Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

• slovenský

Amazing Spider-Man 2

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2014, 135 min (SE: 165 min)

Prakticky stejné pocity jako u předchozího dílu, u závěrečných titulků mi bylo líto toho promarněného potenciálu. Myslím si totiž, že tvůrci drželi v ruce materiál, který měl na to stát se nejlepším filmem o Spider-Manovi, ale Marc Webb to prostě nezvládl. Opět největším kamenem úrazu jsou záporáci. Celá postava Electra je tak neskutečně přitažená za vlasy, Jamie Foxx je zde nesnesitelný a pak ten přerod Harryho, ten by si zasloužil mnohem více času, to co Raimi rozvíjel tři filmy, musel Webb nacpat zhruba do půlky jednoho filmu a tak to logicky ani nemohlo mít patřičný dopad. Škoda ještě těch závěrečných 5 minut, ty bych vystřihla úplně, protože tak totálně vyšuměl do ztracena ten jistý emocionální bod v Peterově životě. Už nějak nevěřím, že by to mohlo vyjí třeba napotřetí.(14.5.2014)

• Cival

Film bez charismatu. Marc Webb na to fakt nemá, bohužel. Ani sladká Emma Stone nezachrání sterilní romantickou linii, postavy jsou jinak strašlivě nevýrazné a záporáci bez osobního kouzla. Jistě, je to velkolepé, hlasité, trikově našláplé a s parádní Zimmerovou hudbou, ale to všechno je promarněné v naprosto bezkrevném blockbusteru, který vlastně ani na moment opravdu nezaujme. Teen restart prostě nezafungoval.(4.10.2014)

Stejnej prusvih, jako prvni dil. Webb rozehrava asi tak pet pribehovejch linii, pricemz vsechny jsou ale nacrtnuty jen tak povrchne, az jsou smesny, resi se furt dokola to samy a to nejen v ramci tohohle filmu, ale i v ramci vetsiny hranejch Spider-manu, vlastne i tech animovanejch. Ale Spider-man nikdy nebyl o nejakym oscarovym pribehu, takze to bych jeste skous, ale ze ma film dve a pul hodiny a vetsinu casu zabere nezazivny kecani, to uz neprekousnu. Neustale to vypada, ze se schyluje k necemu velkymu a kdyz po prisernym cekani prijde akce, ktera je sice trikove i vizualne fajn, je sfouknuta behem peti minut a potencial zaporaku je absolutne nevyuzitej. Co se tyce hercu, Garfield je sice o uroven lepsi, nez v prvnim dilu, sem tam hodi i nejakou hlasku, ale zadnej zazrak. Stone uz me tentokrat jen lezla na nervy. Takze celkove extra stupidni pribeh, prumerny herci, fajn triky a super akce, ktery je zoufale malo, to proste vic nez slabsi 3* neda.(5.8.2014)

Na rozdíl od předchozího dílu, který se mi zalíbil až napodruhé (napotřetí), mi tenhle Spider-Man zachutnal ihned. Nebudu zastírat, že zabodoval především tím, že přibylo nadhledu a opravdu vtipných momentů, nicméně stejnou měrou za to může i vcelku bombastická akce - mnohem lepší a nápaditější než v jedničce. Herci jsou do jednoho naprosto přirození, sympatičtí, a záporáci střídavě vzbuzují soucit i nahání hrůzu, tak, jak to má být. Finále mě nutilo zadržet dech, ač jsem věděl, co přijde. Navíc, světe div se, ani nelituji, že Jamese Hornera vystřídal Hans Zimmer, protože zase po nějaké době (spolu s pár dalšími lidmi, které neznám) dal dohromady opravdu povedenou hudbu kombinující klasický orchestr a elektroniku, a Spider-Mana vybavil fajn fanfárovým motivem. Škoda jen, že Osborn ml. nedostal více prostoru, klidně na úkor roztahané romantické linky Petera a Gwen.__P.S. Scéna v titulcích zhola zbytečná a nijaká, ačkoliv ze světa X-Men.__P.P.S. A co vrah strýčka Bena? Dojde na něj v příští části?(23.4.2014)

"Fighty" ... "fighty, fighty a fighty ..." To je jedinej důvod, proč na tyhle komixový "mega-cinema-komixový" kousky ještě koukám ... Postavy znám nazpamněť z komixů a videoher, dějově je to pořád to stejný a závěr jasnej od začátku. No zde závěr teda tvůrci totálně dojebali, ale už mi to bylo jedno ... jak naznačuju, dávno jsem rezignoval na děj a postavy tak, jak by měly držet pohromadě v rámci filosofie komixu ... Každopádně "fighty" jsou v této verzi Spidermana absolutně úchvatný a berou dech, temná atmosféra a vizual se mi zamlouval. Spiderman ještě o něco málo u mne trumfnul dvojku Captain America, kterej to řezal taky hodně slušně. Beru to tak ... Asie má kung fu a karate flicky se známejma bijcama, USA komixový digitální trikový řežby. Komixy miluju a akci taky. Takže když zrovna není něco z Asie, rád se zabavím u něčeho takovýho, jako je tento kousek... Film 1*, fighty 3,5*...(26.7.2014)

• - Spoiler: Ručičky věžních hodin se – v okamžiku smrti Gwen (Emma Stone) – zastaví na 1:21. Tento čas odkazuje na 121. číslo komiksu s podtitulem „Noc, kdy zemřela Gwen Stacyová“ z roku 1973, v němž ji Zelený skřet (Dane DeHaan) shodí z mostu George Washingtona. V komiksu navíc zůstává otázka, zdali Gwen byla mrtvá ještě předtím, než spadla, nebo ji Spider-Man (Andrew Garfield) zlomil vaz, když chytil její nohy pavučinou. (Shadowspark)

• - Ve scéně, kdy si Peter Parker (Andrew Garfield) prohlíží video na Youtube, je možné si všimnout lišty pod videem, kde jsou zobrazeny počty "like" a "disslike", přičemž počet negativních hlasů je 0. To znamená, že by lišta měla být zbarvena jen zeleně,v e filmu je však z části šedá. (StudioKast)

• - V 11. minutě filmu slyšíme, že Peter Parker (Andrew Garfield) má jako vyzvánění na mobilu znělku z kresleného seriálu Spider-Man (od r. 1967). (necisty)