Petr Nikolaev natočil Příběh kmotra velmi dobře a tak, že nevíme, kolik je z toho fikce a kolik pravda. Natočít film o skutečném mafiánovi Františku Mrázkovi alias Vedralovi, to bylo hodně odvážné, zvlášť když rodina Mrázkova nebo nějaký politik vám oznámí, že vás kvůli filmu pošle k soudu. Kdo by z toho neměl staženou prdel, že jo? Ondřej Vetchý se zhostil role Františka Mrázka na výbornou, totéž můžu říct i o Lukáši Vaculíkovi v roli policejního vyšetřovatele Čestmíra Cajthamla. Mít po ruce Mrázkovy materiály z archivu a čerpat z nich informace ke zfilmování snímku, bylo by to ještě lepší a detailnější filmové dílo, ale to se, bohužel, nestane, protože jeho archiv je buď dobře schovaný, nebo už je dávno zničený.(24.11.2014)

Detektív Cajthaml je po celú svoju policajnú kariéru na stope gaunerovi najhrubšieho zrna, Vydralovi. Podarí sa mu navzdory mnohým veľkým prekážkam dokončiť svoj najnáročnejší prípad? Opäť jeden z mnoha úspešných českých snímkov. Až na pár detailov, ktoré s realitou nemajú veľa spoločného, musím priznať, že ma "Príbeh kmotra" veľmi bavil. Záverečný monológ Cajthamla:" Niekedy to vyzerá tak, že ľudia ako Vydral môžu všetko, ale žiadny strom nerastie do neba. Na každého raz dôjde! Jediné čo po ňom zostalo, je tajomstvo jeho archívu. Vsadím sa že jedného dňa niekde vypláva a mnohým ľudom sa ešte slušné spotí zadok. TAK NECH NIE STE MEDZI NIMI", vystihol podstatu "spravodlivosti". Verte, alebo nie. Ozaj na každého dôjde.(31.5.2014)

Hodně povedenej film o jedný době, kdy se nevědělo co s touhle zemí bude a o člověku, který v tom měl jasno. Kmotr "Mrázek" byl náš nejzajímavější mafián a příběh o ňom je velmi zajímavý. Ačkoliv se film spíš pomalu táhne, akční scény jsou průměrné, tak má film svoji sílu v úplně jiný věci. Člověk, který žije v okolí, kde se skutečný příběh odehrál, buď bere film jako hodně volný příběh, nebo jako totální snůšku lží a pomluv. Ti kdo znají hlavního aktéra příběhu, ví své. Film je pěkně obsazený a skvěle zahraný.(24.5.2015)

Je jedno, kdo kde tuneloval, koho uplácel, na koho sháněl kompromitující materiál, kdo je prolhaný a kdo prohnilý. Tenhle zahořklý český kousek á la na každou svini by mělo jednou dojít, nás protáhne několika společenskými náladami a pokusí se nás přesvědčit o tom, že před sebou máme sakra velký příběh. Ve skutečnosti se toho o prohnilosti moc nedozvíme, když jde do tuhého, uskočí se a slibně rozjetou situaci pak tvůrci zbytečně rozmělní. Vaculíkovy voice-overy nakonec nevadí (on samotný mě ale příliš neoslovil), Vetchý je na tom o poznání lépe, jejich společné scény fungují. Chronologický pohled na vzestup gaunera nicméně nestrhne, zdviženému ukazováčku na zkorumpovanou policii, justici i politiku chybí „opravdová“ naléhavost. Znovu vadí ono neosobní řemeslné tajtrdlíkování, naštěstí je snaha kopírovat vizualitu zaoceánských thrillerů jen v první půlhodince. I tak by měl někdo za to laciné experimentování s kamerou a střihem vrátit honorář. Místy slušné, místy hodně k smíchu. Ve výsledku slabší tři hvězdy!!(16.5.2014)

Jsem si vědom svého pokrytectví, protože tématem podobné filmy zahraniční produkce hejtuju z důvodu nepochopení záměru vyprávět příběhy lidského odpadu, ale když to vztáhnu na českou produkci, tak je pořád zábavnější se dívat na lidskej odpad tohoto rázu než na lidskej odpad v podobě vesnických ožralů, smažek a retardů, jak je u nás zvykem venkov vyobrazovat. Jedna věta stačí, ne? 65%(5.4.2016)

• - Pri zatýkaní Tipla (Jan Vondráček) v roku 2001 bola použitá dodávka Ford Tourneo Custom, ktorá je na trhu od roku 2013. (kvalitar)

• - Ve filmu se v roce 2001 a 2002 objeví Bentley Continental GT, které se ale začalo vyrábět až v roce 2003. (hynn3k)

• - Natáčení začalo v pátek 25. listopadu 2011 ve Voděradských bučinách u Jevan, kde se natáčela scéna fingované sebevraždy. Mrtvolu s useknutou hlavou ztvárnil Filip Kaňkovský. Dále se z části natáčelo v Kladně a Praze. Vila, ve které Vedral (Ondřej Vetchý) bydlel, je ve skutečnosti kladenskou Galerií. Fotbalový stadión, na který má výhled ze své terasy, je vzdálen něco přes kilometr a hraje na něm dnes již divizní tým - SK Kladno. Fotky z jeho fotbalového mládí vznikly u jiného místního klubu, a to TJ Slovan Kladno. Filmování skončilo v červnu 2013. Točilo se také v divadle ve Slaném a v motorestu Kersko. (navabaca)