Býval člen elitní zásahové jednotky, nyní se z něj stal hledaný uprchlík. Joey (Jason Statham) utíká před svou minulostí, kterou je dohnán, až k vojenskému soudu. Nyní na dně, hnán touhou po pomstě se Joey přidává k londýnskému podsvětí, kde bere spravedlnost do svých rukou. Podaří se mu dosáhnout svého vykoupení? (Intersonic)

6thSun

Až se Jason ohlédne za svojí kariérou, Redemption bude patřit mezi filmy, za které se rozhodně nebude muset stydět. 75% ()

PROROK14

V podstate tam o nič horibilné nejde, ale aj tak som sa nenudil. Film si pokojne plynie a postupne odkrýva príčiny Džejsonovej traumy. Medzitým zláme nejaký ten lakeť a zažije románik s mníškou. Čo dodať... ()

Terva

CITÁT - Od toho ta řeka je, aby spláchla holky, se kterými skončili........ Zajímavý příběh. Byl jsem překvapen v jaké roli se Jason Statham objevil, jako by byla šitá přímo na míru. Příběh je lehce brutální a smutný, ale prosakuje z něj láska, láska ke všemu a všem. Vše to nádherně podkresluje velmi povedený hudební doprovod. Cristina (Agata Buzek) je nádherná žena a role jeptišky jí slušela. CITÁT - Myslím, že dlouho už takhle vypadat nebudu......... Tento příběh mě vtáhnul do děje ihned od prvních minut a vyplivnul mě až na samém konci, byl jsem zmatený, smutný a málem se rozbrečel. Povedený je také konec příběhu a divák vůbec nemá tušení, jak to dopadne - což je obrovské plus. Já jednoznačně dávám pět hvězd a tleskám. Tohle si ještě pustím, ale z odstupem času, protože je to opravdu depresivní. ()

Johny_fork

Snaha o vážnější snímek nevyzní stoprocentně, ale pro mě to byla atmosférická lahůdka. Navíc Statham přefikne jeptišku. ()

Ouwen

Absolutně chápu, místy rozpolcené hodnocení/komentáře mejch oblíbenců a jejich nejistotu, protože Redemption (ten název se mi zdá nejvíc přirozený a ideální), je fakt divný film, že ani nevim, jestli mě to skutečně bavilo. Tempo je pomalejší, ale stále dostatečně neutichající, takže jsem se nudit nemohl. Modrý filtr, deštivost a noc Londýna, spolu s jeho ruchem, temnýma uličkama, je refrešující a nechybí tomu osobitá atmosféra. Jason Statham hraje solidně, nechybí mu jeho specifické charisma a předvede se i v akci. Akce tu je, moc jí není, tři, čtyři souboje a pár úderů padne, potom nějakej výstřel. Souboje jsou kompletně realistické, s nějakou tou zlomeninou, kontaktem, dynamikou Statham eliminuje špínu z ulice a má až takovej.."Batmanovskej" feeling. Líbí se mi, že jeho postava má vlastní démony a i když jsou jeho motivace správný, dělá občas dost hnusné věci s plným vědomím a žal zapijí alkoholem, sarkasmem a sem tam tou bitkou. Jeptiška je roztomilá, taky není nějak extra svatá a vyrovnává se s vlastní existencí. Scénář mi ale přijde nedodělaný, byl zde prostor pro obří filozofické konverzačky, ale všechno mi přišlo jen tak naznačené, proto mě nestrhlo ani když Statham brečel - až finální scéna, kdy se vlastně vrací na začátek, ve mě vyvolala husí kůži. Redemption je divný film. Fakt že jo, mám rád tyhle přemýšlivé, melancholické a občas lehce filozofické bokobky mejch oblíbenců, ale když to srovnám třeba s nedávným Keanem (jiné téma, ale taky civilní, psychologické drama), není to až tak zásadní zářez a chybí tomu větší tah na branku. ()

JohnCZ

Statham ve filmu, který není skoro akční, ale za to pořádně dramatický? Film, ve kterém Statham co minutu někoho nemlátí, ale za to dost dobře hraje? Neuvěřitelné se stalo skutečností. I přes jistou mimickou omezenost podává Jason překvapivě fakt dobrej výkon. Scénář je místy přitažený za vlasy, ale rozhodně není hloupý. Za mě spokojenost. ()

Zeebonk

Tak tato upejpavá stórka o novodobém Robinu Hoodovi mě nudila tak urputně, až mi začaly po týlu rašit šedivé štětiny. Nesnáším bouchače s plačtivými traumaty z minulosti a ještě víc nesnáším, když se taková ubohá parodie na člověka pokouší přetáhnout polskou jeptišku. Samozřejmě rozumím, že to není Jasonova standartní přímočará mlátička, nýbrž hluboké drámo se sociálním přesahem, ale na druhou stranu by si tady měl někdo uvědomit, že se svými dvěma výrazy a třemi chlupy na makovici prostě nemá na víc než na rozbíjení zlotřilých držek. Ale zase si nemyslete, že jsem proti tomu Jožinovi s blyštivou šiškou zaujatý, Redemption je stoprocentní slaboduchá ptákovina i bez mého opovržení nad jeho herectvím. ()

