Reklama

Reklama

Amazing Spider-Man 2

  • USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
Trailer 2

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

(více)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (1 119)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Solidní v detailech, sebejisté v akci, s parádním 3D (to je stále extrémní vzácnost) a jedním zatraceně silným a dospělým momentem. Na druhé straně se film drolí díky nezajímavým záporákům a nejasné cílovce. Někdy je úmyslně komiksově naivní (jako když se malé dítě postaví pro záporákovi), jindy jen vyloženě béčkově hloupý (během pádu letadla se uploaduje soubor na internet... a to někdy v roce 2000!), k tomu teenagerovská romance jak z Dawsonova světa a až příliš tlačené hlášky, které především v první třetině dělají ze Spider-Mana namyšleného fracka. V rámci celku nicméně převládají pozitivní dojmy. Konečně se odvyprávěl nový příběh, tempo příliš nestagnuje a když už se má něco dít, je rozhodně na co se koukat. Kdyby nebyl Electro politováníhodný chudáček ale důstojný soupeř, bylo by to na 80%. A potitulková scéna je vyloženě tragická. 70% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

A jsme tam, kde jsme byli. První Emejzing spájdrmen vlil do srdcí všech mentálně nenarušených dospělých naději, že lze točit i otřepané homixy vcelku s grácií a bez zbytečně trapných až debilních homokudrlinek pro assbookovou degeneraci. Marně. Druhý díl je již opět tím starým hnusným Disgasting spájdrgejem jako od Rejmiho. Původně příjemného Gárfilda puberta znetvořila do nesympatického jelimana, jeho dívka je hnusná šišlavá kráva a nechápu, jak se taková zrůda mohla dostat před kameru a místo toho nadále nevytírá ve studiu hajzly. Někteří zdejší zavilí masturbanti ji sice velkohubě prohlašují za sexy, ale ti by nepohrdli čímkoliv želatinové konzistence s alespoň přibližnou tělesnou teplotou. Čímkoliv, klidně i čerstvě exhumovaným. A děj? Děj se co děj, totálně zkopírovaný Semův patetický rektobol. No, dotrpěl jsem to až do konce a teď mám hrozný strach, že se ráno probudím a budu mít na nose obří jebák nebo strašnou chuť na Žorže Klúnyho. ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Film bez charismatu. Marc Webb na to fakt nemá, bohužel. Ani sladká Emma Stone nezachrání sterilní romantickou linii, postavy jsou jinak strašlivě nevýrazné a záporáci bez osobního kouzla. Jistě, je to velkolepé, hlasité, trikově našláplé a s parádní Zimmerovou hudbou, ale to všechno je promarněné v naprosto bezkrevném blockbusteru, který vlastně ani na moment opravdu nezaujme. Teen restart prostě nezafungoval. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Boží akce nacpaná velkolepými komiksovými momenty, nádherně přehledná a stravitelná i ve 3D. Jediný obrovský klad, kvůli kterému tenhle film budu hájit. Mimo to už jenom klasická trojka prkenný Garfield (omg!), velkolepě ohraná klišé a stará známá dilemata, ve větším měřítku a omšelejší než minule. Fakt nemám pocit, že by už pátý Spider-Man za posledních 13 let mohl otevřít dveře někam šířeji, už teď mu to nevěří ani sousedovic pětiletý Tonda. Zkrátka a dobře - všechno už bylo vyřčeno, životní patálie teenagera zanalyzovány na všech možných levelech, stále stejně motivovaní záporaci nudí; uspěte pavouka a nechte ho prosím konečně být (...takže nashle u trojky). 50% ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Ako ohodnotiť film, ktorý je vizuálne krásny, technicky premakaný a Zimmerom slušne vyboostený, ale obsahovo tak n-e-s-k-u-t-o-č-n-e nudný? Veď aj detské animáky majú nápaditejšie a sviežejšie scenáre, podávajú ruku rodičovskému doprovodu. Vzhľadom k tomu, koľkým komiksovým blockbusterom v poradí Amazing Spider-Man 2 je, ho už pre obsahovú fádnosť nejde akceptovať. Polovicu filmu vypĺňa romantická linka, pri ktorej jednotvárnosti a klišoidnosti ostáva rozum stáť, polovicu handrkovanie so záporákmi, ktoré by vyznelo otrepane a nezáživne už v dvojke Raimiho trilógie. Žiadny posun nikam, žiadne požmurkávanie na diváka, nič. Bez šťavy, náznaku kreativity. 20 krát prevarená voda. Na ďalší diel už ma nikto nedostane, so Spideym som skončil. ()

Galerie (315)

Zajímavosti (42)

  • V některých zemích se po závěrečných titulcích objevil teaser na film X-Men: Budoucí minulost (2014). Mnoho fandů se tak nadchla představou, že by konečně mohlo dojít k tolik očekávanému crossoveru Spider-Mana a X-menů (práva na obě frančízy patří odlišným studiím). Skutečným důvodem uvedení teaseru byl ovšem požadavek studia Fox, které vlastní práva na X-Meny, na propagaci jejich snímku, jelikož režisér Marc Webb byl smluvně vázán i k nim a režírování druhého dílu filmové série o Spider-Manovi pro konkurenční studio Sony dal přednost před točením filmu právě pro studio Fox, které v minulosti zaštítilo jeho film 500 dní se Summer (2009). (MatyM)
  • Okrem New Yorku, kde prebiehala väčšia časť natáčania, pracovali filmári aj v kalifornskom Los Angeles. (MikaelSVK)
  • Stan Lee si strihol cameo jedného z divákov pri odovzdávaní diplomov, kde ukazoval na Petra Parkera (Andrew Garfield) a povedal: "Toho odniekiaľ poznám". (Johnny_SVK)

Související novinky

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

08.12.2020

Po dřívějších zprávách, že ve třetím samostatném filmu o Spider-Manovi s tváří Toma Hollanda se má objevit herec Jamie Foxx znovu jako Electro, tedy postava, již ztvárnil už v roce 2014 ve snímku…

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

01.10.2020

Poměrně šokující zpráva dorazila od studia Sony, potažmo Marvelu. Ve třetím Spider-Manovi s Tomem Hollandem se totiž jako záporák vrátí Electro s tváří Jamieho Foxxe. Pokud si teď v hlavě snažíte…

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal…

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing…

Reklama

Reklama