Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

MikO_NR_1909

Hovoriť o výbornom filme sa dá vtedy keď chutí ako koláč s fantastickými ingredienciami. Koláč, ktorý obsahuje jak cukor, tak aj džem. Mafiánovci sú typickým príkladom koláču s dvojitým cukrom, ale bez potrebného džemu, ktorý by vyvážil prvoplánový a ničím neprekvapivý obal. Oddychovka hej, ale zapadne prachom. ()

JJ.Gibson

No jak to říci, nápad super, ale zpracování ubohé :( De Niro se do role vysloužilého práskajícího mafiána hodil skvěle! Z ostatních mám trochu smíšené pocity. Sice jsem jim fandil, ale nijak zvlášť sympatičtí mi nebyli. Tommy Lee Jones potěšil, ale opět, jeho role byla docela nevýrazná. Škoda... Mám pocit, že Luc Besson sám sebe přesvědčil, že na papíře to vypadá skvěle, že dá dohromady pár slavných jsem a úspěch je zaručen. To se, ale bohužel nestalo! ()

erased

Fuck. Škoda, že v psaném textu to tak dobře nefunguje. Mafiánovi jsou za každou cenu styloví, nechybí jim smysl pro humor, jejich násilné choutky ovládá zvrácená, ale fungující morálka, a především je to po všech ohledech povedená rodinka. A ono Giovanniho oblíbené slovo má prostě vyjadřovat podiv nad tím, jak obyčejný film a zároveň svižnou a zábavnou gangsterku jsem zrovna viděl. Ty dvě hodiny mi připadaly jako pár minut. Prostě fuck. ()

Makky

Zábavná oddychovka "typickej" americkej rodinky z príjemného francúzskeho prostredia. Každý jeden člen rodiny je vskutku zaujímavý a výborne zahraný, čo považujem za najväčšie pozitívum filmu. Stále sa je na čo pozerať a časom ani to fuckovanie neserie, ale baví. Úprimne, očakával som niečo horšie. ()

ABLABLABLA

Chtěla bych vidět, jak by v takovém zapadlém malém francouzském městečku uměli všichni anglicky a byli ochotní jen kvůli téhle jedné rodině tak mluvit. Jinak nešlo si toho nevšimnout, ale proč byli všichni ti francouzští puberťáci tak hnusní? :D Každopádně průměrný snímek, který všechno nejlepší z něj ukázal už v traileru a samotný film je pouze výplň mezi těmito pár světlými okamžiky.. aneb trailer sliboval zábavnou netradiční komedii o mafiánské rodině a to nejlepší se odehrálo v prvních 15 minutách... a pak už jen pár výkřiků do prázdna. Herecké obsazení ale perfektní. ()

kaylin

Luc Besson se vrátil k režii toho, co mu docela jde. Drsnější forma komedie. Vybral si téma mafiánů, kteří jsou odsunuti do Francie, protože jsou součástí programu ochrany svědků. Výběr Roberta De Nira do hlavní role je celkem klišé, ale na toho chlapa se prostě dobře dívá. Odkazy na jeho mafiánskou minulost ve filmech se navíc prolínají celým filmem. Je to zábavné, ne moc, je to emotivní, ne moc, a nakonec je to vlastně docela dobré. Ale ne moc. Jako kdyby si Besson už točil věci, co se mu líbí, ale nevěnoval jim už tolik úsilí. "Mafiánovi" jsou film, který zabaví, ale neohromí. Někdy je "zabavit" dostatečné. ()

Tony.cs

Za skvělý černý humor, za stylovost, za herce a za režii, jsem byl po celý čas ochoten dát tomu 4 hvězdy. Ale ten konec to vážně vyšvihnul. Parádní filmek. Besson stále umí. ()

FilmFan24

Taková normální rodinka od vedle můžou být mafiáni jako vyšití...a ještě ke všemu se ukrývají v programu na ochranu svědků kdesi ve Francii. Místy zábavné a sebezhazující, ale místy také tak nějak nedržící při sobě. Tak takový jsem měl pocit při sledování úsměvného příběhu téhle povedené rodinky. Nejvtipnější scénou je účast Giovanniho (De Niro) ve filmovém klubu během promítání Scorseseho Mafiánů. Vtipné o to víc, že De Niro hrál v Mafiánech hlavní roli a Scorsese se podílí na produkci Mafiánových... ()

Dont

Promarněná příležitost Luca Besson natočit po pár letech zase něco s "červenými" čísly... Mít k ruce Roberta De Nira, Michelle Pfeiffer a Tommy Lee Jonese, slušný gangsterský námět a idylické prostředí normandského venkova a vytěžit z toho tak málo… Rozhovor se sousedem o mariňácích při vylodění, rozmanité využití slova fuck, nečekaně autentická filmová debata nebo svérázné metody jednání mafiánského otce s instalatérem mě pobavily, ale více toho v hlavě nezůstalo. Závěrečná dětská střílečka jen stvrdila průměr, do kterého Mafiánovi patří. ()

stuntmanMIKE

Pche... a mne sa to páčilo. Je to taký oddychový filmík, kde človek nemusí priveľmi rozmýšľať a na neskorí večer sadol perfektne. Je mi jasné, že sú tam miestami blbosti a hluchšie miesta, ale kašlem na to. Mám rád Bessonov štýl filmárčiny, jeho kameru a dialógy. Nemám o čom... netreba za tým hľadať viac ako to má byť a teda akčná komédia. ()

dee-key

Trapně nevtipná komedie o tom, jak všichni členové rodiny řeší své problémy brutálním násilím a nakonec vystřílí ve čtyřech celou ulici zlých mafiánů. Ne díky. Nejsem vybíravej, ale tohle bylo zoufale špatné. ()

tufr

Nic! Ale pěti hvězdičkové NIC !!! Druhá půlka výborná, napínavá. Navíc muzika vynikající. Michelle i Roberta & Tommyho jsem měl vždycky rád, takže spokojenost! Jak říkám... NIC film, ale s krásnýma pro mě 85% !!! doporučuju.... PS: Odkaz na Scorseseho a samotného De Nira ve filmovém klubu mě tak trošku vehnal slzénky do očí :) ()

Jigy

Podprůmerné nic. Ani vtipné, ani akční ani nápadité. Proste parta maniaků, která všechny mlátí, řeže a pak se může podělat, když je sama vyhlazována. Prostě blbost a zklamání. ()

zbyshek

Taková "neškodná" komedie na zkrácení dlouhých chvílí. Žádný filmový skvost se čekat nedal, ale určitě nemohu říct, že bych se nudil. Robert De Niro má herecké kvality, které jako v jeho každým filmu dokázal prodat. Na druhou stranu, nedá se tady mluvit o tom, že bych se válel smíchy na zemi, čekal jsem možná trochu víc vtipných momentů. Nicméně na průměrné ohodnocení to stačí, 60%. ()

M.i.k.e

nic extra jsem nečekal,ale nakonec musím uznat,že Besson vystřihnul hodně dobrou černou komedii,která si nehraje na žádné velké umění a ono to funguje.Besson po období sucha,kdy vládnul Artur dokazuje,že stále ještě dokáže stvořit kousek,který umí překvapit a já sem za to jedině rád.Scéna v kině jednoznačně vede...80% ()

zdenotvor

Svižné, zábavné,akčné, plné čierneho humoru s perfektným obsadením. Všetky postavi akurát zapasovali a Tommy Lee Jones bol pre mňa takým bonusom, keďže som ho videl opäť v akcii asi po dvoch rokoch a Dianna Agron zase ulahodila mojim očiam. No a záver bol vygradovaný perfektne, škoda len že netrval dlhšie. Lepšie 3* ()

Aljak

Miestami vynikajúce, no v mnohých ohľadoch dosť priemerné. Ale keďže som nečakal nič prevratné, tak som v podstate spokojný. Atmosféru to malo skvelú, len škoda, že v niektorých momentoch to bolo až príliš násilné. Začiatok ma až tak nenadchol, stred bol vynikajúci, no a koniec vlastne dosť očakávaný, takže moc ani neprekvapil. Niekoľko vtipných hlášok a scén boli výborným oživením celého príbehu. Robert De Niro podal už klasicky výborný herecký výkon a mňa osobne potešila aj Dianna Argon, veľmi pohľadná herečka. ()

Figu

Jak typický. Besson a francouská krimi komedie! A když ji navíc okoření o jména jako jsou De Niro, Pfeiffer či Lee Jones, tak v podstatě nemůžete čekat propadák! Úžasnej nápad a zpracování, za mě je nic víc než veliká a masivní BOMBA! Má to šmrnc! A když už jsem zmínil De Nira... To je prostě i v jeho věku bourák a po Všemocným, Červených světlech a Frajerech ve Vegas mi to opět a zase potvrdil! 75% ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)