Marsik

Jeden z mých TOP herců v pro něj velice netypickém filmu. Zde se uvádí žánr akční/krimi. Mě to teda přišlo spíše drama, místy i romantické drama. Každopádně ani zde mě Jason výrazně nezklamal a bylo to příjemné oživení jeho filmového repertoáru, ba dokonce jsem po všech jeho akčních filmech rád za tuto změnu. 75% ()

ConanVJ

Tak další Stathamův film, kterej je spíš triller a dodal bych i drama, akčního je zde hodně po málu. První zhruba půlhodina je hodně nudná a člověka by to až odradilo od dokoukání. Jenže pak to chytne takovej zajímavej šmrnc. Z bezďáka Stathama se pomalu začne stávat člověk jakým byl dřív a začne makat pro čínskou mafii. Zde pár bitek bude, ale ty jsou spíš to reálna než na efekt. Film je spíš o vztahu vojenského uprchlíka a jeptišky. Oba si navzájem mění životy v pomalu plynoucím příběhu, kterému asi moc akčních fandů na chuť nepřijde. Filmek má i zajímavý konec. Mě filmek celkem překvapil a ani mi nevadí, že to neni skoro vůbec akční. Za mě 75:) Už si začínám na neakčnost Stathamových filmů, ač nerad, zvykat :) ()

PauloZ

Statham si zkusil vážnou notu a to je dobře. Přeci jen není nejmladší (i když kondičku by mu mohl závidět kdejaký hejsek) a s přibývajícím věkem a hereckým vyzráním mu thrillery budou možná pasovat víc, než zběsilé rubačky. Umí zahrát i depresí zmítaného vojáka, přičemž se nezapoměl ohánět a rozdá i pár kikfejsů. Doufám ale, že na čistokrevné "pomalé" thrillery má ještě kupu času. Protože abych přiznal barvu, tak mě Crazy Joe, Hummingbird, nebo jestli chcete Redemption trošku zklamal. Je to sice hloubavé a na první pohled zdá se kvalitně napsané, ale prostě ne, já jsem v tom nenašel to správné zalíbení. Na pořádnou psycho depku tomu chybí propracovanější přístup a smysluplnější vyprávění a na akci mnohem víc akce. Jako celek to na mě působilo dost utahaně a strhaně, jako Statham sám, což může být pro někoho záměr, ale mě to takhle nebavilo. Chvílemi je to až nudné, potom zas zbrkle sestříhané.. tím to na mě působilo nekonzistentně. Děj je celkem obsáhlý a ne úplně ideálně narvaný do relativně krátkého času. Chybí tomu prostě drajv, napětí, psychologičtější přístup, lepší vyprávění... akci bych klidně oželil. ()

baribal

Od dob Turka konečně slušný Stathamův film, kde v hlavní roli nemluví jeho pěsti. Psycho jeho postavy nic moc a hlavní dějová linka více než neoriginální. Ale romantická vsuvka s tou černoprdelnicí byla hezká a skoro až nekřesťansky svěží. Statham je pořád kůl a z mlatiček Stelounova týmu určitě nejlepší "herec". ()

zlabus

Žádná velká pecka to není, ale ve své podstatě je to celkem solidní indie s naprosto nečekanou volbou představitele hlavní role. 65% ()

javak810i

Kdo by čekal další akční béčko se Stathamem, tak bude asi zklamaný. "Redemption" je totiž až překvapivě "nestathamovský". Kromě pár rvaček a jednoho výstřelu se nedočkáte nějaké velké akce, ani rychlého spádu. Na filmu je k docenění spíše příběh, který sice trochu kazí děravý scénář, ale jinak je emocionálně celkem hutný a sledovat Jasonovo "vykoupení" vás nudit nebude. Navíc, kdo by netoužil vidět Stathama jako bezdomovce s dlouhým hárem? Lepší 3* ()

Ellmariachi

Po nic moc Parkerovi je tu další Stathamovka. Nebo ne? Být tam o 2 bitky víc, tak jednoznačně ano. Ale faktem je, že tenhle film není klasická Stathamova řezničina. A kdo k tomu tak přistoupí, nebude zklamán. Film si kráčí svou cestou. Příběh nemá s nápaditostí nic moc společného, ale přesto vás tak nějak baví. Mluvený slovo je podle mě více méně nadprůměr. Opět nic geniálního, ale zase vůbec ne pitomýho. Prostě to celé drží pohromadě nějakým zvláštním kouzlem. Navíc Joe si rozhodně nic nezadá třeba s takovým (když to lehce přeženu) Frankem Martinem. Protože když už se Joe musí rvát, tak si servítky rozhodně nebere. Takže pokud jste ochotni vidět JS i v jiné roli než nekompromisního zabijáka, tak spokojeni určitě budete. Pokud ne budete trošku hloupě nadávat. 71 procent. ()

