Pinocchio Guillerma del Tora

• USA Guillermo del Toro's Pinocchio (více)

Nádherný hudební film, ve kterém oscarový filmař Guillermo del Toro pomocí fázové animace znovu vypráví příběh slavné dřevěné postavičky. (Netflix)

Kienast

Úžasná animace, skvělý příběh s přesahem, unikátní bytosti, škoda jen za mě uspěchaného závěru. S Vlkochodci a Klausem nejlepší animák posledních let. 8/10 ()

Elerrina

Obdivuhodně precizně zpracovaná bizarní noční můra o otcovsko-synovské lásce, kterou ovšem plně ocení pouze dospělí milovníci takovýchto nočních můr. Dětem doporučuji pustit pouze v případě, že jste úchylní sadisté, kteří jim chtějí vyrobit celoživotní trauma. ()

Nassau

/+/Lies, my dear boy, are found out immediately because they are like long noses, visible to all but the teller of the lie. (8/10) ()

SpaceOdyseus

Vizualne vypiplana ale porad jen trosku mdla pohadka. Ano, otevira spoustu dospelych temat, ale porad je zamerena vic na deti. Vic by se mi to libilo, kdyby se del Toro naplno ponoril do zkoumani fasismu, smrti, nabozenstvi a vykaslal se na zbytecne pisnicky. ()

Hanys_

Klasický Pinochio ozvláštněný tou animací, del Torovými trademarky a zpěvem. Myslím že takhle dohromady to úplně nefunguje tak jak by mohlo. Naštěstí je del Toro dobrý vypravěč, a hlavně ty vážnější scény dokáže prodat dokonale. 7/10 ()

HydraCZ

Guillermo del Toro dokázal to, co Disney nezvládl. Krásná reimaginace příběhu Geppetta a jeho dřevěného synka Pinocchia, s ještě krásnější stop-motion animací. Film se od původních interpretací dost liší, jde si vlastní cestou a na rozdíl od Disneyovského remakeu tak může uchopit zasazení a průběh děje o dost líp. I přes tyhle změny, film vůbec nezapomíná na hlavní myšlenku Pinocchia, a spíše modernizuje již známe aspekty. V kombinaci s nádhernou hudbou jde o emočně silný zážitek a silného adepta na animák roku. Za mě nejsilnější moment určitě začátek se synkem Carlem a mámina píseň "My Son", která zahřeje u srdce. ()

Darth Maul

"Život je krásny dar." /// Dojímavá nádhera! Majster bábkar nežne vodí svoje milované figúrky pestrofarebným svetom, prevádza ich ťažkosťami a rieši s nimi aj náročné témy. Prekrásny príbeh, ktorý ma chytil za srdiečko a dovolil mi v originálnom rozprávkovom svete zažiť kúzelné filmové okamihy! ()

Rozjimatel

[3,5*]     "These puppets, I do not like. Shoot him! And burn it all down."     Spočiatku som si nejaký čas musel zvykať na tú animáciu, ktorá sa mi videla dosť zvláštne trhaná a aj na tie tváre, ktoré mi neboli dvakrát sympatické. Príbeh ma ale jednoznačne zaujal, je pomerne nápadito pozmenený (mŕtvy syn, cvrček - spisovateľ, záhrobie, fašisti) a Guillermovi del Torovi sa do neho podarilo prepašovať aj šipku tej hororovej atmosféry. Krásne je vykreslené prostredie (malebné mestečko), výborná je i hudba (Alexandre Desplat) a je v tom i trochu toho srdiečka (najmä v závere). Oscarová nominácia za najlepší animovaný film je celkom na mieste, som zvedavý, ako sa filmu zadarí v konkurencii ostatných animovaných filmov.     "You did bring me joy. Such terrible, terrible joy." ()

