Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

Othello

A hele, oni nakonec to Call of Duty potichoučku zfilmovali. Stačilo akorát aby se to jmenovalo jinak, místo kapitána Price se používá jméno Beaman, místo Soapa Martinelli a je to. Jinak to obsahuje veškeré ingredience, jež bych od zfilmování této militantní série očekával. Jsou tam ty změny hledisek, kdy jednou jsme v nukleární ponorce mezi minovým polem, jindy sniperem, kryjícím své parťáky, tuhle zase členem speciální jednotky, která jde zachránit prezidenta. Nalezneme zde ikonické sekvence z oné herní série typu divoké sjíždění betonového svahu po zadku, úvodní střeleckou rozcvičku s falešnými cíli a časovým limitem či odzoomování kamery ze země do stratosféry, kde se potuluje vojenský dron. Zachovaná zůstala odříznutá psychologie postav u kterých nevíte téměř nic za hranicemi onoho konfliktu (a film to párkrát vědomě sympaticky naznačí) i nedůvěra vůči emeritnímu vyššímu velení, kterému se chlapi v terénu musí ve správný včas vzepřít, aby udělali dobrou věc. Stejně jako celá Call of Duty série je Hunter Killer hlavně army-fetišistickou, chlapáckou a připitomělou historkou, která je od začátku do konce neodolatelně zábavná. ()

ARI50

Jelikož filmy s ponorkou jsou mimo mě tak tohle byla skvěla akční paráda, hlavně příběhova a herecky vydařená rozhodně jsem se bavil jak na pevnině tak pod vodou. ()

luka4615

Poctivá chlapsko-militaristická záležitost, která sice pracuje s poněkud za vlasy přitaženým tématem, nicméně pokud se tento atribut rozhodnete ignorovat, budete se díky skvělému tempu královsky bavit. Hunter Killer rovněž zaujme svým zpracováním, které může směle konkurovat i mnohem dražším snímkům. Celou tuto akční jednohubku vyjma hereckých výkonů obestírá i velké množství palných hraček pro "velké kluky", což u mne osobně, jakožto velkého fanouška vojenství, způsobilo nejeden nadšený výkřik. Takže co dodat na závěr? Pokud od snímku Hunter Killer čekáte nějaké hlubší myšlenky zabývající se podstatou vrozené lidské agrese a potřeby válčit, zcela určitě Vás zklamu. Avšak pokud máte v oblibě “jednodušší” akční snímky z ponorkového prostředí, nemusíte vůbec váhat. Jako vysokooktanová filmová jízda na nedělní odpoledne totiž Hunter Killer funguje více než skvěle. Dobrá práce! PS: Gerard Butler tu je výjimečně za sympaťáka! „I would like to take one last breath before we go under. You never know what it's gonna be like when you come up.“ ()

becki_tu

Takhle nějak by v podstatě mohla vypadat filmová adaptace herní série Call of Duty. Vzhledem k nízkému očekávání nakonec příjemné překvapení. Jen je potřeba moc dlouho nepřemýšlet nad některými scénami (navádění ponorky fjordem) a prominout tvůrcům pár momentů s lacinými digitálními triky. ()

Morholt

Takové nenáročné ponorkové dobrodrůžo s naivním politickým přesahem. Je to vlastně přesně v intencích všech těch Pádů, které Butler v současnosti točí. Nepřemýšlet a bavit se. 70% ()

Lucasion

Na Útok z hlubin jsem se těšil. (Proč použil distributor v ČR stejný název jako už byl jednou použit u filmu z roku 1999?) Gerard Butler, áčková produkce a ponorky. Mohu se zklamat? Vlastně jak se ukázalo tak velmi. Příběh je jak z laciné knížky, efekty cgi tragické a hlavně je film nabitý nesmyslnými akčními scénami. Odpustil bych, kdyby se jednalo o film co má hodinu a půl. Ale sledovat dvě hodiny tuhle nudnou operaci bylo vážně utrpení. Butler je nezáživný, ponorky nevyužité a hlavně když jde do tuhého tak rozhodování charakterů rozhodně nezasluhuje medaili. Rusové mluví anglicky a já od půli filmu začínám film docela komentovat. Když z toho pak tvůrci udělají Rychle a zběsile pod vodou, tak jen kroutím hlavou ale film dokoukávám. Bohužel, těšil jsem se na thriller s ponorkami. Mám naprostý béčko s hloupým příběhem, který se dá snadno předvídat. (35 %) ()

Lacike

Vdaka trailerom s prestrelenou akciou som ocakaval film, ktory sa nebude brat vôbec vazne. Pritom zapletka je na urovni Ryanoviek mixnuta s nejakou tou Bondovkou. Nejaky parchant sa proste snazi vyvolat konflikt medzi amikmi a rusmi a tak sa musi najst niekto, kto bude mat dost rozumu, aby nejednal zbrklo a bez predsudkov. No a ten niekto tentoraz nie je kancelarska krysa analyzujuca v bezpeci situaciu, ale chrabry velitel amickej ponorky v podani super duper frajera Gerarda Butlera. Namet je super, ale prevedenie filmu nie je uplne dokonale. Prvym nedostatkom je zaporak, ktory je taky tuctovy chudacik. Nastastie nema vela priestoru. Skoda, ze si ho nezahral Gary Oldman, ktory v devätdesiatkach stvarnil jedneho famozneho zaporaka za druhym. Namiesto toho tu hra uplne zbytocnu postavu. Najväcsim nedostatkom filmu su otrasne triky, ktore vyzeraju jak docasny previz, ktory sa neskôr nahradi vymazlenym CGI. Ale na to asi neostali prachy. To uplne nici vsetky akcne sceny, ktorych je dostatok od subojov ponoriek po rôzne prestrelky a vybuchy. Lenze vsetko to pôsobi komicky. Dvakrat ma nenadchli ani akcne sceny s ponorkami, ktore sa neustale vyhybaju rôznym predmetom doslova o milimetri. Az som mal pocit, ze sledujem tie sialenejsie diely Rychlo a zbesilo s ponorkou. Rusi medzi sebou by tiez nemuseli hovorit anglicky. Tych par titulkov by amici prezili. Takze zapletka ako celok sa berie vazne a celkom funguje, ale jednotlive akcne kusky su dost od veci a v mizernom prevedeni. Proste prijemna jednohubka. 6/10. ()

MoiJe

Ako vacsina filmov s Butlerom: Nebolo by vobec tazke napisat hate na niekolko stran, no pri troche dobrej vole sa to da aj prijemne uzit. ()

Dale

Veľmi naivná rozprávočka, kde opäť nechýba neohrozený a úplne dokonalý kapitán ponorky, ktorý nikdy neurobí chybu a pre svetový mier bez zaváhania obetuje život celej posádky ponorky. A na druhej strane opäť raz šialený generál, ktorý sa zbaví prezidenta, ktorý mu stojí v ceste, len aby si mohol ukojiť svoje chúťky v novej totálnej svetovej vojne. Hrdinstvo, statočnosť a veľa pátosu, kto sa ešte má chuť na toto dívať? Väčšina postáv na zvracanie, snáď len Nyqvist a Cardellini boli fajn. ()

corpsy

Občas je práve takýto druh filmov to, čo potrebujem. Klišovitý a vlastne sám o sebe aj zle napísaný scenár. Viditeľné CGI efekty. Herecké prehrávanie. Proste tuctovka. Ale priznajme si, ako nostalgici ( tí, ktorí nimi sú ), neboli práve takéto dobrodružstvá v ponuke dňa, keď sa človek priplietol do videopožičovne? ()

