Konečně doma

• USA Home (více)
Trailer 2

Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem. Takto ale nezačíná film o válce světů, ale kouzelná a vtipná animovaná komedie Konečně doma. Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá – Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník. Proč ne, že? Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství. O se snaží svým roztomilým způsobem napravit vše, co Buvané svým příchodem na Zemi způsobili, díky čemuž zmatek narůstá rychlostí světla. Tipy na oplátku seznámí Oa s humorem, uměním, hudbou a tancem, rodinou i přátelstvím. Ale především se Oh a Tipy snaží porozumět jeden druhému a najít Tipyninu mámu. (CinemArt)

Trailer 2

Terva

CITÁT - Dnes je nejlepší den života. Dnes je den "stěhování"............ V příběhu je silně cítit vliv několika předcházejících animáků, jako je třeba Jimmy Neutron, Strašpytlík nebo Madagaskar. Pár dobrých a originálních nápadů se však v tomto "kopírování" velmi rychle ztratí. CITÁT - Připravte se na invazi 3 - 2 - 1 - teď....................... ()

silentname

Keď som videl trailer na tento film, myslel som si, že to bude skutočné sklamanie. Nakoniec to ale dopadlo celkom inak. O a Tip sú celkom fajn ich dobrodružstvo sa sleduje fajn a scénky kde sa lieta s upraveným autom skutočne stoja za to. A pár vtipných momentov vo filme je tiež. Plus hlavná myšlienka rodiny sa mi páči a film má srdce na správnom mieste. Na druhú stranu je to skôr film pre detských divákov. Soundtrack mi moc neulahodil, celkový humor nie je podľa mňa najlepší a je to priehľadné od začiatku až do konca. Všetko viete odhadnúť od začiatku až do konca. Celkovo je to teda sledovateľné, ale nie je to film, ku ktorému by som sa ešte vrátil. Ale verím, že až budem mať deti, tak by som im tento film veľmi rád pustil. ()

T2

Rozpočet $135miliónovTržby USA $176,248,772Tržby Celosvetovo $378,648,772Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ DreamWorks tentokrát dosť všedne a rutinne, bez patričného zápalu a po dlhej dobe pre mňa od nich nečakané sklamanie, vôbec som sa akosi nedokázal na tom baviť, išlo to dosť mimo mňa, dokonca aj tie melodické pesničky mi tam prišli dosť na silu napratané a ten emoční obluk čo tam bol vytváraní ten mi to už úplne pokazil,... že by nápady dochádzali /40%/ ()

Mrkvič

Slušná pohádka s figurkama, které měly děsně moc potenciálu. A on se dokonce celkem podařil vytěžit. Prostřední cestovatelská a poznávací pasáž mě sice uspala, ale závěr už měl zase grády. Óbrovským problémem filmu a jistě i jedním z důvodů mnohých negativních hodnocení je hudba. Mix disca a holčičích pubertálních sraček mi dávala teda hodně moc zabrat. Kdo ale tohle nevnímá nebo dokonce vyhledává, může bez obav další hvězdičky přidat. ()

honajz2

Slabší průměr. Nápad sám o sobě je zajímavý, ale špatně se rozvíjí. Nějaké části dokonce postrádají logikou. Příběh je vcelku předvídatelný, za krátkou chvíli vám dojde, co se stane. Konec se dal očekávat. Humor tam je, ale zrovna tenhle styl humoru asi neocení každý. Také se povedl dabing. Zase na druhou stranu, nějaké postavy tam jsou divné. Sympatický mi tam byl jenom ten O(nebo jak se jmenoval) a pak ještě ta kočka. Scénka v obchodě byla jedna z nejlepších, ta mě dostala. Chvílemi byl ten příběh zmatený. Jim Parsons nezklamal. A nakonec, když nad tím přemýšlím, tak to byl čistý průměr. Takže pokud máte smutno-vztek (jak ve filmu zaznělo), tak se to hodí a dokonce se u toho zasmějete. A možná i tak. Co já vím. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 7. března 2015 na Boulder IFF v Boulder v Coloradu. (Varan)
  • Pracovným označením filmu bol názov The True Meaning of Smekday. (MikaelSVK)
  • Film je inšpirovaný detskou knižkou “The True Meaning of Smekday“, ktorej autor je Adam Rex. (toi-toi)