Konečně doma

Předloha:

Adam Rex (kniha)

Tom J. Astle, Matt Ember

Lorne Balfe

Film jsem viděla včera večer a dnes ráno vzpomínám, o čem to vlastně přesně bylo. Ne, že by byl nějak špatný, to vůbec né, jenom cítím, že ho ocení spíše mnohem, mnohem mladší publikum. Námět je ale originální a sympatický. Hlavně na konci je teda taky dost napínavý! To třeba vůbec nezávidím mrňouskům. Pro ně bude konec filmu patrně šokem, dech se jim zastaví a do očí se vžene vlhko. Ale jen na chvilku. Musím ovšem pochválit animaci a mimiku všech postaviček. V jisté chvíli, kdy se blíží nevyhnutelné, jsem ji obdivovala nejvíc u Ó. V jeho modrém obličeji se vystřídalo hned několik emocí - odhodlání, odvaha, strach a smíření se s osudem. Jinak celkově je snímek pro děti příjemný, milý, vtipný, veselý a hravý. Doporučuji 3,5*(31.7.2015)

Doufal jsem v další zakutálenou perlu, jež by mě dokázala zaujmout podobně jako The Croods - marně. Home je filmek pro děcka (a návštěva 3D kina pro ně musí být skvělým zážitkem), ale odrostlejšího diváka nemá šanci strhnout (odhadnutelným) příběhem, (příliš vyhrocenými) emocemi, ani (skromně se vyskytujícími) vtípky. I přes barevnou přebujelost se z Home vyklubal šedý průměr mezi 2-3*. Nahoru zaokrouhluji vědom si faktu, že nejsem cílovka.(26.8.2015)

Keď som videl trailer na tento film, myslel som si, že to bude skutočné sklamanie. Nakoniec to ale dopadlo celkom inak. O a Tip sú celkom fajn ich dobrodružstvo sa sleduje fajn a scénky kde sa lieta s upraveným autom skutočne stoja za to. A pár vtipných momentov vo filme je tiež. Plus hlavná myšlienka rodiny sa mi páči a film má srdce na správnom mieste. Na druhú stranu je to skôr film pre detských divákov. Soundtrack mi moc neulahodil, celkový humor nie je podľa mňa najlepší a je to priehľadné od začiatku až do konca. Všetko viete odhadnúť od začiatku až do konca. Celkovo je to teda sledovateľné, ale nie je to film, ku ktorému by som sa ešte vrátil. Ale verím, že až budem mať deti, tak by som im tento film veľmi rád pustil.(30.5.2015)

Všichni to jistě dobře znáte. Zatímco vy bezvládně poleháváte na gauči a zmoženi údělem dělnické třídy bezmyšlenkovitě přepínáte dálkovým ovladačem jednotlivé programy na televizi, tak vaše děti temperamentně pobíhají kolem vás, vydávají akustické pazvuky srovnatelné se středečními sirénami, staví si hrady z veškerého obsahu kredence a zkrátka mají víc energie, než průměrný narkoman po dvou lajnách kokainu. V tuto chvíli existují hned dva způsoby, jak je uklidnit; buďto jim dlouhodobě odepřít stravu, nebo je vzít do kina na animovanou pohádku. Kdybyste se z neznámých důvodů rozhodli pro druhou variantu, tak v kinech právě běží pohádka pod názvem Konečně doma. Já děti sice nemám a až najdu zrůdičku svolnou k jejich donošení, tak ji ve svém zatuchlém sklepení zavčas sterilizuji ostnatým drátem, abych zabránil další genetické katastrofě, které se tenkrát v jednadevadesátém nezodpovědně dopustili mí rodiče, když si řekli, že vysrat se na gumu bude fakt super nápad. Vysrat jakože si ji nevzít, ne že by měli nějaký zvrácený koníček spočívající v kálení na kondomy. Takže já vám děkuji, mami a tati, že jste se v jednotlivých patogenech tak krásně doplňovali a mně nyní díky nadměrné plynatosti při každém usrání vypadne i pár vlasů. Jedno speciální díky směřuje ještě otci, který mě v deseti naučil masturbovat. Sice bylo o něco lepší, když jsem si to směl pak vyzkoušet i na vlastním penisu, ale stejně. Co se týče samotného filmu, tak vlastně ani nevím, proč na to lezu. Kdybych byl třiadvacetiletý capart fixovaný na bradavkách své matky a obdivující rozkošné mluvící patvary, tak bych si to asi užil - ale počkat, já jsem! Takže jo, bylo to fajn. Příště by to mohlo být ještě víc fajn, kdybych na tom nebyl v kině sám... (všechna děvčata, která mě po tomto komentáři neuvěřitelně litují a mají nespoutané tendence mě utěšit, ať už za použití sladkých slov, jemných dotyků, nebo tělesných otvorů, nechť mě neprodleně kontaktují!!!)(13.4.2015)

• Frajer42

Přiznám se, že nebýt hlasu Jima Parsonse, tak bych trpěl pravděpodobně mnohem více. Takhle to byla koukatelná pohádka s několika mála dobrými momenty. Škoda velmi neatraktivního úvodu. Humor byl vystavěn na strašpytelství hlavní příšerky a občas to fungovalo. 3D mě opět zklamalo, neboť se zase jednalo o dvourozměrné 3D. Soundtrack byl kvalitní. Ze všeho nejvíce mě při sledování iritovala malá černá holčička s hlasem skoro 30leté negřice. Strašně to mlátilo do ušních bubínků a ani ta postava nebyla napsaná nijak zajímavě. Lepší 2 hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka gegina31.(16.4.2017)

• - Pracovným označením filmu bol názov The True Meaning of Smekday. (MikaelSVK)

• - Příšerky jménem Buvové mění svou barvu podle pocitů, které zrovna zažívají. Růžová znamená štěstí, žlutá strach, červená vztek a do zelené se zabarvují, když lžou. (hypo97)

• - Film je inšpirovaný detskou knižkou “The True Meaning of Smekday“, ktorej autor je Adam Rex. (toi-toi)