Konečně doma

Předloha:

Adam Rex (kniha)

Tom J. Astle, Matt Ember

Lorne Balfe

Práve prišiel ten deň, keď ma prvý krát sklamal Dreamworks. Čakal som oveľa viac od tak zaujímavého traileru, ale tak .... Má to aj svoje pozitíva - nešiel som na to do kina a dobre som urobil ! Človek by povedal, že spojením malého dieťaťa a mimozemšťana môže dostať prekvapivo dobrý príbeh, ale HOVNO (viď Wall-E) ... Možno tak pre malé deti, ale DW vskutku už zabúda, že animáky sledujú aj dospelý ľudia, obzvlášť tak špičkové štúdio, ktoré ponúka kvalitu za kvalitou. Toto bola spletenina kresleného príbehu pre deti so šťastným koncom, nič viac - škoda.(21.8.2015)

Pohádka, která je opravdu zaměřena na ty nejmenší z řad diváků. V první polovině jsem u toho umíral a říkal si, jestli mám fakt dost odvahy dokoukat to žvatlání dokonce, ale nakonec se z toho vyklubal solidní kousek, který mile překvapí v závěru, a konečný zvrat je vskutku překvapivý. Milá pohádka, kterou je lepší zvládnout s vypnutou palicí. Soundtrack s písněmi od Rihanny (?) mi to místy dost kazil a to žvatlání... měl sem 100 chutí zabíjet. Napodruhé bych se už ale asi nudil. 70%(25.3.2017)

Všichni to jistě dobře znáte. Zatímco vy bezvládně poleháváte na gauči a zmoženi údělem dělnické třídy bezmyšlenkovitě přepínáte dálkovým ovladačem jednotlivé programy na televizi, tak vaše děti temperamentně pobíhají kolem vás, vydávají akustické pazvuky srovnatelné se středečními sirénami, staví si hrady z veškerého obsahu kredence a zkrátka mají víc energie, než průměrný narkoman po dvou lajnách kokainu. V tuto chvíli existují hned dva způsoby, jak je uklidnit; buďto jim dlouhodobě odepřít stravu, nebo je vzít do kina na animovanou pohádku. Kdybyste se z neznámých důvodů rozhodli pro druhou variantu, tak v kinech právě běží pohádka pod názvem Konečně doma. Já děti sice nemám a až najdu zrůdičku svolnou k jejich donošení, tak ji ve svém zatuchlém sklepení zavčas sterilizuji ostnatým drátem, abych zabránil další genetické katastrofě, které se tenkrát v jednadevadesátém nezodpovědně dopustili mí rodiče, když si řekli, že vysrat se na gumu bude fakt super nápad. Vysrat jakože si ji nevzít, ne že by měli nějaký zvrácený koníček spočívající v kálení na kondomy. Takže já vám děkuji, mami a tati, že jste se v jednotlivých patogenech tak krásně doplňovali a mně nyní díky nadměrné plynatosti při každém usrání vypadne i pár vlasů. Jedno speciální díky směřuje ještě otci, který mě v deseti naučil masturbovat. Sice bylo o něco lepší, když jsem si to směl pak vyzkoušet i na vlastním penisu, ale stejně. Co se týče samotného filmu, tak vlastně ani nevím, proč na to lezu. Kdybych byl třiadvacetiletý capart fixovaný na bradavkách své matky a obdivující rozkošné mluvící patvary, tak bych si to asi užil - ale počkat, já jsem! Takže jo, bylo to fajn. Příště by to mohlo být ještě víc fajn, kdybych na tom nebyl v kině sám... (všechna děvčata, která mě po tomto komentáři neuvěřitelně litují a mají nespoutané tendence mě utěšit, ať už za použití sladkých slov, jemných dotyků, nebo tělesných otvorů, nechť mě neprodleně kontaktují!!!)(13.4.2015)

Jsme ve zlatém věku animovaných filmů. Už to není jen anime, kde lze najít pěkné a silné příběhy. Tady o příběh nejde. Tedy víceméně o něj jde až pro prozrazení pointy. Ale to ostatní je ujetá jízda na pomezí Mad Maxe, Kusturici a kdoví čeho ještě. Jen to tam musíte chtít vidět. Pak budete sledovat jeden z nejoriginálnějších animáků roku. Bez toho jen barevnou banalitu s popovým soundtrackem...(4.2.2017)

Krásná práce. Půvabné postavičky rozdávají radost již od pohledu a není těžké si je hluboce zamilovat i navzdory velmi dětinskému humoru, skrz nějž povedené dospělácké fóry jen matně problikávají. Vydařil se jak příběh o mírumilovné invazi a úprku před hrozivým nepřítelem, který baví svou jednoduchostí a přímým tahem na branku, tak i roztomilá nátura mimozemských Buvů, jejichž ustrašený a natvrdlý kápo je zkrátka k sežrání. Co ale posouvá snímek v rámci svého žánru do nadprůměru, je paradoxně jeho nejvíce profláklý motiv spřátelení dvou zástupců dvou naprosto odlišných ras - ústřední dvojice je kouzelná, správně se doplňuje a prochází nápaditým vývojem, který je korunován dojemným a nádherně pozitivním finále, jež každý touží strašně moc vidět. Potěšilo i povedené zapracování moderních písní a originálně zabalené morální poselství.... Supr čupr zábava :) 80%(11.10.2015)

• - Jennifer Lopez okrem toho, že prepožičala svoj hlas postave Lucy, naspievala k filmu aj pieseň „Feel The Light“. (Keithe)

• - Postava 'Tip' Tucci v průběhu filmu zmíní, že pochází z Barbadosu. Odtud pochází i zpěvačka Rihanna, která tuto postavu namluvila a nazpívala většinu písniček ve filmu. (J.Cobra)

• - Příšerky jménem Buvové mění svou barvu podle pocitů, které zrovna zažívají. Růžová znamená štěstí, žlutá strach, červená vztek a do zelené se zabarvují, když lžou. (hypo97)