Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

Snakefinger odpad!

Bohužel nemohu hodnotit jinak. Laťku katastrofických filmů nasadil Emmerichův 2012. Tady se excelovalo s plochými hereckými výkony, v podstatě nulovým dějem. Chápu že Amerika potřebuje oslavu svých hrdinů ale s tím koncem to fakt totálně přehnali. To bylo už fest pod hranou únosnosti, protože dříve, než dáme lidem postiženým zemětřesením najíst a napít, tak rozvineme nad Golden Gate obrovskou americkou vlajku. Laťka trapnosti se opět posunula o notný kus níž. ()

S.Fisher

Tuny zeleného a modrého plátna.kýčovitý příběh,který sice stojí za hovno,ale dokáže pobavit.Efekty ale stojí za podívanou,divím se ,že pod tím není podepsán sám velký Demolition man Emmerich.A taktéž stojí za zmínku angažování Sašenky Daddariové a Carly Guginové,které svou hrudní výbavou polaskají nejedno mužské oko :-) mé hodnocení je tedy 6/10 IGN,neboli v jazyce ČSFD 3 z 5 hvězd. ()

injoy

Dvě hvězdy za efekty, jinak je to hroznej nesmysl :-D Nejvíc mě dojalo, jak se po tsunami potápěli v křišťálově čisté vodě :-D ()

Kamil111 odpad!

Pozitivní komentář od Poma mě silně překvapil, jelikož po zhlédnutí mě napadla jediná otázka: intelektuálně intenzivně degeneruje celé lidstvo, anebo pouze Američané, pro které se takové věci točí? To, že tržby dosáhly čtyřnásobku nákladů, znamená asi, že platí to první. Laškoval jsem s jednou hvězdičkou kvůli celkem vtipnému britskému elementu v příběhu, ale když na konci rozvinuli hvězdy a pruhy (a netvářili se, že by tam byl nějaký nadhled), tak sorry, jedna z nejsračkovitějších majors produkcí posledních let. ()

StrycoWolver

Pôvodne som počas filmu rozmýšľal , že tu napíšem nelogické veci, ktoré sa vo filme udiali . Ale to by bola recenzia na dve strany , pretože nezmyselné jednanie a nezmysli sú od začiatku do konca. Film mohol mať v sebe slušný potenciál katastrofického filmu, ale niekde sa to zvrtlo na nudnú "zhatlaninu" efektami nabitého b-éčka. Menej je niekedy viac ! ()

tosastava

Príbeh ako taký je už x krát recyklované klišé z iných katastrofálnych filmov. Problém je v tom že ani tento snímok nepriniesol nič nové,v podstate tento film je katastrofický prepadák. Ani Dwajn Džonson to nezachránil ()

Mark1983

No možná se ve filmu objeví méně výrazné hluché místo,ale ty katastrofické scény si podle mě ty čtyři hvězdičky zaslouží. ()

Martens14

Vynikající katastrofický film který snad předčil i "2012". Milovníci takovýchto filmů jako já budou nadšeni, akce a šílené efekty provázejí tento film od začátku do konce. Nic tomu nechybí, velmi kvalitně zpracováno. ()

MotMotkovich

Trajektorie vývoje děje u těchto katastrofických filmů je vždy na chlup stejná a tím pádem dosti předvídatelná. Takže nezbývá než vyzdvihnout herecké trio The Rock, Daddario a Cugino. První jmenovaný se do této role překvapivě hodí i když ho raději uvidím v dalším pokračování F&F. Druhé dvě zmiňované jména patří ženám, které po tomhle filmu utkvěly v mé paměti a už hledám jejich naked jépégéčka. Abych to shrnul, film byl koukatelný, zábavný a občas i zajímavý a díky hereckému obsazení musím dát ještě hvězdu nahoru, takže se ustálím na 4* (74%) ()

JaryKury

Sice jsme tohle uz videli, vse prozili a vzdy zkoncilo dobre. Tohle nove zpracovani je stejne moc hezke i kvuli svezimu vizulnimu pojeti. Efekty nas opravdu hodi do deje. Tady az tolik nejde o utrpeni lidstva, ale o boj jedne rodiny s Rockem v akci. Tady je Hobs v mnohem hezcim stvarneni. A clovek ma chut drzet palce za kazdou cenu. Proste moc hezka popcornovka 72% ()

gael83

Dwayne Johnson jako herec aha!! Né za mě ne, je to píčovina a je to mizerné, od hraní po efekty, tohle všechno už tady bylo a ten úvod s vrtulníkem kdy se to hodí bokem pod převis bože to fakt ne!! Za mě nepostupuje!!! ()

Agnostik

Přes mírně přihlouplou a klasickou popcornovou romantickou zápletku,docela povedená katastrofická podívaná.Fanoušci Emmerichovských klasik-DEN POTE,2012 si určitě přijdou na své.Mimochodem velmi povedené efekty.Za mě 72%. ()

ohinek

A to jsem se na to tak těšil. V podstatě to jediné, na co se dá koukat je rock a prsa Alexandry Daddario. Jeden by si z trailerů pomyslel, že aspoň ty triky budou za něco stát a nebylo by to poprvé, co vizuální stránka utáhla celý film, jenže San Andreas na tohle zkrátka nemá. Už ten klišoidní scénář (což se ani nikdo nepokusil nějak zamaskovat) v čele s neskutečně tupými dialogy je dost těžké závaží, buď však na triky pořád ještě nezbylo dost peněz, nebo filmové plátno na takové množství jedniček a nul pořád ještě nemá. Holt bude muset toto teritorium ještě nějaký čas přenechat PC hrám a animovačkám. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)