Na lovu

• slovenský

Na love

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA / Západní Německo, 1980, 102 min

První film, po kterém jsem šel na základě cca 2-vteřinového GIFu [scéna výslechu s fackujícím nahým černochem]. Pověst homofobního filmu předešla moje promítání Cruising bohužel zbytečně. Podsvětí gay-SM-klubů je sice vykresleno šťavnatě [dostane se nám i fistingových scén, to se máme], nikdo ale ani nenaznačuje, že by se měl explicitně zobrazený zhýralý život týkat víc než zlomku newyorské queer scény. A i kdyby, že? Proti gustu žádný dišputát. Al Pachinovo herecky virtuózní proplouvání bahnem zvrácených rozkoší je fascinující jak samo o sobě [Serpíčo póza se nekoná], tak coby bezmála lynchovská detektivka. Podprahová schizofrenie překrývajících se hudebních stop punkových hymnů a motivů z pera Jacka Nietzscheho na klidu nepřidává. Zprvu nevýrazná, přesto zneklidňující stopa psychologických otazníků, která stvrdí svůj prim geniálním závěrem, jenž * podobně jako jiné skvělé otevřené příběhy * řekne více o interpretujícím divákovi než o postavě z plátna, povyšuje film vysoko nad exploatační průměr. Přes sporné vyznění, a právě tak i pro ně: Zapomenutá klasika.(16.3.2014)

Vynikající záležitost a Friedkin ve vrcholné formě... navíc konec, který si můžete vyložit naprosto podle sebe a vždy bude v sobě mít ten kousek pravdy...(11.6.2007)

To je ale cloumák. Nic co by nějak moc šlo vyzdvihnout, třeba Alpa jel tak na půl plynu, když moc. Friedkin taky zažil lepší časy. Ale na druhou stranu to má atmosféru, parádní soundtrack (teda jestli Nietzscheho zvuky tak dají nazývat) a zajímavej konec. Místama fest nechutný. Mimochodem, zvuky kožené bundy jsou hodně zneklidňující. A ta první vražda...no ty vole. Na rovinu: nikdy jsem ve filmu neviděl takhle natočenou vraždu. Pokaždé, když to vidím, mám nabobkováno a lekám se takovým stylem, že to až nemá obdoby.(22.6.2008)

Al Pacinovi vůbec role nesedla, je nepřesvědčivý, rozpačitý, tohle je hra amatéra, ne herec, který později bravurně zahrál Shylocka v Kupci benátském a ještě před tím excelentního ďábla v Angel Heart. Proč musel mít namalované obočí, když sám o sobě je dostatečně tmavý? Naprosto samoúčelné. Vůbec celý film spoléhá na atraktivnost (nebo pro jiné odpudivost) tématu, zasazena do jiného prostředí by ústřední zápletka zapadla do šedi průměru a možná ještě níž. Způsob, jakým se pátrá po hromadném vrahovi, postrádá napětí - popravdě řečeno jediný podnět ke zvýšení adrenalinu bylo očekávání, kdy to Al Pacino schytá a jak si režisér poradí s detektivem vyřazeným z provozu, když ho tlačí čas. Ale byla jsem zklamaná.(3.12.2009)

Vizuálně silný kafe, který ve svý době muselo mít silnou odezvu. Mimo vyobrazení scény homosexuálů je to ale spíše podprůměrná krimínálka kde mi i Al Pacino přišel nějak nesvůj. Ještě mi tam tak chybělo vidět ho v latexovém obleku.(17.11.2017)

film a jeho zápletka je v podstatě tuctová. pacino, jakožto policajtskej hezounek, je naverbovanej na undercover misi s cílem vypátrat vraha homosexuálů... ale ta přehlídka buzen všeho ražení ve vykřičenejch čtvrtích je excelentní. asi to muselo bejt kultovní dílo pro všechny homofoby a homofily, protože proto to asi vzniklo. pro sexuologa weisse, kterej ješte v 90.letech tvrdil, že homosexualita je úchylka. pro buzíky, co na všech různejch gay pride ukazujou povislý zadky. pro václava moravce. pro kikinu na hradě...http://www.youtube.com/watch?v=jR7y7g8h1y4 macho travolta vs.buzna pacino. kdo je víc?(27.1.2012)

