Uspokojivý katastrofický dobrodružňák, kde mizí Hooverova přehrada, vzápětí se Kalifornie otřásá v základech, mrakodrapy trhají vejpůl, tsunami devastuje Golden Gate, spanilá Daddario očarovává, Giamatti se snaží varovat... a můj nadčlověčí oblíbenec Dwayne odhodlaně zachraňuje rodinu a smrtelníky po cestě. Sice ohraný, ale funguje jak má a nenapadá mě, co víc od podobný srandy čekat.(3.9.2015)

• tron

20%??? Áno, 20%!!! A nemienim o tom diskutovať. Ok, možno 30%, ale taká možnosť na čsfd nie je a až na 40% v žiadnom prípade nepôjdem. Nebyť Paula Giamattiho, The Rocka (pôsobiaceho dojmom, že by dokázal vlastnoručne zastaviť tsunami) a pŕs jeho filmovej dcéry (o ktorej som si 4 dni myslel, že je to Maggie Grace z 98 hodín), nedalo by sa na to pozerať. Preukrutná prehliadka najotravnejších katastrofických klišé (najneuveriteľnejšie dopadol Ioan Gruffudd, ktorému týmto gratulujem k pravdepodobne definitívnemu zabitiu kariéry). Čo budete čakať, to príde. Veľmi, veľmi, veľmi pochybujem, že sa objaví čosi, čo vás aspoň jemne prekvapí. Dojal ma iba trojsekundový pohľad na starých manželov, ktorí keď uvidia, že neprežijú, dajú si pusu. Na dvojhodinový film za 110 miliónov bieda. Ale čo čakať od chlapa, ktorý písal Nasha Bridgesa? A trikové orgie? Tie sa nekonajú; v roku 2015 predsa nikoho nešokuje počítačová tsunami, počítačové pády mrakodrapov, ani počítačové neviem čo.(21.11.2016)

Překvapení se objevilo tam, kde jsem jej absolutně nečekal. San Andreas sice obsahuje pár nesmyslů i klišé, ale to se dá odpustit, protože co se týká efektů a atmosféry se jedná o velmi povedený katastrofický blockbuster a z hlavy si neumím vybavit lepší. Film má neuvěřitelné tempo, při akčních scénách nedýcháte a pouze se kocháte, dokonce je zde i slušná panika, chaos, anarchie, na PG 13 je film i poměrně drsný ( Střep zapíchlý ve stehně, tyčka propíchlá chodidlem durch), triumfem je také Alexandra Daddario se svými božími ňadry( Kéž by za ně dostala Academy Awards), potěší i občasný odlehčený humor a úplně největším překvapením ze všeho je závěrečný doják, kde si kapesníky v kině tahal snad každý. Super doporučuji. PS: Reklama na Apple nepřehlédnutelná :D 80%(30.5.2015)

Tak blbý, až je to vlastně dobrý. Narozdíl od Emmerichova známějšího letopočtu se musí San Andreas nechat, že se v něm pořád "něco děje". Destrukce ve filmu neusíná na vavřínech, ani nepřijde pouze v samotném finále. Nikoliv. Na začátku se to holt těžce podělá, a pak už celý dvě hodiny padaj baráky. Rock se mezi nima snaží kličkovat s vrtulníkem a zároveň hledá svou prsatou dceru, která přeskakuje díry v zemi o desítky mil dál. Dá se to, vážně, a nad dialogy se v kině nasmějete. Mimochodem konečně můj první zážitek s 4DX, a čekal jsem asi větší peklo. Občas to sice háže opravdu šíleně a sykavé a pachové efekty mi dost vadily, dojmy jsou ale nakonec spíše pozitivní. Blockbusterový filmový zážitek 4DX nekazí až do takové míry, do jaké jsem si původně myslel. P.S. Tímto sám sebe očišťuji od křivého nařčení, doprovázeného slovy "Vyndej ty brejle z kapsy, ty ubožáku!" kterými mě počastoval jeden z návštěvníků projekce. Já měl vážně za to, že se všechny brýle bez neporušeného obalu vyhazují, a že je možné, uchovat si ty stávající k příštímu promítání - při mé poslední návštěvě Cinema City to takto fungovalo. Vrátil jsem je teda, no, ale můj trapas sledoval i Franta Fuků :-D.(26.5.2015)

Jsem milovníkem katastrofických filmu, takže si asi umíte představit, jak jsem se bavil. Nejdříve auto v propasti, pak protrhnutá přehrada, padající mrakodrapy, tsunami, trhající se mosty, špouchající bazény na střechách mrakodrapů, trhliny v zemi.... prostě parádní hollywoodské efekty. Bohužel, ve 3D byly pouze titulky a občas lítající popílek. Ty citové scény máma, táta a dcera mohli vynechat, ale my jsme se tomu smáli, takže i pobavili. Kdo ale nemá rád katastrofické filmy, ať do kina ani nechodí, kolegyně vedle mne se totiž nudila a víc ji bavily smsky.(2.6.2015)

• - Ray (Dwayne Johnson) ve filmu nosí hodinky LUMINOR SUBMERSIBLE 1950. (Mr.Ganja)

• - Aj keď názov môže zavádzať, film nemá nič spoločné s hrou od Rockstar Games "GTA: San Andreas". (kacer4)

• - Alternatívnym názvom filmu bol názov California Down. (MikaelSVK)