Reklama

Reklama

Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

(více)

Videa (13)

Trailer 2

Recenze (910)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Uspokojivý katastrofický dobrodružňák, kde mizí Hooverova přehrada, vzápětí se Kalifornie otřásá v základech, mrakodrapy trhají vejpůl, tsunami devastuje Golden Gate, spanilá Daddario očarovává, Giamatti se snaží varovat... a můj nadčlověčí oblíbenec Dwayne odhodlaně zachraňuje rodinu a smrtelníky po cestě. Sice ohraný, ale funguje jak má a nenapadá mě, co víc od podobný srandy čekat. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Ještě větší patlanina než 2012. Emmerich není zrovna Spielberg, ale dokázal alespoň utvořit mezi postavami jisté vazby, což činí Peytonovi nadlidské obtíže. Samozřejmě, v tomhle typu snímků asi o nějaké veliké umění nikdy nepůjde, jenže také to trvá skoro dvě hodiny a divák nevydrží celou dobu koukat na to jak se kymácejí mrakodrapy a Paul Giamatti co chvíli vykřikne "Oh, my God". 40% ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Žánrová rutina bez špetky příběhové inovace a nadhledu, navrch ještě servírovaná výhradně ve společnosti překvapivě otravného a přeplácaného digitálu. Jestliže podobně destruktivní 2012 mělo daleko zábavnější příběh, nezapomenutelně vypointované "last-minute" únikové scény a vyřazovala z něj atmosféra osudovosti, San Andreas vlastně zbývají pouze sympatické postavy - ale jak alespoň jim můžeme vůbec držet palce, když je nám od začátku jasné, že se jim nemůže nic stát....? Velké zklamání, svalová fyziognomie mistra Rocka a bujné poprsí slečny Daddario ve vrcholných formách si zasloužily rozhodně mnohem kvalitnější reklamu... 40% ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

San Andreas je dosť rozporuplný film. Hlavne je nechutne klišovitý a predvídateľný, presne tak, ako to vyjadruje slovné spojenie - typický americký katastrofický film. Príbehovo vás neprekvapí ani jediný raz, samozrejme za predpokladu, že ste zopár katastrofických filmov videli. Naopak triky a vizuálna stránka je úžasná a aj preto som mnohé nedostatky tvorcom odpustil. D. Johnson mi tiež robil vrásky na čele. Sám o sebe sympaťák a nič proti nemu nemám, ale v tomto type filmov sa jeho hora svalov vynímala až príliš. Keby film nešiel klasickou a 100x prevarenou cestou a divákom by pripravil nejedno prekvapenie, i za cenu straty člena rodiny, mohol to byť fakticky hit. Ak by niekto miesto Johnsona skutočne hral, mohol film prepisovať dejiny katastrofického filmu. Lenže keby, keby...Napriek mnohým výhradám sa prikláňam s slabším štyrom hviezdam.V týchto filmoch ide hlavne o zobrazenie katastrofy a tu sa vizuálnej stránke nedá mnoho vytknúť. 70%. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Rád bych řekl, že se teď McQueen s Newmanem obracejí v hrobě ale oni jsou víceméně těmi, kteří tenhle katastrofický kurz nastavili. Oba ty filmy jsou bídné, v obou se ale najdou určité momenty, které se povedly natočit celkem zajímavým způsobem, který většinou zapříčiní, že těch dvou hodin nakonec nelituji. Zde viz. scéna s tsunami nebo kurzem potápění s Alexandrou Daddario, která byla jedním velkým pátráním po nové tapetě na mobil. Zkrátka, ušlo to. Znova bych to ale nedal a v kině bych pravděpodobně usnul nudou. 40% a teď šup s Rockem do nějakého komiksu. (po pár dnech zvedám hodnocení, ten film naneštěstí utkví v hlavě a to se rozhodně nestává často) ()

Galerie (53)

Zajímavosti (14)

  • Aj keď názov môže zavádzať, film nemá nič spoločné s hrou od Rockstar Games "GTA: San Andreas". (kacer4)
  • Na začátku filmu, kdy jede slečna autem po silnici, je evidentně vidět, že je připoutaná. Po chvíli havaruje, auto se několikrát převrátí a zachytí se ve srázu. Následuje záběr na řidičku do kabiny a připoutána není. (Mydlivoj)
  • V rovnaký deň (29.5.2015), ako oficiálne vyšla snímka San Andreas, bolo zaznamenané zemetrasenie o sile 3,8 stupňa pri meste Indio v Kalifornii. Stalo sa tak o 22:23 miestneho času. (MikaelSVK)

Související novinky

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Ačkoliv Angry Birds vydělali 346 milionů dolarů a Warcraft 433 milionů dolarů, kvůli rozdílným rozpočtům (73 milionů vs. 160 milionů) se nejspíš dočká pokračování jen první jmenovaný film. Co to… (více)

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Reklama

Reklama