Reklama

Reklama

Konečně doma

  • USA Home (více)
Trailer 2
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2015, 90 min

Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem. Takto ale nezačíná film o válce světů, ale kouzelná a vtipná animovaná komedie Konečně doma. Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá – Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník. Proč ne, že? Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství. O se snaží svým roztomilým způsobem napravit vše, co Buvané svým příchodem na Zemi způsobili, díky čemuž zmatek narůstá rychlostí světla. Tipy na oplátku seznámí Oa s humorem, uměním, hudbou a tancem, rodinou i přátelstvím. Ale především se Oh a Tipy snaží porozumět jeden druhému a najít Tipyninu mámu. (CinemArt)

(více)

Videa (21)

Trailer 2

Recenze (291)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

jeden z těch standardních animáků,který nepřináší nic objevného,ale dokáže zabavit.Technické zpracování je v pořádku,hlasy v originálním znění jsou fajn a tu a tam se mihne zajímavý nápad.Přijít tenhle animák o pár let dřív,byla by to nejspíš ultra pecka,ale v dnešním měřítku nemůžu jít výš než na 70% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $135miliónovTržby USA $176,248,772Tržby Celosvetovo $378,648,772Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ DreamWorks tentokrát dosť všedne a rutinne, bez patričného zápalu a po dlhej dobe pre mňa od nich nečakané sklamanie, vôbec som sa akosi nedokázal na tom baviť, išlo to dosť mimo mňa, dokonca aj tie melodické pesničky mi tam prišli dosť na silu napratané a ten emoční obluk čo tam bol vytváraní ten mi to už úplne pokazil,... že by nápady dochádzali /40%/ ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejotravnějších animáků všech dob. Nenechte se prosím, podobně jako já, uchlácholit zde vysokým hodnocením. Kromě snad výstupů Steve Martina zde nenajdete nic zábavného. Buvové jsou hodně nesympatická cháska a to že se dá děj po většinou odhadnout už několik minut dopředu považuju za docela průser. Nikdy více a při troše štěstí nás producenti ušetří druhého dílu. Kéž by. 40% ()

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Home je jedna z nejpovedenějších animovaných pohádek, co se mimozemšťanů týče. Hlavní dvě postavy jsou sympatické, roztomilé a perfektně se doplňují - a dost často i humorně, což se zrovna mě velice líbí. Ale stejně mi nejvíc sympatická příjde ta kočka. No což, nechybí ani várka srdceryvných mometů a to, že je hlavní postava ztvárněna i nadabována Rihannou, se dá vzhledem ke kvalitě samotného filmu a jeho hezkého příběhu, i opomenout. Rihannu totiž fakt nemusím, proto jsem byla ze začátku docela dost skeptická ohledně tohoto filmu. Malý roztomilý mimozemšťan je ale ta hlavní postava, která mi film nakonec zpříjemnila natolik, že teď patří mezi mé oblíbené. - "Your mistakes are what make you human." ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo výborné, a to aj napriek mojim obrovským pochybnostiach o tomto mimozemskom prostredí a invázii na Zem. Spočiatku to síce pôsobilo nesmierne infantílne a obával som sa, že v tej trápnej atmosfére sa to bude tiahnuť celým filmom. No musím uznať, že zápletka bola mimoriadne vydarená - a vďaka tomu napokon aj celý animovaný film. Najmä druhá polovica, keď vzniklo medzi Oh a Tip to priateľské puto, stála za to. Veľmi pekné vyvrcholenie celého príbehu s krásnym morálnym posolstvom :) ()

Galerie (40)

Zajímavosti (8)

  • Postava 'Tip' Tucci, kterou namluvila zpěvačka Rihanna, je první afroamerickou postavou v animovaném filmu od studia DreamWorks Animation. (filmsim)
  • Celosvětová premiéra proběhla 7. března 2015 na Boulder IFF v Boulder v Coloradu. (Varan)
  • Postava 'Tip' Tucci v průběhu filmu zmíní, že pochází z Barbadosu. Odtud pochází i zpěvačka Rihanna, která tuto postavu namluvila a nazpívala většinu písniček ve filmu. (J.Cobra)

Reklama

Reklama