Konečně doma

Tom J. Astle, Matt Ember

Lorne Balfe

Mireille Soria

Nick Fletcher

Konečně doma je velmi dobře zpracovaný animák, který má zajimavou animaci. Skvěle propracované vlasy malé dívky a barevně se měnící Buvové podle nálady. Příběh také není špatný, jen nenabízí nic nového, co by stálo za řeč. Už těch animáků je docela dost a jen málo z nich dokáže ohromit či překvapit.(1.3.2016)

Krásná práce. Půvabné postavičky rozdávají radost již od pohledu a není těžké si je hluboce zamilovat i navzdory velmi dětinskému humoru, skrz nějž povedené dospělácké fóry jen matně problikávají. Vydařil se jak příběh o mírumilovné invazi a úprku před hrozivým nepřítelem, který baví svou jednoduchostí a přímým tahem na branku, tak i roztomilá nátura mimozemských Buvů, jejichž ustrašený a natvrdlý kápo je zkrátka k sežrání. Co ale posouvá snímek v rámci svého žánru do nadprůměru, je paradoxně jeho nejvíce profláklý motiv spřátelení dvou zástupců dvou naprosto odlišných ras - ústřední dvojice je kouzelná, správně se doplňuje a prochází nápaditým vývojem, který je korunován dojemným a nádherně pozitivním finále, jež každý touží strašně moc vidět. Potěšilo i povedené zapracování moderních písní a originálně zabalené morální poselství.... Supr čupr zábava :) 80%(11.10.2015)

• ORIN

Mám k tomuhle animáku několik připomínek, které dost zásadně ovlivňují moje hodnocení: 1) Parsonsův hlas je příliš dominantní a každý si ihned představí postavu Sheldona Coopera, se kterou jsou spojena jistá očekávání, jež ale přirozeně zůstanou nenaplněna; 2) Buvové jsou strašně hloupí, otravní a celkově nesympatičtí (celá idea filmu vychází z jejich natvrdlosti); 3) Koncept separace známé z Districtu 9, zde v obráceném ranku, je nepropracovaný a stěží uvěřitelný (i když jde o animák); 4) Je to až moc infantilní a hlavně to není ani za mák vtipné.(18.6.2015)

Najskôr som kdesi začul krásnu pieseň od Rihanny a hovorím si, že toto bude hit a už onedlho to budeme počúvať z rádia i niekoľkokrát za deň. Lenže akosi ma môj inštinkt výnimočne zradil a pieseň sa u nás nehrá. Animák ma v klipe zaujal a spolu s deťmi sme očakávali vydanie na dvd. Prišiel deň D, kúpili sme a hneď večer sme si film zamilovali. Dej animáku je zaujímavý, pre deti určite, tí vidia mimozemšťanov úplne všade. Úvod celkom fajn, potom sa to pomaličky rozbieha a od polky je to super jazda. Postavičky sú milé, najmä hlavný Buv... Tesne pred záverom, práve v momente keď znie spomínaná pieseň od Rihanny ma film úplne pohltil a v scéne, kde sa Buv nevie rozhodnúť či ísť alebo zostať film rozdáva emócie jedna radosť. Večne usmievavý a optimisticky naladený Buv si ma získal. Moderných piesní tu zaznie viac a myslím, že prekvapivo dobre zapadli. Aj tá od J. Lopez. Home je pekný animák, ktorý si deti určite zamilujú a ja pri svojich 38 rokoch som asi ešte tiež decko...100%.(20.9.2015)

Jsme ve zlatém věku animovaných filmů. Už to není jen anime, kde lze najít pěkné a silné příběhy. Tady o příběh nejde. Tedy víceméně o něj jde až pro prozrazení pointy. Ale to ostatní je ujetá jízda na pomezí Mad Maxe, Kusturici a kdoví čeho ještě. Jen to tam musíte chtít vidět. Pak budete sledovat jeden z nejoriginálnějších animáků roku. Bez toho jen barevnou banalitu s popovým soundtrackem...(4.2.2017)

• - Postava 'Tip' Tucci v průběhu filmu zmíní, že pochází z Barbadosu. Odtud pochází i zpěvačka Rihanna, která tuto postavu namluvila a nazpívala většinu písniček ve filmu. (J.Cobra)

• - Příšerky jménem Buvové mění svou barvu podle pocitů, které zrovna zažívají. Růžová znamená štěstí, žlutá strach, červená vztek a do zelené se zabarvují, když lžou. (hypo97)

• - Film je inšpirovaný detskou knižkou “The True Meaning of Smekday“, ktorej autor je Adam Rex. (toi-toi)