MnamBuchta

Velice slušné a za mě nejlepší ztvárnění Pinocchia. Příběh je krásný, srdcervoucí ale také úsměvný. Stop motion animace je velice krásná a od doby co vyšel Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005) nebo LEGO® příběh (2014)tak si nepamatuju kdy vyšel lepší stop motion film. Jsou tu i nějaké věci co mi úplně nesedli a to je zpívání, které mi přišlo nadpoužívané a určitě by se film obešel bez pár pěveckých scén. Dále bych ocenil trošku více scén kde by se ukázali další členi cirkusu, protože kromě vtipné opičky jsme nic moc neviděli No ale přes to všechno chválím Guielma Del Torra a tleskám mu že vytvořil další slušný animovaný film a myslím si, že se tu slušně vydováděl všemi těmi příšerkami což mu vážně jde. Doporučuji 7,5/10 ()

bobstock

Stejně jako Enšpígl jsem měl obavy, že budu poslouchat uzpívanou\utančenou pohádku navíc s elektronicky upraveným hláskem, který mi rval uši. (viděno s cz dabingem) A dočkal jsem se krásně odvyprávěného příběhu, který zasáhne nejedno borovicové, lidské, opičí i cvrččí srdce. +za fašounského skrčka Mussoliniho a boj s mořskou obludou v precizní stop motion animaci. 80% ()

Oralfabet

Pravděpodobně jediný Pinocchio z tohohle roku, podivně bohatého na filmy o Pinocchiovi, kterého má smysl vidět. Osobitá adaptace s krásnou stop motion animací (ne úplně na úrovni animáků Wese Andersona či Selicka, ale pořád krásná) a trochu dospělejším zpracováním klasického příběhu, které si ale určitě dokážou užít i mladší diváci. Za mě to klidně mohlo ještě přitlačit na těch hororových podtónech (scéna Pinocchiova procitnutí), ale s výsledkem jsem stejně moc spokojen, a myslím, že je na něm vidět, kolik práce a úsilí za tímhle dílem stojí. 8/10 ()

simply

Pro mě zatím nejhezčí zpracování příběhu o Pinocchiovi. Guillermova poetika tomu neskutečně sedla. Moc se mi líbil i temný podtón války....4,5 * ()

ZorkaJ

Mnoho filmů z této doby nehodnotím, protože jim něco schází. Pinocchio Guillerma del Tora je výjimkou. Guillermo opět ukázal, že umí do svých filmů vložit originalitu, nápad, lásku, duši a tady se mu to podařilo na výbornou. ()

Muel

| Netflix | Dobré to bolo, bavilo ma to. Akurát zábavná jednohubka o Pinocchiovi, ktorá vôbec neurazí a iba potvrdí, že del Toro si ide svoje a kompletne využíva každej kvality pôvodného diela. Máme tu opičku, jedného zlouna, Geppetta a Pinocchia a každá postava má dosť charakterových vlastností, aby sme si obľubili každú. Čiže púštajte deťom a tešme sa na award šouky, pretože tento animák posweepuje absolútne všetko. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

husokachna

Pořád čekám, až mě Guillermo znovu dostane do kolen, jako kdysi u Faunova labyrintu. A budu čekat dál, i když Pinocchio se mi líbil a to přesto, že jeho příběh jsem nikdy neměl rád (což teď říkám docela často :-)). Nemůžu moc srovnávat, protože jsem snad žádnýho Pinocchia neviděl do konce, ale po dějové stránce za mě nevybočující standard, nevím, jak moc jsou vztahy syna a otce a téma ztráty zakomponovány v originálním příběhu a kolik je invence této verze, ale je to něco, co v mých očích pozvedává del Torova Pinocchia z průměru. Zpracování je samozřejmě krásné, i když od Guillerma bych čekal trochu víc, ale základ v podobě očí na křídlech je splněn a to je dobře. Jsem rád, že jsem viděl zrovna tuhle verzi Pinocchia, užil jsem si ji a pokud máte tuhle pohádku rádi, asi neuděláte chybu. Na druhou stranu, kdybych to nikdy neviděl, můj život zůstane stejný. A s tímto filozofickým úkrokem dám Pinocchiovi čtyři menší suky a končím. ()

DaeGurth

Mám Guillerma del Tora rád, ale tady se, za mě, překonal. Celé vyprávění evokuje loutky, dobu do které je zasazené i pocit z ní. Samozřejmě, něco nedovypráví a nechá na divákovi, aby si domýšlel, protože vypravěč to, z logických důvodů, vědět nemůže. ()

Pawlisman

Divný paskvil, přičemž ani moc nemám rád dětské filmy, které jsou pro dospělé. Kdo je vlastně cílový divák této podivno loutkoviny? ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení