Reklama

Reklama

Gus Lobel byl po desetiletí jedním z nejlepších hledačů baseballových talentů, avšak přes veškerou snahu cítí, že stárne. Vedení Atlanty Braves začíná zpochybňovat jeho úsudek. Musí jim dokázat, že je schopen přizpůsobit se novým technologiím ve výběru talentů a oťuknout nového pálkaře Boa. Jedinou osobou, která by Gusovi v krizovém období mohla pomoct, je jeho dcera Mickey. Tato nadějná právnička dá v sázku vlastní kariéru, aby zachránila otcovu existenci. Přes Gusův nesouhlas se Mickey k němu připojí na jeho poslední scoutské cestě po Severní Karolíně. Dívka zjišťuje, že její otec na dálku moc dobře nevidí. A tak se alespoň na chvíli stane jeho očima. Při sledování Boa Gus používá nejen Mickeyiny oči, ale také svůj sluch a zjistí, že Bo je sice nadějný a dobrý hráč, ale nedokáže odpálit točený nadhoz, a tak svému týmu doporučí Boa nekupovat... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (377)

freddy 

všechny recenze uživatele

Baseball jako prostředek pro eskalaci nevyjasněných a nedořešených vztahů mezi otcem a dcerou, to je to, oč v tomto filmu běží především. A není to špatný nápad, ba právě naopak, baseball je pro mě osobně asi nejoblíbenějším sportem, takže z mého pohledu se jednalo o příjemný bonus, ale spíše než o baseballu je tento film o přestárlém chlapíkovi, který ví, že na svou práci už zřejmě dlouho stačit nebude a jeho dcera se s ním snaží strávit trochu více času a svému otci se přiblížit. Clint Eastwood se vrátil ještě jednou před filmovou kameru a i když jeho role je podobná té v Gran Torinu, pořád je to něco výjimečného vidět tohoto velikána hrát v nějaké nové roli. Ostatní osazenstvo ho příjemně doplňuje a celkově tento film vyznívá tak nějak příjemně pozitivně až do konce, který je úžasně optimistický a nadějný a potěšilo mě, že postava Matthewa Lillarda dostala obrazně řečeno přes ústa. Ve výsledku film vnímám jako povedené dílko, které ale není tím nejlepším filmem o baseballu, ale mezi ty lepší a nadprůměrné filmy o tomto úžasném sportu bezesporu patří, a i proto ode mne získává čtyři hěvzdy. ()

joehot 

všechny recenze uživatele

Vím, že nadhodnocuji, ale já tahle sportovní klišé docela rád baštím. Připočtu-li pro mě fungující emocionální stránku filmu a skvělé herecké výkony zúčastněných (Clint je ve svém pozdním stereotypu starého morouse zkrátka neodolatelný a na Timberlakea je stále lepší pohled) a doopravdy až Eastwoodovsky klidný přístup k režii, na pouhé tři hvězdy to zkrátka nevidím. Přesto by měl mít Clint za hereckou kariérou výraznější interpunkci, než tohle místy lehce rozpačité trojtečkoví. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Mnohokrát se mu jako asistent režie díval přes rameno, aby viděl, jak vypadá práce filmové legendy. Nyní ho postavil před kameru, aby ho (podle mnohých jazyků a snad i Mistra samotného) diváci mohli už prý skutečně naposledy obdivovat. Debutující Robert Lorenz režíruje Clinta Eastwooda, který mu to výrazně usnadňuje. Jeho postava je znovu prototypem zahořklého a protivného hrdiny. Věkem ošlehaná tvář, tradiční škleby a vyšeptalý hlas podporují úsporný herecký výkon, kterým dává jasně najevo, že se už dávno nemusí lopotit s grimasami tvrdého chlápka jako za mlada. Za onou vnější jednoduchostí se pak ukrývá poměrně složitý portrét zapšklého dědka, který nedokáže hovořit s jediným potomkem. Příběh tak nenabízí pouze sportovní souboj na několika liniích o nadějného pálkaře před blížícím se draftem. Scenárista buduje nenápadně vygradovaný dramatický oblouk a předkládá nespočet neodolatelných suchých hlášek, které z Eastwoodových úst tak rádi slýcháváme. Lorenz po vzoru svého mentora ví, které momenty podtrhnout, ve zkratce dokáže vypíchnout podstatu charakterů svých postav. Vypráví pozvolně a soustředěně. A hezky postaru. Nelze však samozřejmě opomenout ani místa plná klišé, šťastných náhod a setkání, která vždy dopadnou ryze americky (nejvíc asi vyčnívá neznámý nadhazovač, který zesměšní namyšleného pálkaře). Na Evropana zdaleka nedolehne ani opojení americkým národním sportem, kdy lidé na potkání sypou z rukávu baseballové statistiky a soutěží, kdo vlastně dal v pětasedmdesátém v rozhodujícím zápase sezony homerun. Osobně to netuším, ale vím, že mi tenhle kousek i přes pořádnou vypočítavost sedl!! ()

Ajinka126 

všechny recenze uživatele

Dlouhý a nudný začátek, vystřídají rozpaky z toho, jaký "komplikovatný" vztah mezi sebou má dcera s otcem, načež se do toho zaplate pravý muž.. No uf uf, když vydýchám tohle klišé, přijde hláška typu: "Ty práva jsem vystudovala jen kvůli tobě, otče. Abych k tobě byla blíž!".. Podotýkám, že se nejedná o přesnou citaci, jen to jen parafráze toho nesmyslu, že ta holka dokázala 8 let makat na něčem, co ani nedělala kvůli sobě. To bych chtěla vidět :D!! Konec sice byl příjemný, jenže to nestačí. Je to mírné zklamání... ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Výborný Eastwood, ktorému jednoducho postavy starého bručouna od Gran Torina naozaj sedia. Za ním je herecky o parník, ale stále dostatočne dobre Amy Adams a potom Justin Timberlake len do počtu. Film je celkovo ale len priemernou vzťahovou drámou medzi dcérou a otcom a hlavne polovica sa týka jedného z najprimitívnejšieho zo športov súčasnosti, čím môj záujem prirodzene klesá. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (12)

  • V USA sa vysokoškolské ligy hrajú na 7 inningov. Vo filme sa však hrajú rovnako ako zápasy profesionálov na 9 inningov. (toi-toi)
  • Gus Lobel (Clint Eastwood) jezdí v tomto filmu Fordem Mustangem GT 1965. (reich)
  • Ve filmu se objevuje i Scott Eastwood, syn Clinta Eastwooda, který se svým otcem spolupracoval již po čtvrté. (MeanWhile)

Související novinky

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

11.03.2012

Podivuhodnější kombinaci jmen aby člověk pohledal. Tenhle projekt je ale podivný už od samotného začátku. Clint Eastwood i přes nepříliš dobře přijaté poslední filmy nepolevuje v tvůrčím tempu. Právě… (více)

Reklama

Reklama