Ledové ostří

Doug Dorsey byl nadějí a hvězdou amerického hokeje. Vážné zranění oka ho však připravilo o kariéru, slávu i naději na olympijské zlato. Bohatá Kate Moseleyová patří ke špičce amerického krasobruslení, kterému se věnuje odmalička. Pád během rozhodující finálové jízdy ji však připravil o olympijskou medaili i partnera. Když její trenér Anton Pamchenko při hledání nového partnera pro následující mistrovství dojde na konec seznamu, protože žádný z volných krasobruslařů nebyl pro Kate dost dobrý, rozhodne se k riskantnímu kroku a dá ji dohromady s Dougem. Zpočátku se zdá, že se pokouší o zázrak. Pro hokejistu není krasobruslení opravdovým sportem, a navíc vydržet se samolibou Kate, odmalička vychovávanou v přepychu a přesvědčení, že je ta nejlepší, se zdá téměř nemožné. Pro Kate je zase nemyslitelná představa, že by měla vytvořit dvojici s nevzdělaným venkovským buranem. Protože je to však pro oba poslední šance, za neustálých hádek se neochotně pod Antonovým vedením pustí do přípravy. Doug musí bruslit odlišným způsobem a Kate se zase musí smířit s tím, že narazila na někoho, koho nedokáže ovládat. Z neustálých roztržek a uštěpačných poznámek se pomalu vynořuje nejen souhra na ledě, ale také přátelství, které nenápadně přerůstá v cit mnohem hlubší, než je pouhá společná touha po vítězství. Blíží se mistrovství USA v krasobruslení, a s ním nominace na další olympiádu. Bude to pro Douga a Kate křest ohněm a současně poslední naděje k cestě za vysněnou medailí… (TV Nova)

peetriss

Co do filmařiny se sice nejedná o umělecké dílo, ale o popkulturní romantickou pohádku o lásce tak trochu přenášející úspěšný koncept Hříšného tance na brusle a led. Ledové ostří mě však oslovilo více než onen zmiňovaný hit. V ideálním poměru totiž míchá uvolňující relax koktejl obsahující romantickou limonádu, jednoduchý, ale učinný humor, patřičnou dávku sarkasmu, sportovní náboj, líbivý soundtrack a sympatickou hlavní dvojici, kde Moira Kelly je k sežrání i v situacích, kdy je protivná. Divačky také budou s jejím partnerem dozajista spokojeni. Uznávám, že scénář nepatří mezi nejsofistikovanější, ale tato limonáda mě dokázala hodně oslovit, pobavit i dojmout, takže proč to hvězdičkově neocenit? 90% ()

Angie91

Krása to byla to se musí nechat... ale nejspíš jsem moc ovlivněná tím, že jsem dvojku viděla jako první, a proto je to pro mě trochu slabší, prostě jsem si zvykala na jednoduchost a pohodlnost dvojky a tohle je pro mě až příliš složité... tak a teď do mě kamenem :o) ()

Yardie

Jasná šablona od počátku do konce, kterou jsme viděli už 100x. Co bylo nové a dávalo filmu jistou dávku originality a atmosféry bylo prostředí, resp. sport. Bylo to takové příjemné zpestření. Povedlo se pár vtípků a pár slovních přestřelek. Nicméně jinak nic extra. Prostě průměr. Howgh! ()

HonzaSim

K ledu mám velmi kladný vztah, takže to byla příjemná podívaná. Líbil se mi kontrast hokeje s krasobruslením a vůbec celý děj, který ani chvilku nenudil, naopak rychle ubíhal. Z tohoto pohledu trochu škoda, že má film jen hodinu a půl. Vše je okořeněno spousta hláškami a vtipnými situacemi. Krasobruslení je zvláštní sport. Soutěže jednotlivců mě moc neberou, ale jízdy párů stojí za shlédnutí. Zvláště, když se dobře zvolí hudba a pár jede na stejné vlně. (SPOILER: To se ovšem ze začátku nedalo říct o tomto páru a počáteční nenávisti. Jejich vztah se pozvolna změnil až do opačných citů a tak by se Ledové ostří dalo zařadit jak mezi sportovní, tak romantické filmy.) Nechápu, co na tom některým tak vadí. Myslím, že bez jiskření (v jakémkoliv slova smyslu,) by tento film nebyl tak zajímavý. Ze začátku se mi Kate moc nezdála, ale nakonec mi byly sympatické obě hlavní postavy. Objektivně bych asi dal čtyři hvězdy, osobně jsem byl moc spokojen a přidávám pátou hvězdičku. Na závěr mi zůstaly v hlavě dvě citace. "Žít s tebou nemůže být o nic těžší, než žít bez tebe." "Když se budete dívat dostatečně dlouho, uvidíte tam zlatou medaili." 80% ()

jilda

Opravdu dobrý film ze sportovního prostředí. Mám radši hokej, ale nepohrdnu ani tahle pěkně natočeným krasobruslením ()

Emzet

Lehce nadprůměrný film, který mě nikterak neoslovil. To, že sportovní filmy nejsou můj hrnek turka, s tím asi bude mít něco společného. ()

Greg25

Milé, zábavné, vkusně mixlé sport versus romantika a v nepsolední řadě to mezi sympatickou a charismatickou ústřední dvojicí jiskří tak, jak by to v romantickém filmu jiskřit mělo. Ano, skončí to tak jak skončí, ano, záběr na americkou vlajku je mi zcela cizí, ale na druhou stranu film navzdory obvyklému schématu není klišovitý (scénář je nadprůměrný v daném žánru), tak jak by se dalo očekávat a některé scény opravdu pobaví. Navíc postavy nejsou ploché a jednají racionálně, což jsou dvě věci, které americkým tvůrcům dělají největší problémy. Zasloužených 80% ()

Maryinka

Miluji krasobruslení. A když se o něm natočí film, který není hloupý, má skvělé dialogy, sympatické herce a charaktery, musím hodnotit vysoko. **** a půl. ()

lardko

Dost velká blbost přišlo mi to strašně nudný. Tohle sem napsal když sem si tady na čsfd založil účet , a dal jsem tomu jen jednu hvězdičku. Tak nějak nechápu proč sem to vůbec udělal. Asi sem mýval dost špatnej vkus :-) ()

Jeremiah

Sakra, už bych měl přestat hodnotit pouze zamilované "fláky". Ale tento si ještě neodpustím. Nádherný film, který ukazuje jak těžké je být vrcholovým sportovcem, který chce dosáhnout nejvyšší mety. Zároveň ukazuje, že láska si nevybírá prostředí, kde má vyklíčit a že pokud vydržíte s někým přebývat na jednom místě 12 měsíců, 12 hodin denně, potom k té druhé osobě musíte mít velmi blízko. Film nemá hluchá místa, děj neustále peláší dopředu a graduje závěrečným mistrovským vystoupením ústřední krasobruslařské dvojice. To, že neukazuje výsledek jejich snažení, ale pouze ho naznačuje, považuji za přednost. U tohoto filmu se mi vyjímečně líbil i český dabing / ten první - né"Novácký"/ a i ten výše položený hlas hlavní hrdinky byl skvělý ( zoubky ). Můj zamilovaný oddychový film. ()