• slovenský

Katastrofický / Dobrodružný / Akční / Thriller / Drama

USA, 2015, 114 min

• tron

Nebyť Paula Giamattiho, The Rocka (pôsobiaceho dojmom, že by dokázal vlastnoručne zastaviť tsunami) a pŕs jeho filmovej dcéry (o ktorej som si 4 dni myslel, že je to Maggie Grace z 98 hodín), nedalo by sa na to pozerať. Preukrutná prehliadka najotravnejších katastrofických klišé (najneuveriteľnejšie dopadol Ioan Gruffudd, ktorému týmto gratulujem k pravdepodobne definitívnemu zabitiu kariéry). Čo budete čakať, to príde. Veľmi, veľmi, veľmi pochybujem, že sa objaví čosi, čo vás aspoň jemne prekvapí. Dojal ma iba trojsekundový pohľad na starých manželov, ktorí keď uvidia, že neprežijú, dajú si pusu. Na dvojhodinový film za 110 miliónov bieda. Ale čo čakať od chlapa, ktorý písal Nasha Bridgesa? A trikové orgie? Tie sa nekonajú; v roku 2015 predsa nikoho nešokuje počítačová tsunami, počítačové pády mrakodrapov, ani počítačové neviem čo.(21.11.2016)

• Xmilden

Ještě větší patlanina než 2012. Emmerich není zrovna Spielberg, ale dokázal alespoň utvořit mezi postavami jisté vazby, což činí Peytonovi nadlidské obtíže. Samozřejmě, v tomhle typu snímků asi o nějaké veliké umění nikdy nepůjde, jenže také to trvá skoro dvě hodiny a divák nevydrží celou dobu koukat na to jak se kymácejí mrakodrapy a Paul Giamatti co chvíli vykřikne "Oh, my God". 40%(26.9.2015)

Trailer mne nenadchl a teď lituji, že jsem se nevydal do kina. Ti, co dávají jednu hvězdu čekali jako co? Já jim ji nevyčítám, ale pokud očekávali hluboce propracované psychologické drama, pak pláčou na špatném hrobě. Já jsem čekal digitální masakr a opájení se monstrózní destrukcí. A světe div se! Přesně to jsem dostal. Nadchly mne už samostatné epizodky - záchrana řidičky (jo, úvodní akční vstupy jsou typické pro bondovky), přehrada, zdánlivě drobná epizodka v podzemní garáži...a pak samozřejmě velkolepá zkáza završená slušivou tsunami. Že by fyzikální zákony mohly fungovat jinak? Že hrdinové unikají z nebezpečí úsměvně na poslední chvíli? No a co, je to sakra fantastický film, ne? Dal bych pět*, ale jednu strhnu za málo krve a moc patosu. Naštěstí se emocionální scény (kromě závěru) nestíhají proměnit v doják, jelikož příroda vždy zavčas udeří. Jsem spokojen.(3.9.2015)

Nechybí dementní scénář s dementními hláškami i postavami a ani další trademarky typické pro béčkový katastrofický film. San Andreas sice není tak zábavný jako některé Emmerichovy majstrštyky, nicméně v době, kdy téměř nic jiného v rámci žánru není k mání, hodnotím poměrně vysoko. Je jasné, že tenhle film se musí brát s velkou rezervou.(6.12.2015)

• -bad-mad-wolf-

Tsunami nepříliš zdařilých žánrových rekvizit, kde logika a fyzikální zákonitosti fungují jen do té míry, do jaké to zrovna vyhovuje scénáři. Rodinné dramátko absolutní vata - více do hry mohli zapojit spíše Giamattiho. Body za slušné triky, Skálu a přednosti Alexandry Daddario, jež by měly v popcornových filmech hrát častěji.(21.9.2015)

• - Ve scéně kdy se Ray (Dwayne Johnson) snaží oživit svou dceru Blake (Alexandra Daddario) umělým dýcháním, jí neucpe prsty nosní dírky. (Amras)

• - Některé melodie k filmu vznikly tak, že skladatel Andrew Lockington rozbil staré piáno kladivy a štípačkami a následně na něm nahrál několik skladeb. Dle jeho slov: "Hrál jsem noty, ale ty zněly zcela jinak, než jsme předpokládali a vůbec to neznělo jako piáno. Některé ty zvuky figurují v určitých scénách. Je to zajímavý rytmický prvek." (Lucasion)

• - Ray (Dwayne Johnson) ve filmu nosí hodinky LUMINOR SUBMERSIBLE 1950. (Mr.Ganja)