Jestli má Úžasný Spidey nad svým předchůdcem v něčem navrch, pak jsou to moderní technologie (triky jsou výborné a 3D skutečně efektní) a lepší Peter Parker: Andy je castingová výhra, svou rolí žije, bohužel, scénář jeho snahu hatí, a tak ve dvojce občas působí otravně (postrádám určitou frackovitost z prvního dílu). Jak už tu bylo řečeno, TASM 2 dojíždí na velké množství dějových linek, z nichž žádná není dostatečně propracovaná, třeba rodičovská epizoda působí nedodělaně a Peterovo přátelství s Harrym je povrchní – člověk musí věřit, že ti dva toho kdysi dost prožili. Hloubku tohoto vztahu však na plátno nepřeneslo ani dvojí objetí. Jako padouch ale mladý Osborn vládne a je nebezpečně sexy. Electro je fajn, jeho motivaci se dá bez problému věřit, a líbilo se mi i zakomponování Rhina – neznám předlohu, takže nevím, jak moc velkým soupeřem Spideymu je, ale mně do toho otevřeného konce sednul. Body film sbírá i za uzavření příběhu Gwen, které je napínavé a citlivé a mně se při něm na chvíli zastavilo srdce. Sečteno podtrženo: druhý TASM je kvalitní zábavou a dobře odvedeným řemeslem, kde naštěstí není moc prostoru pro patos (Jorge je na hraně) a povinné rodinné a lidské hodnoty jsou předány nenásilně. Původní Raimiho trilogie (resp. její první dva díly) sice stále vede, ale já novému přátelskému sousedovi fandím a těším se na další shledání.(4.5.2014)

Deja-vu spred siedmich rokov. Po prekvapivo slušne rozbehnutej prvej časti som čakal viac. Tá síce neočarila žiadnym prevratným pohľadom na vec ako to bolo v prípade novej batmanovskej trilógie, korene a zrod teda Spideyho ostali stále tie typicky comicsové, no potešil záporák, svižné tempo, kvalitná akcia a hlavne upriamenie na postavu samotného Spidermana. Raimiho tretí príspevok do pavučej série už mal akýsi nešťastný telenovelácky nádych, ktorý mi začal rezonovať v hlave už po pár minútach v tomto filme. Upriamenie pozornosti na nešťastnú lásku, ktorej osud nepraje, nech si Webb šetrí na ďalšie nezávislé rom-comy. Nevravím, že by chémia medzi Garfieldom a Emou Stone nefungovala, no v prostredí akčného blockbusteru na takéto výstrelky jednoducho nie je miesto, hlavne ak má film takmer dve a pol hodiny. Garfieldov Spidey však mnohé zachránil, nemyslím tým len opäť celý New York pred zlosynmi, ale hlavne udržal pri živote tento film. Miestami dobré hlášky, akcia mala náboj, zamrzelo znova zbytočné 3D, Electro ako záporák mohol ukázať viac, naštastie mu sekundoval Osbourne Jr. Dúfajme, že scenáristi ďalšieho dielu trošku zapracujú, povolia uzdu fantázie, prípadne uštedria tejto sérii trošku pochmúrnejší feeling, rád by som si totiž konečne pozrel spider-mana a nie spider-boya. 65%.(8.5.2014)

Nevím, nevím jestli bych na tohle zvládnul koukat v kině. Myslím že druhým dílem Marc Webb na nějakou dobu odstřelil odhodlání studia vystavět kolem Petera Parkera univerzum, které má například Marvel v Avengers. Druhý díl působí vlastně jako takový špatný vtip, opět se zde najdou některé solidní scény, ale celé to drží při sobě asi jako suchý písek. Nevím kde všude začít s kritikou. Romantická linka po většinu filmu nefunguje. Komiksová linka kdy proti Spíďovi vlastně stojí dohromady 3 padouši také ne. Kde je charisma, které měl Octopus, kde je zlomený Sandman, kde je přemotivovaný Green Goblin. Uznávám nakonec právě mladší verze Goblina tady trošku zachrání akční složku, přecejen souboj ve věži není zase tolik špatný a má i "překvapivé" a silně natočené vyústění. Po většinu času se plká, konspirační téma mě moc nebere a tajemná kabela ve skříni je mě ukradená. Můj názor je takový že třetí díl by v současné chvíli tenhle Teen Spidey nerozdýchal. Bude to chtít setsakramensky kvalitní příběh anebo začít za 10 let zase od píky a určitě bez Marca Webba. PS: Podruhé se mě film líbil překvapivě více než jednička. 60%(6.8.2014)

• verbal

A jsme tam, kde jsme byli. První Emejzing spájdrmen vlil do srdcí všech mentálně nenarušených dospělých naději, že lze točit i otřepané homixy vcelku s grácií a bez zbytečně trapných až debilních homokudrlinek pro assbookovou degeneraci. Marně. Druhý díl je již opět tím starým hnusným Disgasting spájdrgejem jako od Rejmiho. Původně příjemného Gárfilda puberta znetvořila do nesympatického jelimana, jeho dívka je hnusná šišlavá kráva a nechápu, jak se taková zrůda mohla dostat před kameru a místo toho nadále nevytírá ve studiu hajzly. Někteří zdejší zavilí masturbanti ji sice velkohubě prohlašují za sexy, ale ti by nepohrdli čímkoliv želatinové konzistence s alespoň přibližnou tělesnou teplotou. Čímkoliv, klidně i čerstvě exhumovaným. A děj? Děj se co děj, totálně zkopírovaný Semův patetický rektobol. No, dotrpěl jsem to až do konce a teď mám hrozný strach, že se ráno probudím a budu mít na nose obří jebák nebo strašnou chuť na Žorže Klúnyho.(12.9.2014)

Tak trošku větší zklamání. Elektro už byl na mě moc. Žádný záporák neměl šmrnc, ač herci patří mezi mé oblíbené a mezi hereckou špičku (až na Harryho (Dane)). Zde se podle mého neprosadili, tak jak by se od nich čekalo. Gwen (Emma), klenot tohoto filmu neustále řešila citové vztahy s Peterem ( Andrew) a bylo toho až moc. Opravdu jsem se na tento film těšil a opravdu jsem se snažil hledat co nejvíc pozitiv, ale moc jich nebylo. Zápletka hrozná, děj žádný, pár dobrých scén film bohužel nezachrání. Co je nejhorší, tak jsem na půlnoční premiéře u filmu skoro usnul - tolik asi k ději. Týden na to jsem viděl Temný rytíř povstal a s tím to nejde v žádném případě srovnat a přitom se jedná také o komiks s podobným rozpočtem.(4.5.2014)

• - Natáčanie tohto pokračovania bolo avizované ešte pred uvedením predchádzajúceho dielu do kín, presnejšie v auguste 2011. (m.a.t.o.)

• - Ve scéně, kdy Harry Osborn (Dane DeHaan) vstupuje do zvláštního sektoru v budově Oscorp, je v pozadí slyšet skladba od Hanse Zimmera, která se objevila již ve hře "Crysis 2" při úvodní scéně, na níž Zimmer rovněž pracoval. (Will_X)

• - Po neúspěchu tohoto filmu se Spider-man stal součástí Marvel Cinematic Universe. Započal v Captain America: Občanská válka (2016), pokračoval v Spider-Man: Homecoming (2017) a uvidíme ho i dalších filmech od Marvelu. (Warriorscats)