Tísňová linka

Tiesňová linka

The Call

Thriller / Krimi

USA, 2013, 95 min

Výborný thriller, kterému napětí opravdu neschází, spíše naopak - od začátku až do konce to šlape na plný obrátky. Navíc to není nikterak roztahaný, ale pěkně svižný, za což chválím. Herecké výkony všech třech hlavních protagonistů byly výborné (tys nám ale vyrostla Abigail). Sem tam se objeví chvilky, kdy se něco odehraje s hodně velkým štěstím nebo blbou náhodou, což zapůsobí trochu divně, ale jsou to víceméně přehlídnutelný detaily. Konec se mi zpočátku nelíbil, ale s nějakým odstupem můžu říct, že mi ani ten nevadil. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších čistokrevných thrillerů posledních let, který bych klidně svojí určitou podobností (ne dějovou), zajímavostí a napínavostí přirovnal k tomuto kousku z 90. let. 80%(16.6.2013)

Extrémně nenáročný thriller, který nenabízí nic, co už bychom v jiných filmech neviděli. Jeden šílený psychopat, unesená oběť a hrdinka, která se ji snaží najít. Přesto jsem si The Call užil - herci do svých rolí sednou a Brad Anderson umí v jednotlivých scénách vyvolat napětí, ačkoli divák stejně tuší, jak nakonec všechno dopadne. Film tedy rozhodně není ničím výjimečný, ale smilovat se jednou za čas nad obyčejnou napínavou thrillerovou jednohubkou a bez rýpavých výtek si ji užít ... proč ne. Fakt, že Anderson, který začínal s vynikajícím nezávislým hororem Session 9, nakonec skončil u takovéhle klasické hollywoodské komerce, je ale objektivně trochu smutný.(7.6.2013)

Dobrý den, tady Vladimír Čech z pořadu Chcete být milionářem. Dovolali jsme se správně na linku 911? Pomoc by od vás potřebovala jedna nesympatická vyplašená blondýnka. / A ku*va! Hele, tady Berry, teda Jordan. Jsem trošku ve stresu, ale OK. Vo co gou? / Ahoj, tady Casey. Potřebovala bych vědět, jestli mě ten roztomilej pán, co mě právě unesl, za Á vykuchá, za Bé vopíchá, za Cé sveze domů nebo za Dé všechno dohromady? A máme na odpověď jen hoďku a půl, tak si prosím tě pospěš. / Klid, Casey, bude to trošku nervák, ale my už se k té odpovědi s pomocí nějakých záchytných bodů a hromadou náhod určitě prokoušeme. Jo, a ve finále jedeme na půl ; )(4.8.2013)

Začátek filmu je velmi dobrý, hodně se tu nadnáší téma náročnosti práce operátorek tísňových linek, jejich psychický vyčerpanost, nutnost rychle reagovat a orientovat se. Ústřední zápletka a část filmu, kde dojde k únosu, je velmi zajímavá, napínavá a poutavá. Trochu na škodu tohoto filmu je závěr, který přináší něco, co jsme už nespočetněkrát viděli a dokonce i v lepší podobě. Za první půlku však můžu rozhodně dát 4* a zaslouží si je také Halle Berry v roli operátorky.(15.7.2013)

Pracovat jako operátorka na tísnové lince 911 to rozhodně není žádný med. Zkušená Jordan o tom ví své a když jednoho dne zavolá na linku z kufru auta mladá dívka strachem bez sebe z toho, že právě byla unesena neznámým násilníkem, nechce uvěřit tomu, že se opakuje obdobná situace z před půl roku, kdy o život přišla jiná mladá dívka jejíž smrt jí zasáhla natolik, že se už jí nechce zpět usednout na operátorskou židli a raději zaučuje svými zkušenými radami nové operátory. Tehdy oběti přes telefonní linku nedokázala pomoci, ale podruhé už stejnou chybu neudělá. Věci se dají do pohybu, naberou spád a roztočí se napínavý kolotoč událostí. Film je možná vzdálený příbuzný staršího snímku Cellular, ale od něj ho spolehlivě odděluje preciznost s jakou je tenhle thriller natočen, relativní neokoukanost prostředí záchranné linky a také nečekaný hororový nádech. Univerzální herečka Halle Berry po slabším hereckém období o sobě dává vědět kvalitním hereckým výkonem a spolu s ní také Abigail Breslin v roli unesené oběti a opravdu nepříjemný psychopat Michael Eklund. Když bych měl najít nějaké drobné devalvanty tak jsou to občas přeemotivované repliky z call centra a také několik scén obšlehnutých respektive viděných v jiných spřízněných filmech. Ale jinak je to solidní porcička napětí. A pokud po shlédnutí tohoto thrilleru budete mít pocuchané nervy, tak volejte tísnovou linku. Je však jisté, že tím film svůj záměr psychicky vydrtit diváka v podstatě naplnil. Mé hodnocení: 90%(9.6.2013)

• - Jedná se o první film společnosti WWE studios, který byl nominovaný na filmovou cenu. (Nathanielmon)

• - Pracovným názvom snímky bolo označenie The Hive. (MikaelSVK)

• - Obľúbeným filmom dua hlavných postáv je americká komédia Dámska jazda (2011). (MikaelSVK)