Ledové ostří

Doug Dorsey byl nadějí a hvězdou amerického hokeje. Vážné zranění oka ho však připravilo o kariéru, slávu i naději na olympijské zlato. Bohatá Kate Moseleyová patří ke špičce amerického krasobruslení, kterému se věnuje odmalička. Pád během rozhodující finálové jízdy ji však připravil o olympijskou medaili i partnera. Když její trenér Anton Pamchenko při hledání nového partnera pro následující mistrovství dojde na konec seznamu, protože žádný z volných krasobruslařů nebyl pro Kate dost dobrý, rozhodne se k riskantnímu kroku a dá ji dohromady s Dougem. Zpočátku se zdá, že se pokouší o zázrak. Pro hokejistu není krasobruslení opravdovým sportem, a navíc vydržet se samolibou Kate, odmalička vychovávanou v přepychu a přesvědčení, že je ta nejlepší, se zdá téměř nemožné. Pro Kate je zase nemyslitelná představa, že by měla vytvořit dvojici s nevzdělaným venkovským buranem. Protože je to však pro oba poslední šance, za neustálých hádek se neochotně pod Antonovým vedením pustí do přípravy. Doug musí bruslit odlišným způsobem a Kate se zase musí smířit s tím, že narazila na někoho, koho nedokáže ovládat. Z neustálých roztržek a uštěpačných poznámek se pomalu vynořuje nejen souhra na ledě, ale také přátelství, které nenápadně přerůstá v cit mnohem hlubší, než je pouhá společná touha po vítězství. Blíží se mistrovství USA v krasobruslení, a s ním nominace na další olympiádu. Bude to pro Douga a Kate křest ohněm a současně poslední naděje k cestě za vysněnou medailí… (TV Nova)

Wysch

[shlédnuto v televizi] Původně jsem myslel, že je to jen romanťárna a že na to nemám náladu. Pak jsem došel k závěru, že je to podle skutečných událostí... a pak najednou byl konec. Což je vlastně jistá známka jistých kvalit, které jsem ale fakticky nedovedl postřehnout. Vypnul jsem mozek a sledoval patosem a klišém střihnutý příběh o protikladech, které se přitahují... a k tomu ve světe krasobruslení, které fakticky nerad sleduju. Tedy nesleduju. A přesto jsem tenhle film sledoval a svým způsobem Dougovi strašně fandil. ()

ArsenalEagle

Pouze zkopíruji Mallyyyho: První a nejlepší díl. Skvělý herci. Jedna rozmazlená fiflena a pohodový hokejista jako dvojice krasobruslení, kteří se budou nenávidět až se zamilují. Mělo to vtip, napětí, romantiku. Stačilo :). ()

elizabeth_ba

Vzhledem k tomu, že mám slabost pro krasobruslení (a některé krasobruslaře), mám slabost i pro filmy o krasobruslařkách a hokejistech... ()

Alementina

Za to, kolikrat jsem to videla, by si to zaslouzilo i pet hvezdicek :) Je to sice klasickej scenar, ale je to vtipny a rozhodne nenuti. ()

buldock

Velmi příjemně natočená romantická , lehce dramatická a zároveň komediálně laděná záležitost točící se okolo sportovní tématiky , ale nabízející divákovi zároveň i něco navíc a to v úhledném a zářivém balení , které nám divákům servíruje prostřednictvím perfektní ústřední herecké dvojice D.B. Sweeney a sladké Moiry Kelly. Až na pár klišé je to výborná volná jízda , podpořená neméně povedenou hudbou a uhánějící rychlým tempem bez chvilky oddechu , kterou vřele doporučuji. Film: 76% ()

blackrain

Drsný a neotesaný hokejista změnil krasobruslařskou princeznu k nepoznání. Nikdo z nich by na začátku ani neřekl, že se do sebe zamilují. ()

Rakosnicek77

Sportovní filmy mám moc rád a tenhle obzvlášť. Sice je to navíc říznuté hodnou dávkou romantiky, ale ta jde s krasobruslením celkem dobře dohromady. Doug a Kate jsou každý naprosto jiný, jejich hádky, rivalita a vzájemná averze, jsou znát celou první polovinu filmu, pak se ale podle rčení "Protiklady se přitahují" ukazuje čím dál víc, že ti dva jsou si vlastně už od počátku souzeni. Pěkný a zábavný film pro celou rodinu, na nedělní odpoledne. ()

Derek

v cesko slovensku kultovka, hlavne vdaka nove a diere na trhu a hlade po americkych romantickych komediach ktore v minulom ceskoslovensku chybali a ked uz sa nejake vyskytli nikdy neboli z tak zaujimaveho prostredia ako hokej a krasokorculovanie (chalani sa vidia v sweeneyim a jeho kukuci a dievcata urcite neodolaju krehkej ale ustipacnej moire kelly)... reziser glaser po running manovy otocill kormidlo o 180 stupnov a urcite bol ocareny stanicou MTV a vtedajsimi klipamy, lebo polovica filmu je v podstate len videoklip (same montaze za zvukov vtedajsich hitoviek!) s miestami otravnymi spomalovackami... v porovnani s dnesnymi romantickymi komediami pre mladych je to dost nevinne, ale ma to stale svoje caro a hlavne will ferrell okopiroval cely dej do svojej komedie blades of glory (vratane nebezpecnej piruety)... ()

togaf

Film by byl mnohem lepší, kdyby hlavní hrdina dokázal hrát se zavřenými ústy. Tím nemyslím, že by dialogy byly špatné, jen má prostě Sweeney i v mlčících scénách pootevřenou pusu. A to je iritující. Ale i tak to byla netrapná romantická komedie, což oceňuji, v tomto žánru je absence trapnosti ne příliš častý jev. Bohužel. ()

grogodil

Z čias mojich mladších rokov moja najmilšia alternatíva k Pretty Woman, ktorá ma, na rozdiel od tejto ľadovej romance, nikdy nejak nedrapla. ()

