Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

Wacoslav1

Trailery mě nenadchly, ale kvůli Butlerovi jsem na to vyrazil. Ten si sice podle očekávání ani nepráskne, ale aspoň svým charizma film jako tradičně táhne. Jinak průměrný béčko v devadesátkovým stylu který se v kinech ocitlo asi omylem. I když obsazení je slušné, ale nikdo nemá šanci vyniknout. Souhlasím, že Oldman je úplně zbytečný. Naopak přesně obsazení jsou záporáci z nichž jeden je ten Rusák co se rubal se Sádelníkem i Indiana Jonesem, ale bohužel mají malý prostor. Jinak by neuškodilo míň keců a víc akce, ale když už tu nějaká je kouká se na ní dobře. Jenom zarazí ty opravdu mimořádně špatné triky, jak od studia Asylum. Ty digitální ponorky jsou k popukání. Takže suma sumárum před 20 lety by to byl hit dneska to rychle zapadne prachem.55% ()

pepo

Milunka akcna hovadinka. Keby to malo lepsie triky, kameru, hercov, hudbu, rezisera a scenar mohla to byt dokonca super pripomienka 90. rokov, podobne ako vyborny White House Down. Viem si to totiz predstavit, ze namet vznikol stylom "Co sa dialo vonku pocas pribehu Crimson Tide?". Proste zase raz fajn sympaticke becko. 6/10 ()

Xmilden

Z hlavy vysypu určitě 5 lepších filmů s ponorkama, ale jakmile se natočí nějaký další, stejně na něj potom koukám. Tady kromě ponorkového temátu máme navíc také únos zajatého ruského prezidenta neohroženou skupinou 4 elitních vojáků. No jako, není to opravdu nijak extra úžasné. A Butler už by se na ty hrdinné postavy měl asi vykašlat. Rusové zde vypadají jako banda absolutních neumětelů a amatérů. Ovšem pár slušných akčních scén se zde přecejen najde. Celou dobu jsem žasnul nad tím proč v tomhle proboha hraje Oldman. 50% ()

filmfanouch

Geralda Butlera mám hodně rád: Je to sympaťák, v akci mu to sluší a tahá svoje filmy nahoru. Jako Leonidas proslavil hlášku This is Sparta!, v Chceš mě, chci tě dobře fungovala jeho chemie s Katherine Heigl (fungovat s Katherine Heigl je náročný úkol!), hlas Kliďase Velikána v sérii Jak vycvičit draka je sympatický, v obou dílech Pádu se jako Mike Banning slušně oháněl bouchačkou a i v Geostormu mu role padla na míru. Butler si nyní zvolil roli ve velice zajímavém snímku Hunter Killer a říkám zajímavé, protože i přes to jaké chyby má je rozhodně zajímavé film rozebrat. Režísér Donovan Marsh je bohužel celkem dřevák a akce není tak jak by to asi chtělo. Když dojde na střílení tak palba kulek perfektně lahodí uším, bohužel je ale občas problém orientovat se v tom co se na plátně zrovna odehrává, kde se to odehrává, kdo střílí, na koho střílí a podobně. Butler svojí roli zvládá jako vždy na jedničku a opět tahá film nahoru, celkem WTF casting je ale Gary Oldman. Co Gary Oldman dělá v tomto filmu je otázka, vypadá to však jako by si odskočil z natáčení Nejtemnější hodiny a byl rád, že na sobě zrovna nemá žádnou masku, že roli prostě vzal aniž by pořádně četl scénář. Oldman je parádní herec, tady to však ale opravdu působí jako kdyby šel kolem, roli narychlo vzal, něco odříkal, podal si ruku a odešel natáčet zpátky něco jiného. Pravda však je, že až v Hollywoodu vznikne biografie Andreje Babiše, herec je asi jasný. Common je v pohodě, Linda Cardellini akorát výrazná, Toby Stephens se i 16 let po Dnes neumírej umí ohánět bouchačkou a Michael Nyqvist na sebe vrhá co nejlepší posmrtný stín. Film je zajímavý v tom, že se jaksi snaží ukázat konflikt mezi USA a Ruskem, vyobrazit jejich konflikty a ukazuje na možnost vzniku 2.studené války nebo rovnou 3. světové války. Všechno je to ale zabalený v neuvěřitelně únavném nahánění několik ponorek pod vodou kde je úplně jedno kolik raket se vypálí a koho zasáhnou. Rusáci opravdu většinou mluví rusky, občas ale přeskočí na angličtinu i přesto, že se ve scéně nachází třeba pouze ruský prezident a ruský ministr. Prezidentka USA se poté objeví asi v jediný scéně a je totálně zbytečná, většinu pozornosti na sebe strhává právě Gary ,,Give me my money´´ Oldman, který jako by vypadl z pokusu o biografii Dicka Cheneyho a chtěl ukázat Christianu Baleovi, že ho může hrát pouze jeden z nich. Podprůměrné akční béčko obalené neuvěřitelnou sebejistotou a ambicemi, které se jednoduše nezjeví. Občas až moc na sílu připomíná časy filmu Michaela Dudikoffa i když si nemyslím, že by to byl umělecký záměr. Butler by si zase po čase zasloužil nějakou pecku, musí bohužel ale hledat dál. ()

