Ledové ostří

Doug Dorsey byl nadějí a hvězdou amerického hokeje. Vážné zranění oka ho však připravilo o kariéru, slávu i naději na olympijské zlato. Bohatá Kate Moseleyová patří ke špičce amerického krasobruslení, kterému se věnuje odmalička. Pád během rozhodující finálové jízdy ji však připravil o olympijskou medaili i partnera. Když její trenér Anton Pamchenko při hledání nového partnera pro následující mistrovství dojde na konec seznamu, protože žádný z volných krasobruslařů nebyl pro Kate dost dobrý, rozhodne se k riskantnímu kroku a dá ji dohromady s Dougem. Zpočátku se zdá, že se pokouší o zázrak. Pro hokejistu není krasobruslení opravdovým sportem, a navíc vydržet se samolibou Kate, odmalička vychovávanou v přepychu a přesvědčení, že je ta nejlepší, se zdá téměř nemožné. Pro Kate je zase nemyslitelná představa, že by měla vytvořit dvojici s nevzdělaným venkovským buranem. Protože je to však pro oba poslední šance, za neustálých hádek se neochotně pod Antonovým vedením pustí do přípravy. Doug musí bruslit odlišným způsobem a Kate se zase musí smířit s tím, že narazila na někoho, koho nedokáže ovládat. Z neustálých roztržek a uštěpačných poznámek se pomalu vynořuje nejen souhra na ledě, ale také přátelství, které nenápadně přerůstá v cit mnohem hlubší, než je pouhá společná touha po vítězství. Blíží se mistrovství USA v krasobruslení, a s ním nominace na další olympiádu. Bude to pro Douga a Kate křest ohněm a současně poslední naděje k cestě za vysněnou medailí… (TV Nova)

Likan7

Čím jsem starší, tím více mám takový filmy z konce milénia rád. Je v nich ta dnes už nenapodobitelná atmosféra, kterou ale tehdy měl úplně každý film. Oblečení, hudba, kamera, prkenní herci, příběhy plný klišé, fungující čistá romantika a happy end. Konec, šmitec. Proč už se tohle netočí dnes? Ledové ostří má všechny tyhle body, ale nikomu to nevadí. Sweeney je sympatický ňouma s hokejkou, Kelly pěkná rozmazlená holka se zoubky. Spolu jim to klape a divákovi těch 90 minut uteče příjemně, tak nějak nenuceně. Why not? ()

Jerry_87

Veľmi príjemná romantická komédia pri ktorej som sa nielenže výborne zabavil, ale užil si aj znesiteľnej romantiky.Navyše ústredná dvojica (Sweeney, Kelly) si perfektne sadli čo len pomáha tomuto filmu. ()

LukH

Moje oblíbená romantická komedie. Těžce mi sedla ústřední dvojice, jejich kočkování mi přijde vtipné i po několikerém podívání. A pokud někdo není na tyto cukrové příběhy (i když tady to přijde až na konci!), vyzdvihnul bych soundtrack - velmi dobře namixovaný seznam songů. ()

coco.brice

sladkost z toho až kape...ale proč ne,defakto se z toho stal pro mne takový vánoční film:-) a Vaše přítelkyně nebo žena či milenka se u toho nikdy nenudí!:-)a to je velké plus:-)! ()

RedRose

"zoubky" proste muzu... ani nevim presne proc kdyz me romanticke komedie (obzvlast ty americke) vetsinou neberou, ale tohle ty vzacna vyjimka ;-) ()

baltik

Mám v celku rád tu americkou naivitu a dosáhnutí čehokoliv... Tenhle film mi to ale naservíroval nějak až moc naivně. Pokud máte rádi krasobruslení tak si hvězdu přidejte a pokud přehlídnete i pár drobností a máte chut na "červenou knihovnu" bude se vám to líbit. Pokud na toto chut nemáte radši si pusťte něco jinného. ()

topi80

Konfekční romantický film z přelomu 80. a 90. let už není tím, čím byl o pár let dříve. I když se i v tomto období najde pár dobrých kousků, Ledové ostří značně pokulhává. Chybí mu atmosféra a mezi ústřední dvojicí to nejenže vůbec nejiskří, ale jako jednotlivci mně jdou na nervy oba. Jestli přivezou medaili nebo ne, to mně bylo po celý film celkem jedno. Přidáme-li k tomu škrobené fráze, které jako by vypadly z přípravky pro Beverly Hills a podobné pseudovýchovné oblbováky, zůstane nám jen neotřelé prostředí krasobruslařského sportu a špičkování vyplývající z rozdílnosti obou protagonistů na začátku filmu. ()

