Konečně doma

Předloha:

Adam Rex (kniha)

Tom J. Astle, Matt Ember

Lorne Balfe

Slušná pohádka s figurkama, které měly děsně moc potenciálu. A on se dokonce celkem podařil vytěžit. Prostřední cestovatelská a poznávací pasáž mě sice uspala, ale závěr už měl zase grády. Óbrovským problémem filmu a jistě i jedním z důvodů mnohých negativních hodnocení je hudba. Mix disca a holčičích pubertálních sraček mi dávala teda hodně moc zabrat. Kdo ale tohle nevnímá nebo dokonce vyhledává, může bez obav další hvězdičky přidat.(30.12.2015)

Nenáročný animák, který má děti naučit toleranci, o nejroztomilejší mimozemské invazi v dějinách. Roztomilý O je výraz pro všechny děti, které jsou jiné a nezapadají, což je v méně zabalené formě i jeho malá lidská kamarádka. Konečně doma se bude líbit spíš dětem než jejich rodičům, ale naštěstí je to film plynoucí v dobrém tempu a relativně krátký.(23.6.2016)

"Jaký je účel tvého obličeje?" Tak to už si nevzpomínám, ale jsem si poměrně jistý tím, že fialová znamená infarkt. Jako humanoosoba, která nerada dělá utíkání, však musím konstatovat, že Buvové měli své povedené chvilky. Nicméně žádnou třeskutou zábavu jsem nezaznamenal, zkomolená slova mne po chvíli přestala bavit a na konci se to na můj vkus příliš natahovalo. Přesto si myslím, že to nebylo špatné a pokud s tím někdo nesouhlasí, tak ho musím upozornit na to, že mám doma kušáka a nebudu váhat ho v případě konfrontace použít.(4.7.2016)

• Xmilden

Jeden z nejotravnějších animáků všech dob. Nenechte se prosím, podobně jako já, uchlácholit zde vysokým hodnocením. Kromě snad výstupů Steve Martina zde nenajdete nic zábavného. Buvové jsou hodně nesympatická cháska a to že se dá děj po většinou odhadnout už několik minut dopředu považuju za docela průser. Nikdy více a při troše štěstí nás producenti ušetří druhého dílu. Kéž by. 40%(7.7.2015)

• Grran

Nemůžu si pomoct, ale todle je fakt průserovatej průser, zas jednou jsem málem odešel z kina. Dabing i celej příběh je hrůza. Od animáku s tímto trailerem bych čekal aspoň minimální zábavu, ale tady člověk po nějaké chvíli přemýšlí o vraždě, když mu pak dojde, že tolik lidí odpovědných za vznik tohodle, kteří jsou navíc tak daleko by nikdy stihnout zabít nedokázal a také, že škoda už byla napáchána, začne se vkrádat myšlenka, jestli se není lepší udusit popkornem, které žvýká děcko před vámi, nebo to přeci jen vydržet do konce a získat řád Hrdina. Vřele nedoporučuji.(26.4.2015)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. března 2015 na Boulder IFF v Boulder v Coloradu. (Varan)

• - Postava 'Tip' Tucci, kterou namluvila zpěvačka Rihanna, je první afroamerickou postavou v animovaném filmu od studia DreamWorks Animation. (filmsim)

• - Pracovným označením filmu bol názov The True Meaning of Smekday. (MikaelSVK)