poster

Tísňová linka

 • USA

  The Call

 • Slovensko

  Tiesňová linka

 • Velká Británie

  The Call

Thriller / Krimi

USA, 2013, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ****

  Extrémně nenáročný thriller, který nenabízí nic, co už bychom v jiných filmech neviděli. Jeden šílený psychopat, unesená oběť a hrdinka, která se ji snaží najít. Přesto jsem si The Call užil - herci do svých rolí sednou a Brad Anderson umí v jednotlivých scénách vyvolat napětí, ačkoli divák stejně tuší, jak nakonec všechno dopadne. Film tedy rozhodně není ničím výjimečný, ale smilovat se jednou za čas nad obyčejnou napínavou thrillerovou jednohubkou a bez rýpavých výtek si ji užít ... proč ne. Fakt, že Anderson, který začínal s vynikajícím nezávislým hororem Session 9, nakonec skončil u takovéhle klasické hollywoodské komerce, je ale objektivně trochu smutný.(7.6.2013)

 • bestlama
  *****

  Ségra slavné komety, která oblétá jednou za čas naší planetu konečně dostala roli ve které vypadá jako správná mamina, která nemá problém vyřídit sériového vraha a ne jako ukvičená peacha, která běhá po blázinci sem a tam. Nadmíru překvapen Tísňovou linkou a můžu hrdě prohlásit, že je to nejlepší komerční thriller tohoto roku! Nemusel jsem si u toho okusovat nehty na nohách, ani kreslit obrázky barevných jednorožců, abych zahnal hodinu a půl nestárnoucí nudy a rozpitvávat dílčí témata únosu ve filozofickém hledisku. Stačilo mi hodit nohy na stůl, vzít do ruky Pomerančovou šťávu ze sériové výroby Jupí, ročník 2013, obalenou v tetrapaku a vychlazenou přesně na 4 stupně celsia. Ségra komety by Vám zvládla pomoci náhody rozebrat i všechny emulgátory, ale ser to pes. Tenhle film mi dal přínos do života. A to: Už nikdy nemám krást staré auta s odhalenými světly z kufru!!(14.6.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Operátorem na lince 911 se nestanu ani kdyby mne přepláceli emerickými tolary do bězvědomí. Mám totiž celkem rád chatrné zbytky svého duševního zdraví a jsem si jistý, že v operačním křesle bych o ně přišel během pěti minut. Nicméně scény práce operátorů jsou tím nejlepším v tomto snímku. Samotný únos je už o kousíček méně zábavný a od chvíle, kdy statečná operátorka odhodlaně odloží sluchátko, začíná snímek neomylně směřovat do kopru. Za ty úžasně vyhrocené chvíle v "úle" však nemohu jít s hodnocením níž.(21.11.2013)

 • Jeremy.jk
  ****

  Jednoduché schéma & předvídatelný průběh. Nicméně je vidět, že při správných podmínkách se dají tato častá negativa zdárně potlačit a nemusí z toho vždy vyjít jen další, lehko zapomenutelný paskvil. Čokoládová královna hraje doslova o život a Eklund se do role psychopata prostě narodil (další jeho etuda na labilního jedince k vidění např. v thrillerovém sci-fi The Divide)... Výborně stupňované napětí ruku v ruce s nepříjemným pocitem a nebýt toho, řekněme diskutabilního závěru, šel bych s hodnocením ještě výše - 75%.(15.10.2013)

 • genetique
  ****

  Poctivá dávka thrillerovej atmosféry v rukách ostrieľaných žánrových tvorcov nemohla dopadnúť zle. Vlastne mohla, ale režisér stavil na istotu a hlavnú príbehovú líniu postavil na základoch klišé. Ukázalo sa ale, že v tomto prípade to vôbec nie je zlá vlastnosť, pretože pokiaľ viete s klišé dobre pracovať, tak vlastne nemôžete nič pokaziť. Náhľad do krízového centra tiesňových liniek je atraktívny a divácky príťažlivý, dynamicky je to naozaj namazané, dej plynie jedna radosť, občas zaškrípu dialógy, ale nebudete čakať oscarové nominácie, tak sklamaní nebudete. 80%.(5.10.2014)

 • - V čase, keď na režisérskej stoličke sedel Joel Schumacher, bola Halle Berry obsadená do hlavnej úlohy. Po tom, čo ho nahradil Brad Anderson, z nej odstúpila, ale nakoniec sa predsa vrátila. (Cue1)

 • - Během prvního dramatického hovoru si lze všimnout, že se mezi jednotlivými střihy mění poloha Jordanina (Halle Berry) mikrofonu. (Shadowrat)

 • - Ve filmech společnosti WWE studios je zvykem, že si ve snímku zahraje zaměstnanec wrestlingové společnosti WWE. Zde si svou vůbec první filmovou premiéru odbyl americký wrestler David Otunga v roli strážníka Devanse. (Nathanielmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace