Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtli první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

Frajer42

Spoilery! O něco málo lepší pokračování, které nabralo dokonce i lehce incestně pedofilní nádech. Vztah Batman - Robin připomíná vztah otec - dcera. Když si představíte velikost Batmana a nevelikost Robin a uvědomíte si, jakým volnočasovým aktivitám se spolu oddávají, tak se vám možná vynoří na mysl vztah Shaquille O'Neala a jeho frajerky, což vás dovede k nehezkým, extrémně bolestivým a velmi krvavým představám. Do děje se nám taktéž připlete Superman, Arrow, Wonder Woman a Joker. Skutečná plejáda postaviček. Bohužel to na ději nebylo zásadně znát. Možná je problém v tom, že se neřadím mezi ty fanoušky, jejichž komixů se člověk štítí dotknout, neboť jsou od něčeho (dodnes jsem nepřišel na to od čeho) extrémně lepkavé. Moc jsem nepochopil význam otevřeného konce, když nikde nevidím třetí část. Krajně nešťastné mi přišlo i Batmanovo rozhodnutí, že bude učit své schopnosti nestálou bandu retardů, která ze všeho nejraději mění majitele. Přesto stále dost kvalitní zábava. Méně než tři hvězdy sem nepatří. Jsem rád, že to pochopila i moje spolusledovatelka. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel RedAK. ()

Kothy

Tohle bylo ještě lepší než předchozí díl. Naprostá pecka! Tohle jsem fakt nečekal. Batman se opravdu ukázal. Hlavně mě potěšila přítomnost dalších hrdinů a to: Supermana, Catwoman a Green Arrowa. I když už teda nejsou nejmladší. Nejdřív měl, co dělat s Jokerem a nakonec pěkně naložil Supermanovi. Vůbec jsem nevěděl, čeho všeho je schopný. A na koni jsem ho taky ještě jet neviděl. :D Opět mu pomohla jeho Robin. Ale konec mě docela překvapil. ;) ()

boshke

Čekal jsem, že druhý díl dojem poněkud vytáhne, ale chyba lávky. Příběh mi připadal ještě nesmyslnější a nekonsistentnější než v jedničce, prostě šílená kombinace Jokera, Mutantů, Rusáků, Supermana,... Ale tak 176. nejlepší film (ha ha) máme za sebou, tak má dušička pokoj... 40% ()

Ratemus

Ještě lepší než díl první. Dvojka jde ještě dál, Joker je absolutní psychopat bez špetky empatie a sentimentu. Takhle má vypadat Batman. Vrcholem je bitka mezi Batmanem a Supíkem. Je super, že se tímto nechá Snyder inspirovat, protože pokud to bude mít stejnou atmosféru jako tento animák, úspěch je zaručený......tak úspěch zaručený nebyl, Snyder se inspiroval jen velmi okrajově. Takže toto zůstává jako nejlepší možný DC animák s Batmanem, lepší než BvS, lepší než komiks... ()

SeBig

Druhý díl o něco lepší, hlavně díky tomu že tam bylo víc akce, fight Superman proti Batmanovi byl lepší než ve sračkoidní filmoví verzi a hlavně Joker a jeho vraždění mě celkem dost bavilo, i když ztvárnění Jokera nic moc, tak byl jedinej kdo mě bavil. Jinak opět žádná sláva. ()

Chrustyn

Pro mě kvalitativně totožné jako první díl. Pokud by se oba filmy spojily a vešly do dvou hodin, nijak by to výslednému dojmu neuškodilo, jelikož mi oba díly přijdou silně přeceňované a onu kvalitu jsem v nich moc často neviděl. ()

Jinny

Stylová druhá část Batmanovského eposu. Harveyho Denta tentokrát vystřídal Batmanův dokonalý protivník Joker a všechno je tak ještě o kus intenzivnější. Však tentokrát jde proti anarchistického Batmanovi i Superman ve vládních službách, i když jenom neochotně. Přesto se člověk ani tady nemůže zbavit pocitu, že prostředí a postavy mohli být prokreslené víc a stačilo k tomu třeba deset minut stopáže navíc. Nejvíc člověku asi ulpí v hlavě myšlenka, že Bruce Wayne by nejspíš přežil i atomový výbuch. ()

