Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

cjmafia

SPOILERS :-) Z tohoto snímku si budu určitě pamatovat skvělý odkaz na Godfellas a skvělou Diannu Agronn, krerá pro mě byla větší hvězdou, než samotný král R. De Niro. Jinak film je prostě jen příjemná oddychovka na jedno shlédnutí. 6/10. ()

JohnCZ

Sympatické herecké obsazení a trocha drsného humoru, ale přesto jsem z filmu měl jen velice průměrný pocit. Zejména kvůli klišé konci a ne zcela dotaženým některým linkám v příběhu (např.: dcera a učitel) Od filmu s Robertem De Nirem v hlavní roli jsem přeci jen čekal trochu něco víc. Jako oddychovka film ale rozhodně nezklame. ()

Zeebonk

Plytká srágora vrcholně přeceňovaného požírače rosniček, jehož jsem měl tu drzost považovat za uondaného hovnaře už po celou jeho ranou tvorbu, kterou veřejné mínění považovalo za, pche, kvalitní. Mimo to, že se tihle Mafiánovi táhnou jako výtěr ze šnečího rekta, že všechny objektivem ošlehané držky, v čele s De Nirem, připomínají svou patřičností dvanáctiletou whisky v umouněném kroužku bezdomovců, že i ta podělaná akce stojí za jedno macaté, stočené, zapařené hovno, tak i ta pečlivě budovaná image politické nekorektnosti pomocí přehršle slovíčka "fuck" přichází vniveč, neboť se snímek děsí opustit onu pečlivě vyježděnou cestičku středního proudu. Zkrátka průměr nejhrubšího zrna, který se v divákově paměti uchytí asi jako kravská moč na sedmikrásce v pravačce masturbujícího teenagera. ()

Padme_Anakin

Rodina nade vše! Ano, je to i moje životní krédo, tudíž je nasnadě, že s touhle vykutálenou rodinkou sympatizuji. Mají se rádi, pomáhají si, chrání jeden druhého a hlavně – navzájem si tolerují psychopatické chování. Tady prostě 100% platí, že krev není voda. Tento černohumorný, lehce morbidní a svým způsobem mírně zvrácený snímek mě bavil a pobavil. Příjemná oddechovka, bylo mi potěšením. Challenge Tour Special, červen 2015. ()

Marsik

Ale proč ne, i takové filmy občas přijdou vhod. Mě to tedy vhod určitě přišlo. Byla to kombinace mých oblíbených gangsterek s komedií, kde byl humor v únosné míře. Hlavní čtveřice vybrána dobře, stejně tak parta mafiánů, kteří se chystají rodinu odstranit a odkaz na GoodFellas mě při nejmenším potěšil a pobavil. Vtipná byla scéna, jak se De Niro úplně rozzáří, když zjistí, že se budou promítat Mafiáni :) Luc Besson tedy nikoho nezklamal a nenamíchl. 70% (with J.) ()

PauloZ

Dobrých eRkový komedií je jako šafránu, proto je třeba je náležitě ocenit a Mafiánovi patří k tomu lepšímu, pěkně dle mého gusta. Výborné obsazení podtrhavá solidní děj a režie. Střihy jsou v několika místech, hlavně ze začátku velice podařené stejně jako funkční zábavnost a atmoška napříč celým filmem. Mafiánovi jsou velmi zdařilím mixem seriózního mafiánského příběhu s komedií. Ostrý závěr si svojí atmoškou a napětím potykává s velkými krimi filmy. ()

Tryskomyš

No koukám, že se s ničím nepářou. Ať se to týká matky, otce, syna a dokonce i dcery. Postupují podle hesla - když to nepůjde po dobrém, půjde to po zlém. A je fakt, že někteří z nich si takové zacházení plně zasloužili. I když pravda volí k tomu trochu až moc brutální prostředky. Ale zase vždycky dosáhnou svého. ()

mad_ness

Postava Dianny Agron a to, ako zmaľovala ten nechutný francúzsky ksicht bedmintonovou (?) raketou a fakt, že Bessonovi sa v poslednej dobe darí mi urobili radosť. A bonus za psíka. FUCK! ()

