Flakotaso

Mělo to náběh na něco docela zajímavého a originálního, ale zhruba po polovině se ztratí tempo a scénář začne zabředávat do čím dál otravnějších klišé. Posledních dvacet minut už nezbývá než čekat, kolik "závěrečných" scén je ještě připraveno. Jinak je to docela čistě natočené, režisérská dvojice má řemeslo indie filmů v ruce, ale nejlepší na celé Ruby Sparks je (bohužel) dvojice Annette Bening a Antonio Banderas - nesympatická Zoe Kazan (roli femme fatale si mohla jako autorka scénáře napsat opravdu jenom sama) a prvoplánově obsazený Paul Dano opravdu příliš nefungují. ()

sharky

tenhle film radim do kategorie divnych filmu, jeden z 10 je vzdycky genialni, zbytek me nejak mine, nevtahne, nebavi, nezasahne, tohle je ten druhy pripad... dve hvezdicky za to, ze jsem se parkrat pousmal. ()

Jinny

50 % Mohl v tom být magický realismus, ale to by tvůrci nesměli mít ambice natočit v mnoha směrech typickou vztahovou komedii. Nápad s napsáním dívky svých snů sváděl k zajímavýmým dialogům a postřehům, ale dočkáme se jenom jedné poznámky o tom, že roztomile nevyrovnané mladé ženy ve skutečném světě neexistují. Větší část filmu tak Calvin svoji dívky zkouší upravovat a měnit - a chválím, že film si je dobře vědomý toho, jak je tenhle přístup problematický a že nefunguje. A konec je, pravda, jenom úlitba romantickým duším. ()

rikitiki

Pygmalionský příběh má v sobě etický háček: nakolik je stvořitel zodpovědný za tvora, kterého přivedl k životu, a jak bude zvládat, když se jeho vlastní výtvor osamostatní? Tady to hlavní hrdina těžce nezvládl. Chtěl si vyrobit loutku a při jejích pozdějších pokusech o vlastní život jí začal házet pod nohy jeden klacek za druhým v podobě příkazů, jak se má chovat. Takový zamindrákovaný chudáček si nezaslouží sympatie. Ještě k tomu komediální stránka filmu nefunguje, anebo se o ni film ani nepokouší, takže zbývá nuda a trochu rozpliznutá limonáda o dvou protivných lidech. /17. 8. 17./ ()

claudel

SPOILER! Především velmi dobře napsaná (potlesk Zoe!) netradiční love story. Moc se mi líbila základní myšlenka - můžeme si všichni vysnít ideální protějšek, který se bude pořád chovat tak, jak my si přejeme a jak nám vyhovuje, ale realita dokáže s tímto pomíjivým ideálním stavem nemilosrdně zamávat. Paul Dano je chameleon, který zvládne všechny typy postav, Zoe Kazan se ideálně hodí pro takový žánr a navíc ještě jednou potlesk za napsání takového scénáře. Za absolutní vrchol filmu považuji, když Ruby proti své vůli dělá všechno, co Calvin naťuká do psacího stroje. Krásně vymyšlená a zahraná scéna. ()

ARI50

Film překvapil hlavně herecky a když se pak rozjel na plno samotný scénář tak jsem jen koukal jak je to dobře vymyšleno a super, zasmál jsem se nečekaně a bavil skvělá záležitost. ()

mm13

Ako zaznie v závere na vlastnú adresu - trochu príliš ambiciózne. Avšak za to uvedomenie si vlastných limitov, že reflexii nechýba ani sebareflexia, plus tá mrazivá tretia štvrtina... no dobre nie za plný počet. A Paul Dano rastie do Herca! Vlastne ním už asi aj je. Dá ešte pár takých rolí, a budem si musieť prerobiť topku. ()

Kamca_

Hodně příjemný a neobyčejný film se skvělým obsazením. Chvílema jsem uvažovala o 100%, ale nakonec dám jen 80%. Čekala jsem od filmu hodně a mé očekávání to dost splnilo. Je to opravdu kvalita. ()

ScarPoul

Paul Dano je ksicht. Veľmi sa mi páči, že akúkoľvek úlohu dostane, tak sa jej vie zhostiť po svojom a vždy priniesť, nový a zaujímavý výkon. Ruby Sparks nie je výnimkou. Nie je sympatický natoľko koľko by si zaslúžil a zároveň k nemu prechovávame porozumenie a určitý obdiv. Film síce ide po línií romanticky divných klišé filmov, ale akosi mi to prišlo stráviteľnejšie ako väčšina. Páčilo sa mi to. Síce nie natoľko aby som si to hneď pozrel druhý krát alebo odporúčal film kade tade, ale v tej nálade akú som dnes mal mi sadol dokonale. A dôvod? Zoe a jej prirodzenosť. Pekné kočírovanie medzi realitou a fantáziou. Medzi tým, čo sa dá a tým čo nie je možné. Ak príde film naplnený nádejou v nemožné a pritom nezabudne byť ľudský a plný pekných momentov, tak si zaslúži minimálne uznanie, maximálne obdiv. A už po druhý krát ma vo filme Big Sur nadchol. ()

maseer2

příjemná, pohodová podívaná, která je i přes svou celkovou nereálnost plná pravd o životě, lásce a vztazích.. ()

Terva

CITÁT - Už se nemůžu dočkat, až s ní budu u psacího stroje a budeme spolu psát......... Calvin (Paul Dano) je spisovatel, ale zatím mu moc psaní nejde. Jednoho dne ho políbí múza. Respektive Ruby. Začne ho inspirovat (viz citát na začátku). Jenže není to tak jak to vypadá. Ruby je dívka s Calvinova snu, ale kde se tady bere? CITÁT - Není skutečná, není skutečná!!!!!!....... Jenže Ruby je skutečná, každý ji vidí. Calvin si jí prostě napsal. Film je taková zajímavá oddychovka, která má však své temné stránky. Netušíte sice, jak to dopadne, ale......... CITÁT - Ve vztahu musí být prostor.......... No a jak si jí Kelvin napsal, takovou jí má. A Ruby prostě je.....napsaná. Příjemný a milý snímek, který se pomalu stává hororem. CITÁT - Ruby se svléká a zpívá........... Scéna s psacím strojem okolo 80 minuty je hodně mrazivá, ale škoda, že je hodně nevyužitá. (nebo je to dobře?) Zoe Kazan si nejen zahrála Ruby, měla produkci a také scénář k filmu. ()

JohnCZ

Originálně pojatá romanťárna s hodně sympatickou ústřední dvojicí. Škoda, že se ta pozitivní nálada začala postupně vytrácet a film až moc zabředl do dramatu. Na druhou stranu se mi líbila myšlenka, že vztah je hlavně o toleranci toho druhého a jakmile začne jeden druhého k něčemu něčemu nutit, tak je to zpravidla začátek konce. ()

joehot

Zdaleka ne romantická komedie, ale zato slušná metafora jednoho z aspektů milostného vztahu, kdy na sebe dva vzájemně působí, vzájemně se "přepisují". (A pravda je, že jsou k tomuhle přepisování asi náchylnější ženy.) K nalezení jsou také další vztahové stereotypy - majetnický chlap, hysterická a nerozhodná ženská... Ale kromě jedné, dusivě dramatické scény, neobsahuje Ruby Sparks takřka nic, čím by se vyšvihla z vod lehkého nadprůměru. ()

Ajinka126

Velmi milé překvapení. Konečně se někomu, po delší době, podařilo natočit film o intelektuálním ňoumovi s grácií a humorem. Konec pro mě bylo sladké zadostiučinění, že jsem zrovna tomuhle filmu obětovala svých 100 minut. ()

zdepapepa

Úplně si dokážu představit, že před lety bych tenhle film miloval a stejně tak Zoe Kazan. Dnes už jsem ale starší a trochu moudřejší a dovedu růžové brýle (alespoň částečně) sundat z obličeje. Sympatický mix Kristen Schaal-Zooey Deschanel-Judy Greer Zoe Kazan si napsala a odehrála se svým skutečným manželem oddechovou dekonstrukci různých klišé z romantických filmů, ale zároveň jich dost stále ve filmu následovala (*ehm* 500 Days of Summer, zejména v epilogu). Jako fantasy koncept to bylo ale dechberoucí, zejména v chování postav, stále gradující a vrcholící jednou určitou scénou. Ti, kdo viděli, vědí. Ti, kdo neviděli, těm vzkážu jen to, že bych si to dovedl představit jako epizodu Black Mirror. Kamarádit se s hlavním hrdinou bych rozhodně nechtěl (až jsem se občas jeho chování dost divil), ale cit pro volbu slov měl dobrou, moc hezky se jeho dílo poslouchalo/četlo. ()

kareen

Originální scénář, který si pohrává se zajímavou myšlenkou, jaké by to bylo, kdyby jeden člověk mohl ovládat jiného milovaného člověka. Jako hlavní hrdina spisovatel, který nemá moc zkušeností se vztahy o kterých by mohl psát, hlavně proto, že si své partnerky ve své bohaté představivosti idealizuje, zatím co sobecky přehlíží jejich skutečný charakter a potřeby. Jednu noc se mu zdá sen o skvělé dívce jménem Ruby, do které se platonicky zamiluje a začne o ni psát knihu. Jenže z ničeho nic se mu ta dívka zjeví v domě a zdá se, že je skutečná...Pro mě je to jeden z těch filmů, který mě na začátku příliš nezaujme, takže od něj moc nečekám, ale tím víc mě pak překvapí a dostane silnou druhou polovinou. Zoe Kazan a Paul Dano se k sobě výborně hodí, navíc opravdu dobře hrají a poslední scéna filmu byla moc hezká. Malá Miss Sunshine se mi sice líbila o něco více, ale i tak je Ruby Sparks moc příjemným přírůstkem do žánru nezávislých romantických komedií. ()

TomX2

Ruby Sparks som išiel pozerať s tým, že mám chuť na nejaký fajnový zasnívaný romantický indie film. To som síce nakoniec aj dostal, ale pravdupovediac neviem, či som za to až tak rád alebo nie. V jednej chvíli sa totižto dej dostane do takého bodu kedy si uvedomíte, že ten námet je sám o sebe tak veľmi geniálny, až je celkom na škodu, že je film v konečnom dôsledku len romantickou komédiou. Na tom samozrejme nie je nič zlé, film je samo o sebe veľmi fajn (jak po hereckej, tak humornej stránke) a dokonca aj ten šťastný koniec sa mi páčil, ale po tej jednej konkrétnej scéne som uvažoval, či by predsa len nebolo lepšie, keby na to scenáristi išli trochu inak. ()