Shakers

Bavilo ma to viac ako som čakal. Príbeh filmu nie len mne, ale aj Putinovi prišiel ako blbina, ale kašlať na to keď sa na to dobre pozerá. Záchranu ruského prezidenta dostal na starosti Buttler v ponorke a Toby Stephens na súši a to je kombinácia, ktorá ma v tých bulharských lokáciach celkom bavila. Predovšetkým mi to prišlo celkom dobre natočene a akcia nebola úplne odfláknutá a prekvapilo ma, že jej nechýbala dávka napätia. Celkom pohodový akčný film s dobrými hercami a výpravou, ktorá ma baví, ponorkových filmov zas toľko nieje a tento mi sadol. 75% - 4* ()

Pepinec

To věřím, že by se Amíkům líbilo, kdyby se Rusáci pobíjeli navzájem. Jestli se tenhle film dostane do Putinovy říše, přiletí jim zpátky hodnocení na jaderný hlavici. Kolotoč je proti scénáři k tomuhle filmu nejnápaditější vynález na světě. Jinak ale zpracování se povedlo parádně, stručně řečeno je to taková luxusně natočená sračka. (Vancouver, Kanada) ()

Big Bear

Jo kde jsou ty časy filmů, kdy nějaký ten U - Boot naháněl nějaký ten americký či britský torpédoborec a my měli dojem, že sledujeme šachy.. tah kapitánů střídal tah a byla to hra velmi napínavá... Po filmu člověk zjistil, že s chipsy sežral nejen pytlík, ale že mu chybí i nehty na rukách... No tady to nehrozí a během sledování si klidně skočte na jedno pivko vedle na roh do výčepu, nebo konečně vyměňte ten olej v sekačce na trávu... Film mi hned z kraje připomněl Gray Lady Down a vypadalo to celkem slibně, jen že pak už to byla jen čistá akční ptákovina... Ctihodný občan Butler se stal ctihodným kapitánem americké ponorky a hned poté co se stal pokrevním bratrem ruského kapitána se vydal zachránit ruského prezidenta do Murmansku. Šílený ministr totiž udělal puč chtěje rozpoutat světovou válku (proč - nebylo nutno divákovi vysvětlovat) . A aby na to námořnictvo nebylo samo, vyšle se paravýsadek amerických výsadkářů. To jsou drsní hoši a klidně běhají uprostřed ruské vojenské základny s obřími bágly na zádech, nejsou vůbec vidět na šedých betonových plochách přístavu páč mají khaki maskáče a vůbec tam všelijak táboří a kempují bez spatření... No a když už to ale nakonec přeci jen vypadá na třetí světovou, svět pochopí a zlo je potrestáno. Ufff ! Těch kamenů co spadlo v kinech ze srdcí ! Místo slziček to tedy skončí klasickou trapnou americkou tleskačkou a poplácáváni se vzájemně po rameni... je jedno jestli jste v řídícím středisku Houstonu a právě se opět podařilo spojit s Apollem, nebo na velitelském stanovišti ponorky... Prostě na závěr se musí tleskat! Chyběli jen New Yorští hasiči a tleskající prezidentka (ano film je soudobý a tudíž už je genderově vyvážený - bohudík) a tak jsem za tu trestuhodnou absenci prezidentky při tleskání (i ona má přeci také právo tleskat!) ubral hvězdu a dávám jen za 2 ruská torpéda! * * ()