EastWicka

Nenáročná, černě-humorná historka o adaptaci rodinky newyorského mafiána na francouzském venkově. Skvělé obsazení a pošťuchování mezi T. Lee Jonesem, který je v ochranném programu jako hlídá, a otcem rodiny Robertem De Nirem. A dokonalé využití Clinta Eastwooda (toho od Gorillaz). ()

Fabrinka

Som pyšná na Diannu Agron, prajem jej v jej hereckej kariére len to najlepšie. Film bol zábavný,pomerne napínavý, ale hlavne mal veľmi trefné a vtipné dialógy. Ach a Robert De Niro sa narodil preto, aby bol (aspoň na filmovom plátne) mafián! :) ()

maddy

Vlastne ani neviem prečo tento krát dávam tie štyri hviezdy. Časy Leona sú preč a Luc Besson už dávno točí (alebo produkuje) len oddychové filmy (viď MS One, Colombiana, Taken 2 a pod.). The Family nie je výnimka. Po nepríliš nadšenej kritike a prevažnom neúspechu v kinách som však bol pripravený na pomerne mdlý film a možno práve preto som nakoniec celkom milo prekvapený. Čierna komédia o mafiánske rodine prináša na scénu fungujúce vtípky o stereotypnom vnímaní Američanov, resp. americkej kultúry a francúzskeho spôsobu života. Vďaka zastrešeniu produkcie „režisérskym otcom všetkých mafiánov“ Martinom Scorseseom na seba postupne film čoraz výraznejšie naberá odkazy na klasické mafiánske filmy ako Goodfellas (scéna v kine je famózna), Scarface, Godfather, Casino, aby mohol byť uspokojený každý cinofil (celý dej ich v podstate paroduje). Do toho všetkého sa absurdným spôsobom glorifikuje násilie (podobne ako v komiksovke Kick-Ass), ale pritom s tými sadomasochistickými asociálmi nie je problém sympatizovať vďaka vynikajúco zvoleným hercom. Robert De Niro si uťahuje zo svojej hereckej kariéry mafiána, Michelle Pfeifer je zárukou kvality a Dianna Argon je aspoň dostatočne sexy. Celé to je navyše zaobalené do štýlového vizuálu, kde dianie dokresľujú trefne zvolné hity ako napríklad Clint Eastwood od Gorillaz. Uvoľnená atmosféra hrá jednoducho prím a po tejto odľahčenej hodinke a pol príde pútavé akčné finále, ktoré šmahom ruky na scénu prinesie aj príjemné napätie (sám som sa čudoval, že mi tie jednorozmerné mafiánske figúrky neboli ukradnuté). Vo výsledku oddychová jednohubka a príjemné strávených 110 minút v jednej netradičnej rodinke. Čo viac od takéhoto filmu chcieť? Po tomto zrekapitulovaní mi už došlo prečo udeľujem také hodnotenie. CELKOVO: 3,5* ()

Krt.Ek

Sympatická rodinka, bral bych je za sousedy, nebát se, že během vendety, ke které se schyluje, a ne že ne, Giovanni si proti sobě poštval spoustu mocných osob a já vlastně též, přijdu zbůhdarma o krk! Takto si budu muset vystačit s Addamsovými. Škoda (Favorit), těšil jsem, že mne mladý Manzoni naučí, jak to v naší branži - myslím tím obchodníků - chodí, vše nasvědčuje, že se vyzná, sledovat jej, to, jak čte okolí, byla oáza. 75% ()

NinonL

Průměrná mafiánská černá komedie, kde se střídají vtipné scény s trochu bezradnými. Docela mě bavily drsné dětičky a občas taky Michelle Pfeiffer coby vraždící manželka. Ale celkově to nebylo nic moc. ()

