Tísňová linka

Tiesňová linka

The Call

Thriller / Krimi

USA, 2013, 95 min

Miestami až úžasne blbý film (vrah je evidentne kúzelník, nakoľko sa dokáže dostať do podzemného bunkra, zaklopiť za sebou poklop a zvnútra naň nahádzať hlinu, aby vchod splýval so zemou - ale bohvie, možnože bol niekde ešte aj druhý vchod, ehm???), ale mňa prekvapivo bavil, hoci Halle Berry mimo Plesu príšer moc nemusím a Brad Anderson sa bohužiaľ zrejme vystrieľal v Session 9 a odvtedy už len znudene prešľapuje z nohy na nohu.(23.1.2017)

Rozhodně napínavý snímek, kde jsem se ani chvilku nestačila nudit, odbíhat na kafe nebo šmátrat po rychloposuvu. Halle byla očekávaně skvělá, Abigail jsem vůbec nepoznala, to byl pro mě šok a psychopatický Michael v podání taktéž Michaela se jim rozhodně povedl. Zkrátka hlavní herecká trojka byla excelentní a kdybych si občas nervala vlasy nad některými momenty a hlavně nad závěrem (ale já se tomu ve výsledku musela smát), tak jdu s hodnocením určitě výš.(7.6.2013)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $51,872,378Tržby Celosvetovo $68,572,378Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,692,741 //počet predaných kusov 137,363Tržby za predaj DVD v USA $10,498,340 //počet predaných kusov 452,060║ v prvom rade ide o dobrý námet, za druhé je v celkom schopných rukách lebo Brad Anderson vie dostať na povrch slušnú dávku napätia, vie vyhecovať, len je škoda že občas to skĺzne do zbytočného klišé, hlavne ako je zvykom na tom najviac utrpí záver a tým pádom sa to zbytočne snaženie o budovanie príbehu skazí a zapadne do priemernosti, škoda /60%/(10.10.2013)

[imdb: 6.7/10] | me: Dobre vystavaný thriller. Neopotrebovaný motív. Slušná Berry. A lot of times you don't know how it ends. When your units get to a scene you sign off and they take over. But, you don't know. Did they make an arrest, shoot the bad guy, did the PR live, did she die... [3.5 *](16.2.2014)

Filmy Brada Andersona mám rád, jelikož si tenhle chlapík dokáže vybírat atraktivní témata a natočit je docela nekonvenční cestou. Platí to do jisté míry i pro Tísňovou linku - napětí funguje, forma občas zábleskově ozvláštňuje sledované výjevy a sem tam dokonce přijde závan nečekanosti. Globálně se ovšem jedná o standartní thrillerovou záležitost, která se v závěru nevyhne tradičním žánrovým přešlapům vůči inteligenci - policajtka pátrá po unesené dívce a extrémně nebezpečném vrahovi, přesto po nálezu jeho úkrytu nikoho nekontaktuje a sama vleze do jámy lvové - hele, to jako fakt? Opravdu? Vážně?(3.6.2015)

• - Halle Berry navštívila během příprav na roli skutečnou centrálu linky 911, kde sledovala tamní pracovníky a dokonce si mohla poslechnout i telefonát, který proběhl rok před natáčením, kdy na linku sama volala ohledně vloupání do jejího domu. (Brousitch)

• - V čase, keď na režisérskej stoličke sedel Joel Schumacher, bola Halle Berry obsadená do hlavnej úlohy. Po tom, čo ho nahradil Brad Anderson, z nej odstúpila, ale nakoniec sa predsa vrátila. (Cue1)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v americkom štáte Kalifornia, a to v autentických mestách Los Angeles a Santa Clarita. (MikaelSVK)