HAL

Ve svém béčkovém žánru překvapivě výborný kus - kvalitní military porno, ve kterém dojde nejen na očekávatelné ponorkové souboje, ale i na close combat speciálních jednotek, manévry hladinových flotil, a i ty Tomahawky se dostanou ke slovu. Samozřejmě všechno co se tu děje je těžce přitažené za vlasy, ale nikdy ne cringe způsobem. Za to patří chvála hlavně jako vždy sympaticky chlapáckému Butlerovi, Michael Nyqvistovi v roli ruského kapitána, pro kterého to byl poslední film, a tak akorát přehrávajícímu Oldmanovi. Škoda že podobným flákům kvetla pšenka spíš v osmdesátých a devadesátých letech, a teď už táhnou velkou návštěvnost jen superhrdinské blbiny. 8/10 ()

mzss1

(75%) Původně jsem na to chtěl jít do kina, nakonec jsem nešel. V podstatě je to jedno, ale zážitek by to asi i byl v kině, nevím. Film se mi líbil víc, než jsem očekával. Opravdu to nemůžu výrazně kritizovat. Bavilo mě to od začátku do konce. Někteří si stěžují, že bylo málo akce, ale to si nemyslím. Byla rozložena po celém filmu, bylo jí tak akorát, zas to mělo slušný příběh, solidní atmosféru v ponorce a skvělého Butlera, který od dvojici filmů Pád bílého domů a Pád Londýna natočil konečně slušný film. I se mi líbila příjemná sestava postav, jen mi neskutečně vadil herec G.Oldman – jeho postava mi byla neskutečně protivná. Akce a efekty – to prý bylo mizerné ? Toho jsem si moc nevšiml. Jen to možná trochu zaostávalo s ohledem na dnešní dobu, bylo to víc do stylu 80.a 90.let. No, co k tomu víc dodávat ? Určitě by se toho dalo vylepšovat spoustu, ale já se bavil a ani na minutu jsem se nenudil. Tohle si ještě někdy pustím. ()

liskam

Pro mě obrovské překvapení. Svižné, zajímavé a i tak trochu napínavé. Pomalu jsem začínal věřit že se Butler z těch průměrných snímků nevyhrabe. Takže tohle je pro mě milé překvapení. Za mě 4* a 76% ()

kingik

Akčnější pohádka z podvodní říše osázené ponorkami. A projdeme se i suchou nohou, pro případ odvrácení hrozby ponorkové nemoci. Na palubě ponorky USS Arkansas, které velí neortodoxní kapitán Glass, je pořádně živo, když je unesen ruský prezident, politický převrat je na dosah a vyšetření zmizení spřátelené ponorky se začne poněkud komplikovat. Gerard Butler a spol. mají napilno, mají na to necelé dvě hodiny filmového času a chtějí toho stihnout poměrně dost. Rozvážnější první hodinku ve znamení "dasbootovských" pochodů záhy vystřídá akcí napumpovaná druhá hodinka. Režijně si o pozornost říká Donovan Marsh, jehož předchozí režijní počiny viděl snad jen on sám, a solidní koncept, kterým je film opatřen, využívá pro řadu slovních přestřelek, ve kterých je pánem Gerard Butler, tudíž jej neuvidíme v žádné fyzické pranici, načež akční pasáže obstarává speciální komando vyslané zachránit ruského prezidenta. Nepovedl se/nezafungoval zejména provokativní podtext filmu spoléhající na to, že rusky hovořící země je západem vnímána coby centrum všeho zlého a temného, neb nejsou osmdesátá léta minulého století, kdy filmaři hojně využívali socialistické zřízení k instruování všemožných i nemožných studených válek. Načež tahle veškerá snaha zasazená do současného akčního spektáklu působí přece jen poněkud směšně. Máte-li rádi ponorkové manévry, které jsou prokládány akčním děním na souši, máte pozvánku od "kře(čk)ovitého" Butlera zajištěnou. Plutí pod hladinou má své nesporné kouzlo, nasnímané je to pěkně, akce má i nějaký ten explicitnější ráz, přičemž rating R by se dal využít mnohem výživněji, ovšem z kapitánského můstku zamává i renomovaný Gary Oldman, Linda Cardellini s košem kosmetiky je k světu a drsný Toby Stephens je hybným článkem akčních pasáží. Takže vzhůru pod hladinu. 7/10 ()