MartinezZ

Doprkýnka dubového, že mě tu něco uniklo? Á, už vím, zase jsem nepochopil ten émerický humour, kdy se mám smyslů zbavený chlámat imbecilnímu násilí, páchaném na povětšinou náhodných civilních obětech skupinou chorobných vymaštěných mozků v čele s touhle rodinkou a té ještě fandit. WOW! Přitom to mohla být skvělá odlehčená akčňárna s nadhledem o mafiánské skrývající se rodince, které jsou po krku jiní mafiáni, a rodinka se snaží navenek vypadat tak perfektně. To by tam ale nesměly být ústřední postavy čtyř vymaštěných zrůd. Bessone, ty seš normální debil po nějakém úraze, jinak to nechápu - a ještě mi kurvíš Normandii, ze které ani nic neukážeš (protože ta Francie, kde všichni umí perfektně anglicky, nemá ve filmu absolutně žádné opodstatnění). ~ Těch pár scén a nápadů filmu uznám, takže jen tak tak takřka nezasloužené **. ()

agentmiky

Luc Besson zase stvořil svoje průměrné dílo.Umí prostě lepší.V tomto filmu nesmíte vůbec hledět na příběh a jestli celkově prostě ten film dává smysl.Řekněme si to hned teď-nedává smysl.Akce je ve filmu nadmíru,což je dobře.Robert De Niro přesně pasuje do role mafiána,což ukázal už v mnoha filmech.Domnívám se,že takovou rodinu by nechtěl mít nikdo za souseda.Nebyl to špatný film,ale ani skvělý.Hodnocení:65% ()

javak810i

Filmy o mafiánech mám rád a tak mě trochu zklamalo, když jsem uviděl hodnocení "The Family". Čekal jsem víc, ale i tak jsem se nenechal odradit na na film se podíval. A výsledek? Vůbec to nebylo špatné. Tedy na můj vkus by neuškodilo trochu více akce (začátek i závěr filmu je sice v tomto ohledu uspokující, ale to nestačí) a pokud by si chtěl hrát film víc na komediální vlnu o mafiánech v důchodu, tak i tohle téma už tu bylo lépe zpracované (například "RED"). Ovšem i tak se pořád jedná o pohodový film, který vás především pobaví. De Niro s Tommy Lee Jonesem tu předvedli dobrý výkon a ani zbytek rodiny se nemusí stydět (Dianna Agron je hot, oh God). Potěší i pár detailů jako odkazy na mafiánské klasiky, ve kterých tehdy De Niro řádil ještě jako mladík. Dávám lepší 3* ()

Lamiczka

Takových podobných filmů, které nevybočí z řady průměrnosti, bylo a bude natočeno ještě nespočetně mnoho. Jedním z takových je bezpochyby i americká mafiánská rodinka, která se ukrývá před zlými lidmi ve Francii. Variací rodinek na více i méně podivných výletech už zkrátka bylo dostatek, a tak i tento snímek brzy zapadne do šedi vzpomínek typu „jó, to jsem asi někdy viděla“. Prvkem, který alespoň trochu zaujme a vyprostí tak film ze stojatých vod všednosti, jsou slavná jména hlavních postav – Robert De Niro spolu s Michelle Pfeiffer, či Tommy Lee Jones. Jenže jmény všechny skvělý nápady i jaksi rychle končí. V úvodu filmu se možná blýskalo na lepší, vtipnější časy. Já na to čekala, ale marně. Začátek se kupodivu slibně roztočil, v polovině se však z ničeho nic zadrhl a ke konci už to byla spíš jen jízda ze setrvačnosti, u které stejně všichni dopředu věděli, jak to všechno dopadne. Humorem se nestoudně šetří napříč celým snímkem, ale jedna parádní scéna stála opravdu za to. A to ta, když si Robert (jakožto Giovanni) vyjde v rámci utužování dobrých sousedských vztahů na film do kina a dávají zrovna Goodfellas. Následný debatní kroužek k filmu, kterého se jakožto nový osadník účastní, mu tak umožňuje beztrestně sdělit své vlastní zážitky. Té kapičky humoru je vážně škoda, věřím, že s tak dobrým a kvalitním hereckým arzenálem se z toho dala vytřískat mnohem lepší, zábavnější a napínavější komedie, která by měla alespoň nějaký potenciál. Takhle se musíme spolehnout pouze na nějaké další příště. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)