Reklama

Reklama

Amazing Spider-Man 2

  • USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
Trailer 2

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

(více)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (1 126)

RedAK 

všechny recenze uživatele

Bohužel jsem už navždy poznamenán půvabným kouzlem esteticky odporného pomatence Megvájra, který společně se svoji nazzipatkou spider-manovi dodal tu správnou úroveň pojašenosti. Ale tady ten Gárfíld? Pche! Precizně vymodelovaný plájbój, co vypadá za všech okolností stejně perfektně; když prší, když fouká, když sněží, když sere. Zločince chytá s ukazováčkem v nose, malíčkem v uchu, prostředníčkem v prdeli a u toho stíhá sázet hlášky, za které by se nemusel stydět ani Chuck Norris. Trapný příběh prošpikován ještě trapnější milostnou linií film také věru nezachrání. Marc měl určitě zůstat u těch přesládlých romanťáren a nesrat do filmu tunu digitálních fíčurinek. Vizuální háv to má nepochybně na obstojné úrovni, ale obdobné efekty se na nás dnes valí doslova ze všech stran a já se bojím, když si jdu do špajzky pro šišku lovečáku, že na mě vyskočí hobití transformer s invazí mumifikovaných avengerů. Dokud nevopíchám Tobeyho, můj duševní blok mi zřejmě nikdy nedovolí napálit této sérii více jak dvě hvězdy. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TENTOKRÁT BYSTE MĚ MĚLI RADĚJI ZABÍT. PROTOŽE JESTLI TO NIKDY NEUDĚLÁTE, TAK ZNIČÍM VEