Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

3T

Mám z toho spíše smíšené pocity. Něco bylo dobré, něco mě ale zarazilo. Třeba to, že dcera hlavního hrdiny je uvězněná v garážích a rodiče jsou úplně v klidu. Tak co? Jedno dítě už jsme ztratili... jediné vysvětlení je, že jsou psychicky silní a věří své dceři, že se od papánka lecčemu naučila. Celý film totiž, díky znalostem hlavního hrdiny, je vlastně takovým dokumentem, co dělat při zemětřesení. To nám samozřejmě nehrozí a v Kalifornii moc také ne. Avšak v roce 2014 bylo zemětřesení po 25 letech a o síle 6,1. Hrozba díky gigantickému tektonickému zlomu San Andreas Fault prý skutečně hrozí a může se, podle vědců, stát úplně cokoliv, tak uvidíme. ()

JoSte

Jako parodie vcelku ok. Nejlíp to IMO shrnuli Odvážné palce: - OV: A já jsem slyšel Dwayna Johnsona v nějaký talkshow mluvit o tom, že tam měli nějaký super vědce, který jim schválili, že všechno, co v tom filmu je, tak by se mohlo takhle stát. - SM: A já Dwaynovi věřim! - FF: Ale když začali protestovat, tak se na ně The Rock podíval a oni přestali. ()

LordBeeDoO

U filmu je třeba oddělit dvě věci - nesmyslný příběh s tupými dialogy ... já nějak nerozumím tomu, že profesionálního záchranáře nechají si půjčit vrtulník a jít si někam lítat pro sebe, aniž by za celý film ho aspoň někdo kontaktoval a zeptal se "Hele kámo kde jsi ?" - v příběhu jsou všechna tradiční trapná klišé - rodina s problémy, rozvod, slizský šmejd, kočka s výstřihem, mladá láska ... A druhá stránka je samotný katastrofický film na efekt, kde se i něco děje. Překvapivě, je to docela zábava a nenudil jsem se. Ale znova se na to nikdy už dívat nehodlám ()

Bozvav

Vůbec ne špatně udělaný snímek, jenž v mnohém předčí Tsunami, 2012 a jiné podobné snímky. Jistě spousta patetického klišé, hlavní postavy taky žádný zázrak, ale má to atmosféru, akci a notnou dávku adrenalinu. Když k tomu přičtu hutný vizuál, mám jasno. Za mne 75%. ()

Ombak▼Penari

Možná trochu přísné hodnocení pro film, který mě v zásadě bavil, ale přeci jen se nemohu oprostit o toho, že i přes zábavnost to byla strašlivá pitomost. Dokud film běžel v akčním nebo destruktivním módu a všichni se omezili na provolání typu Proboha! Pomoooc!! nebo Uaaaaaaaa!!, tak všechno běželo skvěle. Ale hned jak byla chvilka na klidný dialog, měl jsem nutkání si ukousnout ruku v lokti. Dialogy jsou někde na úrovni vogonské poezie a promluvy hlavních postav a jejich přemítání o rodinných vztazích a vzpomínky na společné dovolené, když se všude kolem bortí domy a povalují haldy mrtvol, to mě skutečně dojímalo až k slzám smíchu. Herecké výkony asi úplně neurazí, ale to je tak všechno co k nim říct. Takže nakonec dávám jednu hvězdu za katastrofické scény a jednu hvězdu za Alexandru Daddario, ovšem nikoliv za její herecký výkon... ()

Hapretor

Nemá cenu se rozepisovat. Kde hraje "Skála", která sice na pohled vypadá fakt dobře a zasluhuje respekt, s herectvím je na štíru a hereckého talentu má jako mnich konkubín, tam se počítá s demencí, mozkovým výplachem, total brain-off zábavou, ale někdy je to fakt moc. San Andrean je u mě rozhodně nejdebilnější a nejnudnější film roku 2015. Bravo, pane Skála ! ()

MikeeTheory

Žádná inovace, ani snaha o to překvapit. Tady se jede na jistotu a typické klišoidní záležitosti ve stylu "everything is possible"! Nemůžu ale popřít, že je to zábava (byť malinko ohraná). **1/5 ()

yvona odpad!

Tohle je snad špatný vtip,ne?Jakýkoliv komentář nemůže vystihnout, o jakou zhovadilost se jedná. Velmi dobře to vystihl svým hodnocením jen RedAK :) ()

Kopi1

Parádní destrukce, akce taky dobrá, bohužel to zase kazí už všudypřítomné románky mezi postavami, ať mezi rodičemi, tak mezi mladými. Také se mi nelíbily efekty, když se snažily ujet na člunu, vypadalo to velmi nereálně a až moc počitačově narozdíl od ostatních scén ( např. kde Carla Gugino se snaží dostat na střechu budovy, ale všechno se okolo ní rozpadá, miluju dlouhé scény bez střihu ). Mohli to být slušné 4 hvězdy, takhle bohužel průměrné 3. ()

vachi

Skvělý Dwayne, nádherná Alexandra, pár slušných napínavých scén, ale slabé efekty. Celou dobu mě bavilo a to je důležitý. Nebýt poslední "americké" minuty, možná bych dal i 4 hvězdy. ()

