Tak blbý, až je to vlastně dobrý. Narozdíl od Emmerichova známějšího letopočtu se musí San Andreas nechat, že se v něm pořád "něco děje". Destrukce ve filmu neusíná na vavřínech, ani nepřijde pouze v samotném finále. Nikoliv. Na začátku se to holt těžce podělá, a pak už celý dvě hodiny padaj baráky. Rock se mezi nima snaží kličkovat s vrtulníkem a zároveň hledá svou prsatou dceru, která přeskakuje díry v zemi o desítky mil dál. Dá se to, vážně, a nad dialogy se v kině nasmějete. Mimochodem konečně můj první zážitek s 4DX, a čekal jsem asi větší peklo. Občas to sice háže opravdu šíleně a sykavé a pachové efekty mi dost vadily, dojmy jsou ale nakonec spíše pozitivní. Blockbusterový filmový zážitek 4DX nekazí až do takové míry, do jaké jsem si původně myslel. P.S. Tímto sám sebe očišťuji od křivého nařčení, doprovázeného slovy "Vyndej ty brejle z kapsy, ty ubožáku!" kterými mě počastoval jeden z návštěvníků projekce. Já měl vážně za to, že se všechny brýle bez neporušeného obalu vyhazují, a že je možné, uchovat si ty stávající k příštímu promítání - při mé poslední návštěvě Cinema City to takto fungovalo. Vrátil jsem je teda, no, ale můj trapas sledoval i Franta Fuků :-D.(26.5.2015)

Nečekal jsem žádnou slávu a ani jsem nemohl něco takového očekávat. San Andreas je přesně ten typ filmu s přesně danou cílovkou, v jejichž nitru se stále nachází onen pověstný malý kluk, kterého uchvátí přehršel cgi efektů. Což mě přivádí k tomu, kdo hraje prim v San Andreas. 1) přehaněně vyvinutá Alexandra Daddario 2) vesměs povedené CGI až na několik nelíbivých viditelných zelených pláten 3) sympaťák Dwayne Johnson. Že je the Rock až třetí? To se samozřejmě z trailerů nedozvíme, není možné dát najevo, že má herec s takovou star-power ve filmu menší prostor než jeho filmová dcera, ale je tomu skutečně tak. Více než obdivováním obřích bicáků se totiž ztratíte v očích právě vyzrálé Alexandry, což jsem vůbec nečekal, jelikož už pár menších fláků za sebou má a až zde dokázala naplno zaujmout, což je samozřejmě zásluhou kompletní změny image. Ale dost sexuálního obtěžování, Brad Peyton prostě odvedl práci za kterou byl zaplacen, nic víc nic míň od filmu nečekejte a raději za rok vyhlížejte podobnou katatrofickou jednohubku...60%...[14.6.2015_Cinestar_Černý most](14.6.2015)

Docela jsem se těšil a první polovinu jsem k tomu měl vlastně i důvod. Jenže v druhé polovině se tahle pouťová atrakce úplně utrhne ze řetězu a je mdlou kombinací destrukce, hloupých situací a mizerného herectví. U mě osobně vede zřejmě Carla Gugino. Ve výsledku je to sice asi lepší, než bezduché války obřích robotů, kteří bortí budovy jako domečky z karet, i tak je heroicky patetický (Ameriku by na kolena nesrazil ani pád Jupiteru s Neptunem dohromady) i úsměvný zároveň (klasické záchrany na poslední chvíli). A to vše na souši, ve vodě, ve vzduchu. Lidé jsou svým způsobem ignorováni. Přijde obří vlna tsunami, výsledek jejího řádění ale vidíme jen prostřednictvím destrukce. Žádná mrtvá těla. Docela šokující je i sobecký tah na bránu od muže/záchranáře pouze pro svou rodinu. Kolem umírají lidé, on však vede svou soukromou bitvu. Samozřejmě mnohé potěší, že cílem záchrany je především jeho vykulená a hodně prsatá dcera. Nepotěší ovšem ta rutina okolo, kterou režisér Brad Peyton jednoduše nezvládal. Země se zachvěje, následně se sakra zachvěje, Paul Giamatti do toho mudruje a pátrání po rodině je jen záminkou pro stále větší a hlasitější destrukční scény. Jenže ty nestrhnou. A scénárista, kterého by měli nechal chvíli pod vodou, to příliš nezlepší.(30.6.2015)

• Hrabka

Dost špatný katastrofický film, až přespříliš stupidních scén a nezkonale nudná rodinná zachraňovačka. To fakt nejde natočit něco jinýho a ne pořád jet podle této klišoidní šablony? Moc mě to nebavilo, některé pasáže jsem musel dokonce přetáčet, a to moc často nedělám. U pár akčních scén jako např. při udeření tsunami jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet. 40%(29.10.2015)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,777 // Otvárací Víkend v USA: $53,215,000 // Každý nadšenec katastrofických filmov bude veľmi spokojný, pretože akcia a deštrukcia vo filme rozhodne nechýba a audio-vizuálne efekty makajú na plné gule. V konečnom dôsledku som veľmi nadšený, pretože San Andreas je vo všetkých smeroch kvalitne spracovaný blockbaster..... 85%(27.5.2015)