OG_Swifty

Moira Kelly je sexuální bohyně (možná to platí pro většinu krasobruslařek v těch jejich elastických oblečcích rýsujících jejich super těla) a D. B. Sweeney hraje debila. Zpočátku si člověk říká, že by to mohl být takovej ten trouba, co mu nevyšel hokej a laškování s Moirou mu imponuje - přeskakují jiskry a nakonec to nepochopitelně posere. Nejdřív ho chce ožralá Moira vomrdat, což se mu nelíbí, protože on je dobrák a chce lásku. A v zápětí vomrdá nějakou zrzku, kterou skoro nezná a která asi ani není ochotná dát mu ty love jako bohatá dcerka. V tenhle moment bych přísahal, že scénář psala nějaká zahořklá ženská, ale Tony Gilroy asi ženský jméno není... asi to museli nějak zdramatizovat a zpomalit, než se začnou pářit jak králíci, ale dalo se to vymyslet určitě líp - přece buď mrdám a je mi to jedno, že je ožralá, anebo sem cíťa a pak nemám random mrdání...ale to je jedno, jinak je to příjemná romantická klasika, kterou mám docela rád. ()

kagemush

Chápu to tak,že si téměř celý zbytek národa při sledování tohoto veledíla stáhl zvuk a neslyšel tudíž jediný dialog. Jinak si tak vysoké hodnocení opravdu nedokážu vysvětlit.(někteří si možná zvuk nestáhli,tak jako já,chudáci) ()

Beagle

Já mám ráda krasobruslení,věřte mi to. A romantické filmy taky. Ale Ledovému ostří prostě nemůžu dát víc než 2 hvězdičky, protože mi to chvílemi přišlo směšné a chvílemi trapné. Občas i filmy podle Rosamund Pilcher mají lepší odpich... ()

Martin741

Priemerny, nicim zaujimavy film o krasokorculovani. Kedze tento sport nenavidim, a raz mu neviem prist na chut, musim iba 50 % ()

carly

najprv sa nemajú radi a potom sa milujú. a sú pritom celkom dosť vtipní. a pomedzi to sa ešte tak trochu (kraso)korčuľuje. no nemilujte to :) ()

lilina133

Skvelý film, ktorý si vynikajúco poradil s celkom zaujímovým námetom & medzi ústrednou dvojicou to poriadne iskrí, aj keď sa ľad nerozpustil (od tých iskier pre menej chápavých:)) ()

Flynn

Film, který už se stal takovou tou TV klasikou, která kdysi startovala v hlavním vysílacím čase a postupem času uvolnila místo a tlačí se do času, kdy hrajou na jiných kanálech pohádky. Ono to vlastně taková pohádka je, o přeučeném hokejistovi, který se stane skvělým krasobluslařem a jejich nevídaném triku. Na film jsem si vzpomněl hlavně při parodii Blades Of Glory (které se nepochopitelně jmenuje v češtině naprosto stejně jako tento film). ()

pakobylka

Přiznávám, že mám menší slabost pro krasobruslení. Ale vypadá to, že nebudu mít slabost pro filmy, které se tváří, že s ním mají něco společného. Jedná se o komedii, takže předesílám, že jsem při hodnocení nebrala v úvahu nesmyslnost zápletky: Krasobruslení je běh na dlouhou trať, představuje léta dřiny - a v praxi by asi bylo dost těžko proveditelné ze sebelepšího hokejisty jen tak udělat vrcholového krasobruslaře, který bude v kategorii sportovních dvojic bojovat o zlato (!) na olympijských hrách. Kromě toho - jeho trénink by musel vypadat podstatně jinak. Smířila jsem se i s tím, že neuvidím žádné excelentní krasobruslařské výkony. Při absenci špičkových sportovců v hlavních rolích v podstatě nešlo udělat nic jiného než převážnou část vystoupení vyplnit krátkými střihy na různé partie jednotlivých postav a proložit je rozmazanými záběry publika. (Tím neříkám, že se herci některé figury nenaučili a že jim to na ledě neslušelo.) Vzhledem k roku vzniku jaksi nepřipadalo v úvahu využití špičkových digitálních triků, s jejichž pomocí by hrdiny příběhu mohl ve větší míře zastoupit někdo jiný … ;-) … Atmosféra samotné olympiády je velice chabá a dosti problematická - ve skutečnosti bývá favoritů větší počet a nic není předem dané, takže jsem s mírnou škodolibostí chvilku přemýšlela nad tím, že Spojené státy by si mohly pískat, kdyby jejich prvenství ohrožovali jenom Rusové. Zůstala romance, která se horkotěžko šplhá k průměru a všechno v ní funguje tak nějak napůl. Jedním z mála kladů zůstává, že jsem konečně viděla na vlastní oči, z jakého obtížného prvku si dělali legraci "Ledově ostří“ hoši ve stejnojmenné lehce dementní parodii z roku 2007. P.S.: Závody VŽDYCKY probíhají za plného osvětlení !!! Potemnělá ledová plocha s reflektory sledujícími krasobruslaře je vyhrazená pouze pro exhibiční vystoupení. ()