• Austrálie

Katastrofický / Dobrodružný / Akční / Thriller / Drama

USA, 2015, 114 min

Prevratný neklišoidný príspevok do žánru snád nikto nečakal ani od Warnerov. A emmerichovský vtip a nadhľad taktiež, tam je kráľom Roland. Postavy fajn, na rozdiel od minuloročného V oku tornáda. A aj lepšie než v Poseidonovi. Takže v pohode, slušné remeslo bez chýb a prekvapení.(27.5.2015)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $154,259,016Tržby Celosvetovo $469,559,016Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ režisér Brad Peyton zatienil aj Emmericha a jeho krkolomnú povrchnú 2012 a dosť slušne konkuroval Dni po tom, trikovo nie je ani čo vytknúť, má to dobrý adrenalín a doslova stále sa čosi deje a keď niekedy to troška v rámci deju postráda zmyselnosť aby záchranár bezhlavo išiel z trosiek mesta zachrániť len svoju rodinu a ostatných len príležitostne ale zas to nie je až taká strašná bublina ktorá by to pokazila ako adrenalínová jazda dosť dobré, herci fajn na okato vábivú Alexandra Daddario sa dobre pozerá a celkom si svoju úlohu aj zastala v podstate asi aj bola zo všetkých najsympatickejšia /75%/(2.9.2015)

Nemá cenu se rozepisovat, že San Andreas je nějaké originální dílo, takový film jsem ještě neviděl atd. Lhal bych sám sobě a to nemá smysl. Dwayne Johnson zahrál co umí, to co jsem čekal jsem tedy dostal. Do toho od začátku akce, jak se patří a příběh, který jsem čekal od první minuty. Vizuální stránka velmi dobrá, ač místy působila hodně levně. Nečekal jsem závratný katastrofický snímek a to jsem taky nedostal. Když pominu veškeré klišé v celém průběhu a nezapomenutelné na závěr (USA vlajka), tak bylo vše docela zábavné. USA je známá tím, že se na konci musí pochlubit, jak jsou úžasní, dokonalý a nejlepší na celém světě, ale já jim to už za zlé neberu .. 6/10 = 64%(4.10.2015)

• Lima

Rock je sympaťák, o tom žádná. Ale jinak je tohle jenom snůška příšerného, nudného klišé, nablblých dialogů, ochotnického herectví a přepláceného digifestu, prostě všechno, co tak z hloubi srdce nesnáším na současné pásové výrobě „továrny na sny“. A scenář k tomuhle psali tři lidé? Z toho je vidět, že některé profese v Hollywoodu jsou ještě větší lážo plážo, než pobírat sociální dávky. Nikdy bych nepomyslel, že to řeknu, ale „zlatý Emmerich“!(27.8.2015)

Průměrný katastrofický blockbuster, který by Emmerich zvládl minimálně o level zábavněji. Ploché postavy a ohranou zápletku s rozpadlou rodinou dávající se na pozadí katastrofy zase dohromady vyvažuje fajn obsazení (The Rock je sympoš, na Gugino, Daddario a reportérku se dobře kouká, k tomu Giamatti, no, nekupte to) a správně nadávkovaná katastrofa.(9.6.2015)

• - Aj keď názov môže zavádzať, film nemá nič spoločné s hrou od Rockstar Games "GTA: San Andreas". (kacer4)

• - Na začátku filmu, kdy jede slečna autem po silnici, je evidentně vidět, že je připoutaná. Po chvíli havaruje, auto se několikrát převrátí a zachytí se ve srázu. Následuje záběr na řidičku do kabiny a připoutána není. (Mydlivoj)

• - Některé melodie k filmu vznikly tak, že skladatel Andrew Lockington rozbil staré piáno kladivy a štípačkami a následně na něm nahrál několik skladeb. Dle jeho slov: "Hrál jsem noty, ale ty zněly zcela jinak, než jsme předpokládali a vůbec to neznělo jako piáno. Některé ty zvuky figurují v určitých scénách. Je to zajímavý rytmický prvek." (Lucasion)