Ledové ostří

Doug Dorsey byl nadějí a hvězdou amerického hokeje. Vážné zranění oka ho však připravilo o kariéru, slávu i naději na olympijské zlato. Bohatá Kate Moseleyová patří ke špičce amerického krasobruslení, kterému se věnuje odmalička. Pád během rozhodující finálové jízdy ji však připravil o olympijskou medaili i partnera. Když její trenér Anton Pamchenko při hledání nového partnera pro následující mistrovství dojde na konec seznamu, protože žádný z volných krasobruslařů nebyl pro Kate dost dobrý, rozhodne se k riskantnímu kroku a dá ji dohromady s Dougem. Zpočátku se zdá, že se pokouší o zázrak. Pro hokejistu není krasobruslení opravdovým sportem, a navíc vydržet se samolibou Kate, odmalička vychovávanou v přepychu a přesvědčení, že je ta nejlepší, se zdá téměř nemožné. Pro Kate je zase nemyslitelná představa, že by měla vytvořit dvojici s nevzdělaným venkovským buranem. Protože je to však pro oba poslední šance, za neustálých hádek se neochotně pod Antonovým vedením pustí do přípravy. Doug musí bruslit odlišným způsobem a Kate se zase musí smířit s tím, že narazila na někoho, koho nedokáže ovládat. Z neustálých roztržek a uštěpačných poznámek se pomalu vynořuje nejen souhra na ledě, ale také přátelství, které nenápadně přerůstá v cit mnohem hlubší, než je pouhá společná touha po vítězství. Blíží se mistrovství USA v krasobruslení, a s ním nominace na další olympiádu. Bude to pro Douga a Kate křest ohněm a současně poslední naděje k cestě za vysněnou medailí… (TV Nova)

camomilla

Sportovni romanticka komedie o drsnakovi a rozmazlene holcicce, predvidatelna a.. mohla bych popsat dalsich x klise. Jenze zaver bude vzdy ten, ze me proste nadprumerne bavi. ()

Tomulka

Jedna z mých oblíbených romantických komedií. Hlášky a scény třeba ty s knoflíkem nebo nejlepší - zoubky jsou prostě super. akorát je fakt, že jsem film viděl poprvé na čt 1 už hodně dávno a pak jsem to viděl posléze na nově a ten rozdílný dabing byl hodně znát. Na ten na nově se nedalo koukat hlášky a vtipy byli ztraceny v nenávratnu a to je velká škoda. ()

Filatov

Velmi příjemné překvapení! Vůbec jsem nečekal, že mě film tak chytne, ale vlastně se divím sám sobě, proč jsem se Ledového ostří tak bál, vždyť je zde skloubený můj milovaný hokej s krasobruslením, což by vlastně mohlo dát zajímavý výsledek a k tomu olympijská atmosféra, takže není co řešit a já musím říct, že mě snímek nezklamal. Přikloním se k hodnocení nejvyššímu, protože i když je děj tak jasný, že hned na začátku víte, jak to dopadne, tak cesta obou hrdinů ke svému cíli a olympijskému finále je tak zajímavá, že stopáž filmu uteče tak rychle, že než se nadechnete, tak už je konec. Komediální i sportovní stránka filmu také funguje, takže ano opravdu se mi to líbilo a v tomto "předolympijském" období, kdy čekáme na olympiádu v Koreji, má snímek ještě větší kouzlo. ()

Pukancek

Videla som vela krasokorculiarskych filmov, no nie vsetky boli uspokojive.. tento patril medzi tie vyborne :) Bol to uzasny film, videla som ho uz niekolkokrat a napriek tomu ho kazdemu odporucam vidiet :) 5* ()

BenNat

Když se nějaký film stane lightmotivem vašeho dětství, nezáleží na jeho kvalitě, na silném příběhu, na obsazení herci, nezáleží na ničem jiném, než že se vám jednoduše ten film líbí. Když je vám deset a film vám udělá příjemné letní děštivé odpoledne stejně jako vánoční prázdniny, vše ostatní je jedno. No a tak to mám já s Ledovým ostřím. Miluji krasobruslení, zbožňuju Douga a Kate. A mimochodem, když už mám přidat nějaký racionální důvod, jejich vzájemné pošťuchování mě baví už léta a asi nikdy nepřestane. Z mého pohledu absolutní klasika. ()

