Tísňová linka

Tiesňová linka

The Call

Thriller / Krimi

USA, 2013, 95 min

Byl jsem si naprosto jistý, že nic nemůže být otřesnější, než účes Halle Berry ála špatně sestříhaná ovce. To jsem ovšem netušil, jakou závěrečnou třetinu si pro mě připraví svěřenci Brada Andersona. Holt ne každý mančaft má na to, aby za sebe nechal hrát Boba s Bobkem a stejně vyhrál. Tohle ať si dělají Kanaďani, jinak bývá zvykem dohrát zápas tak, aby to mělo hlavu a patu, ne abych z toho měl pocit, že si na trenéra začal hrát Brouk Pytlík.(1.6.2015)

Tohle mě hodně překvapilo, myslela jsem, že to bude blbost, ale on je to napínavej, relativně inteligentní film a s mimořádně hnusným psychoušem Michaelem Eklundem, kterej mi silně připomínal Seana Harrise, což je podle mě jeden z nejděsivěji vypadajících herců součastnosti, ten nemůže hrát normální roli, páč by v ní stejně byl za úchyla. No ale k Eklundovi ještě, skvěle si podal jednu z nejodpornějších postav, co jsem v poslední době ve filmu viděla. Halle Berry hraje dobře a její Jordan je sympatická, stejně tak ta unešená holka. Mile mě překvapil tak trochu nevšední konec, no holky měly mou podporu. Příjemnej film, co zabaví a nenudí. Palec hore!(26.6.2014)

Dobrý den, tady Vladimír Čech z pořadu Chcete být milionářem. Dovolali jsme se správně na linku 911? Pomoc by od vás potřebovala jedna nesympatická vyplašená blondýnka. / A ku*va! Hele, tady Berry, teda Jordan. Jsem trošku ve stresu, ale OK. Vo co gou? / Ahoj, tady Casey. Potřebovala bych vědět, jestli mě ten roztomilej pán, co mě právě unesl, za Á vykuchá, za Bé vopíchá, za Cé sveze domů nebo za Dé všechno dohromady? A máme na odpověď jen hoďku a půl, tak si prosím tě pospěš. / Klid, Casey, bude to trošku nervák, ale my už se k té odpovědi s pomocí nějakých záchytných bodů a hromadou náhod určitě prokoušeme. Jo, a ve finále jedeme na půl ; )(4.8.2013)

Po shlédnutí filmu jsem film vnímal spíš na čtyři hvězdičky. Až stačilo, aby mi uživatelka emma53 napsala jednu větu a já si uvědomil, že i když je tenhle thriller dobrý, závěr to dost solidně zazdí. Celé se to totiž tváří dost realisticky. Hot line na 991, kde hlavní telefonáty vyřizuje Halle Berry byly dost napjatý. Jenže závěr, kde Halle vystřídala pomoc za sluchátkem za pomoc u konkrétních lidí to začalo mít takový klasický filmový spád a s realističností už to moc společného nemělo. Ten závěr tomu pak dodal korunu. Každopádně v rámci dobrých thrillerů je tohle pořád jeden z těch kousků, co za shlédnutí určitě stojí.(8.11.2014)

• gudaulin

Ve svých komentech se pokud možno snažím vyhýbat termínu filmová klišé. Bohužel tenhle kousek na ně sází do té míry, že s nimi i padá. Na Tísňovou linku se můžete dívat jako na rutinně natočený thriller, který při vypnutém mozku může i napínat nervy, jenže já jsem kverulant a nevypínám. Takže tam, kde můj oblíbený Gilmour93 píše o hloubce scénáristických děr, já bohužel vidím krátery, do kterých by se pohodlně vešla i kosmická loď Federace. Jestli ne hned celá flotila. Tam, kde jiní vidí nebezpečného sexuálního maniaka a psychopata, tam já sleduju jeho karikaturu. Chápu, že ne každý scénář může mít kvality hodné pro oscarové klání, ale tomuhle filmu i v rámci žánru chybí věrohodnost a ten šílený závěr ho pak úplně pohřbí. Mám rád filmy, kde si režisér a scénárista s divákem hrají, informace dávkují a vodí ho za nos, ale tady se tím závěrem stala z thrilleru nechtěná parodie. Celkový dojem tentokrát nezachraňují ani slušné herecké výkony, takže zůstávám na velmi skromných 25 %.(28.12.2015)

• - V scéne, kde vtrhnú policajti do domu únoscu a rozprávajú sa s jeho ženou, je na stole možné vidieť figúrku generála z filmu Malí bojovníci (1998). (fefee)

• - Halle Berry navštívila během příprav na roli skutečnou centrálu linky 911, kde sledovala tamní pracovníky a dokonce si mohla poslechnout i telefonát, který proběhl rok před natáčením, kdy na linku sama volala ohledně vloupání do jejího domu. (Brousitch)

• - Obľúbeným filmom dua hlavných postáv je americká komédia Dámska jazda (2011). (MikaelSVK)