• altaica

PRO MUŽE:Pro normálního chlapa s choutkama na něco kozatýho s kun*ou je výlet do gay clubů těžkou exotikou. Fajn, že podobné zájmové skupinky existují, zbyde víc řeziva pro nás. Policajtík, který přežije sdělení, že vypadá jak oběti sériového vraha, co všechny byly bukvičky, má makat v přestrojení. Takovém hodně spešl přestrojení. Kožené hadry s dírou na pr*eli. Těch gay scének hraničících s pornem je ve filmu tolik, že to místy připomíná Caligulu, v době, kdy vyhynuly ženský. Gay kluby pro milovníky příběhů z kožených kalhot tu jsou zpodobněné jak dokonalé předpeklí, nebo peklo samo. Ještě, že film vznikl rok před objevením AIDS, jinak bych ho podezíral z homofobie a honu na homodějnice. Na rozdíl od ostatních se domnívám, že kromě klišovitě kontroverzního vyservisování pod čumák (ano je tam m a ne r ) problému homosexuální promiskuity je film především naprosto mizernou kriminálkou s nelogicky debilním koncem, ale po celou dobu s excelentním výkonem Al Pacina. Pokud se hodláte seznámit se svéráznými gay kluby v bezpečí svého domova, pak do toho, jinak nemohu než nedoporučit.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Hošánci – film pro vás a o vás. Druhé vánoce – víc koulí ve filmu, než na vánočním stromečku. A ty chlupaté prdýlky, to budete šílet. A ty rafinované kožené kalhotky – bez kapes – a s tolika otvůrky. Na začátku filmu to vypadá, že kolik erotických pomůcek máš, tolikrát jsi buzíkem. K tomu ten zneklidňující zvuk tření kožené galanterie.. jůůů. Jen ten rejža, chlapec jeden eanej, ten to trochu přepísk, vypadá to, jako kdyby všem hučelo v homokládě a kromě hry “každý s každým kdykoliv a jakkoliv” neuměli cukroušci nic jiného. A to je hnusná pomluva Fůůj          HLÁŠKA:Toho znám takýý, kolujou o něm samý hezký věci.// Na co to je? Modrej šátek v levý kapse znamená, že ho chceš vykouřit, v pravý, že kouříš. Zelený v levý kapse, že jsi pasák, v pravý, že za to platíš. Žlutej v levý kapse, že máš volnej pokoj, v pravý, že žádnej nemáš. Červený...(31.1.2013)

Netradiční náhled mezi NY gay komunitu. Nic pro slabší povahy. Výborný snímek. Al Pacino vypadal a hýbal se skoro jako Stallone ve filmu Rocky.(12.6.2013)

Od 4 hvězd to dělí jen divný konec, který mi neseděl, hlavně proto, že jsem si to od samého začátku filmu myslel, ale taky mě hned na začátku trknul absolutně odlišný hlas a tím pádem opravdu divný konec filmu. Ale jinak ty realistické gay záběry a v té době, to musel být neordinérní, odvážný a zajímavý filmařský počin. AlPa jako gay mi moc nesedl.(12.9.2009)

80% Al Pacino byl borec, škoda že takto kvalitní kriminálky netočí dodnes...(26.10.2015)

Atmosfera fakt dobra, miestami nudne, ale pointa?(6.11.2010)

• Gynekolog007

Když opomenu to, že je to dost nechutný, tak to stejně nebylo nic moc..takový odfláknutý...Jedině Al to drží trochu nad vodou. Kdyby tam nehrál byl by to asi celkem kvalitní SHIT.(19.10.2012)

Al Pacino jako nastrčená policejní volavka ve svižně odsýpajícím, temném a zlém krimi thrilleru z dob, kdy ještě ve střižnách neseděli vypečení strážci morálky s nůžkama Made in China. Film se odehrává ve světě freaks, které žijí v temných zákoutích mimo většinovou populaci a tráví čas takřka výlučně zvráceným a nechutným způsobem. Je trochu kaňkou na vybroušeném režijním stylu Williama Friedkina, že ten odpudivý izolovaný mikrosvět tvoří gay komunita, viděná optikou zjevně poplatnou době svého vzniku. Přesto mám dojem (a některé rozbory filmu dostupné na netu mě v tom utvrzují), že ta homofobie není až tak jednoznačná a mísí se se zvláštní obsesí, hraničící možná až s fascinací, což potvrzuje i znepokojivý konec, respektive celkový vývoj Pacinovy postavy. Rozporuplná, ale podnětná záležitost.(23.12.2013)

• mirkath1

Mě se to nelíbilo. Ani jedna příjemná postava a Al Pacino se tam většinu času tváří jako dement a ten konec to dorazil. Nejhorší film s Alem zatím vůbec :((19.6.2014)

Dost zajímavý a ve své době jistě i šokující a kontroverzní krimi thriller o infiltraci mladého policisty do sado-maso gay komunity, ze které má zřejmě pocházet záhadný vrah homosexuálů. Al Pacino celému filmu samozřejmě jak to má ve zvyku kraluje a celou pozornost si rve pro sebe, a i když ani zdaleka nejde o jednu z jeho nejlepších rolí, k temným zákoutím amerického velkoměsta jakoby přirostl.(23.12.2014)

• infidele

dost homofóbní záležitost.. klasické dělení na spořádané heterosexuály, kteří musí tpět pod oplzlostí a neuspořádaností života homosexuálů.. ideově film asi zapadl do noty smýšlení v osmdesátých letech, dnes by však mohl vzbuzovat opak(28.1.2010)

Nějak mě to nevzalo. Čekal jsem od toho asi něco jiného....(27.9.2010)

snůška těch nejodpornějších buzerantů, co sem kdy viděl:-) Ale je to zábava, válel sem se smíchy:-)) Pacino standardní(9.4.2013)

I když jsem se párkrát od srdce zasmál (Při scéně kdy Al stojí v gaybaru a přijde za ním homouš a hladí mu prso - ten Pacinův výraz !!! nebo když pak zjistil kdo je vrah a sledoval ho na každým kroku - týpek musel solidně nechápat ....) ale stejně - znovu nee ... NĚKOLIK DŮVODŮ PROČ FILM VIDĚT :1)Mám rád veřejný homo-fisting v gay klubu 2)Chci vidět další starej film s Al Pacinem 3)Chci si doplnit filmografii Al Pacina ......(9.3.2014)

Hoodně divný. Ale to s těma šátkama by se mělo zavést i v běžných klubech:-)(25.11.2012)