Konečně doma

Předloha:

Adam Rex (kniha)

Tom J. Astle, Matt Ember

Lorne Balfe

Není to žádný superanimovaný film, jako je letošní Zootropolis, nebo famózní zpracováním a příběhem, jako Jak vycvičit draka. Home je dalším animovaným filmem o přátelství, mezi dívkou a Buvem, jehož můžeme brát jako mimozemského přistěhovalce na Zemi. Musím vyzdvihnout soundtracky od Rihanny a Kieszy. Zhruba v 1/2 jsem si byl jistý, že to jsou jasné 3 hvězdy, ale postupem času, jak se film chýlil ke svému konci, jsem postupně v hlavě přidával procenta. Proč? Protože kvalitních animovaných filmů ubývá a já jsem i za tenhle snímek rád. Je to absolutně odpočinkový animák, který Vás nenadchne, ale ani neurazí a toho si vážím. :) 75% dámy a pánové.(22.8.2016)

Všichni to jistě dobře znáte. Zatímco vy bezvládně poleháváte na gauči a zmoženi údělem dělnické třídy bezmyšlenkovitě přepínáte dálkovým ovladačem jednotlivé programy na televizi, tak vaše děti temperamentně pobíhají kolem vás, vydávají akustické pazvuky srovnatelné se středečními sirénami, staví si hrady z veškerého obsahu kredence a zkrátka mají víc energie, než průměrný narkoman po dvou lajnách kokainu. V tuto chvíli existují hned dva způsoby, jak je uklidnit; buďto jim dlouhodobě odepřít stravu, nebo je vzít do kina na animovanou pohádku. Kdybyste se z neznámých důvodů rozhodli pro druhou variantu, tak v kinech právě běží pohádka pod názvem Konečně doma. Já děti sice nemám a až najdu zrůdičku svolnou k jejich donošení, tak ji ve svém zatuchlém sklepení zavčas sterilizuji ostnatým drátem, abych zabránil další genetické katastrofě, které se tenkrát v jednadevadesátém nezodpovědně dopustili mí rodiče, když si řekli, že vysrat se na gumu bude fakt super nápad. Vysrat jakože si ji nevzít, ne že by měli nějaký zvrácený koníček spočívající v kálení na kondomy. Takže já vám děkuji, mami a tati, že jste se v jednotlivých patogenech tak krásně doplňovali a mně nyní díky nadměrné plynatosti při každém usrání vypadne i pár vlasů. Jedno speciální díky směřuje ještě otci, který mě v deseti naučil masturbovat. Sice bylo o něco lepší, když jsem si to směl pak vyzkoušet i na vlastním penisu, ale stejně. Co se týče samotného filmu, tak vlastně ani nevím, proč na to lezu. Kdybych byl třiadvacetiletý capart fixovaný na bradavkách své matky a obdivující rozkošné mluvící patvary, tak bych si to asi užil - ale počkat, já jsem! Takže jo, bylo to fajn. Příště by to mohlo být ještě víc fajn, kdybych na tom nebyl v kině sám... (všechna děvčata, která mě po tomto komentáři neuvěřitelně litují a mají nespoutané tendence mě utěšit, ať už za použití sladkých slov, jemných dotyků, nebo tělesných otvorů, nechť mě neprodleně kontaktují!!!)(13.4.2015)

Tento animovaný film pojednává o smolařském mimozenšt'anovi jménem Oh, který v doprovodu lidské dívky Tip prchá před vlastním druhem.....způsobil totiž totální průšvih. Hravé barvy potěší hlavně dětské publikum a dospělého diváka neurazí. Roztomilý vzhled předurčuje titulního hrdinu k osudu oblíbeného merchandisu v podobě plyšáků, figurek a samolepek. Na odpočinek jako stvořené a vskutku povedené.(27.8.2016)

Není to nějaký výjimečný animák, ale dostal jsem od něj přesně to, co jsem si představoval. Dostatečně zábavný film, který má navíc celkem zajímavou zápletku, která mi přišla originální, a to i ve srovnání s dalšími vesmírnými animáky, kterých v poslední době nebylo málo. Jim Parsons je hlasově skvělý, stejně tak Rihanna. Bavil jsem se, dojal jsem se, všechno na svém místě.(15.6.2015)

• ORIN

Mám k tomuhle animáku několik připomínek, které dost zásadně ovlivňují moje hodnocení: 1) Parsonsův hlas je příliš dominantní a každý si ihned představí postavu Sheldona Coopera, se kterou jsou spojena jistá očekávání, jež ale přirozeně zůstanou nenaplněna; 2) Buvové jsou strašně hloupí, otravní a celkově nesympatičtí (celá idea filmu vychází z jejich natvrdlosti); 3) Koncept separace známé z Districtu 9, zde v obráceném ranku, je nepropracovaný a stěží uvěřitelný (i když jde o animák); 4) Je to až moc infantilní a hlavně to není ani za mák vtipné.(18.6.2015)

• - Pracovným označením filmu bol názov The True Meaning of Smekday. (MikaelSVK)

• - V knižnej predlohe sa postava Oh (Jim Parsons) volá J.Lo. Rovnakú prezývku má aj Jennifer Lopez, ktorá v tomto filme prepožičala hlas postave Lucy Tucci. (Astonko)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. března 2015 na Boulder IFF v Boulder v Coloradu. (Varan)