Reklama

Reklama

Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

(více)

Videa (13)

Trailer 1

Recenze (909)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nakalibrujte seismograf, řekněte Monkovi, že v městě bude bordel a přitisknutí k pevné stěně si položte klíčovou otázku. Když záchranář Dwayne Johnson ztratí za tragických okolností dceru, přijde i o druhou? Odpověď je zřejmá, vždyť se před ním třesou i tektonické desky.. Klišé otevřená popcornová zkáza, kterou drží na své šíji wrestlingový Atlás a jenž zaujme drobnostmi nejen fandy katastrofických filmů. Třeba že ten obr už tak neplave v oboru herectví (zpověď v hangáru), že scény destrukce jsou relativně zdrženlivé, že pozemětřesné slevy nutí občany k masivním nákupům či že ten Anglán tak dlouho otálí se zapíchnutím si střepu do nohy, i když všichni kolem ví, že od pasu nahoru talentovaná Saša Daddario mile ráda použije svoje svršky jako obvazový materiál.. Možná jsem i chvíli koketoval s myšlenkou na čtyři hvězdy, ale pak se nad troskami Golden Gate Bridge rozvinula vlajka, já si vzpomněl na Rolanda a neudělalo se mi dobře.. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem žádnou slávu a ani jsem nemohl něco takového očekávat. San Andreas je přesně ten typ filmu s přesně danou cílovkou, v jejichž nitru se stále nachází onen pověstný malý kluk, kterého uchvátí přehršel cgi efektů. Což mě přivádí k tomu, kdo hraje prim v San Andreas. 1) přehaněně vyvinutá Alexandra Daddario 2) vesměs povedené CGI až na několik nelíbivých viditelných zelených pláten 3) sympaťák Dwayne Johnson. Že je the Rock až třetí? To se samozřejmě z trailerů nedozvíme, není možné dát najevo, že má herec s takovou star-power ve filmu menší prostor než jeho filmová dcera, ale je tomu skutečně tak. Více než obdivováním obřích bicáků se totiž ztratíte v očích právě vyzrálé Alexandry, což jsem vůbec nečekal, jelikož už pár menších fláků za sebou má a až zde dokázala naplno zaujmout, což je samozřejmě zásluhou kompletní změny image. Ale dost sexuálního obtěžování, Brad Peyton prostě odvedl práci za kterou byl zaplacen, nic víc nic míň od filmu nečekejte a raději za rok vyhlížejte podobnou katatrofickou jednohubku...60%...[14.6.2015_Cinestar_Černý most] ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Hele, Enšpígle, a co měl asi tak Peyton dělat, když nechtěl, aby největší kozy ve filmu nosil Dwayne Johnson? :-D Já si casting náramně užíval, hlavně ve scéně, kdy madam Alex dováděla pod vodou; to jsem se k ní ze třetí řady marně snažil doplavat. Jinak ano, vážně se potvrdilo, že zatímco my Češi jsme mistři světa ve vytváření katastrof, Amíci mají zlatou olympijskou v jejich natáčení. Jsem rád, že se ještě pořád umí dělat prosťoučké a zábavné filmy, abychom my - prosťoučcí a zábavní uživatelé - měli čemu rozdávat bonbony. Expertům možná nechám prázdnej pytlík, ještě to promyslím. ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Nemá cenu se rozepisovat, že San Andreas je nějaké originální dílo, takový film jsem ještě neviděl atd. Lhal bych sám sobě a to nemá smysl. Dwayne Johnson zahrál co umí, to co jsem čekal jsem tedy dostal. Do toho od začátku akce, jak se patří a příběh, který jsem čekal od první minuty. Vizuální stránka velmi dobrá, ač místy působila hodně levně. Nečekal jsem závratný katastrofický snímek a to jsem taky nedostal. Když pominu veškeré klišé v celém průběhu a nezapomenutelné na závěr (USA vlajka), tak bylo vše docela zábavné. USA je známá tím, že se na konci musí pochlubit, jak jsou úžasní, dokonalý a nejlepší na celém světě, ale já jim to už za zlé neberu .. 6/10 = 64% ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Odhadem 6x přepsaný scénář, který následkem toho není schopný udržet ani náznak konzistence / gradace v obou liniích (rodina / seismolog). Otřesné dialogy, herecké výkony z Gumáren Púchov, triková stránka přesně taková, jaká se dá za 100 milionů dnes pořídit, režie lunaparková. Pro 4DX kino to jako tech demo může fungovat, jako film hodnotím jednou hvězdou jen za náznak zajímavé ideologické linie, v níž hraje roli takřka šokující sobecké soustředění muže, zodpovědného za záchranu druhých, na svou rodinu. Už dlouho tu nebyl tak striktně individualistický katastrofický film, který by obnovu Ameriky kladl čistě na bedra schopných jedinců, kteří bojují jen svoje soukromé války. Bohužel i tahle zajímavost slouží čistě pro zasmání. Tenhle film je rozbitý jako svět, který zobrazuje. Zemětřesení přichází jako boží trest, když už si postavy nemají co říct. A to je v případě San Andreas podstatě furt. Na mé Richterově škále blbosti čistá desítka. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (14)

  • Některé melodie k filmu vznikly tak, že skladatel Andrew Lockington rozbil staré piáno kladivy a štípačkami a následně na něm nahrál několik skladeb. Dle jeho slov: "Hrál jsem noty, ale ty zněly zcela jinak, než jsme předpokládali a vůbec to neznělo jako piáno. Některé ty zvuky figurují v určitých scénách. Je to zajímavý rytmický prvek." (Lucasion)

Související novinky

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Ačkoliv Angry Birds vydělali 346 milionů dolarů a Warcraft 433 milionů dolarů, kvůli rozdílným rozpočtům (73 milionů vs. 160 milionů) se nejspíš dočká pokračování jen první jmenovaný film. Co to… (více)

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Reklama

Reklama