Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

• slovenský

Amazing Spider-Man 2

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2014, 135 min (SE: 165 min)

AMAZING SPIDER-MAN 2 si povýšenecké odsouzení, založené na srovnání s předchozími i očekávanými superhrdinskými dobrodružstvími, nezaslouží. Přece jenom je určen pro o něco mladší publikum a svým odklonem od poetiky temných komiksových adaptací dostatečně vyčnívá z daného produkčního cyklu. Neznamená to ale, že právě proto by měl být brán na lehkou váhu, protože je překvapivě vypravěčsky i významově nápaditý, aniž by pozbýval soudržnosti. Více v recenzi.(29.4.2014)

Paráda ! Od druhého dílu Spidermana jsem příliš nečekal a bavil jsem se více než u dílu prvního. Od začátku do konce svižná a zábavná jízda se zajímavým a poutavým příběhem, herním vizuálem a perfektními záporáky, mezi kterými jasně vítězí Electro, který vyvolává husí kůži při každém jeho zjevení na scéně. Uspokojilo mě to dostatečně. 80%(21.7.2014)

Tiež ako jednotka okolo 70%. Nie zlé, ale Jamie Foxx je ako zloduch dosť biedny, Paul Giamatti je tu skôr len ako kuriózna výzdoba a tak dobré meno zla zastupuje aspoň zvrhlý klan starých dobrých Osborneovcov.. Bohužiaľ ako minule, i tu divák je trestaný brutálnym strihom (z deja bola vystrihnutá napr. zásadná scéna s otcom!) a tým, že samo štúdio nevedelo, čo presne chce (takže ako v jednotke, aj v dvojke je plno načatých a nedokončených vecí). Potešil ma každopádne drsne temný koniec; som rád, že naň tvorcovia konečne nabrali odvahu.(2.1.2017)

Že Marc Webb zvláda na jednotku vzťahové časti, nie je prekvapením (argumenty, že sa rieši piaty krát to isté neberiem, obzvlášť k začiatkom to patrí), tým je, o koľko opulentnejšie a zábavnejšie sú akčné scény. Je trochu škoda, že scenár sa snaží riešiť príliš veľa zápletiek súčasne a aj napriek štedrej minutáži niektoré pôsobia okresane. Ani Electro nie až tak dôstojný protivník, ako by sa dalo čakať, Harry Osborn v podaní Daneho DeHaana ale v mnohom prekonáva aj Jamesa Franca. Menšie výhrady by sa našli, potenciál stále nie je vyťažený naplno, ale ako ako dynamická oddychovka, naviac podporená výborným Zimmerovým soundtrackom, aj druhý Amazing Spider-man funguje výborne. Zásluhu na tom má samozrejme aj silný záver a prísľub Sinister Six.(19.7.2014)

• Segrestor

Čert vyletěl z elektřiny, bez klobouku bos. Spiderman natloukl mu nos. Druhý díl, který je vlastně pátý či šestý... ty vado, už to ani nestíhám počítat, kolikrát musí natočit homohrátky toho poštípaného kluka. Druhý díl, kde se velmi zdlouhavě prožvaníme až k osvobozujícím titulkům, díl, kde uvidíme spíďáka několikrát poctivě plakat, vrhnout několik spermoidních vláken po místním kostele a nakonec happy hour s výlítnutejma pojistkama. Jo, málem bych zapomněl, do toho ještě Gobelín, k jehož třem akčním minutám slávy musel jsem já vyslechnout dvě hodiny bezobsažných žvástů o jeho mrtvým fotrovi. A do toho všeho ještě ta užvaněná blonďatá neherečka. To bylo moc i na starýho Segrouše.(30.7.2014)

• - Ve scéně, která se odehrává na náměstí Times Square, si můžeme povšimnout loga společnosti Disney, které koupilo práva na Iron Mana 1 (2008) a 2 (2010), Thóra (2011) a Kapitána Ameriku (2011). (Zdroj: bloomberg.com) (Dracconnis)

• - Film je zaštítěn společností Sony, napříč snímkem se tedy vyskytuje hned několik telefonů Xperia od Sony Mobile. Jeden ze starších modelů vlastní sám Peter Parker (Andrew Garfield), při scéně na Times Square si zase lze všimnout reklamy na mobil a tablet s označením Z na elektronickém billboardu. (M.u.t.t.t.y)

• - Ve scéně, kdy Harry Osborn (Dane DeHaan) vstupuje do zvláštního sektoru v budově Oscorp, je v pozadí slyšet skladba od Hanse Zimmera, která se objevila již ve hře "Crysis 2" při úvodní scéně, na níž Zimmer rovněž pracoval. (Will_X)