Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

MáŠa

Zajímavá společenská kritika. Člověk byl celkem v napětí, co se bude dít dál. Znova ale už vidět nepotřebuji ()

luka4615

Fenomenální kus filmařiny, který svým dusivým pojetím rezonuje ve všech koutech Vašeho podvědomí. Jagten má ve své podstatě jednoduchou premisu, která se však šokujícím způsobem rozvíjí v komplexní a systematickou trýzeň hlavního hrdiny s mimikrami Madse Mikkelsena. Je až s podivem, jak dynamicky a s jakým důrazem režisér Thomas Vinterberg pracuje s tímto tématem. Po celou dobu trvání snímku jsem měl totiž velmi nepříjemný pocit, že toto se může stát prakticky komukoli. Tento film budu rozdýchávat ještě hodně dlouho, přičemž se vedle Prisoners řadí k těm psychicky nejvypjatějším snímkům. ()

Sawy

V jednoduchosti je síla. Hon je přímočarý, nepřekvapuje zvraty, ale spíše jede v jasně stanovených žánrových kolejích, ze kterých neuhýbá ani o píď. Právě uměřenost a tradičnost postupů z něj ale činí tak mrazivou, emocionálně vysilující podívanou. Dva dny po zhlédnutí už ve mně sice nerezonuje tak, jak bych čekal, tu naléhavost, kterou jsem v kině už dlouho necítil, mám nicméně pořád v paměti. Od Kladiva na čarodějnice jsem u filmu nepociťoval takový vztek a bezmoc. Za to nedostatečné pocitové utkvění ovšem z hodbocení musím kousek strhnout. 85 % ()

Coleator

Téma bylo zpracováno již několikrát, tentokrát poměrně dobře, přesto mi zde něco chybělo... Škoda, že je film z Dánska - být v jazyce, kterému rozumím, film bych si užil asi víc :) ()

Morholt

Naprosto neskutečný Mikkelsen v až příliš skutečném příběhu. Děti nelžou a obvzláště ty malé ze školky, ale to je právě to nejnebezpečnější klišé. Děti totiž lžou, ať už vědomě, ze strachu a nebo prostě proto, že cítí, že se to od nich čeká. Samozřejmě že žádný rodič není ochoten připustit, že jeho dítě lže a z toho všeho pak vznikají podobné scénáře, jaký má právě Hon. Stejně jako když vás zavřou do vazby a po prokázané nevině propustí, zůstane vám stigma kriminálníka, tak se nikdy nezbavíte nařčení ze pedofílie, i kdyby se 100x prokázalo, že jde o omyl. Film, ze kterého jsem měl husí kůži. 100% ()

janytips

zajímavý námět, hezké zpracování, více by se na konec hodila sebevražda Lucase na Štědrý den, když tam sedí sám v křesle. Byl by to dvojitý trest pro sousedovic rodinku, která nakonec zjistí, že mají doma dcerku s bujnou fantazií "tvrdý jako klacek" ()

jerry12

90%. Ukázka dokonalého rozpadu osobnosti na základě mylného obvinění, na jedné straně se zaměřením na postavu a její postupný vývoj, který vede od "milého strýčka" k zoufalému muži absolutně bez pudu sebezáchovy, na straně druhé naprosto dokonalá ukázka toho, jak společnost v rámci davové psychózy ztrácí kontrolu nad odpovědností za své činy a stává se smečkou bezcitných zvířat. Umělecké dílo varující před ohromnou silou jediného "nevinného" tvrzení, jež v sobě obsahuje takové množství emocí, které vás možná donutí místy zavírat oči, abyste nemuseli být svědky té nespravedlnosti, ač částečně oprávněné, na druhou stranu ale tak neuvěřitelně smutné a neférové. Alarmující příběh podložený tak komplexními emocemi, že při závěrečných titulcích u nejednoho diváka dochází k silně depresivní sebereflexi. ()

Kamca_

Moc mě nenapadá, jak začít. Mám z toho zajímavý a zvláštní pocity, který se moc nedají popsat. Tenhle typ filmů mi hodně sedí. Prostě drama ze života, u kterého se nedá moc předvídat, co se za 5 minut stane. Začátek byl kapku pomalejší, ale pak jsem se teda nenudila ani vteřinu. Chvílema mi šel i mráz po zádech. I přes to všechno dám jen 85%. Čekala jsem od toho původně víc, ale to neznamená, že ve mě film nezanechal žádné pocity. Role Madse byla jako vždy vynikající, ale stejně mě nejvíc zaujal ve filmu Po svatbě. ()

jhrasko

Príliš málo komplikovaná moralita alias vianočná báchorka o tom, že deti nikdy neklamú (a naša dcérka už vôbec nie). Otázka smerom k autorom: kam sa vytratila pani učiteľka, ktorá "LOV" naštartovala? Najväčšie sklamanie KV a zároveň najviac nasierací film festivalu. Banálne (ale ako čítam, účinné). ()

