Konečně doma

Adam Rex (kniha)

Tom J. Astle, Matt Ember

Lorne Balfe
  • Hollohlaway

Příliš dětinské a nudné, scénář opravdu neobsahuje NIC, to se jen tak nevidí. Žádné protivenství, nebezpečí, zvraty, jen cukrkandlové hopsání a šišlání bez špetky legrace. Animák bez gagů? Co to je? Jedná trochu zajímavá věc je originální znění, kdy Rihanna zní opravdu příjemně a Jim Parsons ulítle. To je vše.(23.5.2015)

Není to žádný superanimovaný film, jako je letošní Zootropolis, nebo famózní zpracováním a příběhem, jako Jak vycvičit draka. Home je dalším animovaným filmem o přátelství, mezi dívkou a Buvem, jehož můžeme brát jako mimozemského přistěhovalce na Zemi. Musím vyzdvihnout soundtracky od Rihanny a Kieszy. Zhruba v 1/2 jsem si byl jistý, že to jsou jasné 3 hvězdy, ale postupem času, jak se film chýlil ke svému konci, jsem postupně v hlavě přidával procenta. Proč? Protože kvalitních animovaných filmů ubývá a já jsem i za tenhle snímek rád. Je to absolutně odpočinkový animák, který Vás nenadchne, ale ani neurazí a toho si vážím. :) 75% dámy a pánové.(22.8.2016)

• Lucjen

Neviem, či som sa z tých fialovo-ružových stvorení mala roztopiť, alebo mi ich malo byť ľúto, alebo ma mali dokonca pobaviť, každopádne nefungovalo skoro nič. Buvovia, okrem toho, že vyzerali nesympaticky, boli neskutočne tupí a iba postava Tipy a hudba ma pri tom udržali. Už žiadny mimozemšťania prosím...(20.7.2015)

Práve prišiel ten deň, keď ma prvý krát sklamal Dreamworks. Čakal som oveľa viac od tak zaujímavého traileru, ale tak .... Má to aj svoje pozitíva - nešiel som na to do kina a dobre som urobil ! Človek by povedal, že spojením malého dieťaťa a mimozemšťana môže dostať prekvapivo dobrý príbeh, ale HOVNO (viď Wall-E) ... Možno tak pre malé deti, ale DW vskutku už zabúda, že animáky sledujú aj dospelý ľudia, obzvlášť tak špičkové štúdio, ktoré ponúka kvalitu za kvalitou. Toto bola spletenina kresleného príbehu pre deti so šťastným koncom, nič viac - škoda.(21.8.2015)

Zdáreček! Jsou animáky originální a výborné, a pak dobré, těžící z předešlých.. Konečně doma je spíše z té druhé škatulky. Vizuálně bohaté, ovšem příběh, gagy, komické figury, to vše už jsme viděli jinde. Já vím, že je čím dál těžší udělat něco nového, ale chce-li film - jakýkoliv - uspět v dnešní konkurenci, musí být originální každým coulem! Taky se mi zdá, že emocionální scény jsou až příliš vyhrocené pro dětského diváka(!) Už je to přes čáru. Nicméně je to stále kvalitní zábava s povedeným dabingem.. ;-) Mějte se filmově. Woo.(6.6.2015)

• - Příšerky jménem Buvové mění svou barvu podle pocitů, které zrovna zažívají. Růžová znamená štěstí, žlutá strach, červená vztek a do zelené se zabarvují, když lžou. (hypo97)

• - Postava 'Tip' Tucci, kterou namluvila zpěvačka Rihanna, je první afroamerickou postavou v animovaném filmu od studia DreamWorks Animation. (filmsim)

• - Pracovným označením filmu bol názov The True Meaning of Smekday. (MikaelSVK)