GigaPudding

Totální nálož stejně jako v komiksu, i když ten byl ještě o trochu hustší v těch nejzásadnějších scénách. Podrobnější komentář to nepotřebuje, protože tohle prostě navždycky bude to nejlepší, co kdy s Batmanem vzniklo. ()

Pítrs85

Dost možná nejlepší animovaný film, který jsem kdy viděl. Tohle je prostě ten Batman, kterého máme všichni tak rádi- tedy žádné zářící neony a naivní příběh s až prvky komedie (zdravím Mr.Schumachera). Ne, tohle je drsnej nekompromisní film, kde je Joker takovej bastard, vedle kterého vypadá ten od Nolana (přestože je to můj nejoblíbenější záporák ever) jak mladistvý delikvent. No a o bitkách je škoda se rozepisovat, už to začalo fightem v prvním dílu (proti vůdci mutantů) a tady to pokračuje nejprve bitkou s Jokerem (kterej dá Batmanovi zabrat asi nejvíc), no a skončí to epickým bojem se samotným Supermanem. Ještě lepší díl než jeho předchůdce, film, u kterého se člověk musí neustále ptát jak by to asi vypadalo, kdyby se do toho vložil někdo zainteresovaný a natočil to jako "normální" hranej film. Ale třeba se taky jednou dočkáme... ()

HellFire

Malinko lepší než první díl a to díky Supermanovi a Jokerovi. Jedna věc mi ale vadila velmi. Sto lidí střílí po Batmanovi ze vzdálenosti 2 metrů a každá kulka jej mine. ()

MáŠa

Průměr, možná trochu slabší. Dějově trochu zvláštní. Všichni policajti neumí pistolí nikoho trefit. ()

mm13

Neobjavili v Millerovej predlohe netušené, ale prečítali ju s pochopením a natočili s citom pre všetky jej nadčasové pozitíva. Pri Pánovi much som komentár zakončil otázkou "Záslužné?", pri seriály Jonathan Strange & pán Norrell skonštatovaním že "v tomto prípade sme nič iné nechceli"... s Temným rytierom je to niekde medzi. Ale keďže sa pohybujeme na poli v prvom rade zábavného žánru, tak štyri hviezdy bez váhania! (nehovoriac o tom, že ak si spomeniem, ako sám Frank Miller dokáže przniť svoje vlastné diela, či sa na ich prznenie prizerať, mám chuť dať 5* a otrepať mu túto akokoľvek doslovnú adaptáciu o hlavu so slovami: "Takto sa to robí, keď už sa musí, ty ambiciózny tupec!") ()

Caszidy

Oba díly The Dark Knight Returns nám poskytují to nejlepší, co můžeme v žánru komiksových animáků vůbec dostat. Druhá část nám hlavně ve své první polovině nabízí naléhavou, tísnivou a krvelačně brutální atmosféru, jejímž vyústěním je "definitiva" pro Jokera. Obzvláště hudební doprovod zde dělá své. Druhá polovina snímku o vypořádání s nixonovou loutkou, v níž se proměnil Superman, je rozehraná taktéž skvěle nicméně ji alespoň z mého pohledu lehce kazí závěrečné optimistické vyznění. Přestože mi je zde použitá animace stále spíše protivná, než uchvacující, přes onu výtku z linie se Supermanem, přes vkrádající se pocit, zda-li se vůbec dala tahle předloha zkazit, přes tohle všechno se ani vzdáleně neblížím myšlence, že bych jen váhal, zda si zatím poslední animované ztvárnění Temného rytíře zaslouží absolutní hodnocení. Myslím, že tenhle můj zmatený vlak myšlenek je dostatečným zdůrazněním toho, jak skvělý The Dark Knight Returns je. ()

cjmafia

Já moc na tyhle komiksové animáky nejsem, mám rád spíše filmové komiksy. Ale po tomhle snímku to vypadá, že se o tyto animáky budu zajímat více. Batman je a vždycky bude má nejoblíbenější komiksová postava a nenapadlo by mě, že by mě dokázal zaujmout i ve kreslené podobě. Stalo se. Snímek má skvělý příběh, skvělou akci a je snad ještě temnější než Nolanovi snímky. Scény z Jokerem patří mezi top scény a určitě překonají konečný souboj ze Supermanem, který je, ale také top a trošku navnadí na chystaný snímek Batman vs Superman. Nesmím ještě zapomenout na skvělou hudbu Christophera Drakea, která se poslouchala opravdu dobře. Chci více takových snímků. 10/10. ()

