Reklama

Reklama

VOD (1)

Toto drama z produkce HBO natočené na motivy bestselleru Marka Halperina a Johna Heilemanna nabízí pronikavý pohled do zákulisí prezidentské kampaně Johna McCaina v roce 2008, od chvíle, kdy si vybral guvernérku Aljašky Sarah Palinovou coby kandidátku na viceprezidenta až po konečnou porážku ve volbách. Příběh, který přezkoumává určující moment politiky Spojených států vypráví McCainův stratég Steve Schmidt. Režie Jaye Roache a scénář Dannyho Stronga slibuje kvalitní filmový zážitek. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (174)

robbiee 

všechny recenze uživatele

[imdb: 7.6/10] | me: Takto nejako si predstavujem dobrú politickú drámu podávajúcu skutočné udalosti veľmi autentickým spôsobom. Výborná voľba hlavných predstaviteľov a dynamický dej spolu so šikovnou réžiou (pod taktovkou HBO) stoja za úspechom toho snímku. Prezentuje udalosti vedúce k voľbe prvého amerického black prezidenta, poodhaľuje nové skutočnosti a rozširuje obzor. Sarah Palin z tohto filmu určite nebude mať radosť, ... no mňa jednoznačne potešil. Po dlhej dobe opäť kvalitný filmík. It's not that she doesn't know the right answer, it's that she clearly does not understand the question. This is way beyond anything we have ever seen from a national candidate. ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

Kdyby se Game Change jasně rozhodlo a vymezilo (čimž teda nemám na mysli stranickost) nebo kdyby aspoň dotáhlo k dokonalosti imitaci gestikulace (McCain) či způsobu mluvy (Palin), jdu bez váhání na plnej počet. Bohužel takhle Game Change parádně fungovalo jenom do tý chvíle, kdy čistě karikovalo - dramatický momenty už pak celkem přirozeně dřely. Tak jako tak svěží vítr pro žánr, kterej má teď konečně zástupce, co může adekvátně bavit i lidi "zvenčí", který o politiku normálně nezavaděj. A Woody Harrelson se Sarah Paulson? Jim neni absolutně co vytknout, špica výkony. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Věčná škoda, že se Sarah Palinová nestala nejmocnějším mužem světa. Hned by bylo u nás doma veseleji, když by se vydala navštívit Dalajlámu do Alp, uvalila by sankce na komunistický Japonsko, jela by do Německa nakrmit somálský děti či by si po večerech pro zábavu mačkala červený tlačítko. Po natočení tohoto snímku již patrně nikdy nedostane příležitost pobavit svět, ale předvedený vystoupení rozhodně stálo za to. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Nesouhlasím s Bushovou doktrínou, a hlavně nevím, co to je.." ;) Nechápu, proč měli všichni z aljašské Sarah výborné Julianne Moore takovou prdel, vždyť George to sám nejspíš taky nevěděl..;) Hlavně, že v tématu se úspěšně rochnící režisér Jay Roach věděl přesně, co dělá.. Opravdu po všech stránkách skvostný film, byť chvílemi Roach s Dannym Strongem méně chápavé diváky téměř umlátí lopatou, z něhož tradičně ční snad jen nedoceněný chameleon Woody Harrelson.. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Mám menší problém s adjektivem „politický“, jež si automaticky spojuji se snímky ideologicky zřetelně vyhraněnými, které určité politické smýšlení buď zatracují, nebo oslavují. Prezidentské volby se oproti tomu jasným politickým stanoviskům obratně vyhýbají (i když by se daly zařadit mezi filmy post-obamovského vystřízlivění) a tehdejší volby transformují v rise-to-stardom příběh ortodoxní dámy z Aljašky. Tvůrci sympaticky nezůstávají u představení Palinové ze zákulisního pohledu (tedy jako oběti hry mocnějších), ale ukazují, že i tak skromnou holku z hor, jakou byla guvernérka, dokázala politika semlít. Právě tahle proměna, znamenitě zahraná Julianne Moore, pohání vyprávění, k jehož dynamičnosti dále přispívá pučící konflikt mezi Palinovou a jedním z prezidentových poradců (Woody Harrelson). Stejně jako komplexnější Clooneyho Dny Zrady se i Roachův film nezabývá konkrétní ideologií (v dnešní post-ideologické společnosti celkem příznačně), ale samotným mechanismem moci, což je škoda, neboť čerpání z reálného historického základu a premiérové odvysílání v roce dalších prezidentských voleb k popostrčení diváků určitým směrem vybízelo. Teprve pak by tohle drama nevynikalo jenom hereckým obsazením, ale taky jistou dávkou provokativnosti, čím se vracím k první větě, neboť schopnost přimět diváky k občanské angažovanosti pokládám za jeden z elementárních atributů politického filmu. Ale samozřejmě existuje film politický a film „politický“. 75% Zajímavé komentáře: Eddard, sinp, Fancipal ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • Knihu "Game Change: Obama and the Clintons, McCain and Palin, and the Race of a Lifetime" ("Obrat ve hře: Obama a Clintonovi, McCain a Palinová, a životní kampaň") napsali Mark Halperin, vedoucí politický analytik časopisu TIME, a John Heilemann, vedoucí politický korespondent a analytik časopisu New York Magazine. Kniha je považována za nejpřesnější vylíčení volební kampaně v roce 2008. (Zdroj: HBO)
  • Snímek byl převážně natáčen ve státě Maryland a hotelu Wilmington ve státě Delawere. (chelseaman22)
  • Film vychází ze třetí části stejnojmenné knihy Game Change od autorů Johna Heilemanna a Marka Halperina. (Mara12)

Související novinky

Hunger Games loví špičkové scenáristy

Hunger Games loví špičkové scenáristy

04.10.2012

Už jedničku veleúspěšné teenagerské sci-fi pomáhali spisovatelce Suzanne Collins adaptovat Gary Ross (oscarovka Seabiscuit) a Billy Ray (Na odstřel). Pro pokračování si studio Lionsgate ulovilo ještě… (více)

Reklama

Reklama