agentmiky

Čekal jsem více, přiznávám se. Jo, podle trailerů jsem se chystal na pořádnou blbinu, kde nic nebude dávat hlavu ani patu, ale nabídne to alespoň notnou dávku zábavy a napětí. Nelogičnosti se dostavily, což mi nevadí, ale film po stránce akční nebyl podle mě tak nadupaný. Skoro žádné praktické triky, tady se výhradně jelo na zručnost počítačového experta, který v různých programech vytvořil finální digitální podobu. Popravdě, na pár výjimek mi to moc nesedlo, působilo to na mě až moc uměle. Butler se na takovou roli docela hodil, ale ten jeho monotónní výraz mě ke konci už přiváděl k šílenství. Jako kdyby to ani jeho osobně moc nechytlo. A Oldman si snad ani tak malou roličku nezasloužil, neměl moc prostoru něco předvést, ale vyčítat mu to nejde. Přestřelky ušly, ty to docela zachraňovaly. Ke konci už sami autoři asi nevěděli, jak to nějak smysluplně uzavřít, tak z toho udělali pěknou míchanici. Jenže, jak se dá vlastně zachránit film, kde hlavní zápletku tvoří Američané zachraňující ruského prezidenta ? Z mysli šestiletého kluka bych to pochopil, ale takto asi ne. Trochu přes čáru. Jak mě takovéto jednohubky dříve bavily, tak v poslední době jim nepřicházím moc na chuť. Za mě dávám 48 % ()

Vxxx

Jsou to 4 dny, co jsem film viděla v kině a už si ani nevybavuji, jak moc na mě (ne)zapůsobil. Pamatuji si, že první polovina se dost táhla. Ve druhé bylo rozhodně víc akce a i mě víc bavila. Ale nakonec z toho vznik takový typický "Amerika je nejlepší" brak o přátelství. Dost zbytečný film i když některé záběry z ponorky za to stály. 3* ()

Praxis

Objektivně za tři, subjektivně za čtyři. Když se totiž přiblble usmíváte u závěrečných titulků, je to jasná věc, že jste právě našli svoje guilty pleasure roku 2019. 90tkový feeling spolu se CGI nového tisíciletí. Všechno, ale úplně všechno je tam strašně přestřelené, přiblblé a samozřejmě řádně přitažené za vlasy, ale já se tento večer královsky bavil. 80% ()

italka63

Gerard stárne s gracií a já s mírným zděšením, no, lžu, velkým zděšením viděla mého oblíbence Nyqvista, kterak se mi před očima ten kdysi krásný chlap ztrácí...život není fér. Jinak ligiku filmu moc nehledejte, jen si užijte skvělou vojenskou techniku a akci. ()

MATADOR

Ponorky, Butler, potencionální válka mezi Ruskem a Amerikou. Ano, trocha ohraných slov, ale ve výsledku se na to dobře kouká. ()

Trevor

Proamerickú časť českej a slovenskej populácie urazí že vojaci zo štátov nacistických zachránili ruského prezidenta, červenoarmyjcov akože technická a vojenská prevaha amíkov a normálnych divákov celý príbeh, ktorý je zrelý na vysielanie na Netflixe a nie v kine. Aj keď sa možno tvorcovia pokúsili ako tak navodiť atmosféru, že na obidvoch stranách sú ľudia túžiaci po vojne a rovnako tak po mieri, celé to vyznieva strašne trápne a vrcholom je asi amícky kapitán na love, ktorý nezastrelí jeleňa v zasneženom Škótsku, lebo je tatkom malej srny. A to som na to chcel ísť do kina...45% ()

IceQueen

Ponorky a rusko-americký konflikt. No, povedzme si pravdu, keby som nebola bývala lenivá zablúdiť aj do obsahu, možno by som si Hunter Killera nechala ujsť. Lenže mne stačilo v osobách a obsadení unaveným okom zavadiť o meno môjho statného škótskeho samca a bolo vybavené. Presne, ako vraví Pepinec, luxusne natočená sračka. ()

M.i.k.e

tohle je tak extrémně blbý,že je to mnohem blbější než oba filmy kde Žérarovi nejprve upadnul Bílý dům a poté Londýn dohormady.Na druhou stranu ta blbost a nepravděpodobnost všeho co se tady děje je tak osvobozující,že mi to vůbec nevadilo (narozdíl třeba od Geostorm,kde to bylo utrpení) a vlastně sem si tu možnost úplně vypnout naplno užil.Ano,pořád je to béčko jako prase,ale pořád slušně vypadající béčko,kde se navíc celou dobu něco děje (i když to většinou nedává smysl).Bylo by rozhodně špatně,kdyby vznikaly pouze takové filmy,ale jednou za čas si dopřát pořádné guilty pleasure...proč ne...70% (možná 80% v rámci béčko-céčkové zábavy) ()