sud

Louis De Funés se vrátil po třech letech k filmu a po deseti letech do kuchyně (kdyby někdo nevěděl, narážím na "Grand restaurant pana Septima"). Pohublý, infarktem oslabený, ovšem s velkou vervou se vrátil vynikající komedií o degustátorovi a dobrém jídle se spoustou komických scének (světlo na schodech do sklepa a kufry nemají chybu) a nejen tím. Poselství filmu nabývá na intenzitě především v dnešní době různých fastfoodů a mekáčů. Louis sice tolik nevyšiluje a neřádí, ale jde mu to skvěle. Coluche mu výtečně sekunduje. Jinak i v malých rolích zde objevíte několik hvězd Francouzského filmu (Julien Guiomar, Claude Gensac, Raymond Bussiéres). "Křidýlko nebo stehýnko" je film pro labužníky filmového humoru. ()

Radko

Cigaretový špak, zavaľkaný do cesta flegmatickým tučným kuchárom, si pamätám od detstva. Zopár výkonov reštauračných majstrov varešky mi práve túto scénu neskôr v reáli nevdojak pripomenulo. ()

Eddard

Všechny tři hvězdy za mistra degustátora samotného (to zahrnuje pana Funese i dabing pana Filipovského). Jinak mi to bohužel dost nesedlo, čert ví proč... Asi tím konverzačním humorem, ten šel dost mimo mě. 50% ()

viperblade

Vynikající komedie, která nestárne a pobaví spolehlivě i dnes. Louis de Funès zde opět předvádí, proč byl (a to právem!) králem francouzských komiků. Tady není co řešit, snad jen, že v průběhu sledování je možné, že dostanete hlad… :-) ()

ClintEastwood

To si takhle nachystat na stůl dobré jídlo a pití a pustit si tento film, tomu říkám hezky prožitý večer. Jedna z těch nejznámnějších a také nejpovedenějších Funésových komedií. A když se navíc přidají géniové typu Zidiho či Cosmy - je vyhráno. Tohle si pouštím minimálně dvakrát za rok a pokaždé si skvěle pochutnám. ()

Xmilden

Další perla světové kinematografie s božským Fuňasem. Tomuto herci zkrátka lze uvěřit jakoukoli postavu kterou ztvárnil. Bravo! ()

Hrabka

Louis de Funés opět úřaduje. Jeho styl je jeden z těch nejvíc komediálnějších. Kam se na něj hrabou nejnovější komici. 75% ()

cheyene

O vynikajícím herectví Louis de Funèse nemůže být pochyb. Opět tu kraluje svými gesty a mimikou, byť pravda, tentokrát v umírněnějším duchu důsledkem prodělaného infarktu. Námět ohledně degustací byl fajn, převleky taktéž, ale směr, kterým se posléze komedie ubrala (cirkus pro mě trapný, továrna tomu dala korunu), už mi nešel k chuti. Hodnotím velmi slabými 4*, zvažuji dokonce 3. ()

juta

Nevím zda se tomu může říkat komedie, když jsem se třeba zrovna já nezasmál, proto je to průměrná věc ve filmografii pana Funése. Ničím mě to nenadchlo, bohužel. ()

forsberg

Chuť, "vůně" a konzistence některých potravin dostupných za mrzký peníz v hypermarketech mne utvrzuje v přesvědčení, že know-how Tricatelovy továrny převzaly nadnárodní koncerny ve velkém. ()

Hromino

To hodnocení prosím berte jako 3,5*...prostě něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Je to taková netradiční komedie, něco jako animovaný Ratatouille. Herecké výkony jsou sice výborné, ale pořád tomu něco k opravdu dobré komedii chybí. Naštěstí některé opravdu vypečené momenty mě donutily dát tu čtvrtou hvězdu. ()

hippyman

Pro mě osobně trochu zklamání, zřejmě z důvodu přílišných očekávání. Komedie spíše úsměvná než vyvolávající výbuchy smíchu. Nenašel jsem tentokrát tu lehkost francouzských veseloher, zde nejspíš na úkor propracovanější (leč trochu vyumělkované) dramatické stránky. Takže ani křidýlko, ani stehýnko. 60% ()

liskam

Během posledních pár dní jsem viděl 4 filmy s Funésem, a musím říci, že tenhle je z nich asi nejslabší. Nemyslím že by za to mohl on, ale né úplně dobrý výběr herců kteří se točí kolem něj. Jeho syn mě přímo lezl na nervy... Za mě 72% ()

kingik

Legendární francouzská komedie vaří nepoživatelnou krmi, ze které nesmrtelný Louis de Funés udělá delikatesu. Jeho perfektní cit pro groteskní komiku se výborně pojí se skvělou režií Clauda Zidiho v jeden celistvý celek. Film sice nemá přímo úchvatnou zápletku, ale dokáže čerpat z možností, které jsou k dispozici. Spousta originálních gagů v neodolatelně originálním provedení mistra francouzské komedie. V gastronomickém světě je tahle komedie tím nejlepším v tom případě, že vám jídlo z restaurací zrovna nechutná. De Funés na to dohlédne osobně, aby vám zase chutnalo. 80% ()

Snorlax

Velký degustátor bojící se zubaře mě nepřestane bavit asi nikdy. Vtipných scén je v tomhle filmu bezpočet, zřejmě nejraději mám tu, během níž je Duchemin nucen s hlavní u hlavy jíst pokrmy, z nichž se mu neudělá dobře. (Poněkolikáté viděno během Challenge Tour Speciál 2015: Filmový lov.) ()

Legas

Po posledních Četnících se mi konečně dostalo kvalitní chytré komedie s Funésem. Dokonce jde dnes v době McDonaldů a jiných Fast Foodů o velice silné téma. V tomto směru vyniknou zvláště scény z továrny na jídlo. Scéna s podpisem dokumentu zubní vrtačkou je absolutně nezapomenutelná. ()

Tsuki

Ve filmografii Louis de Funèse se sice najde ještě pár lepších kousků, ale tohle taky pobavilo. On byl prostě osobnost. Navíc se mi líbí ta grotesknost některých scén francouzského filmu (šílené automobilové honičky a jiné trhlé patálie :)). ~(3,4)~ ()