Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

italka63

Je to s trochou nadsázky, ale velmi dobře se na to koukâ. Vzduchem lítá co má I nemá, děj byl svižný a odsýpal, takže skvělá oddechovka s kouzelným Dwaynem. Film měl zaujmout, což se stalo, takže trochu nechápu tak nízká hodnocení. Ale je fakt, že tu vlajku si z pohledu Evropana na konci odpustit mohli. ()

stration

To co jsem chtěl, jsem dostal. Dementní příběh, rozvrácená rodinka, americký odvážný superhrdina a perfektní záběry katastrofy. Co k tomu dodat? Asi nic. ()

Thomassi

Místní hodnocení i komentáře demonstrují, že film San Andreas se příliš nepovedl. Podle mě je ale důležité, než se na takový film podívám, uvědomit si, co od toho vlastně čekat. Katastrofické filmy nikdy nebyly pro promyšlený příběh, který aspiruje na Oscara. Vždy šlo o to, jak ohromit diváka po technické stránce. A to je důvod, proč se na takové filmy dívám. Navíc katastrofické filmy miluju. San Andreas má mnoho chyb v příběhu a o momentech, které jsou možné a nemožné se v tomto případě nemá cenu bavit dvojnásobně. Takže se žádné překvapení v podobě propracovanějšího děje nekonalo. Ovšem technická stránka je naprosto precizní. Podobně jako ve 2012, i zde se tvůrci vyřádili s destrukcí města a vším okolo. Radost pohledět. Herecké obsazení překvapilo také. Příjemně. Rock a obě ženské postavy sympatické a pěkně se na ně koukalo. San Andreas není ani zdaleka dokonalý film, ale má v sobě epičnost největšího kalibru. ()

dawe04

Ejnt nou mauntííín háááj inaf. Když si odmyslíme extrémně šablonovité hlavní hrdiny, jde v celku o jeden z těch lepších katastrofických filmů, jen koukejte: Hlavní hrdina otec-záchranář s traumatem, sexy dcera v nesnázích, manželka s rozvodovými papíry a novým nabíječem, ze které se ho stane pěkná svině a kluk co se během pěti minut zamiluje do koz...ehm dcerky a samozřejmě zakončeno happy endem - a ne, to není spoiler, to dojde snad každému po 20 minutách filmu...Kde jsme to jen už viděli?? Efekty a zkáza San Franciska je naštěstí trikově bravurní a nájezd lodí na tsunami dokonce parádní. Prostě takové California dreamin´ verze noční můra Johna Carpentera. ()

AlistairMir

Nějak nechápu jak některým vadí, že ve filmu byla lovestory. Ve 2012 byla dost podobná a tam to skoro nikdo neřešil. Osobně jsem nevěděl co od San Andreas čekat, ale nakonec se ukázalo, že je to jeden z těch velmi povedených katastrofických filmů, kdy člověka mrazí v zádech při sledování toho čeho je Matka Příroda schopná. No po podívání se na tento film bych se ani nedivil kdyby většina amíků ze San Franciska s křikem prchla, protože je tu reálná možnost, že co jsme viděli ve filmu jednou opravdu přijde, ale na druhou stranu jak znám amíky tak je ani nenapadne, že zrovna jim by mohl spadnout mrakodrap na škebli, nebo že by je spláchla megatsunami...Herecké obsazení absolutně v pohodě, film utekl nečekaně rychle a já si tuhle katastrofu milerád pustím zase. ()

gegina31

Tak jsem tomuhle filmu přála. Už jsem byla připravená na minimálně 5 hvězdiček. Říkala jsem si, jak je ten film podhodnocený. Ale zatím koukám, že je spíš nadhodnocený. Dwayna mám hrozně ráda a jen jemu dávám 2 hvězdy, ale to je vše. Už od začátku hrozně přehnaný. Ta akce s vrtulníkem na začátku byla opravdu směšná. Dále jak bylo všechno samozřejmě úplně na knop. Ne něco, ale všechno!!! Takže vždycky na ně něco těsně nespadlo, těsně něčím prošli, těsně někoho zachránili, těsně něco nevybouchlo. Ten film by měl změnit název na JE TO TĚSNÝ. ()

FilmFan24

Sice dějový syžet už tady několikrát byl - stačí vzpomenout na Emmerichův Den poté - film ale díky dobrému obsazení, kterému vévodí Dwayne "The Rock" Johnson, odsýpá od začátku do konce. ()

dom156

Hned po prvních scénách jsem věděl, že tento film nebude můj šálek kávy a po konci filmu jsem to náležitým hodnocením jen stvrdil. Nad některými trikovými efekty jsem jen kroutil hlavou, jelikož to vůbec neodpovídalo realitě nebo také fyzikálním zákonům a občas to vypadalo až komicky. Naopak digitální scény při pohledu kamery na větší prostor z dálky vypadali lépe než z pohledu z blízka mi přišlo. Opět nám film končí dobře a já si tak přál, aby jistá ženská ve filmu natáhla bačkory at na ní nemusím dál koukat. Jediné plus je herecké umění Rocka, nic víc nic mín a nedoporučuji. ()

JohnMiller odpad!

