Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

Garson

Průměrné ponorkové minidrama které neurazí,ale ani nenadchne.Líbila se mi jen poslední půlhodina a to je dost málo na dvouhodinový film.Hned na začátku jsem si vzpomněl na snímek Rocky IV kde Sylvester Stallone na konci po zápase básnil něco o tom že všichni se můžeme změnit a očekával že snad skrz film udrží mír mezi národy navždycky a přitom Američané stále dokola natáčí filmy kde je Rusové ohrožují a oni ti správní a spravedliví jim musí čelit všemi prostředky co mají k dispozici že už je to až směšné.Gerard Butler v hlavní roli kapitána působil hodně prkenně,ale to mi spíš tak jen připadalo hlavně proto,že mým oblíbeným ponorkovým filmem je K-19:Stroj na smrt kde hrál kapitána Harrison Ford a ten ho ztvárnil fakt excelentně.Útok z hlubin měl opět dojemný konec kde si kapitáni americké a ruské ponorky potřásli rukama a zavládl klid jako o Vánocích.Na jak dlouho? ()

Martin741

Na poli ponorkovych filmov mam svojich favoritov, a tento film komplet zhorel. mam na haku aj ucast Tobyho Stephensa, aj tak hral hovno : 20 % ()

Figu

Jako drtivá většina zde píšících ani já nevyhledávám vyloženě filmy z prostředí ponorek, ovšem zde jsou body navíc za film, kterej se dělí do dvou příběhů. Nejde jen o dění na ponorce, ale i o jednotku žoldáků, kteří jdou vysvobodit prezidenta se samopalama, nožema a dobrou náladou... Ty jejich akce vypadají solidně a určitě je to veliký obohacení Hunter Killeru! Jinak ano, potvrzuju, i kdyby byl pod tou vodou Butler jako sirotek bez posádky a vlastně prakticky v celým filmu, zřejmě by byl schopnej to utáhnout sám, pač to charisma má ohromný! O prsa, ale tu čtvrtou za né jen film o ponorce dám. 70% ()

Rodriguez

Nečekaný akční nářez!!! Vůbec by mě nenapadlo, že mě souboj ponorek, lodí, vojáků, generálů i prezidentů dvou světových kontinentů, budou tak šíleně bavit!!! Studená válka pokračuje... 90% ()

bourec

Nejsem zrovna příznivec podmořskejch hrátek,ta akce je tam pomalá,manevrovací prostor minimální,a občas na to sedá slušná nuda.Tohle je ale docela slušnej filmek na pomezí béčka až céčka,nuda tady ani moc nebyla,a i když mě to teda z křesla nezvedalo,tak trojsouhvězdí si to zaslouží.60%. ()

Streeper

Už pod tím názvem jsem si představovala nějakou blbost o obřím monstru, které bude potápět lode a ponorky a Gerard Butler bude hrdina až tu potvoru zabije. A k mému překvapení o tomhle film vůbec není. Název je strašně zavádějící. Příběh se vlastně věnuje tomu, co by se v budoucnosti mohlo stat. K smůle Rusku, Amíci se vyzobrazili jako hrdinové světa a Rusko jako největší padouch. Nedivím se, že je film v Rusku zakázaný. Na druhou stranu ale film krásně ukázal, jak dva nepřátelé dokáží spolupracovat když jde o jejich život a záchranu několika milionu lidí před válkou. Za mě to bylo až příliš dlouhé a padouch byl až jednoduše odstraněn, čekala bych tam ještě nějaký zvrat. Takhle to hodnotím jako průměr, na který se asi znovu už nepodívám. ()

C0r0ner

Výsledný dojem vlastně kazí akorát nízký rozpočet viditelný na celkem bídných (na dnešní dobu) tricích a nějaké ty scenáristické haluze. Jinak se ale jedná o moc pěkný akční kousek, který je díky politické současnosti velmi aktuální. Inteligenci v tom moc nehledat, jednoduchou zábavu ano. 85% ()

Cheeter

Dost to připomínalo film ze studené války, akorát zbraně byly o třicet let novější. A zároveň docela propaganda americké armády. To byla víc než zjevné. Stačí se podívat na to, jak jsou koncipované záběry na americké a ruské námořnictvo. Celkově ale jako akční podívané dost dobré, asi jedna z nejlepších, co jsem v poslední době mohl vidět. A taky jsem byl rád, že opět viděl Michaela Nyqvista a přijde mi líto, že on už moc filmů nepřidá. ()

laik_60

film hodný našich komerčných televízií. V ponorkovom prostredí, dobrí američania zachránia ruskeho prezidenta ktoreho zradil zlý vojnochtiví ruskí minister. Všetko dobre skončí a mier na zemi panuje naďalej. ()

PROCESOR

Taková hezká pohádka, kde jsou po dlouhé době zase zlý Rusové. Ukážou se nám nejmodernější hračky, které mají kluci, co si pořád hrají na vojáčky, takže vlastně nikdy nevyrostly. Plusem snímku je, že pokud k tomu tak přistupujete a absolutně nic neřešíte, tak se dočkáte i napětí. ()