Anderton

Tak dať si občas takúto akčnú hovadinku mi poriadne prefúka mozog. Je len škoda, že ide o námet hodiaci sa do obdobia 60-80 rokov, kedy by ruského prezidenta mohol zachraňovať James Bond a pritom by osúložil zopár ruských armádnych dôstojníčok a vojačiek. A nakoniec aj americkú prezidentku. Prechod mínovým poľom napínavý až na dreň a v podstate aj celý dej prepchatý síce otrepanými klišé, ale ak film začnete už po pár minútach brať ako akčnú zábavu, tak v tom nie je problém. Sa čudujem, že toto niekto v dnešných časoch nakrútil, asi každý tušil, že v kinách nemá Hunter Killer šancu a tých fanúšikov ponorkových filmov zase tak veľa nie je. ()

Kudly4

Butlera moc nemusím, jeho akční filmy jsou skoro vždy stejné "Ať žije AMERIKA" (Pád Londýna, Pád Bílého domu ...) Tohle jsem si pustil ani nevím proč a musím uznat, že film mě pohltil už od první minuty a nepustil až do samotného závěru. Jo jasně, v Rusku státní převrat, amíci zachraňují ruského prezidenta ať žije opět Amerika, hovadina, ale mělo to koule a pohled na ponorky, torpéda, rakety fakt super, takže jednu hvězdu rád přidám. ()

Yoshitsune

Dle České názvu, sem usuzoval že Butler bude v ponorce honit, mega mecha giga Chad žraloka a ono je to jen o záchraně Ruské prezidenta, který v posilce tráví veškerý svůj čas. A přišlo mi docela srandovní, jak roce 2018 filmový svět vnímal Rusko a trochu mu i nadržoval, i tady je ten Ruský svět pojat jako civilizovaná země, kde se občas urodí jen pár bláznů, ale jejich prezident je jinak cool. A přestože na akci dojde až ke konci filmu a neni ji moc, tak mně film i docela bavil, hlavně tedy Toby Stephens a jeho parta, byli super. A v tomhle směru, je škoda že jsme nedostali plnohodnotnou verzi, kdy by Amíci zachráli "Ruského prezidenta" a následně by s ním utíkali přes půlku Ruska, aby ho tedy dostali k nejbližší prodejně Vodafonu, aby si odtamdu mohl zavolat, že válku on tedy nechce. Takhle tady máme hodně Butlera a jeho morální kecy, a že jich má dost a taky pro každého, no a když nemoralizuje tak hazarduje s životy své posádky. Špatný to asi neni, obsazení je parádní, akce je obstojná, jen kdyby Butler tady furt nezkoušel ohýbat myslí železo, tak bych i dal čtyři, ale takhle ty průměrnější tři. ()

SeBig odpad!

Jakmile jsem viděl pentagon, už jsem měl jasno, jak tohle skončí. A takovýhle filmy strkaj do kina? To bych si odpliv a odešel. Neskutečná slátanina. ()

Marze

Je krásné strávit dvě hodiny ve fiktivním světě, v kterém se nemusíme strachovat o amerického prezidenta, který dělá něco idiotského a zlého. Snímek působí jako nostalgická pohádka. ()

Chrustyn

Recyklace všemožných akčních filmů od Honu na ponorku, přes Delta Force a možná i ždibec Skály, v nijak inovativním akčním filmu, který však překvapivě funguje a vše viděné podává nenáročnou a zábavnou formou, která neurazí ani nenadchne. Každý akční fanda je za podobný film šťastný. ()

Yardak

Studená válka neskočila a začíná být pěkně horká! Ještě že USA má drsňáky pod vodou i na zemi. Překvapivě Gerard Butler není největším drsňákem filmu, neboť mu ukázal jasně záda Toby Stephens! Holt pirátský kapitán je víc než kapitán ponorky:o)). Správná akční oddychovka, která přináší závan starých časů. ()

BMW12

Tak tohle je parádní ponorková akce. Děj filmu vás po celou dobu udrží v napětí, odehrává se drama a akce nejenom v ponorce, ale také na souši. Ode všech herců skvělé výkony a takhle si představuji kvalitní akční film s napínavým příběhem. ()