Tísňová linka

Tiesňová linka

The Call

Thriller / Krimi

USA, 2013, 95 min

"Halóó´, tady Bobule, mám sice kapku trauma, ale pokud vás zrovna unáší nějaký úchylný, sériový vrah, máte štěstí, že jste na mě narazili, a nějak to spolu splácáme...". "Pomoc, pomoc, pomoc, tady je kapku hysterická, nehezká bloncka, zrovna mě má jeden takový v kufru!!". "Zůstaň kůl, bude to v poho, jsi v Pontiacu Grand Am sedan, rok výroby 2003, pravé zadní světlo drží jen na čtyřech emdesítkách šroubech, lehce ho vykopni ven, ječ a mávej přes vzniklou díru, ten úchylák je beztak nahluchlý a neuslyší ani hovno.". "OK, díky moc, Halle, pak se stav, něco provedem s tím tvým traumatem a dáme mu to sežrat.". Až na pár přísně logických, technických detailů a několik "jak na sviňu" náhod je to jednoduché, svižné, napínavé, hezky to odsejpá a Bobule hraje tak, až ji z toho na konci zplihne afro.(12.6.2013)

Halle tomu občas dodáva šmrnc niečoho poctivejšieho, ale čím dlhšie film beží, tým viac je to béčko ako hrom. Poteší, že po dlhšej dobe je tu "normálny" psychopat, žiadny Hannibal Lecter, ale scenár tohto filmu by ledva vystačil na slabšiu epizódu MYŠLIENOK VRAHA. TELEFÓNNA BÚDKA, ÚKRYT i MOBIL boli lepšie a uveriteľnejšie...(13.10.2014)

Byl jsem si naprosto jistý, že nic nemůže být otřesnější, než účes Halle Berry ála špatně sestříhaná ovce. To jsem ovšem netušil, jakou závěrečnou třetinu si pro mě připraví svěřenci Brada Andersona. Holt ne každý mančaft má na to, aby za sebe nechal hrát Boba s Bobkem a stejně vyhrál. Tohle ať si dělají Kanaďani, jinak bývá zvykem dohrát zápas tak, aby to mělo hlavu a patu, ne abych z toho měl pocit, že si na trenéra začal hrát Brouk Pytlík.(1.6.2015)

Jakkoliv rutinní hovadinu jsem očekával, dostal jsem dramatickou a vskutku strhující podívanou, jejíž napínavost má v prvních třiceti minutách až vražednou kadenci. Je proto škoda, že tempo pak trochu upadá a ta prvotní zajímavost pramenící právě z povolání operátora jde stranou. Je to ale skvěle natočený, má to dynamiku, skvělý herecký projevy hlavní trojky (Berry/Breslin/Eklund), docela slušnej hudební doprovod a hlavně je to svižný beze snahy jít někam hloubš. Výborná jednohubka, kterou si dám časem klidně znova.(14.6.2013)

Nepřišlo by mi úplně fér, dát tomuhle thrilleru jen 3/5, sice je dějově obyčejný a nekomplikovaný, ale funguje skvěle tak, jak by film tohoto žánru měl. Je totiž napínavý, a čím blíže k závěru, tím atmosféra více houstne. Možná se najdou nějaká slabší místa v logice (policie odjede bez mrknutí oka z podezřelého místa, zcestné chování některých postav), ale tomu se za účelem budování atmosféry nevyhnul třeba ani mistr Hitchcock. Naopak se mi dost líbila šikovná práce z kamerou, která napomáhá pocitu autenticity. Trošku víc mě ale zklamala úplně poslední scéna, která mi přišla trochu laciná a bez ní by mi přišel film lepší.(21.10.2013)

• - Při jedné scéně, kdy přichází vedoucí úlu Maddy (Roma Maffia) informovat Jordan (Halle Berry), přichází bez headsetu, který se během rozhovoru záhadně objeví a opět zmizí. (Shadowrat)

• - V scéne, kde vtrhnú policajti do domu únoscu a rozprávajú sa s jeho ženou, je na stole možné vidieť figúrku generála z filmu Malí bojovníci (1998). (fefee)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v americkom štáte Kalifornia, a to v autentických mestách Los Angeles a Santa Clarita. (MikaelSVK)