Tajemství rodu

všechny plakáty
Rozhovor  - Karel Šíp
Česko, (2013–2015), 19 h 11 min (Minutáž: 52–53 min)

Karel Šíp, Veronika Freimanová, Michal Viewegh, Květa Fialová, David Vávra, Ester Janečková, Viktor Preiss, David Koller, Halina Pawlowská, Tereza Kostková (více)

Série(2) / Epizody(22)

Unikátní seriál, v němž se známé osobnosti stávají detektivy a vydávají se na dobrodružné pátrání do minulosti. Na základě svého rodokmenu odhalují to, jak žili jejich předci, objevují netušené souvislosti, překvapivé informace, dojemné osudy. Historie naší země v příbězích jednoho rodu podle slavného formátu BBC. (Česká televize)

JimMorrison odpad!

další naprosto zbytečný pořad... pokud chtějí pseudocelebrity znát svůj rodokmen, ať si to laskavě zaplatí a netahají peníze z kapes daňového poplatníka... ale holt tunel Česká televize se musí nějak "zdůvodnit"... a že je to převzaný z BBC nic neznamená, jak mám pořady BBC rád, tak tohle je pro mě úlet ()

busa

Palec nahoru za projekt jako takovy. Bez ohledu na to, ze je to o verejne znamych lidech , coz se da pripadne uplne ignorovat, se clovek dozvida zajimave realie ze zivota nasich predku. Taky postrehy z genealogie, jak se orientovat v matrikach apod. Velice zalezi na dile, kterym zacnete. Ja zacal Karlem Sipem, coz byl jeden z tech nejzajimavejsich. Mezi ty nudnejsi pak patri treba dil s J. Hanzlikem, ve kterem se toho  moc zajimaveho nedozvime. Coz ovsem vubec neni chyba pana Hanzlika, ten je zde naopak moc prijemny, ale zase tak zajimavy rodokmen nema... ()

Mrs.Christie

Finančně jistě náročný projekt, avšak takto investované peníze jsou dobře investované (na rozdíl od některých seriálů). Výborně a poutavě natočené a především - pátrání po předcích má tu výhodu, že to může zaujmout kohokoliv bez ohledu na vzdělání, zázemí, náboženství, národnost, koníčky atd.. Prostě velká pochvala. A jakožto amatérský genealog s kurzem z genealogie se moc těším na další díly. ()

Raviola

Měla jsem trochu strach, jak se s tímto projektem Česká televize vypořádá. Ale všechny obavy byly liché. Britské verzi se pořad důstojně vyrovnává. ()

mikehoblog

Tak od tohoto projektu jsem čekal rozhodně víc. Nedokázal jsem dokoukat ani jeden díl. Ani si z toho nic nepamatuju. Jen tu nudu. Je to rozhodně zajímavý nápad, tenhle projekt, ale něco podstatného mi tam chybí..... ()

santa331

Další pořad z produkce BBC, jako bychom my sami žádné nápady neměli. Na druhé straně se tohoto pořadu zhostila ČESKÁ TELEVIZE skvěle, jen ten výběr osobností mohl být lepší ( sledovanost by pak byla ještě lepší), protože u nás ten, kdo není slavný a neobjevuje se stránkách bulvárních deníků alespon jednou týdně, nemá šanci ani v televizi. ()