Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fancipal
  ****

  Mohla jedna nešťastná personální volba změnit průběh voleb ? Na tuto otázku se nepřímo ptá další z řady bezchybných skic politických reálií a zákoutí americké politiky. Prestižní klání o nejvyšší politický post a de facto pozici nejmocnějšího muže planety – je soubojem, ve kterém nerozhoduje filosofie a poselství kandidátů, politický program nebo upřímnost, ale charizma rockové hvězdy, množství vybraných peněz a vizuální a společenská image, často vykalkulovaná a vykonstruovaná do nejvyšší možné míry. Merito věci se přesouvá z proneseného obsahu do prezentované formy, která tak vytlačuje přednesené poselství na vedlejší kolej. Tleskám tvůrcům za to, že přistoupili k analyzované látce nestranně. Nesoudí, nýbrž pouze konstatují fakta, tj. přesně to, co bych od tohoto typu filmu očekával. Woody Harrelson se dostává v poslední letech do znamenité formy, Edu Harrisovi chybí dostatek prostoru, naopak Julianne Moore září a na rozdíl od jí ztvárněné postavy, je po profesionální stránce bezchybná. Právě Sarah Palin je hlavní „hvězdou“ filmu a místy je ze strany medií vystavena laciné, leč pravdivé a zasloužené kritice. Je naprosto bez diskuze, že na tázané otázky měla znát odpověď, nicméně bych rád věděl, jak by na podobně orientované otázky odpověděli zástupy těch, kteří se jí smáli. Obávám se, že znalosti většinové populace týkající se tzv. „všeobecného přehledu“ nejsou o moc hlubší. A nyní k „tragické“ postavě celého volebního příběhu roku 2008 - Johnu McCainovi. Vždy na mně působil jako slušný, zásadový a upřímný člověk. Patriot a vlastenec v pravém a ryze pozitivním slova smyslu, který si moc dobře uvědomuje, že se z politiky něco vytratilo – dle mého názoru ideová upřímnost a sebeurčující přesvědčení. Domnívám se, že mohl být dobrým prezidentem. Naneštěstí pro něj, přišel v nesprávnou dobu. Zkušenosti, politická kontinuita a příslušnost k republikánské straně byly v roce 2008 pro mnoho voličů nestravitelnou překážkou. V konečném důsledku byl poražen, nikoliv svým politickým oponentem, ale dobou a časem ve kterém kandidoval, tj. dějinami. O tom zda byla volba Baracka Obamy ku prospěchu země a ne pouze symbolickým mezníkem a krokem kupředu v oblasti rasové tolerance a rovnoprávnosti, můžeme polemizovat za pár let, až bude hlavním objektem podobné filmové adaptace současný americký prezident. Za sebe palec nahoru.(21.10.2012)

 • sinp
  ****

  Dokonalé politické divadlo... Jay Roach je režisér řízných/dynamických komedií a pravděpodobně nenajdeme na světě povolanějšího člověka ke zfilmování osudů Sarah Palin, která by mohla bez problému vzít roli v jeho předchozích filmech. Roach nezklamal; Prezidentské volby jsou zábava i pro jedince důrazně apolitické. Nenechme se však mýlit, film není přirozeně bez názoru, rafinovaná forma propagandy přípomíná nedávné "Sarkozyho" Dobývání moci, v němž je bývalý francouzský prezident představen jako cynický kariérista a de facto asociál, jenže zároveň jiskra naděje a živé zhmotnění ideálního vládce Francie. U Palin (úžasná Julianne Moore + ostatní neméně kvalitní) není vzkaz takto jednoznačný, přesto se účelově manipuluje s informacemi (reverend Wright) a podsouvá význam cesty vzhůru. S ohledem na nedávnost a především mediálnost celé události se vychází právě z mediálního chápání světa (film nevypráví ona, nýbrž poradci a novináři). McCain překvapí coby bodrý a pevný, leč mimo realitu hláškující veterán, spolu s Obamou dle filmu vlastně nemají program. Jsou to mediální hvězdy, co umí více či méně využít fakt, že politika se změnila v divadlo s přednostním právem celebrit. Tento moment je zásadní, neboť ovlivňuje vnímání Palin. Její dobývání moci přes kiksy a neznalost základních informací, ovšem také pevnost a víru v tradiční hodnoty, probíhá s poukázáním na smrtící vyprázdněnost politiky do podoby divadelního ringu s loutkaři a tleskajícími davy. Proč by do tohoto světa Palin nemohla patřit? "To nebyla kampaň, ale hloupá reality show" trefné, nezbývá než sklízet... P.S. - opakovaná adorace Reagana je vskutku pikantní, když uvážíme, že politiku v show proměnil z velké části právě on. Náhoda?;) (MFF KV 2012)(1.10.2012)

 • nascendi
  ****

  Bol som príjemne prekvapený televíznym filmom, ktorý som vnímal viac ako hraný dokument z posledných prezidentských volieb v USA, a teda vďaka nemu mal predstavu, ako to mohlo prebiehať. Videl som viacero filmov na túto a podobné témy, vrátane seriálu Západné krídlo. Prezidentské voľby si v ich susedstve vôbec nepočínajú zle. Okrem dobre zvládnutej, takmer autentickej atmosféry, to však bol predovšetkým famózny výkon Julianne Moore, ktorým sa tento film odlíšil od podobných. Nielen ona, ale aj Woody Harrelson sa výborne uviedol v úlohe člena volebného štábu. Mimoriadny film.(14.10.2012)

 • Flego
  ****

  Zákulisie posledných prezidentských volieb z roku 2008 sa prioritne nesie v znamení politickej cesty viceprezidentky, ktorú poradcovia kandidáta Johna McCaina angažovali, aby potom krútili hlavami, čo sa to okolo nich deje. Amatérske ? Neprofesionálne ? To je vec názoru. V každom prípade tento príbeh smrdí popoluškinými črievičkami ( ale zrejme sa to takto udialo ) a dalo dosť práce neskĺznuť do lacného politického filmu. Oceňujem snahu o serióznu filmovú prácu všetkých zainteresovaných a mňa táto politická cesta bavila.(11.10.2012)

 • baribal
  ****

  Nevěřil jsem, že ten mediální obraz Sarah Palin je odrazem skutečnosti. Po filmu si říkám, že mediální obraz jí vykresloval lépe, než jaká ve skutečnosti je. Naprosto příšerná ženská, ale pravdou je, že kvůlí ní volby neprohráli a vybrat jí byl v podstatě dobrý nápad. Ed Harris vypadá velmi věrohodně, hlavně jeho pleška a vlasy. Na televizní film velmi slušné.(23.5.2013)

 • - Představitelka hlavní role se ve filmu objeví ve dresech třech týmů NHL. Konkrétně se jedná o kluby New York Rangers, Colorado Avalanche a Detroit Red Wings. (Lembi4)

 • - Knihu "Game Change: Obama and the Clintons, McCain and Palin, and the Race of a Lifetime" ("Obrat ve hře: Obama a Clintonovi, McCain a Palinová, a životní kampaň") napsali Mark Halperin, vedoucí politický analytik časopisu TIME, a John Heilemann, vedoucí politický korespondent a analytik časopisu New York Magazine. Kniha je považována za nejpřesnější vylíčení volební kampaně v roce 2008. (Zdroj: HBO)

 • - Snímek byl převážně natáčen ve státě Maryland a hotelu Wilmington ve státě Delawere. (chelseaman22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace