Tísňová linka

Tiesňová linka

The Call

Thriller / Krimi

USA, 2013, 95 min

Film nás zavádza do neopozeraného prostredia psychicky náročnej práce operátorov linky 911 a vsádza na emocionálne herectvo oscarovej Halle Berry, pre ktorú sa "jej prípad" stane veľmi osobným. Thriller sa slušne rozbehne, je drsný a napínavý, jazda obete v kufri auta ponúka nové momenty. Ale vo finále, ktoré mu malo nasadiť korunu, stráca veškerú invenciu a servíruje iba klišé na klišé, s fádnym zakončením s nulovou katarziou. Výsledok je tak rutinnou jednohubkou, ktorá nemá čím vyniknúť medzi desiatkami podobných honičiek po vrahovi a záchranách unesenej obete. Mlačanie jahniat a Se7em sú nedostižné, o niekoľko svetelných rokov ďalej.(15.5.2013)

• AllShallFall

Ono to celé vypadá a působí napínavě a zajímavě. Ale co to má jako znamenat, že USA plná nejlepších technologií a nejlepších agentů, najednou má problém najít signál jednoho pitomého telefonu? A to nemluvě o to, že únosce byl spatřen díky mávající dívce na dálnici a rovněž byla udána přesná poloha... celou dobu tam léta vrtulník, který dokáže být během 10 minut o 80 km jinde a prostě je stále k nenalezení? Do toho rozlitá barva, silnice zajebaná bílou a stále nikde žádné stopy a nikdo to proste nemůže najít. To je dobrá komedie. Frajerka leží půl hodiny v kufru a vůbec neklade žádnej odpor, ani i když se přiblíží nějakej trouba. No to je prostě scénář úplně na píču. Fakt se to tváří tak napínavě,ale hovno z toho. A co víc je perfektní, že žádná policie toho idiota vůbec nenajde, ale hlavně že ho najde operátorka. Debílek k ní stojí zády a prostě všichni jsou vysraný jak lečo s vejci a vůbec nic se neděje. Žádná akce. A co mě úplně rozesmálo, když frajer dostane nůžky do ledvin, otočí se a vidí vyděšenou buchtu a ta čeká, oči na vrch hlavy vyvalený, co zase bude chtít udělat tak dramatizujícího a zákeřného. V tuhle chvíli jsem smíchy spadl z postele. Jednoduchá americká pečovina. To je prostě blbost jak vystřižená. Chtělo by to fakt něco reálnějšího z čeho se fakt člověk posadí na prdel strachy a ne smíchy. Takové hle filmy byli možná tak dobrou záležitostí před 20 lety, kdy to bylo TOP. Dnes je to nudné, trapné ubohé. Vážně to chce lepší děj a ne takové kokociny. No ale protože se to opravdu tvářilo tak napínavě, tomu tu hvězdu dám.(4.2.2016)

Jakkoliv rutinní hovadinu jsem očekával, dostal jsem dramatickou a vskutku strhující podívanou, jejíž napínavost má v prvních třiceti minutách až vražednou kadenci. Je proto škoda, že tempo pak trochu upadá a ta prvotní zajímavost pramenící právě z povolání operátora jde stranou. Je to ale skvěle natočený, má to dynamiku, skvělý herecký projevy hlavní trojky (Berry/Breslin/Eklund), docela slušnej hudební doprovod a hlavně je to svižný beze snahy jít někam hloubš. Výborná jednohubka, kterou si dám časem klidně znova.(14.6.2013)

No po pravde takova pecka aby to muselo bejt v cervenych cislech to teda neni to ani nahodou je tu sice ma oblibenkyne Halle Berry hudbu sklada John Debney ale nenecham se zase ovlivnit vetsinou a nevidim to na vic nez na prumer zacatek mne jeste docela zaujal mame tu sondu do zajimavyho prostredi ale bohuzel ten slibnej namet se postupne zacina topit v prumernosti Berryova si to dava z prehledem to rozhodne spis mne srala ta unesena pipina v kufru co desne prehravala a furt jenom jecela oh my god on ma lopatu on mne chce zabit a pohrbit! po pravde receno byla mi tak sympaticka ze jsem ji od zacatku ani nic jinyho nepral no a ten vrah? to je jenom nervozni agresivni vypatlanec co se chova fakt jak hovado a vrsi jednu chybu za druhou proste traged v druhy pulce uz to slo povazlive z kvalitou z kopce a nastesti to neni zbytecne dlouhy a vcas to skonci a dalsi vec kterou musim podotknout je fakt ze jsem v tom tak trochu videl propagacni agitku a reklamu na linku 911 neco tak trochu ve stylu jako aha vas unesli? tak to jo ale nebojte se tady jsme v Americe zemi neomezenych moznosti takze vas samozrejmne vystopujeme a zachranime coz ovsem zase na druhou stranu neni takovej kumst vzhledem k tomu jakej je ten vrah idiot kterej jedna naprosto nelogicky a dela vsechno proto aby ho odhalili no takze se sebezaprenim z lasky ke sve oblibenkyni a za slusnou prvni pulku to vidim na ten slabej prumer a tri hvezdice s odrenyma usima ale na vic to fakt neni osobne netusim proc je z toho zase kazdej tak unesenej az je to vytazeny na 73% ale nehodlam se tady tim nejak obsirne zabyvat pro mne osobne proste jenom dalsi prumernej thriller s dobrym nametem a nevyuzitym potencialem jakych jsou tucty nic vic(19.8.2013)

Nepřišlo by mi úplně fér, dát tomuhle thrilleru jen 3/5, sice je dějově obyčejný a nekomplikovaný, ale funguje skvěle tak, jak by film tohoto žánru měl. Je totiž napínavý, a čím blíže k závěru, tím atmosféra více houstne. Možná se najdou nějaká slabší místa v logice (policie odjede bez mrknutí oka z podezřelého místa, zcestné chování některých postav), ale tomu se za účelem budování atmosféry nevyhnul třeba ani mistr Hitchcock. Naopak se mi dost líbila šikovná práce z kamerou, která napomáhá pocitu autenticity. Trošku víc mě ale zklamala úplně poslední scéna, která mi přišla trochu laciná a bez ní by mi přišel film lepší.(21.10.2013)

• - V době uvedení filmu se z hlediska produkce jednalo o nejvýdělečnějším film společnosti WWE studios. (Chris Masters)

• - Halle Berry navštívila během příprav na roli skutečnou centrálu linky 911, kde sledovala tamní pracovníky a dokonce si mohla poslechnout i telefonát, který proběhl rok před natáčením, kdy na linku sama volala ohledně vloupání do jejího domu. (Brousitch)

• - Když Halle Berry natáčela jednu scénu, tak spadla velmi tvrdě na betonovou podlahu a udeřila se do hlavy. Halle upadla do bezvědomí, natáčení bylo na celý den přerušeno a herečka odvezena do nemocnice, kde lékaři naštěstí nezjistili žádná vážná zranění. [Zdroj: Kinobox.cz] (Duoscop)