Tajemství rodu (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2013–2015, 19 h 11 min (Minutáž: 52–53 min)

• triatlet

Obliba tohoto pořadu odpovídá sympatiím, které divák sdílí s průvodcem daného dílu. Zbytečně moc povídání odvádí pozornost od podstatného. 3. díl: Převíweghováno - jinak to v pořadu Tajemství rodu, kde dají prostor Mistru Vieweghovi,nejde. A Mistr ještě straší, že o tom možná napíše další knížku...(23.1.2013)

Hodně dobré zjištění a zajímavé cestování. Něco co by chtěl zažít snad každý kdo o své rodině tolik neví a chtěl by se více dozvědět. Ostatní díly jsem kromě Karla Šípa zatím neviděla, ale jistě je to neméně zajímavé :-).// Nejvíce zajímavým dílem zatím shledávám druhý díl o Veronice Freimanové. Škoda, že ne všichni si mohou dovolit nechat si sestavit takto do detailů životopis a cestovat po místech své vlastní historie.(11.1.2013)

Pořady přejímané od britských televizních médií české televizi prospívají. Všechny díly zajímavé, u některých osobností dokonce uvidíte nejen její kladné vlastnosti (např. Veronika Freimanová a její rozhovor s její vzdálenou příbuznou). Po dlouhé době sleduji téměř pravidelně čété jedničku v hlavním vysílacím čase.(13.2.2013)

Viděla jsem zatím jen pár dílů z obou řad televizního cyklu, kde známé osobnosti pátrají po životě svých předků a společně s pamětníky, archiváři, muzejníky, knihovníky a historiky pozvolna odkrývají jejich příběhy. Sdílela jsem radost z pátrání Davida Vávry a také se mi líbil díl s Janem Pirkem, protože ukázal silné osudové okamžiky, které změnily život celého rodu. A protože mám doma také jednoho zavilého genealoga - amatéra:-), moc dobře vím, co všechno rodopisné pátrání po vlastních předcích obnáší, nemohu tomuto zajímavému tv pořadu udělit méně než tři ***.(31.1.2016)

aneb když čt schrastí pořádnou licenci, tak to jde a ne, že ne. Putování za historií jednotlivých jedinců je zajímavé takřka vždy a když už někoho zrovna nemusíte (já např. Viewegha) není nic jednoduššího, než díl vynechat. Možná bych ocenil postavu stálého průvodce, ale to je už trošku hledání kazu na broušeném křišťálu. Nejlepší díl? S Tomášem Halíkem, je úžasný, snad každé jeho slovo jsem sledoval s opravdovým zájmem.(28.3.2013)