Prášek je malé práškovací letadlo s bohatou fantazií a velkými cíly. Chce se zúčastnit slavného závodu Letem světem, a proto pilně trénuje rychlé přelety nad kukuřičnými poli i kličkování mezi stromy. Díky přetěžování motoru mu pravidelně shoří těsnění ložisek motoru. Práškova kamarádka ho varuje, že dlouhodobé přepínání motoru může mít tragické následky. Prášek by rád zdokonalil své dovednosti, jeho kamarád mu proto doporučí, aby požádal o pomoc bývalého leteckého instruktora a válečného hrdinu, Skippera. Ten však odmítne s tím, že Prášek nemá v závodě žádnou šanci. Závod se blíží a Prášek musí projevit obrovskou odvahu a vystoupat do výšek, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. (TV Nova)

Zombi

Děti zabaví, dospělé potěší alespoň scéna se záchranou v moři a letadlová loď, jinak jasný kalkul jak vydělat na Autech, ale jsou i horší věci :-) ()

Mikeel

Auta jak přes kopírák, akorát s křídlama a ve vzduchu. Animace je krásná, roztomilá, ale nic nového, objevného a originální nelze očekávat. ()

Smisek

Auta ve vzduchu. Nicméně narozdíl od nich mi v tomto filmu překvapivě dobře sedly charektery postav. Nečekejte zvraty ani hlubokou myšlenku, film je určen především dětem, nicméně utíká v příjemném tempu a veselé atmosféře. Zábavných hlášek se taky najde plno, takže můžu říct, že jsem se docela zasmál. Pokud hledáte nějaký oddechový animák, jste tu správně. ()

Matli

Auta 1 přes kopírák, jen s křídlama, nechápu důvod vzniku tohoto filmu. Pár hlášek a průměrný, spíše typický příběh a samozřejmě kvalitní animace, ale nic víc. 37% ()

melloun

Slabá leč snesitelná kopie Aut, která se jimi inspiruje, kde se jen dá. Starý vysloužilý mentor, zelenáč s dobrým srdcem atd. Víc by mě zajímal celovečerní příběh o letecké bitvě nad Pacifikem než ničím napaditý závod práškovacího letadla. ()

zdeny99

Grandiózní podívaná, která s noblesou volně navazuje na světový trhák CARS. Dalo by se říct, že je to jejich naprostá vykrádačka, jen že ze silnic jsme vzlétli do oblak, ale rozhodně nedělá jim ostudu. Prášek zde vystupuje úplně stejně jako McQueen. Z naprostého outsidera, odsuzovaného práškovače, se stane překvapivý vítěz všemi opěvovaný. A jeho trenérem je Skipper, vysloužilý bojový letoun, který v lecčem připomíná šerifa z Aut. Ovšem ten příběh je krásný, ukázkový Hollywood. Práškovač sní o tom, že se stane závodníkem. Představuje si, jak závodí s F-16kama. Přičemž hraje chytlavá hudba. Nakonec se zúčastní závodu kolem světa. Tím závodem si film po celou dobu drží vysoké tempo. Opravdu krásná podívaná, obzvláště překvapivá na animovaný film. [6176. hodnocení, 285. komentář, 58%] ()

Octane

Letadla nám bohužel nenabízejí vůbec nic nového co bychom už dříve neviděli ve filmu Cars. Ale pro dětského diváka to podle mě bude stejně dobrý jako Auta, a o to asi šlo tvůrcům nejvíce. ()

Anduril

Mne sa táto rozprávka páčila. Aj keď nemala až taký veľký rozpočet, aj keď je dejovo podobná ako Autá, aj keď mala predvídateľný koniec... žiadne obrovské chyby. Proste si ma niečím získala, škoda že nepriniesla nič extra nového. Pekná myšlienka o snahe, priateľstve, prekonávaní seba, tvrdej drine. Graficky sa mi páčila a slovenský dabing bol tiež fajn. Pozdávala sa mi aj postava veterána s jeho minulosťou, čo musí nosiť so sebou. Tieto pozitívne prvky som tam našiel, preto sa oplatí pozrieť. ()

Heroine odpad!

Vůbec nic. Je to jako dát vařit mrkev na tři hodiny do velkého hrnce vody, potom vodu slít, nalít novou, dát zase na pár hodin vařit, potom zase slít, napustit tentokrát vlažnou vodu, nechat pár minut stát... a výsledek podávat jako zeleninovou polévku. ()

HH

Do kina jsem na to nešel. Ale doma jsem se podíval a pořád jsem hledal, proč to má tak špatné kritiky. Jasně, není to vůbec nic objevného - příbeh i animace tady už byly v Autech, ale zase žádná hrůza to taky není. A navíc mám slabost pro letadla a pro americké stíhačky z války obzvlášť... ()

Rockerman

Scéma této pohádky je už dost ohrané. Vysmívaný outsider si najme starého, zkušeného, ale rovněž neváženého učitele, aby po mnoha strastech dobyl konečné slavné vítězství. Mě se to až tak moc nelíbilo, ale vyzkoušel jsem to na mých malých vnoučcích a fungovalo to perfektně! Proto dávám mírně nadprůměrné hodnocení, protože když se to líbí těm, kvůli kterým se to hlavně točí, tak je to v pořádku. ()

Ydrosten

Do kina bych na to nešel určitě. Dcera to donesla na DVD ( oba díly ) a tak jsem to s ní sledoval a při tom vařil. Animace je na hodně vysoké úrovni, a modely letadel jsou hezké. To je ale asi tak všechno co k tomu jde říct. Jestli jsem si dobře všiml, tak ani dcera z toho nebyla na větvi. ()

BOURQUE

„Lietadlá“ zo všetkých strán majú až príliš veľa spojitostí s „Cars“. Príbeh nie je úplne zlý, nájde si v tom svoje jak malý tak aj veľký človek. Ale ozajstne vtipných momentov je málo a potreboval by to aj premyslenejší scenár. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

darkreider

Keď k tomu pristúpite nezaujate, tak to rýchlo utečie a pobaví. Keď sa k tomu od začiatku postavíte ako k zbytočnému klonu áut a podobne, tak budete hodinu a pol prskať, lebo presne to to je. Našťastie sú lietadlá celkom sympatické. Pár fajnových metafor tu je. Pekná jednohubka ak teda ešte nemáte tých animákov na jedno kopito dosť, čo ja ešte úplne nemám. ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Disney posílá do kin letadla a velký mráz