Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Bull2

Bože, jak nemám rád, když se příběhy převypravují. Natočili jakžtakž ucházející 3 Spidermany a nemohly pokračovat dál s představováním nových nepřátel? Těšil jsem se na Sinister Six a místo toho přišla tahle série. Elektro je k smíchu, Goblin byl rovnou Harry (chabé představení) a Rhino... nehodlám komentovat jeho kulomety. A jinak pořád to samé, co píše každý jiný. Je to hezký, ale nuda. ()

flouny8

A je to tady zase. Další hrdina řeší existenční krizi kvůli holce, chudáček malej.Většinu filmu tvoří babrání se v jeho vztahu k tátovi a jeho holce. Pár vizuálně skvělých akčních scén, debilní konec a ještě debilnější dodatek po titulkách. To už si z nás asi dělaj srandu. Za pár let snad natočí film, do kterýho nacpou všechny hrdiny od Marvela. Jinak herecké obsazení je příšerná, teda až na Foxxe. ()

pepca72

Nový Spajdy za druhé, je velký posun vřed a jsem rád, že jde směrem více předloze. Vše co je zde jsme již někde viděli, ale ono je to uděláno tak zábavně, že mi to bylo jedno a celý film mně vtáhl do příběhu a vyplivnul až na konci. Garfild je pro svou roli více než dobrá volba, a upřímně, Toby mi fakt nechybí. Kdo není v hloubi duše stále romantickým chlapcem se sny o dobrodružství v hlavě a komiksem pod polštářem, asi tento snímek neocení. Je mi takovýcjh lidí líto. Smímek si zaslouží červená čísla, o tom není, za mně pochyb. Plných 5 *, páč nemám zač bych snižoval. ()

svist10

S prvním restartem pavoučka jsem ještě šel trochu proti proudu. Spousta lidí na něj nadávalo (i v mém okolí), ale mně se líbil. Bral jsem ho včetně patosu, romantiky a faktu, že je to v podstatě epičtější vztahovka. I pokračování se na tomhle kurzu zuby nehty drží, jenže tentokrát už to prostě nefunguje. Dvojka se drží železného pravidla dvojek: "Všeho víc." Bohužel se přidávalo v té nezábavné části. Hormony, ne-logika, záporáci (člověk by řekl, že zrovna Spiderman by se měl v tomhle poučit ze třetího Raimiho Spidermana). Parkerovi jeho alter ago překáží v osobním životě. V jedničce otci Gwen slíbil, že se od ní bude držet dál. Jenže on nechce. Vše nakonec vyústí v to, že se s ním Gwen rozejde. Sice píšu nakonec, jenže pozor, popsané se uděje v prvních dvaceti minutách (a to je v tom ještě zamotán flashback z minulosti a akční scéna). Následuje nepochopitelné martyrium spřátelování se, nevěrohodné odtažitosti, do toho zableskne modré oblohy líbačka v kumbále, ale vlastně nikdo, až do finále, neví na čem je. Logiku u komiksů moc neřeším, ale přeci jen si neodpustím: zneškodnění protivníka, který ovládá elektřinu, VODOU? To jako vážně?? Ad záporáci: Někde jsem četl, že dílo je jen tak dobré, jako jeho antagonista. Tady je to taky mizérie. Foxův Elektro je tak mizerně napsaná postava s nevěrohodnou motivací a větší než malou psychickou poruchou, že je to až u pánů Orciho a Kurtzmana s podivem. Emo Osborne je spíš takový podržtaška, který je na plátně příliš krátkou dobu na to, aby jeho proměna v Green Goblina vyvolala nějakou emocionální reakci. Ptal-li by se mne někdo na herce, prohlašuji, že jediný kdo z celého ansámblu hraje, je Sally Field. K tomu přidejte fakt, že linie s Parkerovými rodiči se zase jen nakousla a nechala smrdět dál, a vyjde vám, že jedinými klady Amazing Spider-mana 2 jsou akční scény. Jsou kvalitně otrikované s jednou čestnou výjimkou přehledné a relativně nápadité, ale krátké a uprostřed haldy hlušiny, takže ani finální fackovaná, která přijde po víc než hodině a čtvrt (!) to nemá šanci zachránit. Dneska je v módě slovo temnota, jenže v tomhle případě ji reprezentuje pouze jedno, pravda, překvapivé (a zbytečné) úmrtí. Jakýkoli nadhled vyšuměl do pryč. Tohle je prostě průser. ()

kiler1983

ouha... neviem čo k tomu napísať. film nabitý efektami, a pekne spracovaným pozlátkom ale ako tu už písali bolo to o tom istom. ja som pri filme zaspal čo si myslím že je "celé zle". nechápem ako mohli zarobiť cez 700M dolárov. vlastne chápem, ľudia namiesto problémov a nespravedlnosti v reale si idú pozrieť to isté ale vo väčšom do kina aby si povedali - "ieje tak zle,veď kuk na film čo tam oni prežívajú, a stále in mal kto pomocť. Veď aj nám niekto pomôže" jáááj, mno nič. popravde som nemal veľké očakávania a ničím ma to neprekvapilo. :) ()

Khanemis

U prvního dílu tohohle rebootu Spidermana jsem si pochvaloval o kolik lépe vystihli jeho osobnost.. Ale ve dvojce je Spidey ještě víc sám sebou, především v kostýmu. Smysl pro humor, zdánlivá lehkovážnost, velký osobní šarm, a dokonalá přizpůsobivost situaci. A přitom na druhé straně puberťák, co neví pořádně sám se sebou a přitom čelí každý den novým zkouškám a stále většímu tlaku okolí. V téhle rovině rozhodně film boduje. Co s scénáře týče, tak ten není špatný, i když by mohl být i lepší. Dialogy jsou někdy dobré, někdy trochu zvláštní. Světlou chvilku mají mezi Peterem a Gwen, jejichž vztah samotný sice není až tak zajímavý, ale jejich konverzace jsou vcelku osvěžující a působí ve výsledku relativně přirozeně. Horší je to se záporáky. Electro se vcelku povedl, za to Harryho linka trpí zbytečnou uspěchaností a několika logickými přehmaty. Na rozdíl od předchozího dílu, ale dvojka o poznání více směřuje ke skutečně komiksové stylizaci, což v mých očích omlouvá některé trošku přehnané momenty. Jinak efekty jsou slušně provedené, stejně jako akce. Slušný film, který se sice tváří jako popcornový blockbuster, přesto je o něco chytřejší a hravější než bývá zvykem. ()

Sergii

Když jsem byl v kině na jedničce, opouštěl jsem sál s lehkým úsměvem na tváři který mi vykouzlily Peter a Gwen svým neotřelým, citovým projevem. To nejhezčí co jsem na novém Spiďovi viděl je ''dvojkou'' utopeno ve falešných, co pět minut se opakujících slzách, rádoby ''Jobs style'' projevem po ukončení studia a až nechutně trapným cliché, prorůstajícím se celou, 142 minutovou stopáží. Nemůžu upřít, že některé vtípky byly fakt dobré, že CGI je prvotřídní, že tu a tam se našel i povedený záběr a že Foxx (i ve své nejslabší roli) celkem válí. Ale asi jsem už mimo cílovou(věkovou) skupinu, na kterou páni filmaři mířili. PS: Prvně mne zklamal i Zimmer. Asi si spletl Spider-Mana s patriotistickým Kapitošem Amérikou nebo fakt nevím. ()

Able_Loyal

Nesympatický frajer furt cosi "brublá" pod maskou, občas někam skočí a jako v Kobře 11 kolem něj vybuchují a padají různé předměty. Dialogy o ničem zabije rozumovost Gwen o jakémsi magnetickém poli z autobaterie a aby toho nebylo málo, tak povedeného Electrona vystřídají další superhrdinové z OsCorpu. U konce filmu se snažili z akčního filmu udělat šíllený "doják", který mě docela rozesmál. Jediné co se povedlo, byly efekty. ()

tonowie

Tak to uz bolo aj na spidermana velke sklamanie, zas ten isty bullshit ako uz tolko krat a komplet cely film absolutne o nicom. Jedine na co sa autori naozaj sustredili bolo aby tam bolo co najviac 3D scen, ich kvalita vsak bola uboha a tomu, ze sa pozeram na herca sa proste uverit ani nedalo ()

Richie4422

Technicky bez chyby, vizuálne krásny, hudba s Pánom Bohom dokonalá, samotný film je nabitý superzločincami, akciou, zábavou, premiešaný s videnou dilemou a láskou. Zamrzí povrchnejšie venovanie sa Elektrošokovi, jeho postava mala hĺbku, škoda, že to tvorcovia urýchlili a nevyťažili z neho viac. Aj napriek tomu som sa ani na sekundu nenudil, naopak, kráľovsky som sa bavil. Koniec načrtol, kam by sa Úžasný Spajderman mal posunúť a ja len dúfam, že ho tam tvorcovia dotlačia. Majú jedinečnú príležitosť posunúť Spidermana do veľmi dospelej a mierne temnej roviny. Čiže prvé dve časti som bral po príbehovej stránke ako " rozbeh" a ja sa len idem modliť, aby trojku nepokašľali. ()

StrycoWolver

Mohli na ňom zamakat aj viac, ale pre Marvel fanúšikov je to pastva pre oči. V Komixe bol Parker mierny schyzofrenik :) a v Amazing 2 to pekne vystihli. Na jednej stranke vtipalek, na druhej v depresiach sa mučiaci Parker. A tu to zdôraznili a zabalili do digitálnej parády. Čo viac si fanúšik komixov môže priať? Snad , len čím skôr tretí diel minimálne tak dobrý. ()

Tomulka

Po vynikajícím výkopu v prvním díle Amazing Spider-Man se opět dostáváme na děj plný puberťáckých problémů ala Stmívání. Dostanem zase nudnou a klišoidně pojatou romantickou lásku, která nevede vůbec k ničemu. Nikam neposouvá hlavní postavu spíše působí jako výplň. Hlavní záporák vstupuje na scénu velmi pozdě a hodně rychle ze scény vypadne a nejhlavnější záporák je perfektní, ale jeho plný potenciál uvidíme asi až v dalších dílech někde ke konci. Proč ke konci?Protože se nejspíše budeme zase čumět na další love story a jen, aby se neřeklo, na konci bude Zelený Skřet a jeho banda. To že byl ve filmu Rhino (respektive to jak byl prezentován a jak dlouho) je spíše urážkou. Obávám se, že Spider man si bude muset na své ideální tvůrce ještě počkat. ()

SnOuWeX

Mě nový "Spíďa" potěšil více než první díl série. Hezká akce, trikama nadupaná, zábavná a pro mě rozhodně ne nudný. Záporák fajn, Harry Osborn se mi též hodně líbil a pletky s Gwen se dali ustát a i ten konec s "malým Spiďou" jsem vzal. Bylo to samozřejmě na téma, které je tisíckrát ohrané, ale tohle je Spider-man, on je prostě takový a jiný nebude. Já tomu jsem rád. Lepší tři hvězdy. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)