě skvost, ačkoli dnes už spoustě lidí připadá spíš směšné. V tomhle konkrétním případě je sice moc nechápu ale budiž. Od dvojky jsem čekala spíš něco jako "znesvěcení" Hitchcockovi tvorby ale to jsem se šeredně mýlila. Naopak myslím, že lepší pokračování si Psycho nemohlo přát a všechnu čest Richardu Franklinovi za to jak dobře dokázal navázat. Pět hvězdiček bych si asi nedovolila dát, vzhledem k úctě k původnímu dílu ale čtyři hvězdičky dávám s naprosto čistým svědomím a s doporučením všem, kdo ještě Psycho 2 neviděli.(29.5.2010)

Skvělý film, podle hodnocení jsem čekal teda o dost míň. Skoro tak dobré jako jednička. Prostě jako kdyby to natočil Hitchock!(6.3.2015)

Dôstojné pokračovanie pôvodného filmu, oplatí sa pozrieť. Ale oficiálny text distribútora nemusel prezradiť, kto mu to začal vyvolávať. Ešteže som sa k filmu dostal oveľa skôr, ako som si ten text prečítal.(15.10.2016)

• dezert

Bez nápadu, bez napětí, s nezajímavou hudbou jindy geniálního Jerryho Goldsmithe, se zajímavou pointou a pár solidníma vraždama. Vykrádaček (nebo odkazů) na první Psycho je hrozně moc, Richard Franklin se některejma záběrama snaží napodobit legendu Hitchcocka, ale celkově je to (pod)průměrnej 80´s Thriller s pár vychytávkama.(23.12.2009)

Samozrejme, na prvé Psycho sa to nechytá, ale film si ma získal, v niečom jednotku kopíruje, niečo má vlastné, Perkins to podla môjho skromného názoru hrá dokonale, atmosféra dobrá. Ja som sa bavil - 80%(26.12.2014)

Tohle už je něco jiného. Půlka filmu se vyvíjí docela dobře, vraždy celkem zajímavé, ale konec byl děs. Navenek úchylně se jevícímu Normanovi jsem fandila, možná by mohl žít jinak, kdyby se mu to madam s cérkou (jedna horší jak druhá) nesnažily pokazit.(19.7.2018)

• Galliano

Norman Bates je stále rovnako prepnutý, ale tak ako pribudli roky Anthonymu Perkinsovi tak odišiel aj príbeh najznámejšieho schyzofrenika na plátne.(9.1.2009)

Dá se říct, že konec je dost překvapivej, ale taky nepovedenej. Všechno už vypadá dobře, Norman nikoho nezabil, ti špatní jsou Loomisovy, Norman má zpátky matku, živou... To by byl perfektní konec - ale - on musí vzít lopatu.(24.12.2009)

Vysoce kvalitní pokračování, což bych nečekal od filmu, který navazuje na dvacet let starou klasiku a navíc se stejným hlavním hrdinou. Batese jsem v tomhle filmu první půlku i litoval a soucítil s jeho problémy. Navíc od půlky nám příběh předkládá fakt, že možná vůbec nevraždí on. Ovšem chybí zde několik vysvětlení věcí, který mi přišli originální, jakože na dívku někdo vykoukne dírou ve zdi a přitom Norman ihned přiběhne zespoda... kdo to byl??? Apod. Kdyby tyhle věci někdo vysvětlil, pošoupl bych film o stůpínek nahoru, protože (s pocitem viny) přiznávám, že se mi líbil víc, než originál.(23.2.2011)

Podla mňa určite o niečo lepší film ako prvý diel. Hudba pohoda, dej zaujímavejší aj ked to malo pár chybičiek, ale dá sa. VIDENÉ 1x(20.4.2011)

u tohoto dílu se mi líbily ty zápletky, kdo vraždil, atd... na jedničku to nemá, ale i tak docela fajn pokračování po 20ti letech...(11.4.2012)

Velmi slušný pokračování, který má skvělý momenty a nejedno překvapení. Anthony Perkins je výbornej, jeho psychopatickej výraz je k nezaplacení.(22.12.2018)

Výborné pokračovanie filmovej klasiky. Je tu mnoho napínavých okamžikov, má to spád a nečakané rozuzlenie.(2.8.2008)

• Dinsberg

Násilné roubování dalšího příběhu ve snaze co nejvíce šokovat. Bohužel závěrečná pointa jen sráží celkové vyznění Hitchcockova veledíla. Anthony Perkins prokazuje opět své herecké kvality, ale celkový výsledek tím nezachrání. Škoda, že jako druhý díl nebylo natočeno Psycho IV. To jediné opustilo Hitchcockovský model vražedného řádění v motelu a snažilo se odpovědět na základní otázku: Proč?(20.9.2008)

• Stejšn

Příjde mi to příběhově lepší než původní Psycho od Hitchcocka, ale i tak - příběh je chvílemi strašně překombinovaný a těžko se v něm orientuje, konec už mi příjde natahovaný a schválně otvírající dveře pro možnost dalšího pokračování. Celkově - vidět jednou stačí.(23.12.2009)