Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtly první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

Madsbender

Temný a depresívny takmer ako Nolanova trilógia. Ťažký príbeh o vojne starých mužov na pokraji síl, ktorý sa v súboji utkávajú s mladými, energickými protivníkmi, s dôrazom na psychológiu postáv a hlboký pohľad do útrob mysle a duše Brucea Waynea. Na kultový komiksový masterpiece Franka Millera to však nemá. ()

sheen

Adaptace jednoho z nejzákladnějších komixů vůbec se vyvedla na jedničku, už se nemůžu dočkat druhé části a řádění Jokera. ()

HAL

Psychologická sonda? HAHAHAH. Primitivní rubanice která je od akčních animáků co běží v sobotu v osm ráno v televizi jen o hodně malý stupínek dál. Předloha se kastruje o sto šest, hlavně že akčních mlátiček je hromada. A Samozřejmě, ve srovnání s libovolným anime je akce zoufale nudně natočená a hlavně to celé má naprosto ohavnou animaci - nicméně pokud to má být jen snaha přiblížit se vizuálu desítky let starému komiksu, pak se podařilo. 3/10 ()

liskam

Oficialní text distributora se čte opravdu moc pěkně, ale s filmem jako takovým nemá nic společného. Jen snad první věta jakž takž sedí. Film je opravdový průměr, pohnutky batmana slabé, zápletka mizerná a záporák vyloženě k smíchu. Jelikož nejsem fanda Anime, netuším jak moc kvalitní provedení bylo v tomto filmu... Mě ale nijak neuchvátilo. Takže hodnotím za 3* vyděl jsem totiž filmově slabší průměr a jen proto, že je to batman a nebo, že je to komiks nebudu nadhodnocovat. ()

Sonnery

Vždycky jsem si předpojatě myslel, že na akční animáky se dívají jenom brejlatý ucha s chlupama na zádech. No, asi jsem taky takový ucho... ()

Anderton

Temný rytier musí byť temný film. To dá rozum. Našťastie táto základná podmienka bola splnená a splnených ich bolo viac. Akcia baví, scenár je hodný aj ambiciózneho hraného celovečeráku a Gotham vyzerá tak, ako má Gotham vyzerať. Menším mínusom je kratšia stopáž, keďže sa v závere odkazuje na ďalší diel. Otázka tak znie, či by nebolo bývalo lepšie ponúknuť oba diely naraz ako poriadny DC nášup. Uvidíme, čo priniesol a mne prinesie druhý diel. A možno to s tým Pearl Harborom bolo vážne inak... ()

Frajer42

Velký návrat z důchodcovského křesla kvůli bandě snadno zmanipulovatelných retardů. Příběh úplně hloupoučký nebyl, občas se vzduchem dokonce proletěla fajn myšlenka. Většinou se ovšem jednalo o jednu rádoby ostrou hlášku za druhou. Animace se mi dost líbila, jen jsem nepochopil, proč mají tvůrci takovou zálibu ve vytváření mužatek. Není vůbec snadné tu najít pěknou slečnu. Velmi mě potěšilo velké množství akce. Jen ten vůdce gangu byl pro mě osobně dost nedůstojný záporák. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel RedAK. ()

Kothy

Parádní animák. Ze začátku se mi to moc nezdálo, ale pak se to rozjelo. Děj se odehrává 10 let po Batmanově zmizení. Gotham je plný zločinců a kriminalita stoupá. Zloději jsou vedeni Two-Facem a mutanti zase hlavním mutantem. Proto musí Batman (i když už není nejmladší), znovu obléct svůj kostým a jít bránit spravedlnost. Dokonce má i nového Robina. Nebo spíš tu Robin. Pokračování bylo ještě lepší. :) ()

boshke

Fakt se divím, že je tento kousek tak vysoce hodnocen. Už jen ta animace se mi prudce nelíbila, Bruce je obrovská, přestárlá hora svalů, ostatní na tom nejsou o moc lépe. Mutanti jako záporáci za moc nestojí, vůbec celý ten příběh mi připadal dost... špatný. Ještě že je to tak krátké... 50% ()