Wargoo

Nie natoľko zábavné ako Day after od Emmericha, ale určite lepšie, zábavnejšie a s lepšími efektami ako 2012 od Emmericha :) A ešte plusové body za Alexandru "Duddy"rio ! Film neurazil, a nebola to až tak dramaticky dlhá (stopážou) katastrofa. 3*** a 62,991 ()

burton

Je to strašný. Zdál se mi o tom sen. Stojím na břehu Vltavy v Holešovicích, slunce září, lidi se rozvalují na břehu, opalují se, zevlují, chytají ryby, zkrátka pohodový letní den. No a pak najednou, zčistajasna, se přiženou úplně nejvíc nejtemnější mraky, z nich lítají blesky jako obří krakatice a od Hradčan se valí tsunami. No a já stojím na dece a vidím, že to nestihnu. Ale - a to bylo poprvé, co jsem to ve svém snu přežila - přiskočil ke mě svalnatý bezdomák, co tam pod tím mostem u Vltavy bydlí, půjčil mi svůj vaťák, aby mi nebyla zima a třemi skoky mě vynesl na střechu jedné budovy. Ve snu měla placatou střechu a bylo nás tam od Vltavy hafo. No a pod budovou čekala vééélká plachta, do které jsme měli všichni skákat. Bezdomák první, říkal, že musíme po zádech, jinak je po nás. Pak zazvonil budík a já byla šťastná, že jsem zachráněná a můžu jít do práce! Takže tak to bylo. No, ale zato tady ten sen o San Andreas byl daleko horší, protože prostě všichni, skoro, zemřeli strašnou smrtí ve smršti digitálních efektů a zachránilo se jich jen pár. A vůbec, takovou horu na sebe nakupených klišé, která se pak řítí do rozervané tektonické pukliny jsem neviděla ...... ()

GOREGASM

Nejlepší destrukce od 2012. Mnohým by tato informace stačilo ke štěstí a k motivaci shlédnout Rocka v další klišovité roli. San Andreas naštěstí nestojí jen na panu Skálovi, ale především na neutuchající destrukci, která nebývale dlouho neztrácí dech a nabídne několik opravdu lahůdkových mrakodrapopádů (za to slovo mě prosím nebijte). Rock ke svému i diváckému štěstí nachází oporu zejména v jako vždy živelné Carle Gugino a také Alexandra Daddario předvádí akceptovatelnou rutinu a neprudí jako v posledním Texas Chainsaw Massacre, který nezaslouženě přežila. Pokud bych měl San Andreas hodnotit na základě první scény záchrany havarující slečny, napsal bych kapitální WTF. Tenhle úvodní přešlap je sice ještě chvíli doprovázen vrávoráním, během něhož nás Rock opět chce přesvědčit, že se na lekce herectví nevyprdl, pak už se naštěstí země pohne a to já rád. 80% ()

Gaia.M

"Ne! O tebe prostě nepřijdu!" tahle věta mi bude asi dlouho znít v hlavě. Sem tam si ráda pustím nějaký ten katastrofický film, někdo by řekl i fantasy, ale je to opravdu fantazie? Já jsem osobně žádné zemětřesení nezažila, a doufám, že na vlastní kůži ani nezažiji. Stačí mi, co vidím v televizi. Někdy v polovině filmu mi došlo, že to není jen ta nějaký film, že to může být pravda, že se to může stát, panebože, kam až jsme schopni zajít?! Když nic jiného, je to zajímavý film, velmi poučný. A Dwayne je prostě korba, na kterou se pěkně kouká :) ()

Rockerman

Katastrofické filmy této kategorie mají scénáře, jako přes kopírák. A tak katastrofa stmeluje manžele, kteří jsou těsně před rozvodem, ale vzájemné zachraňování životů je dají zase dohromady. Pomůže tomu i to, že mamčin přítel se opět ukáže jako hajzl, když se ocitne v kritické situaci. No a když zachráníte "kočku" ze závalu sutin po zemětřesení (a ona vám taky), pak ta nemá žádné "morální" právo pak se zachráncem nechodit. Je to kravinka, ale díky stále se zdokonalujícím trikům je se pořád na co dívat, kroutit hlavou a říkat si: " Jak to dělají, že to vypadá tak realisticky"? Dějově nenáročné, ale zábavné. Třetí hvězda za Alexandru, na kterou se dobře dívalo. ()

Sady26

:) Čo dodať, je mi usmevne po takomto filme, teraz sa už normalne neviem rozhodnuť, kto je vlastne ten zachranca sveta. Doposiaľ som si myslel, že to je neohrozeny Chuck Norris, no teraz už neviem. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)