Konečně doma

Předloha:

Adam Rex (kniha)

Tom J. Astle, Matt Ember

Lorne Balfe

„RADUJTE SE, LIDOČLOVĚCI! BUVANÉ DORAZILI!“ /// Mimozemská invaze pro děti. Jednoduchej příběh, kterej mají utáhnout žvatlající bytosti, měnící barvy v ksichtu (něco jako alkoholici?) a žvatlající zkomoleniny (něco jako alkoholici?). Je to barevný (to už jste poznali), má to tempo a parchanti se zabavěj. A vůbec je nesere, že z nich málem byli votroci. My zase voceníme tu stopáž. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The True Meaning of Smekday“, kterou v roce 2007 napsal Adam Rex, číst nebudu. 2.) Zachraňuju ostatní tím, že beru roha. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(22.8.2015)

• freddy

Co na tohle říct? Nesympatické potvory z kosmu si zaberou naší planetu. A kdyby zůstalo celou dobu u toho, že všechny ty potvory jsou nespolečenské, nedruží se a celkově si každý hledí svého, možná by to bylo i lepší, ale to by jaksi nebylo na co se dívat. A tak scénáristi museli vymyslet jednoho sajrajta vybočujícího z řady, který rád dělá průsery a díky jednomu takovému mu jdou jeho kolegové po krku. A upřímně, myslím, že cokoliv by bylo lepší než tahle dějová linie. Kdyby se třeba větší část filmu soustředila na pohled lidí na tuto invazi, jak to vnímají, co si o tom myslí, bylo by to mnohem zajímavější. Ale tenhle trip jednoho mimozemšťánka, jedné holčičky a kocoura byl prostě divný. I když upřímně musím říct, že byl tak nějak zajímavě divný. Tím, že jsem film dokoukal, a dokonce se zájmem, musím konstatovat, že i přes mou nespokojenost s dějem se chvílemi jednalo o mile infantilní příběh, který dokázal svůj potenciál občas i využít. Ale ve výsledku je to animák, který už nikdy znovu vidět nemusím. A vzhledem k tomu, co jsem napsal, je asi jasné, že mé hodnocení nebude žádná hitparáda, takže dvě hvězdy to jistí.(8.1.2017)

Poslední dobou jsou animáky opravdu jediným žánrem, který mne zaručeně nezklame. Ze začátku sice přehnaně smutný příběh se ale postupně začínal zajímavě rozvíjet, navíc k mému překvapení hlavního hrdinu mluví kouzelným Sheldonovským hlasem Jim Parsons, z toho jsem byl opravdu neskutečně nadšený a vyplnil jsem si tím alespoň čekání na novou sérii TBBT.(9.7.2015)

• Grran

Nemůžu si pomoct, ale todle je fakt průserovatej průser, zas jednou jsem málem odešel z kina. Dabing i celej příběh je hrůza. Od animáku s tímto trailerem bych čekal aspoň minimální zábavu, ale tady člověk po nějaké chvíli přemýšlí o vraždě, když mu pak dojde, že tolik lidí odpovědných za vznik tohodle, kteří jsou navíc tak daleko by nikdy stihnout zabít nedokázal a také, že škoda už byla napáchána, začne se vkrádat myšlenka, jestli se není lepší udusit popkornem, které žvýká děcko před vámi, nebo to přeci jen vydržet do konce a získat řád Hrdina. Vřele nedoporučuji.(26.4.2015)

Bylo to milé ,bylo to vtipné a humor byl dávkovaný pěkně po troškách do celého filmu jemnými doušky . Postavička byla dokonalé ztvárnění Jima Parsona a myslím , že lepší postavu pro ,, O ,, zkrátka vybrat nemohli . Moc se mi to líbilo a klidně bych se na to koukla znovu , nyní jsem jen zvědavá jak se s tím popere dabing , zda to neztratí na kvalitě(28.5.2015)

• - Postava 'Tip' Tucci, kterou namluvila zpěvačka Rihanna, je první afroamerickou postavou v animovaném filmu od studia DreamWorks Animation. (filmsim)

• - Jennifer Lopez okrem toho, že prepožičala svoj hlas postave Lucy, naspievala k filmu aj pieseň „Feel The Light“. (Keithe)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. března 2015 na Boulder IFF v Boulder v Coloradu. (Varan)