Ratemus

Výborný animák podle masy přecenovaného komiksu, toto je klasika. Je to temný, plný napětí a brutality, stejně tak i druhý díl. Jeden z nejlepších animáků, je fakt umění převést takový thriller do kreslené podoby. ()

Chrustyn

Spíše pro milovníky komiksu než novodobých filmových dobrodružství známého mstitele. V mnoha případech povedené i napínavé animované dobrodružství, kde nechybí akce ani řada zajímavých postav. Docela jsem zvědav na pokračování, i když to není tak úplně můj šálek kávy. ()

SeBig

Starý batman, otravná holka - Robin, Harvey Dent se spraveným xichtem... tyhle věci mě pěkně otrávily a celý pocit filmu přišel vniveč. Tahle verze Batmana nic pro mě ee. ()

Jinny

Bruce Vayne zahořknul a zestárnul, ale ne že by pořád nedokázal nakopávat zadky. Oproti animované Lize spravedlivých tu odpadnul problém s množstvím postav a dramaturgie je tudíž lepší. Akci můžu jedině pochválit. Trochu problematická je stylizace. Grafické pojetí mohlo být vzhledem k načrtnutým tématům temnější. Nikdy bych nevěřila, že u tohohle filmu bude zvlášť Batman naanimovaný docela rozkošným způsobem :) ()

Pítrs85

Výborná adaptace ještě lepšího komiksu z pera Franka Millera a téměř dokonalé pokračování filmu Rok jedna. Atmosféra jak se patří temná, kterou podtrhuje skvělý dabing (především Netopejra) a výtečný soundtrack. Je fajn vysledovat, kolik si toho Chris Nolan vypůjčil do svého epického závěru The Dark Knight Rises. Navíc z tohoto přímo sálá taková osmdesátková atmoška, mutanti vypadaj jak pankáči, no prostě sekec. Plný počet nedávám jen kvůli té hranaté animaci, která sice k Batmanovi už tak nějak patří, ale tady měl Mr.Wayne tu bradu už fakt přehnanou :) ()

Caszidy

V DC Comics a Warner Bros. Animation vytáhli těžký kalibr v podobě předlohy Návrat Temného rytíře od Franka Millera. A výsledek? Stejně jako dva předchozí animované snímky o Batmanovi, se i Batman: The Dark Knight Returns, part I směle zařadil mezi to nejlepší co se na poli komiksových animáků kdy objevilo. Je to trochu s podivem, kdy přihlédnu k tomu, že režii měl na starosti donedávna rutinér(průměrný Iron Man a dětští Následníci Mstitelů) Jay Oliva, jenž si ale seriálem Young Justice pomalu začal zlepšovat pověst a právě tenhle projekt ho zřejmě nakopne ke špičce tvůrců animovaných filmů. Zpátky ale k samotnému filmu. Ten vyniká výbornou tíživou atmosférou, tento fakt nesráží ani vcelku průměrná animace(tfuj ty velké brady). Je fajn, že se můžeme příští rok těšit na pokračování. "Tohle není obyčejná stoka, tohle je chirurgický sál a já jsem chirurg!" ()

Zeebonk

Atletické kousky vyměnil za drtivou sílu, není divu, za deset let důchodu narostl do velikosti grizzlyho a při šplhání po laně ho zlobí revma. Má to styl, má to koule, vrchol je, když si Batman dává v duchu MMA na držku s šéfem mutantů, lámou se kosti, plive se krev a to dlouhé minuty. Co si budeme nalhávat, tento snímek Nolana obskočil jako ukrajinskou šlapku a mezi lopatkami mu nechal polevu se vzkazem: Sleduj a uč se. Temné, dospělé, brutální, dokonalé. Přesně ten druh filmu, pro který může být geek pyšný, že je geekem. Teď si představte, že to byl teprve rozjezd a jaké inferno na nás čeká za půl roku. Počítám minuty. PS.: Komiks je samozřejmě o několik fousů výbornější, ale to už oni bývají. ()

Ještě více Batmana na cestě

Ještě více Batmana na cestě

27.08.2020

DC Fandom je za námi a ty největší novinky už jsme si probrali – tedy alespoň ty na poli hraných filmů. Komiksová stáj DC ale rovněž vyrábí poměrně dost a poměrně kvalitních animáků, mezi nimiž byste… (více)