Konečně doma

Tom J. Astle, Matt Ember

Lorne Balfe

Mireille Soria

Nick Fletcher

Zvláštní animák, který na mě působil krapet sterilně, odtažitě. Lidi jsou v něm prakticky na vedlejší koleji, ačkoliv po hlavní postavě fialáka, je hned na řadě lidská holka. Má to opravdu hodně zábavných věcí a spoustu různých nápadů. Podle mě, odehrávat se to na jakékoliv jiné (fiktivní) planetě, tak by se to ohromně zvedlo a asi bych neměl problém tomu narvat pět hvězd. Potenciál to má, jenže právě tou naší Zemí, je to dost zazděné. Hodně do absurdna, jak jsou lidé najednou spokojeni jako ovečky v Austrálii. Díky tomu, to pak celé děsně selhává ve funkčnosti. Přesto se mi to poměrně dost líbilo, už díky pěkné animaci a fantazii tvůrců.(25.5.2016)

Není to nějaký výjimečný animák, ale dostal jsem od něj přesně to, co jsem si představoval. Dostatečně zábavný film, který má navíc celkem zajímavou zápletku, která mi přišla originální, a to i ve srovnání s dalšími vesmírnými animáky, kterých v poslední době nebylo málo. Jim Parsons je hlasově skvělý, stejně tak Rihanna. Bavil jsem se, dojal jsem se, všechno na svém místě.(15.6.2015)

• Terva

CITÁT - Dnes je nejlepší den života. Dnes je den "stěhování"............ V příběhu je silně cítit vliv několika předcházejících animáků, jako je třeba Jimmy Neutron, Strašpytlík nebo Madagaskar. Pár dobrých a originálních nápadů se však v tomto "kopírování" velmi rychle ztratí. CITÁT - Připravte se na invazi 3 - 2 - 1 - teď.......................(5.8.2015)

Konečně doma je velmi dobře zpracovaný animák, který má zajimavou animaci. Skvěle propracované vlasy malé dívky a barevně se měnící Buvové podle nálady. Příběh také není špatný, jen nenabízí nic nového, co by stálo za řeč. Už těch animáků je docela dost a jen málo z nich dokáže ohromit či překvapit.(1.3.2016)

• JohnCZ

Po hodně vtipném traileru přichází obrovské zklamání. Film je jakoby na speedu - otravná zběsilá kamera a střih, přeafektované postavy, rádoby moderní hlášky a absolutně se nehodící popová hudba. Veškerý humor staví na neustálém padání a mlácení se navzájem a když už dojde na nějaký vizuálně epičtější moment, tak je velice záhy zabit nenápaditou režií, divnými střihy a protivnými disko popíky, které zabíjí jakékoli snahy o emoce. Nemůžu si pomoct, ale současným animákům chybí duše. Tohle není ani cool a ani moc zábavné.(25.7.2015)

• - Postava 'Tip' Tucci, kterou namluvila zpěvačka Rihanna, je první afroamerickou postavou v animovaném filmu od studia DreamWorks Animation. (filmsim)

• - Pracovným označením filmu bol názov The True Meaning of Smekday. (MikaelSVK)

• - Postava 'Tip' Tucci v průběhu filmu zmíní, že pochází z Barbadosu. Odtud pochází i zpěvačka Rihanna, která tuto postavu namluvila a nazpívala většinu písniček ve filmu. (J.Cobra)