Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

penylane

Film celkem splnil má očekávání, i když jsem čekala trochu víc napětí jako u Sinisteru. Nezařazuji Očistu mezi filmy, které nutně musím vidět znovu a patři spíše mezi průměrné horory s dobrou myšlenkou. ()

Othello

pffffff trend propašovávat sociologická dilemata a alegorie do exploitů definitivně našel svoji hranici. Nejdementnější námět, co je tohle milénium k vidění, zpracovávající situaci, jak DeMonacem vypěstovaná teorie vyblití všeho negativního během 12 hodin zachová světlo v duších přeživších po celou délku roku nefunguje. Bravo. Neustálá kritika americké mentality taky moc nekoštuje vzhledem k tomu, že se opírá o neexistující fenomén a neskonalá demence postihla i postavy, kde neví jeden jestli má mu být líto poloviny Ylvis, Ethana Hawka nebo Leně Headay za to pod co podsouvají svůj talent týhle príma myšlence. Na tři hvězdy to je kvůli narušení vyvražďovacího schématu v poslední třetině a pocitu, že takovouhle obskurnost do obýváku zas tak často nedostanete, ale kokotina je to bolestivá. ()

eraserhead666

Ne, ne a ne. Všechno špatně - scénář, postavy, zápletka (hlavně u toho nemyslete), jednotlivé scény, "atmosféra", "napětí", chování... Až na Lenu a trošku v jistých chvílích záporáka. Jen ti dva ze mě dokázali vykřesat alespoň jednu hvězdičku. ()

ARI50

Ano chci aby jsme tuhle krásu zavedli po celém světa do prdele to by byla bomba samozřejmě ne pro všechny, nápad na film super i když jsme jen v domě já to chválím. ()

veru_needy

Jednou za rok, v jednu noc, je na 12 hodin povoleno krást, rabovat, znásilňovat, vraždit. Tu noc policie dělá jako by se nic nestalo, a vše násilné je povoleno. Prostě taková prospěšná 'očista'. Kdyby tohle fungovalo ve skutečnosti, to bychom asi koukali kolik našich známých a blízkých se tu onu jednu noc utrhne ze řetězu. A co byste onu noc dělali vy? Šli byste někoho koho nenávidíte oddělat? Nebo ukrást něco na co nemáte? Nebo byste raději byli zalezlí doma a s hrůzou čekali až ta děsivá noc skončí? Já osobně vím, že bych se rozhodně nezúčastnila; ani kvůli těm, kteří si to občas zaslouží. Já vím akorát jedno; pro všechny magory, co si chtějí něco dokázat tím že jdou jen tak vraždit a ubližovat, bych byla ten nejsnadnější terč. Jsem holt chudák, který doma nemá ani žaluzie, natož silně zabezpečená okna nebo obrněné pancéřové dveře. Mě se tento snímek prostě líbil, i navzdory všemu špatnému. Atmosféru to mělo, herci hráli celkem slušně, parta psychopatů mě taky bavila. Pro hororový film to byl dost dobrý nápad, něco takovéhu tu ještě nebylo. Sice se v poslední době roztrhnul pytel s filmy na téma home invasion, ale tenhle snímek je nejoriginálnější z nich. Všechny díly se povedly. ()

matestlust

Další ,,bůr" filmu, který nemá valné hodnocení, ani kritiku, ale pro mě má kurevský koule !!! Opravdu skvělý nápad, který sám o sobě tak trochu nahání husinu. Byl jsem jen zvědav, jak se s ním tvůrci poperou. A to bylo další více než milé překvapení. Skvělá atmosféra od začátku filmu, jak se blížila hodina začátku ,,očisty" , mělo to čím dál větší grády. Zvrat, bum prásk, nedobytný barák se promění v nekompromisní bojiště, přesně mi všechno padlo do noty. Výborný Ethan Hawke, parta mladých delikventů mi taky sedla jako ulitá. Klasický ,,americký" konec je asi jediné malé mínus v jinak opravdu vynikajícím počinu ! ()

JASON_X

Další hollywoodská soft sci-fi, vlastně shit sci-fi, s pořádně slabomyslnou zápletkou, kterou jistě diváci typu "žrout popcornu" ocení hlasitým a protáhlým "wwwowww...", nebo "oh... my... god" a podobně. Myslel jsem si, že když se vybodnu na kritičnost čistého rozumu a pojmu tenhle spektákl jen jako oddechový mozkový výplach, bude se na něj dát vcelku koukat a pobaví mě. Ale ne, nepobavil mě, bylo to utrpení. Scénář jak z pera čtrnáctiletého žáka zvláštní školy a předvídatelný konec byl nakonec ještě horší, než jsem čekal. A hlavní kladný hrdina filmu byl samozřejmě negroamerický houmlesák, jak originální. Kdyby tahle obludná kravina visela za výlohou trafiky v papírovém obalu tak dejme tomu, ale Hawk a Headey v TOMHLE?? Nechápu... ()

MáŠa

Nápad na jednu stranu zajímavý, na druhou vlastně blbost. Nevím, co by se muselo lidstvu stát, aby někdy přistoupilo na tuto myšlenku.... A když už přistoupíme na tuto základní myšlenku, tak v ní je rozehrané něco, co je průměrné. Bát se člověk moc nebude, a motivace jednotlivých postav budou občas né moc pochopitelný. ()

luka4615

Vtahující hororová jednohubka s velmi neotřelým tématem, které ale podráží nohy dobře známé infantilní chování všech ústředních postav. Až na tento detail je The Purge vítaným a překvapujícím zpestřením v subžánru "home invasion". ()

