Konečně doma

Adam Rex (kniha)

Tom J. Astle, Matt Ember

Lorne Balfe
  • Lucjen

Neviem, či som sa z tých fialovo-ružových stvorení mala roztopiť, alebo mi ich malo byť ľúto, alebo ma mali dokonca pobaviť, každopádne nefungovalo skoro nič. Buvovia, okrem toho, že vyzerali nesympaticky, boli neskutočne tupí a iba postava Tipy a hudba ma pri tom udržali. Už žiadny mimozemšťania prosím...(20.7.2015)

• Playman

Původní kraťas Almost Home byl poměrně vydařený a několikrát jsem se u něj zasmál. Jeho celovečerní verze působí spíš jako jeho pravý opak a je pro mě velikým zklamáním. Je v ní všechno naprosto špatně. Těžko říct, kde se to pokazilo. Nebudu hodnotit kladně a mírně, jen proto, že je to pohádka pro děti. Z poslední doby se najdou určitě mnohem lepší kousky, třeba například Píseň moře nebo Ovečka Shaun, ve kterých vás neirituje téměr vše, co hlavní postavy dělají nebo říkají a mají trochu smysluplný děj. 1* je maximum, co pohádce Konečně doma můžu dát. Potěšil jen Jim Parsons, který dabuje hlavního hrdinu O, který občas docela vtipně připomíná svým chováním právě Sheldona z Big Bang Theory. PS: Hudební podkres některých scén v traileru byl skvělý, ve filmu ovšem nacpali do 90% filmu písně od Rihanny (nic proti Rihanně), které absolutně nesedí rytmicky nebo náladově do scén ve kterých jsou použity. A opravdu mě iritovaly.(26.3.2015)

Konečně doma je velmi dobře zpracovaný animák, který má zajimavou animaci. Skvěle propracované vlasy malé dívky a barevně se měnící Buvové podle nálady. Příběh také není špatný, jen nenabízí nic nového, co by stálo za řeč. Už těch animáků je docela dost a jen málo z nich dokáže ohromit či překvapit.(1.3.2016)

K tomuto filmu jsem se dostal skrze kraťas Skoro doma, který, i když v průměrném obalu, podával předzvěst animáku, na který by se člověk mohl rád podívat. Na Konečně doma se mi nejvíc líbil celkem nápaditý námět a slušný soundtrack, který měl grády. Na druhou stranu jsem ale ve filmu postrádal nějaké vtipné scény, poněvadž jsem se od srdce nezasmál snad ani jednou, spíše jen tak pousmál (hlavně díky té kočce). Navíc na konci mi přišlo, že tvůrci tlačí už poněkud víc na city, což mi přišlo nevyvážené, když vezmu v potaz, že první část nebyla nijak výrazně humorná. Plusový bod možná snad za celkem překvapivý twist na úplném konci (s Gorgy). Zkrátka průměrně natočený animák, který neurazí, ani neohromí, a hodí se na volné odpoledne.(29.6.2016)

Tento animovaný film pojednává o smolařském mimozenšt'anovi jménem Oh, který v doprovodu lidské dívky Tip prchá před vlastním druhem.....způsobil totiž totální průšvih. Hravé barvy potěší hlavně dětské publikum a dospělého diváka neurazí. Roztomilý vzhled předurčuje titulního hrdinu k osudu oblíbeného merchandisu v podobě plyšáků, figurek a samolepek. Na odpočinek jako stvořené a vskutku povedené.(27.8.2016)

• - V knižnej predlohe sa postava Oh (Jim Parsons) volá J.Lo. Rovnakú prezývku má aj Jennifer Lopez, ktorá v tomto filme prepožičala hlas postave Lucy Tucci. (Astonko)

• - Postava 'Tip' Tucci v průběhu filmu zmíní, že pochází z Barbadosu. Odtud pochází i zpěvačka Rihanna, která tuto postavu namluvila a nazpívala většinu písniček ve filmu. (J.Cobra)

• - Pracovným označením filmu bol názov The True Meaning of Smekday. (MikaelSVK)