Ospalek

První a originální "komediální" Fantomas přišel s těmi nejlepšími francouzskými (komickými) herci a opravdu neztrácí kouzlo ani po necelých 50. letech! Louis de Funés spolu s Jeanem Maraisem (překvapením pro mě bylo, když jsem zjistil, že se nenáviděli a při natáčení spolu nepromluvili slovo) vytvořili nezapomenutelnou trilogii o nepolapitelné stvůře, která terorizuje Francii. ()

KeyserSoze78

Snímek, který u mě vždy evokuje dětství. Na Fantomasovi jsem byl za minulého režimu několikrát v kině a byl to nezapomenutelný zážitek:) Louis de Funes předvádí herecký koncert, bezchybný dabing Františka Filipovského. 95% ()

Kubi

Po dlouhé době jsem se rozhodl si Fantoma v modré masce opět pusit. Žádná sláva. Pamatuji si ho lepšího. Musím říct, že zpracování filmu mě trochu zklamalo a to nemluvím o nekonečné scéně, kdy Fandor se svojí milenkou sjíždí hory bez brzd. Možná za moje zklamání může to, že jsem sledoval film s dabingem, ale neslyšet Filipovského v roli Funese by byl take hřích. Film je dobrý, ale mohl být lepší. ()

Amberjack

Všechny složky tohohle filmu jsou zvrácený. Komediální je trapná (kromě identifikace na policejní stanici :P), kriminální je brzy zabitá tupostí, dobrodružná je nudná. Asi je to klasika, ale do podzimu roku 2014 už mi nepasuje. A o co kruci vlastně šlo Fantomasovi? Rebel bez příčiny? Asi se budu muset podívat na další díl. Bohužel. ()

virus5161

Tyhle naivni jakoze filmovy komiksovky jako je Fantomas nebo James Bond uplne nemusim. Navic mi je Funes protivnej. Ale na to,co tenkrat slo vetsinou v TV...Hodnotim s odstuem casu, kdyz mi bylo deset, dal bych nejspis plnej pocet. ()

juanpera

Uplna a naprosta klasika, ktera ani po mnoha letech neni k zahozeni! A taky skvele obsazeni. Francouzi komedie proste umeli... Pro mne jedna z perel produkce Gaumont! ()

ApolloTV

Klasická krimi komédia s dvomi najlepšími francúzskymi hercami v hlavných rolách. Fantomas je nesmrteľný film. Aj keď bol po prvý krát uvedený do kín, stále nestratil zo svojho čara. Keď som bol malý bál som sa Fantomasa, no s pomocou Funesa (Juve) som sa poriadne zasmial. Prvý diel bol síce menej smiešny ako ďalšie, no o to viac impozantnejší a akčnejší. Niečo malého by sme aj mohli vytknúť, no Hunebelle všetko splnil, čo sa od neho v tej dobe očakávalo. Ba čo viac. Čo sa dá ešte povedať... "Neunikneš mi Fantomasi, já si te nájdu a dám ti /100%/ ()

SNCIS

Hlášky: Fantomas: "Jsem povahy veselé; když náhodou zabíjím, tak vždycky s milým úsměvem. Prý chci vyvraždit lidstvo. Celé lidstvo! Vždyť jsou to loutky, které hrají divadlo! Lidstvo je úžasně zábavné." / Fantomas: "Dva mozky se budou hodit." Komisař Juve: "Co to říkal o těch mozcích?" Fandor: "On vám to vysvětlí." / Komisař Juve: "Zavřeli mě! Prosím, zavřeli mě! Ještě štěstí, že se o tom nedozvěděli novináři." Bertrand: "To bylo tím, že jste nechal doma legitimaci." Komisař Juve: "Znamenitý postřeh, máte zřejmě talent... vy troubo jeden! Měl jsem jiný sako! To jste mi měl říct!" Bertrand: "Doufám, že vám nedali výprask." - Legendární Louis de Funès, skvělej Jean Marais a bradavky Mylène Demongeot. - 80%. ()

monia

Naprosto presne namiešaný francúzsky koktejl, ktorý funguje dodnes. Famózny Marais a Funes (ktorí sa v skutočnosti nemali v láske), ktorým sekundovala skutočne krásna Helena v podaní Mylene Demongeot. Koncert výkonov, ktorý poteší aj dnes. ()

megacik

Ako malý chlapec som na tom fičal, teraz mi to však príde už trošku trápne. Ale vzhľadom na vek sa to tomu dá odpustiť. ()

Czida

Celá trilogie o vychytralém padouchovi a roztržitém komisaři je pro mě jednou z klasik světově kinematografie a na každý jeden díl se kdykoliv rád podívám. Musím říci, že pro mě Fantomas neztratil kouzlo ani po více než padesáti letech od jeho vzniku. Nepřekonatelný Louis de Funes, jehož gesta a grimasy vždy zaručeně pobaví. Samozřejmě nesmím opomenout geniální dabing Františka Filipovského, díky němuž filmy získávají pro českého diváka další rozměr. ()

louislumiere

Frantíci komedie umí. Hlavně ztřeštěné parodie. Nejsem si jist jestli je Fantomasovská série to nejlepší z Funese, ale vzhledem k tomu co nabízela s železnou pravidelností ČST, se stala tady u nás v kotlince pojmem. Těžko říct jak funguje na mladší ročníky, ale nás, kteří pamatujeme od rodičů povolené večerní televizní sledování pořadů s hvězdičkou, Fantomas asi bavit nepřestane. I když umění je v tomhle případě hlavně český dabing. ()