Ani v jednom jedinom zábere som nevidel štipku originality. Je to iba tupá remeselná práca sa najklasickejšou zápletkou katastrofických filmov aké sa v 90 rokoch natáčali ako na bežiacom páse... Meteorit, tornádo, tsunami, zemetrasenie... Bla, bla bla bla. V obsahu sa píše, že ide o veľkú drámu... Ešte že sú naši distribútori vtipný a nestrácajú zmysel pre humor. Rovnako ako padali mrakodrapy, tak padalo aj moje hodnotenie. Tomuto a jemu podobným by som sa chcel v budúcnosti rád vyhnúť. ()

runner85

Toto nebol katastrofický film. Toto bola katastrofická sprostosť ... a ešte k tomu doják :D :D. Ale jo, Alexandra hypnotizovala a tak sa to dalo aj dopozerať. ()

kajas

Pitomoučký katastrofický film, u jehož sledování sice na chlup přesně odhadnete závěr, ale na druhou stranu se nenudíte a hlavním postavám držíte pěsti. Dwayne je boží. ()

Vědma

Naštěstí zde neplatí ta přímá úměrnost amerických katastrofáků - čím větší katastrofa - tím větší blbost. Docela dobré postavy, výborné efekty, já jsem spokojená. Samozřejmě ta vlajka nakonec tam zavlát musela, to je jasné a ten most znovu vybudovat taky musí - jak by jinak přešli? :-) ()

TheDon

Neurazí , nenadchne. Jede se přesně podle zažitých matricí katastrofickýho filmu. Už od jedné z úvodních scén, kdy "Šutrák" Dwayne přiveze svým Dodgem své dceři kolo je jasný, že je nakonec všechny zachrání. Sice po jednom, ale pak budou velká šťastná US family. A jak člověk čeká, tak se i stane. S jedním malým rozdílem, vlajku z mostu jsem fakt nečekal. Nebudu moc spoilerovat, to co napíšu je, že jedinej kdo dokáže přejet tsunami na gumovým motorovým člunu je.....a dyť je to přece jasný. 55% ()

Parlay

Silné tři hvězdičky, časté přepálené kritice navzdory. Klišé, nelogičnosti a za uši tahající repliky se sice objevují, ale v rámci žánru ještě v tolerovatelné dávce. San Andreas navíc neselhává v tom nejdůležitějším - Richterova škála se při severoamerickém apokalyptickém zemětřesení řádně zapotí a triková stránka je více jak uspokojivá. Dalším plusem jsou sympatičtí hrdinové (Dwayne a Carla jako taťka s mamkou do nepohody, Alex jako kráska, co má za ušima a bratrské duo je také fajn), nad jejichž konáním tak lze celkem snadno přivřít oči. ()

stuntmanMIKE

uff ale som si vydychol ked prezili... Uz dlho sme tu nemali ziadnu poriadnu propagandu... nejaka ta vlajka, rodina, spolu to vybudujeme znova a podobne... tieto veci su fakt silne a emocne a ja som sa zase skoro raz rozplakal uz asi po 3451 raz...smiechom. Scenar ako inak velmi originalny... predtym tu nikdy nic take nebolo prisaham Bohu nech Boh zdochne ak klamem. Rock podava zivotny herecky vykon (niekde som cital, ze bol ochotny dlubat sa prstom do otvoreneho oka aby mu v jednej scene zaslzilo) ...Saska Daddario ma stale uzasne kozy a pohlad idealny na POV oralny sex. Proste a jasne je to zase jedna gycoidna kokotina plna patosu.... ale kupodivu mne to nevadi. Preco ? Lebo ide o katastroficky film, ktory som si na svojej velkej telke uzil a ani ma nesralo, ze som zase zhobloval kusok z IQ. ()

fmash

Od prvních minut jasná budovatelská záležitost, což je zřejmě Johnsonova setrvalá poloha, za kterou je ostatně výborně placený. Zhruba dvě bambule za tu práci, kterou si dali s vytvořením toho posttsunami smetiště. Jinak přehnané co do destrukce i konzolových vyhýbaček, což jde nejspíš na vrub 3D kinům. Zase je sovětský člověk nejlepší, pod kterou vlajkou se zrovna v pozoru nachází, je celkem vedlejší. 1¾. ()

IceQueen

Deštrukcia to bola náramná, až som sa obávala, že dostanem mrakodrapom po hlave a obývačku mi zaleje tsunami. Dokonca (a to som zákonadbalá občianka) som mávla nad predloženým stavom vecí rukou a odsúhlasila porekadlo, že zákony sú tu na to, aby sa porušovali. Prímárne tie týkajúce sa fyziky a logiky. Ale čo v deji nezvládam, sú povinné traumy a typicky americké, rádoby husiokožné vzťahové vsuvky. A tá zástava v závere, no slzy v očiach, čo si budeme. Mňa by, napríklad, zaujímal film o tom, ako sa komplet všetci hasiči, záchranári a policajti, za použitia erárneho majetku, rozhodli zachrániť iba svoje rodiny. Ešte jedna vec mi nedala pokoja, skákajúce hrudníky bežiacich protagonistiek. Pre pánov dar, pre mňa nemilosrdné spomienky ako bežím na autobus a snažím sa udržať kozičky v ohrádke. Ak odsledujete značku v titulkoch, dajte vedieť. ()

ilemas

Nejlepší katastrofický film všech dob po všech stránkách, vymazlené 3D, dobře namixovaný zvuk, neskutečné efekty, až to hlava nebere, pro milovníky katastrofických filmů povinnost. Mnohokrát lepší než Emmerichovi trapárny, sice ho mám rád, ale zkazí každý film. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)