Morholt

Hlavně probůh nikdo nepřemejšlejte, jestli by to takhle fungovalo. Nefungovalo. Ale nápad na film to je bezpochyby dobrej. Když jsem si přečetl, že tohle maj na svědomí tvůrci Paranormal Activity, obrátil jsem oči v sloup a přemejšlel, jestli se do toho vůbec pustit. Nakonec jsem jim dal šanci a ty vole. Možný spoilery. Celkem krátký uvedení do reality, zaklapnout dveře a hurá, zabijačka může začít. Nejde o to, jak stupidně byly zábrany prolomeny. Jde o to nahánění po baráku, o to napětí, o úžasnou atmosféru a o ten špičkovej konec. Tohle byla prostě paráda. Hodnocení, jako už tolikrát, moc nechápu. 90% ()

L0ra

Nebýt ke konci těch neuvěřitelně trapných sluníčkovských keců, byl by to i obstojný průměrný thriller. ()

Lucasion

Tak jsem to zkusil a nakoukl do téhle už pět let fungující filmové značce. No vůbec mě to neoslovilo. Co na tom, že tenhle americký nápad je originální. Rodina je sic obsazena dobře, tak syn se po celý film snaží, aby přivolal zkázu na celou rodinu. Přitom první půl hodiny je to úvod do děje, druhá půl hodina je řešení dilematu a poslední půl hodina jen masakr uprostřed domu. Zábavné to není, protože je každému jasné jak to skončí a zvraty nejsou nečekané. Napínavé to taky není, protože nemáte strach ani o jednu postavu a vlastně jsou Vám charaktery i ukradeny. Tvůrci nemají koule ani na to, aby to skončilo špatně. Kostra příběhu navíc ani neděsí, spíš je to čistě thrillerová jízda jedné brokovnice a mačety. Nebudu lhát, na to že to má už tři pokračování, čekal jsem mnohem více. (35 %) ()

Khalesi

Naozaj obyčajný priemer, nech už to vynáša do neba kto chce, ja mám asi vyššie nároky! Mamičke to viac seklo v GoT, dcérenka nebola na zahodenie, fotrík síce robil, čo vedel, ale synovu blbosť už nevyžehlil a kruto za to zaplatil. SPOILER Akurát mi nesedelo to, že keby niekto hrozil smrťou mojej rodine a pred očami mi odstrelil svojho kamaráta na dôkaz, že to myslí vážne, asi by som nečakala, kým sa mi dostane do domu v ktorom mám svoje dve deti, ale pravdepodobne by som ho aj s kumpánmi odstrelila, kým sa ako živé terče producírujú na dvore, kde sú pekne na dostrel. KONIEC SPOILERU. Takže logiku tu nehľadajte a aj keď ja som sa moc nebála, ten tlsťoch, čo sedel v kine vedľa mňa sa pri každej druhej ľakacej scéne šiel po... a cukalo to s ním, ako pri grand-male! Niekomu to proste sadne, iného to bude možno nudiť. Pre mňa slabé 3*. ()

Bowser

Rhys Wakefield - to byl bůh tohoto snímku, to byl pravý herec. Když ho zabírala kamera, vždy jsem se pousmál, jak skvělého psychopata má tenhle film a hned díky němu dávám o hvězdu víc! ()

ScarPoul

Hawkea mám rád a Lena je pre mňa jediná herečka čo dokáže nakopávať zadky a zároveň mi je niečím strašne sympatická. The purge má dobrý nápad. Ten ani zďaleka nedosahuje kvalít či už Battle Royalu, alebo Cucuiho Konca strieborného veku. Problémom sú hneď dve veci. Prvá z nich je povrchnosť prezentovania celého problému. Ako keby sme sa pozerali na pilot nejakého seriálu, alebo čo je ešte horšie na náznakovú štúdiu žánrovej vyvražďovačky, ktorá ale postráda napätie a s postavami sa nedokážeme stotožniť ani keby sme chceli. Existenciálna rovina tu nefunguje. Druhá vec, ktorá mi kazila dojem bol fakt, že sa to odohráva v budúcnosti. Predstavujem si pod tým väčšiu rezanicu. A aj keď to možno v 2022 nebude vyzerať inak ako dnes, minimálne mobilné telefóny budú iné. Atmosféra je vlastne jediná vec čo ma na celom filme bavila(okrem teda ústrednej dvojice). Nudiť to veľmi nemá kedy a aj keď sa nejedná ani o žánrovú a už vôbec nie o príbehovú pestrosť, je to jednohubka, ktorá sa dá prežiť bez výraznejšej ujmy na zdraví. Ale Headey a Hawke majú ako herci rozhodne naviac. ()

Gary

Solidní béčko tvářící se jako chytrý thriller z budoucnosti. Zápletce a nelogickému jednání postav by víc svědčila prďácká VHSka a Rutger Hauer v hlavní roli. Víc humoru především, protože tohle se přece nedá brát vážně... Jinak pár dobrých nápadů a nějaké to povedené násilíčko. ()

maseer2

námět je sice originální a zajímavý, ale když se nad tím člověk trochu zamyslí, tak to celé vlastně vůbec nedává smysl.. samotný průběh filmu je pak naprosto předvídatelný (s jedním jediným nečekaným zvratem) a plný jednoho klišé za druhým.. slabota... ()

PROROK14

Trailer som videl dávnejšie a zaujal ma, takže som sa na film celkom tešil. A nesklamal ma. Prihodilo sa aj zopár nepredvídateľných scén. Záver sa trocha skoro zvrtol ale zabudnutý to zachránil. ()

Tommassi3

"Muž, kterého chráníte, je jen prase bez domova, groteskní hrozba naší společnosti, která měla tu drzost se bránit.." ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)