Jirkacek

Moje oči poprvé spatřily šedou masku Fantomase v osmdesátých letech minulého století, když byl uveden do českých kin. Tehdy jsem si zašel na všechny tři díly a byl jsem z nich nadšen, což se vzhledem k absenci podobných snímků v televizi nebo kinech dalo čekat. Jako mladík jsem hltal šílené dobrodružné pronásledování zločince v masce, jehož totožnost nebyla nikdy ve francouzské verzi odhalena. A jelikož jsem nikdy nečetl knihy Pierra Souvestreho a Marcela Allaina, tak jsem se to vlastně ani nikdy nedozvěděl. Celou trilogii jsem podruhé shlédl někdy na začátku 21. století, když jsem si je koupil na DVD. Později jsem disky prodal a teprve v lednu 2019 jsem si je koupil podruhé, tentokrát již ve formátu blu-ray. Pochopitelně jsem si jej doma pustil znovu a vychutnával si nekonečné honičky mezi policií, novináři a Fantomasem. Co se týče prvního dílu s názvem Fantomas, zařadil jsem si jej soukromě na druhé místo, protože se mi více líbil díl následující, ale nepředbíhejme. Film začal úvodní scénou v níž Jean Marais jako Fantomas v přestrojení za lorda Shermanna přijel do klenotnictví Van Cleef & Arpels, aby tu ukradl diamantové šperky, což se mu skutečně povedlo. Nebyl to jediný zločin, kterého se tajemný muž v masce dopustil, přesto veřejnost nevěřila v jeho existenci, což pochopitelně dráždilo novináře a tak jeden z nich napsal článek, v němž Fantomase popsal jako bláznivého zločince. Ten novinář se jmenoval Fandor a zahrál si jej opět Jean Marais, který ve filmu ztvárnil ještě role Lorda Sheltona a vězeňského dozorce, tedy postav, za které se přestrojil Fantomas. Vlastně ve většině scén hrál Fantomase Jean Marais, pouze v případě, když se v jednom obraze objevili jak Fantomas, tak Fandor, byl pod šedou maskou Christian Toma, který jinak hrál ve filmu jednoho z policejních inspektorů. Fandorovi v parodii Fantomase pomáhala jeho snoubenka a zároveň novinová fotografka Héléne, kterou si střihla půvabná Myléne Demongeot. Takové jednání Fantomase namíchlo a tak sio vzal podobu novináře Fandora a spáchal zločin století, když ukradl ze sledované módní přehlídky šperky za několik stovek milionů francouzských franků. To už bylo moc i na jeho věčného pronásledovatele policejního inspektora Juva, jehož si zahrál výtečný Louis de Funés, který muži v masce vyhlásil válku. Jenže Fantomas byl velmi troufalý a ješitný zločinec, který si mohl dovolit vynaložit značné prostředky, aby mohl páchat jakékoliv bizarnější a velkolepější zločiny. Neustále byl obklopen velkou bandou přisluhovačů a potřebné únikové cesty měl pečlivě naplánované předem. Dokonce si vzal masku samotného inspektora a v jeho podobě spáchal přepadení kasína. Následná scéna, když inspektora přišel vzbudit jeho podřízený Bertrand, jehož si výtečně zahrál Jacques Dynam, podle mne patřila mezi ty nejvtipnější, stejně jako následující sestavování podoby zločince na policejní stanici. Také Fandor měl s Fantomasem problémy, protože byl jím unesen i se snoubenkou a jen díky žárlivosti lady Baltham v podání Marie-Héléne Arnaud, se jim podařilo uniknout. Scéna s automobilem bez brzd, který se řítil úzkými silničkami ze skal dolů na pobřeží byla jen velkou ochutnávkou toho, co následovalo v poslední půlhodině snímku. Vůbec celý film byl prošpikován spoustou akčních scén, třeba té na jeřábu a honičkami v dopravních prostředcích všeho druhu. Mne jako milovníka železnice a lokomotiv potěšila scéna na jedoucím nákladním vlaku, taženém parní lokomotivou. Divoká byla jízda na motorkách či ta závěrečná na lodi. A i když bylo hodně scének příliš neuvěřitelných či nepravděpodobných, takováto parodie je vlastně přímo potřebovala. Jejich nedokonalost jsem jim vzhledem k tomu, že film byl natočen roku 1964, velmi rád odpustil. Nechybělo ani potřebné koření v podobě vtipu a humoru, který obstarával hlavně neustále rozčilený a poskakující komisař Juve. Své investice do modré krabičky rozhodně nelituji a určitě se někdy na celou trilogii zase podívám. A i když první díl nebyl ten nejlepší, tak ode mne Fantomas získal pět šedých hvězdiček *****. () (méně) (více)

mistr97

Fantomas je prostě klasika, o které nelze napsat nic moc špatného. Ano, třeba technická stránka, kdy provedení akčních scén viditelně pokulhává, se nedá s dnešními akčními filmy srovnávat, ale o takových maličkostech to přece není. Navíc je třeba brát v úvahu to, v jakém roce byl film natočen. O vysoký herecký standard se starají Louis de Funes, který v roli komisaře exceluje, a Jean Marais. Děj je záživný, napínavý a má nápad – přesně tak to má být. O tom, že se film povedl, dostatečně svědčí už to, že Fantomase zná snad každý. 90 % ()

Sejkorka

Ježkovy voči, kolik je tady v té 250 nejlepších filmů z dětství. Fantomas prostě frčel, kdo ho neviděl, jako by nebyl. A popletený komisař Juve zdatně konkuroval četníkovi ze Saint Tropez. Jo, a taky si to u mně vyžehlila zrádná Mylady z mušketýrů. Jen mi nejde do hlavy, jak ji mohl milovat homosexuál. ()