Další řemeslně slušně zvládnutý film podle scénáře bez chuti a bez zápachu. Není to gangsterka, není to kriminálka, co to vlastně má být zač? Některé postavy za těch dvacet let nezestárly ani o den, Vaculíkův komentář nám říká i to, co kamera ještě nestihla ani zabrat... Pro jednou to šlo, a víckrát to neuvidím.(9.11.2013)

Jsem si vědom svého pokrytectví, protože tématem podobné filmy zahraniční produkce hejtuju z důvodu nepochopení záměru vyprávět příběhy lidského odpadu, ale když to vztáhnu na českou produkci, tak je pořád zábavnější se dívat na lidskej odpad tohoto rázu než na lidskej odpad v podobě vesnických ožralů, smažek a retardů, jak je u nás zvykem venkov vyobrazovat. Jedna věta stačí, ne? 65%(5.4.2016)

Jako velmi příležitostný divák tuzemských filmů jsem na jednu stranu rád, že někdo vystoupil z pomyslného davu a natočil film, který není onou "komedií ze života", která je tak populární u současných českých filmařů, ale na druhou stranu mě docela mrzí nedostatky, které Příběh kmotra má. Prvním je vizuál, který se příliš neliší od zpracování průměrného dílu třeba takové Kriminálky Anděl, a to i se všemi těmi otravnými problikávajícími psychostřihy a zrychlenými mikropasážemi. Druhým mínusem je zbytečná povrchnost a zkratkovitost. Vměstnat nějakých dvacet let Kmotrova života do hodiny a půl je téměř nemožné, a ikdyž se tvůrci zaměřili na ty opravdu zásadní momenty, náročnější divák přeci jen čeká větší porci souvislostí, vztahů a akce. Mimochodem opět se potvrdilo, že zatím asi nikdo v ČR neumí pořádně natočit akční scénu. Příběh kmotra je i přesto dobrým filmem, který bohužel dojíždí na zajeté konvence české (televizní) filmařiny a absenci nějaké té svěží tvůrčí invence. Přitom Nikolaev k tomu měl po skvělých a emocionálních Lidicích nakročeno více než slibně.(22.11.2014)

Zjevná inspirace žánrovou klasikou se nezapře, v jednotlivých scénách poznáváme tu Scarface, tu Heat či Pulp Fiction a hudba místy zní, jako by ji komponoval sám Hans Zimmer. Jen herci světových parametrů nám tu jaksi chybí. Ústřední duo Vetchý + Vaculík se snaží seč může a především Ondra "Vraník" Vetchý odvedl slušný výkon. Jen jim prostě nikdo z vedlejších postav nesekunduje, Kryštof Hádek nedokázal překonat omezení daná vlastní fyziognomií a se svým mladistvým vzhledem, sametově jemným hláskem se na roli policisty opravdu nehodí a i u Andreje Hryce jsme zvyklí na hlubší herectví. Z vedlejších představitelů tak zaujala snad jen krásná Vica Kerekes ... ehm ... scénou ve sprše. Záverečný verdikt - režiséru Nikolaevovi se po opravdu nepovedených Lidicích podařil vcelku slušný reparát, i kameraman se na české poměry opravdu vytáhl. Stopáž filmu je tak akorát, aby diváci ke konci nezačali koukat na hodinky. Jen ten casting se až tak nepovedl, proto zatím "jen" za tři, ale jsou to opravdu silné tři hvězdičky. Po druhém zhlédnutí možná známku přehodnotím.(29.10.2013)

Na české poměry slušný, ale celkově přesto průměrný snímek, zpracovávající vzestup a pád všehoschopného gangstera. Herci nepřekvapí, režie slušná, ale pokusy o americký (nebo spíše scottovský) vizuál mi na vyprávění retro gangsterky přeci jen neseděl. Ale i já, odpůrce české filmové produkce, jsem se bavil a i přes veškerou průměrnost mohu "Příběh Kmotra" nazvat jedním z nejlepších českých filmů za posledních několik let. Ale ve výsledku to je docela smutné.(5.12.2013)

• - Panství Františka Mrázka se nachází u Českého Brodu, kde žil v době uvedení filmu syn a dcera skutečného Františka Mrázka. (Pjootr)

• - Ve scénách z odposlechů je v odrazech i přímo na monitorech vidět, že počítače používají operační systém Ubuntu s uživatelským prostředím Unity. Toto prostředí však bylo poprvé distribuováno až v roce 2010. (Rubicon)

• - Režisér Petr Nikolaev prohlásil o Františku Mrázkovy: „Ten, kdo nezná knihy Jaroslava Kmenty, těžko uvěří, že v naších podmínkách taková osoba mohla existovat.“ (Olík)