poster

Konečně doma

 • USA

  Home

 • USA

  Happy Smekday!

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Konečne doma

 • Austrálie

  Home

 • Velká Británie

  Home

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2015, 90 min

Režie:

Tim Johnson

Předloha:

Adam Rex (kniha)

Scénář:

Tom J. Astle, Matt Ember

Hudba:

Lorne Balfe
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fíla
  ****

  Není to žádný superanimovaný film, jako je letošní Zootropolis, nebo famózní zpracováním a příběhem, jako Jak vycvičit draka. Home je dalším animovaným filmem o přátelství, mezi dívkou a Buvem, jehož můžeme brát jako mimozemského přistěhovalce na Zemi. Musím vyzdvihnout soundtracky od Rihanny a Kieszy. Zhruba v 1/2 jsem si byl jistý, že to jsou jasné 3 hvězdy, ale postupem času, jak se film chýlil ke svému konci, jsem postupně v hlavě přidával procenta. Proč? Protože kvalitních animovaných filmů ubývá a já jsem i za tenhle snímek rád. Je to absolutně odpočinkový animák, který Vás nenadchne, ale ani neurazí a toho si vážím. :) 75% dámy a pánové.(22.8.2016)

 • RedAK
  ***

  Všichni to jistě dobře znáte. Zatímco vy bezvládně poleháváte na gauči a zmoženi údělem dělnické třídy bezmyšlenkovitě přepínáte dálkovým ovladačem jednotlivé programy na televizi, tak vaše děti temperamentně pobíhají kolem vás, vydávají akustické pazvuky srovnatelné se středečními sirénami, staví si hrady z veškerého obsahu kredence a zkrátka mají víc energie, než průměrný narkoman po dvou lajnách kokainu. V tuto chvíli existují hned dva způsoby, jak je uklidnit; buďto jim dlouhodobě odepřít stravu, nebo je vzít do kina na animovanou pohádku. Kdybyste se z neznámých důvodů rozhodli pro druhou variantu, tak v kinech právě běží pohádka pod názvem Konečně doma. Já děti sice nemám a až najdu zrůdičku svolnou k jejich donošení, tak ji ve svém zatuchlém sklepení zavčas sterilizuji ostnatým drátem, abych zabránil další genetické katastrofě, které se tenkrát v jednadevadesátém nezodpovědně dopustili mí rodiče, když si řekli, že vysrat se na gumu bude fakt super nápad. Vysrat jakože si ji nevzít, ne že by měli nějaký zvrácený koníček spočívající v kálení na kondomy. Takže já vám děkuji, mami a tati, že jste se v jednotlivých patogenech tak krásně doplňovali a mně nyní díky nadměrné plynatosti při každém usrání vypadne i pár vlasů. Jedno speciální díky směřuje ještě otci, který mě v deseti naučil masturbovat. Sice bylo o něco lepší, když jsem si to směl pak vyzkoušet i na vlastním penisu, ale stejně. Co se týče samotného filmu, tak vlastně ani nevím, proč na to lezu. Kdybych byl třiadvacetiletý capart fixovaný na bradavkách své matky a obdivující rozkošné mluvící patvary, tak bych si to asi užil - ale počkat, já jsem! Takže jo, bylo to fajn. Příště by to mohlo být ještě víc fajn, kdybych na tom nebyl v kině sám... (všechna děvčata, která mě po tomto komentáři neuvěřitelně litují a mají nespoutané tendence mě utěšit, ať už za použití sladkých slov, jemných dotyků, nebo tělesných otvorů, nechť mě neprodleně kontaktují!!!)(13.4.2015)

 • Stoka
  ***

  Tento animovaný film pojednává o smolařském mimozenšt'anovi jménem Oh, který v doprovodu lidské dívky Tip prchá před vlastním druhem.....způsobil totiž totální průšvih. Hravé barvy potěší hlavně dětské publikum a dospělého diváka neurazí. Roztomilý vzhled předurčuje titulního hrdinu k osudu oblíbeného merchandisu v podobě plyšáků, figurek a samolepek. Na odpočinek jako stvořené a vskutku povedené.(27.8.2016)

 • kaylin
  ****

  Není to nějaký výjimečný animák, ale dostal jsem od něj přesně to, co jsem si představoval. Dostatečně zábavný film, který má navíc celkem zajímavou zápletku, která mi přišla originální, a to i ve srovnání s dalšími vesmírnými animáky, kterých v poslední době nebylo málo. Jim Parsons je hlasově skvělý, stejně tak Rihanna. Bavil jsem se, dojal jsem se, všechno na svém místě.(15.6.2015)

 • ORIN
  **

  Mám k tomuhle animáku několik připomínek, které dost zásadně ovlivňují moje hodnocení: 1) Parsonsův hlas je příliš dominantní a každý si ihned představí postavu Sheldona Coopera, se kterou jsou spojena jistá očekávání, jež ale přirozeně zůstanou nenaplněna; 2) Buvové jsou strašně hloupí, otravní a celkově nesympatičtí (celá idea filmu vychází z jejich natvrdlosti); 3) Koncept separace známé z Districtu 9, zde v obráceném ranku, je nepropracovaný a stěží uvěřitelný (i když jde o animák); 4) Je to až moc infantilní a hlavně to není ani za mák vtipné.(18.6.2015)

 • - Pracovným označením filmu bol názov The True Meaning of Smekday. (MikaelSVK)

 • - V knižnej predlohe sa postava Oh (Jim Parsons) volá J.Lo. Rovnakú prezývku má aj Jennifer Lopez, ktorá v tomto filme prepožičala hlas postave Lucy Tucci. (Astonko)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 7. března 2015 na Boulder IFF v Boulder v Coloradu. (Varan)