liquido26

Tento druhý díl si zasluhuje šest hvězdiček, protože mě bavil ještě víc než jednička, které jsem dal pět. V obou případech hodnotím rozšířené verze (Part I - 92 min, Part II - 98 min) ()

corpsy

Asi ma začnú mátať sny o tom, ako sa vedenie WB proste rozhodlo, že ak to nebude Tim Burton alebo Christopher Nolan, tak sa proste Batman vo svojej pravej, dravej podobe nikdy nedočká svojho príchodu na plátno v hranom filme. DC Cinematic blablabla má proste problémy, sú to skôr problémy v tom, že tržby niesu uspokojivé ( aj keď niesu malé ), kritici filmy trhajú na kusy ( pasáž na zamyslenie ). Ale profil je skvelý. Tento bonbónik v oblasti animovaného filmu je dôkazom toho, že komiksová predloha sa dá zúžitkovať tak, ako sa patrí ( aj s priliehavými gaťami ) a nebude to patetické a ani lacné. Lenže vysvetlite to zadubeným štúdiovým bossom. Myslím, že by tam mali stáť ľudia od filmu a nie...každý patrične vzdelaní vieme kto. ()

PauloZ

Doufal jsem, že pošetřit u Part 1 tu jednu hvězdu nebude od věci, ale že mi tu naopka nebude těch 5* stačit, to jsem opravdu nečekal. Nejlepší, nejsyrovější, nebrutálnější, nejemotivnější a nejúdernější animovaný Batman, co kdy spatřil světlo světa. Neskutečně dívatelná akce, výtečná animace, nářezová hudba a jeden z nejlepších závěrů animovaných komixů vůbec. Plus několik opravdu nápaditých a ojedinělých situací, např. Joker nekompromisně střílící po civilistech nebo ochablý Superman po atomovce. Konec je potom pro nejnáročnější milovníky žánru naprostá chuťovka! Navíc velmi dobrý scénář a spojení Batmanových konfliktů v Gothamu paralelně s Jokerem a Clarkem funguje na výbornou. Tohle utočí na Nolanovi Batmany těžkým kalibrem a upřímě mě tenhle závěr bavil mnohem více než Nolan. Oliva je king a Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 patří mezi to nejlepším v žánru a part 2 je to nejlepší v žánru. Litovat můžu jen toho, že to nemělo o 20 minut víc, protože ten příběh by to snesl. PS: tohle si prostě dám ještě jednou. "Good enough." ()

ConanVJ

Stejně jako první část i toto je pěkně vytvořená adaptace skvělého komiksu. Dost možná i lepší, než první část. Za mě 85% :) ()

ledzepfan

Díky nabušenějšímu ději to působí lépe a výrazněji než první část. Absence vnitřních monologů-které v předloze vyjasnují motivace postav a dodávají váhu jejich činům-se zde ale bohužel minimálně dvakrát citelně projevila...Jde o moment SPOILER v tunelu lásky, kdy to zde vypadá, že Batman Jokera jen tak něják nešikovně a náhodou přizabil a ten pak tak něják na následky toho dodýchal.-Což vedle komiksové verze, kdy Batman přesně ví co dělá a jaké následky bude jeho čin mít-přitom se s tím pořád pere- vyznívá dost slabě.... Další chvíle, který díky textu vyzněl v komiksu mnohem silněji je bod, kdy Batman může zabít Supermana ale neudělá to-né díky infarktu ale proto, že opravdu nechce.........Vysvětlivka, že i onen infarkt byl součást plánu by se ve filmu-pro úplnost-jistě hodila KONEC SPOILERU........Podtrženo sečteno je to velmi kvalitní film pokud se moc nesrovnává se svou předlohou.....Plnou palbu si to asi zaslouží-ale jestli je to nejlepší film o Batmanovi?To bych neřekl(rozhodně ale lepší než kterýkoliv BatNolan ;) ) ()