Tenhle film zachránili herci. Respektive herec - Dwayne Johnson. Je to takovej sympaťák, že utáhne i takovou mega-hovadinu. Vůbec nejsem proti přepálený katastrofálnosti a neuvěřitelnejm situacím, demolicím a tak, snaha nacpat do filmu zemětřesení + vlnu tsunami je obdivuhodná, chybělo už jen tornádo a rychlo-mráz ze Dnu poté. Nejvíc mi ale vadilo za a) situace, který hrdinové přežívali, byly tak strašně mimo, že z toho šla až hlava kolem - záchrana vrtulníkem ze sutin, přistání s helikoptérou bez motoru, seskok z letadla s padákem, přejetí vlny tsunami ve člunu nebo unikání vodě stoupající z patra do patra v mrakodrapu, pak samozřejmě vysvobození dcery z vody - dost pochybuju, že po takový době by jí ještě rozdejchal. Kdyby tam takovejch scén byla polovina, i tak by to byl do nebe volající blábol. Kdo pak má mít respekt z přírodních živlů, když vidí, jak snadno se s nima lze vypořádat? A za b) scénáristi si opravdu mohli odpustit následující: Dwayne s manželkou čumí do trosek po tsunami a prohlásí: "Naše dcera je tam. Musíme jí najít." Komu to jako říká? Jeho manželka je tak tupá, že jí to musí oznamovat? Nebo asi stokrát opakovaný "Bude v pořádku." Plusem ale je, že se pořád něco děje, bortí, zaplavuje, vybuchuje, hoří a tak, jo a adolescentní herci tentokrát fakt dobře vybraný, že ani trochu neprudili. Je to čistý průměr. Den poté je ale mnohem zábavnější.(20.10.2015)

Amíci mají tendenci jednou za čas natočit nějakej ten katastrofák, poplakat si a ukázat amerikanismus v té nejdrsnější podobě. A k tomu u toho většinou sejmou Los Angeles nebo San Francisco. Leží na dvou tektonických deskách a tak se to k podobnému filmu vysloveně vybízí. Už celou řadu desítek let. San Andreas nicméně naštěstí z ničeho nevybočuje a předvádí solidní popcornovou zábavu, která je podpořena hromotlukem Dwaynem a solidními digitálními efekty. Skoro je to až překvapení, že podobně laděný film nenatočil Emmerich, ale talentovaný Peyton. Okolí totiž zmasakroval hodně vydatně.(5.7.2016)

• MikeCool

Nesmrtelnost hlavního hrdiny a všech, které zachraňuje, přehnaná romantika, srdceryvné žvanění, zázračné zmrtvýchvstání, přeslazený happyend. Aneb další z řad amerických blockbusterových kýčovin ala zvučné jméno v hlavní roli, hlavním tahákem pro diváky. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(30.5.2015)

• zelvopyr

Inu, škoda. O tolik lépe to šlo. Co jsme nakonec viděli: Divnou počítačovou hru dlouhou skoro 2 hodiny, která měla zásadní nedostatek, že se nedala ovládat. Casting pro tento druh "filmu" docela OK, nicméně ústřední rodinka byla tak zoufale nezajímavá... Konkrétní slabiny: Na 2 hodiny speciálních, masivních a celoplošných speciálních efektů bylo málo peněz, jsou tedy poněkud do očí bijící. ||| Hodně špatná práce s vedlejšími postavami. ||| Fyzika, logika, realističnost, a tak vůbec. ||| Hlavní hrdina... zničí vrtulník, letadlo, speedboat, kterými by mohl a měl coby profesionál zachránit stovky nebo tisíce lidí. Místo toho zachrání jen vlastní rodinu. A ty krkolomné náhody, kterými se nakonec povedlo, nemohl nikdo myslet vážně. ||| Přesný komentář Marigold.(28.11.2015)

Nechybí dementní scénář s dementními hláškami i postavami a ani další trademarky typické pro béčkový katastrofický film. San Andreas sice není tak zábavný jako některé Emmerichovy majstrštyky, nicméně v době, kdy téměř nic jiného v rámci žánru není k mání, hodnotím poměrně vysoko. Je jasné, že tenhle film se musí brát s velkou rezervou.(6.12.2015)

• - Ve scéně kdy se Ray (Dwayne Johnson) snaží oživit svou dceru Blake (Alexandra Daddario) umělým dýcháním, jí neucpe prsty nosní dírky. (Amras)

• - Alternatívnym názvom filmu bol názov California Down. (MikaelSVK)

• - Natáčení probíhalo v Austrálii a v amerických městech San Francisko, Los Angeles a Bakersfield. (Terva)