Regig

Sportovní filmy mě vždycky braly a to nejenom tou emocí na konci z výhry, ale i pro krásu sportu, napětí, přátelství, hrdost, lásku, sílu, čest a obrovské odhodlání si dokázat a i ostatním že nepatřím do starého železa a to Douga Dorseye ( D. B. Sweeney ) v tomto snímku ukáže v úžasném a přesvědčující hereckém výkonu a to nejenom na ledě, ale i mimo něj. ()

Dracek003

Milá romantická komedie a romantika v jednom. Líbilo se mi nahlédnout do zákulisí krasobruslařů a krasobruslařek. Herecký výkon bohužel slabší. Ale i po tolika letech se dá na tento film s chutí koukat. Nejde nezmínit ,,zoubky,, . ()

themiracle

Výborný romantický film sice s 1000x obemletou zápletkou, nicméně tento byl jeden z prvních. Existují dvě různé verze dabingu a nutno podotknout, že ta novější vypouští mnoho vtipných dialogů... Takže když dabing, ideálně původní. ()

Morrigen

Filmový příběh, který se stal vzorem pro mnoho dalších, převážně tanečních snímků. Dneska už je to trochu obehraná klasika, kterak ambiciózní a upjatá krasobruslařka (tanečnice, baletka, ...) přišla perfektního partnera a jako jediná možná náhrada se ukáže nezodpovědný a bohémský hokejista (hip-hoper, průšvihář, ...). Zpočátku absolutně nesourodá dvojice, jejíž dva členové se div nepozabíjejí, nakonec úspěšně dorazí do kýženého konce a ruku v ruce mizí do západu slunce. Ale buďme upřímní - co může být romantičtějšího a působivějšího? ()

quido.morava

Za mne naprosto zbytečný film, který kdyby na světě nebyl, nic by se nestalo. Naivní, téměř kýčovitý snímek, který je jen špatně vyprávěným tuctovým romantickým příběhem. Ani se mi nechce věřit, že je to z dílny Tonyho Gilroye. A slabé herecké výkony neměly už co kazit. ()

TeachMe

Ideální film na líné, zimní odpoledne, kdy se nechcete dívat na nic, co vás rozbrečí, na nic psychologického a ani děsně komediálního. Chcete jen vypnout a zároveň se ale nenasrat u úplné ptákoviny. Ledové ostří přesně splňuje: spokojeně se můžete uvelebit, film diváka neuráží, naopak je docela pěkný, z oblíbeného prostředí, některé dialogy milé, jiné romantické, ostatní třeba i vtipné. Tak akorát. A každou hvězdu dávám hlavně dvěma hlavním protagonistům: byť na začátku se mi nijak zvlášť nelíbili (ani jeden není zrovna můj typ), nepodali ani nijak uhrančivé herecké výkony, tak v nich nakonec bylo cosi sympatického, co vás právě přesvědčí, že máte dokoukat celý film. ()

Hanecek

Od začátku bylo jasné, kam to spěje. Dokud se budou točit tyto nenáročné, optimistické filmy, snad ten lidský svět nezahyne. ()

gggggg

Skvelý film, chémia medzi hlavnými aktérmi vynikajúca, veľmi dobrý scenár aj hudba. Myslím že záver bol nedotiahnutý a mohlo to ešte pokračovať a ešte viac vygradovať. ()

freebob

Docela příjemná sportovní, romantická komedie.Videno už poměrně dlouho,ale vím že se mi to docela líbilo i když je to film pro dámské publikum. ()

momomoo22

Tento film som videla už mnohokrát a aj po rokoch. A to hovorí  za všetko. Ľahko vtipný, romantický film z prostredia krasokorčuľovania v 90kach. Má to presne čo  má  mať. Plný  počet hviezdičiek. ()