Martrix

Útok z hlubin si nejvíc užijí milovníci všeho, co souvisí s vojenskou technikou. Byť mezi ně nepatřím a dokonce se považuju spíš za pacifistu, musím uznat, že se na ty ponorky, lodě, vrtulníky, vycvičené vojáky ...prostě kouká dobře. Navíc jakkoliv je příběh naivně úsměvný, tak děj má spád a často je napínavý...byť ukrutně předvidatelný. Pro pamětníky studené války, je to takové pomrknutí za filmy 80-tých let, které měly uklidnit US citizeny, že jsou komouši pozadu jak technologicky, tak co do odhodlání a schopností vojáků. Útok z hlubin tak propagandisticky nevyzní, naopak přiznává Rusům solidní úroveň, ale ... amíci jsou tak dobří, že vyřeší potíže všech. Nehledejte v tom hloubku, ostatně Beringovo moře moc hluboké ani není, a prostě se bavte. Trochu mi to připomíná Bergovu sci-fi Bitevní loď. Atraktivní vojenské prostředí, odsýpávající děj...s jednoduchým scénářem... film, který si na nic nehraje. PS: nesrovnávejte s Kurskem, je to úplně jiný typ filmu, který sice ocením stejným hodnocením, ale z dočista jiných důvodů. ()

pakobylka

Tentokrát - kupodivu - nejde o žraloky. Příběh otevírá dokořán dveře do jakési alternativní reality, kde Spojené státy mají prezidentku a Ruská federace naopak nemá Putina (pochopitelně, protože Vladimir Vladimirovič by se zachránil sám). I když disponuje poněkud zjednodušenou optikou, pokud jde o "velký" svět, vysokou politiku - a jejich zákonitosti, je zfilmovaný nadmíru obratně, s důrazem na autentickou atmosféru i efektní scény, přičemž žádnou z velmocí nestaví primárně do role padoucha, jemuž je třeba se hrdinně postavit. Přesto mě maličko zarazil jeden detail - jde sice o podružnou maličkost, ale od koprodukčního filmu Velké Británie a USA bych ji vážně nečekala: Zatímco ruský prezident je vyobrazený jako nadmíru charismatický a charakterní chlapík, americká prezidentka se mi představila jako nepříliš sympatická odbarvená blondýna ... zdůrazňuju, že šlo jen o první povrchní pohled, který nemohl odhalit její pravou tvář - jenomže na žádný druhý korigující pohled už nedošlo, jelikož se před kamerou příliš neohřála. ()

Juto

Je to pútavý akčný film s dobrým intenzívnym príbehom. Tento film rozpráva príbeh americkej ponorky, ktorá sa stane nepravdepodobným hrdinom pri záchrane ruského prezidenta.Film má celkom dobré obsadenie. Dialógy by mohli byť lepšie, ale počíta sa akcia. A v tomto smere získava film body. 6/10 ()

mortak

Dvě hodiny uběhnou neskutečně rychle, nuda nehrozí, ale jinak je to béčko dost nevýrazné. Dost mě štvaly ty scénáristou uměle vyráběné konflikty mezi postavami, se kterými si neporadil ani Gary Oldman (asi jeho první mizerný herecký výkon, co jsem měl možnost vidět). ()

dr.fish

Řemeslně slušně udělaná pohádka o boji Dobra proti Zlu. Už jen ty dialogy jsou klasické a samozřejmě už stokrát slyšené. Někdy ale člověk nemá dost a chce si prostě užít oldschoolovku, tak tady máme nově natřenou starou koloběžku jak z partesu. Jen se chtít nechat houpat a užijete si to náramně. Pokud ovšem budete skuhrat jak je tohle a tamto nemožné a jak tohle by nikdo neudělal a hledat nelogičnosti, bude to veliké zklamání. Já si to užil. 80% ()

angel74

Tak jsem se zase jednou utvrdila v tom, že současné akční filmy, ve kterých hraje hlavní roli Gerard Butler, neoplývají zrovna valnou kvalitou. Nemám nic proti vizuální stránce tohoto snímku, ale stupidnější scénář jsem už dlouho neviděla. A aby toho nebylo málo, na závěr si všichni pěkně zatleskali. (45%) ()

majo0007

Nemám nič proti čistokrvnému popcorn kinu a ponorkových filmov je ako šafránu, ale to by sa celá polovica filmu nesmela odohrávať na súši - 4Rambo komando zrazilo film do kolien. To, že sa Rusi už tradične medzi sebou rozprávajú perfektnou angličtinou už beriem ako samozrejmosť. ()

StanislachKo

Už od začiatku mi bolo jasné, že csfd komunita to zhejtí pod čiernu zem, ale toto považujem za fakt výborný film. Ochotne odpúšťam scenáristické diery. Minimum greenscreenu, herecké obsadenie, atmosféra a hlavne taká tá ľudskosť... Niekomu to môže pripadať tupé (čo to asi v zásade aj je...), ale túto naivitu si rád ponechám. ()

alchac

Sice to tak trochu vypadá jako dementní potomek lobotomizovaného Krvavého přílivu a permanentně sjetého Honu na ponorku (v čemž ovšem podle všeho má své zlodějské prsty zejména duo autorů „původní“ předlohy), nicméně jako kulisa k chroupání chipsů je to více než dostačující. ()