Evii.B

Kdysi dávali všechny díly Ledově ostří v televizi, viděla jsem všechny až na tenhle první. Docela jsem toho litovala, říkala jsem si 70% to už něco říká. Letos o Vánocích jsem se konečně dočkala... zklamání. Tak neuvěřitelně otravnou hlavní hrdinku jsem neviděla, měla jsem sto chutí to vyprnou, ale doufala jsem, že ji třeba během filmu trochu zkrotí. Nestalo se :( Podle mě jsou jiné díly mnohem lepší, i když je to vlastně stále ten stejný příběh. ()

elent

Ona výborná bruslařka. Je jenom malý problém. Ona mrcha... :-D Kvůli božské Moiře dávám za pět... ()

Emafera

Dobrý scénář s nevýrazným hereckým projevem obou hlavních představitelů dělá z filmu celkem průměrný zážitek. Šlo by to i líp, škoda. ()

JajinkaBec

Ledové ostří je jeden z mých dvou neoblíbenějších filmů ze sportovního prostředí (tím druhým je Hokejový zázrak). Kontrast mezi krasobruslením a hokejem je tu skvěle nastíněn, celá dynamika stojí a padá na ústřední dvojici, mezi kterou to od začátku až do konce skvěle jiskří. Životní výstupy a pády, radosti z výhry a slzy po prohrách. Aneb další průrva mezi zcela odlišnými světy překonána :) ()

Dinsberg

Vzájemné špičkování hrdinů na pozadí sportovního klání. Zní to klišovitě a možná to i klišovité je, ale na lahůdkovou záležitost to povyšují herecké výkony. Moira Kelly dokázala (podobně jako v Chaplinovi) své herecké kvality a Kate "mrchu" Mosleyovou zahrála naprosto perfektně, ač si nemyslím, že je to její charakterový typ. D. B. Sweeney si nuceně vysloužilého hokejistu Douga Dorseyho střihnul také velmi obratně. Už na první pohled bylo jasné, že uspěje tam, kde jiní neuspěli, a tím nemyslím bruslení. Svým chvílemi až cynickým přístupem si získal nejen srdce hlavní hrdinky, ale i většiny diváků. Dnes už ani o jednom herci není nikde slyšet a je to škoda. Pomyslné žezlo krále a královny sportovní romantické komedie tak převzali Kirsten Dunst a Paul Bettany ve Wimbledonu (2004). ()

jafuska

ačkoliv je to velmi jednoduchý příběh z krasobruslařského prostředí, mě se to líbilo, v jednoduchosti je krása a tento film to jasně dokazuje. ()

Brano

Celkom pozerateľný romanticko-športový film o krasokorčuľovaní. Film ma nijak zvláštne nenadchol. Chvíľami to bolo vtipné, potom zas dosť protivné, najmä postava Kelly. /60%/ ()

joelly01

To je teda creepy, ale na me to funguje i po sto letech po puberte! Zase takove hezke retro u ktereho jsem zamackla slzu litosti a nostalgie v oku. Doug a Kate maji mezi sebou tu spravnou chemii coz znacne oceni jak oko pubertacky, tak me, kterazto v "mid thirties" sedi na kanapatku a macka Klenotovu ruku a touzi po prevelike romantice. Ano ano ano! ()

JosefTomas

Reprízou možná trochu ohrané, ale celkově velmi příjemné. Ledové ostří sice neumí moc překvapit, ale paradoxně to od něj nikdo nikdy nechtěl. Je v podstatě nevýrazný, za to však plně funkční kýč, jehož největší trumf je bezesporu hlavní duo protagonistů. Rozkošná Kelly na Sweenyho vycení "zoubky" hned od začátku a ten ji i diváka vždy uzemní svým charismatem. Ta jiskra mezi nimi se přenesla i do projektu samotného a je příjemné u toho být. ()

horor2

Krasobruslařka + hokejista = ZOUBKY!!! :-D :-D Sportovní romantická komedie, kterou doporučuji vidět hlavně s původním VHS dabingem, který podtrhne tuto úžasnou klasiku mého dětství :-) ()

knihovna

Z celého filmu jsem nabyl dojmu, že pro krasobruslení dvojic stačí, když je muž pidlooký zhrzený bambula, dotyčná protivná umíněná fuchtle s vlastním kluzištěm a soukromým moudrým rusákem. Vzhledem k tomu, že nevěřím ani jednomu z těch dojmů, mě film příliš nenadchl. Navíc krasobruslení mě jako sport vůbec nezajímá, což je ovšem můj problém, hodnotím nepříliš vysoko. ()

PlayEasy

Velmi příjemný sportovní filmeček hlásající, že lze překonat i ty největší propasti v životě. Když totiž člověk zvládne přechod z profesionálního hokeje na vrcholové krasobruslení, zamilovat se do nafrněného jedináčka už není žádný oříšek :) ... 80% ()