ScarPoul

Jedno drobné klamstvo vyústi do série nenávistných incidentov, ktoré postupne oslabujú hlavného hrdinu tohto filmu Lucasa v podaní brilantného Mads Mikkelsena. Naozaj sa jedná o herecký koncert všetkých zúčastnených. Od malého dievčatka, cez Lucasovho syna, jeho (ne)priateľov a jeho samotného. Vinterberg umne miesti humor s drámou. Začiatok je značne odľahčený. Plný sympatických momentov a postáv. Od štvrtiny sa film posunie do dramaticky vyhrotenejšej roviny, ktorá začne nahlodávať divákovu trpezlivosť a začne na diváka predávať pocity hlavného hrdinu. Hlavne bezmocnosť a smútok. Všetky postavičky majú v tomto premyslenom kaleidoskope osudov svoje miesto. Každý má svoju silnú scénu a rozhodne sa jedná po mnohých stránkach o jeden z najlepších filmov tohto roku. Emotívne zdcujúce a aj keď je koniec tak ako nám ho podáva režisér zbytočný, predsa len ako keby podtrhával hrôzu celého diania. Hrdina sa falošného obvinenia už nikdy nezbaví a sám si to dobre uvedomuje. Čo môže byť smutnejšie ako toto? ()

RelaxMan

To je přesně ten film, na který divák nikdy nezapomene. Silný příběh, který je skvěle zahraný. Tomu říkám klenot světové kinematografie. Pokud bych na tomto filmu mohl něco změnit, tak snad jen posledních 10min. I přesto, že jsem nebyl se závěrem úplně spokojen, tak nebudu kvůli němu srážet hodnocení na 4 hvězdy. Důvod je jednoduchý, cca 105min patří mezi nejlepší Top dramata, co jsem kdy viděl a díky tomu si to plný počet zaslouží. ()

Lacike

Nemam rad tento typ filmov, kedy sa cely svet spolci proti hlavnemu hrdinovi a on nema nejmensiu sancu sa branit. Ale Mads ako vzdy podava uchvatny vykon. ()

Genero

Správný chlap by se měl živit jako honák, kamioňák nebo popelář a vonět hnojem, rumem a pitralonem. Rozhodně by neměl oháknutý do nažehlené košilky bouchat svoji denní šichtu mezi vyjevenými spratky v mateřské školce, což může mezi rodiči vzbudit nemalá podezření a obavy. Už o Arnoldovi blahé paměti jsme si při tomto pracovním zařazení říkali, že vypadá jako někdo mezi pedofilem a kokotem a Mads si nestojí o mnoho lépe. Pak už jenom stačí, když se některá ze studentek mezi řečí vytasí se svou erotickou fantazií, v níž si před ní prohání slepejše a spadne klec. Začíná hon na čarodějnice, který v typickém dánském Prdelákově narůstá do obludných rozměrů. Místní burani neváhají tomu chlípnému ouchylovi omlátit o držku zadní hovězí bez kosti v sámošce, odehnat ho až na okraj společnosti a sodomizovat mu psa. Smutné a tragické. Škoda, že jsem byl jako dítě takové pravdomluvné a čestné. Kdybych tenkrát řeklo, že mi matikářka Rauchvogelová mezi prvočísly a zlomky ukazuje máňu, mohl jsem mít další čtyři roky klid a ještě si přihodit nějaké to polínko na vesele plápolající hranici. ()

Gwaihir

Podobných situací a příběhů, i když možná méně vyhrocených, se jistě odehrálo již mnoho. V současné, do značné míry schizofrenní, společnosti skutečně stačí jen velmi málo k tomu, aby se prakticky kdokoli stal oním terčem. Výsadou tohoto snímku je, že vytváří poměrně syrovou představu o tom, jaké to je být doslova štvanou zvěří, a že tak činí chladnokrevně, bez přehnaného patosu, čistě filmovými prostředky, nevyjímaje vynikající herectví, včetně naprosto úžasného výkonu malé Anniky Wedderkopp. Odráží se tu samozřejmě také severská povaha s oběma svými vzájemně odvrácenými tvářemi, která navozuje místy až melancholickou atmosféru vystupňovanou do strhujícího mrazivého dramatu. 90% ()

maseer2

nekompromisní dánská pecka, která vyniká maximálně hutnou atmosférou a skvělým Mikkelsenem v hlavní roli.. jít na film s čistým štítem někde na festivalu před půl rokem, přihodil bych možná i pátou hvězdu - i přes snahu se od toho oprostit totiž filmu ta přehnaně vysoká očekávání prostě určitým způsobem škodí.. P.S.: co nominace na Oscara, akademikové? ()

PROROK14

Nad tým, ako je toto možné, krútil hlavou asi každý. Jediným mojim prianím počas filmu bolo, aby sa všetko na dobré obrátilo, a chudák učiteľ aby mal zas kľud. K úplnej spokojnosti mi ale chýbalo nejaké formálne zbavenie viny, alebo obvinení. Prosto aby bolo do ksichtu povedané mäsiarovi, vedúcemu obchodu, riaditeľke škôlky a každému, že típek nie je žiaden úchyl a že malá pi*a si to šecko len vymyslela. ()

6thSun

Čekal jsem, dle hodnocení, pecku, a pěkně jsem se (opět) napálil. Když už se nás režisér rozhodne skoro dvě hodiny trápit omšelým tématem, měl by mít k ruce zatraceně kvalitní scénář, který ústřední zápletku vystaví vtahujícím způsobem, abychom onu tématickou nepříjemnost chtěli dobrovolně vstřebat. Jenže zde je to umělý jako vibrátor, tý holce každej okamžitě uvěří, což se sice může stát ve stupidním životě, od filmu ale čekám daleko preciznější prokreslení postav a situace, neb to zde už několikrát bylo, a lépe, včetně nedávno uvedeného snímku Klukovina (cyklus ČT Nevinné lži).40% ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014