Freemind

Tohle bude horší než coming out homosexuála před ultrakonzervativními křesťanskými rodiči. Dal jsem čtyři hvězdičky filmu s Jasonem Stathamem - teď bych měl potupně vrátit průkazku do knihovny a spálit DVD kolekci s Bergmanovou filmografií. "Redemption" se vědomě snaží flirtovat se širokým publikem - je to sice akční thriller s klasickou stavbou revenge-flicku (a lá Mason Storm - jen počkejte, holomci, umeju se, potrénuju a pak pohovoříme!), děj je ale prošpikovaný jemnějšími psychologickými prvky, takže celé to chutná dost ... evropsky. Do osmdesátkového béčka je namíchané lovestory s rachitickou jeptiškou (dejte už někdo té Buzkové nažrať!), hlavní hrdina sice kráčí londýnskými ulicemi jako mlejnek na maso, ale zároveň je to dobrý synek, který tu pohladí pejska, tam dá penízky bezďákům a na prvním rande svou milou něžně poceluje na rtíky. Ke konci už tato prapodivná konstrukce ztrácí stabilitu, takže jsem si užíval spíš drobné chuťovky - vynikající Marianelliho hudbu (šup do seznamu oblíbených skladatelů), scénu s rukama vyčnívajícíma ze stěn (Polanského Hnus?) nebo dlouhý close-up na brečícího Stathama (a to je opravdu něco, protože jeho dosavadní herecký repertoár sestával ze dvou poloh - a) nejdřív tě ošukám a pak tě zabiju, b) nejdřív tě zabiju a pak tě ošukám). Suma sumárum, je to celé trochu jako paraolympiáda - Honzík sice nevyhrál, ale celé to pěkně zaběhl, tak dostane hliněnou medaili za snahu. Steven Knight je schopný scénárista, který si dokáže pohrát s žánrovými klišé, takže mu do budoucna držím celuloid, aby nemusel dělat tolik kompromisů. V jeho dalším projektu vystřídá dutohlavého Jasona Tom Hardy - a to už může být jiné drámo. ()

erased

Kvůli naprosto zcestné propagaci filmu jsem si Hummingbird málem prošvihnul, a to by byla chyba. Nemám nic proti akčňákům Jasona Stathama, naopak, ale i těch se dá přejíst. Hummingbird s nimi však nemá společného zhola nic. Když už se nějaká akce vyskytne, vystačí si s několika málo vteřinami, zbytek filmu je však neskutečně strhující drama, ze kterého jde víc než cokoli jiného cítit nekompromisní britskou produkci. Film kupodivu často netáhne samotný charismatický a překvapivě dobře zahraný Crazy Joe, ale spíš drobná a křehká Krystyna. Jediné, co do rozvíjení šíleného vztahu mafiána a jeptišky příliš nesedne, je pátrání po sadistickém zbohatlíkovi. Vše ostatní, navíc včetně závěru toho pátrání, je naprostá špička a otevřený konec jenom podtrhuje uvěřitelnost ztvárnění té věčné Špíny Londýna. ()

gogos

V ne úplně typické "Stathamovce" Jason předvádí, že je nejen výborný kosič, ale také že také umí občas i něco zahrát. Redemption v podání Stevena Knighta perfektně sedne do londýnského prostředí, má velmi slušivě napsaný příběh i scénář a všechny postavy jsou skvěle a uvěřitelně podány. Samozřejmě tradičně dojde i na nějaký ten vtípek (Ty máš nůž, já mám lžičku) a možná je tenhle film přesně to, co Statham potřeboval. Za mě jasné a zcela zasloužené 4* ()

ABLABLABLA

Nebylo to úplně to, co jsem čekala, ale za ten konec tleskám, že nespadl do vln "a teď jsme všichni šťastní, obejmeme se a budeme si zpívat a tančit". Jinak trochu jiná liga začít si s jeptiškou.... Stathama ty se nezdáš:D Nehledě na to, že ta herečka teda nebyla moc hezká, nechutně vychrtlá, ale co už. Jinak je fakt, že film prokreslil psychiku postav dobře a bylo to fajn, ale bůhvíjak mě to prostě neokouzlilo. ()

kaylin

Jason Statham jako zabiják a mlátička, co se zamiluje do jeptišky. Nepravděpodobné? Ale vůbec ne, hlavně když snímek zůstane decentní. Decentní znamená, že fakticky neuvidíme jeptišku při sexu, i když k němu mezi nimi dojde. Zase ještě musíme nějaké ty křesťanské hodnoty ponechat funkční, že? Ne, je to škoda, kdyby si film bral méně servítky, bylo by to lepší. Takhle je to jen akční romantické drama, které se snaží o silný závěr, což se daří tak nějak napůl. Asi jsem prostě jen čekal bezhlavou řežbu, ale je fajn, že Statham zase ukázal, že mu hraní pořád ještě jde. ()

Tom Hardy a napínavých 90 minut

Tom Hardy a napínavých 90 minut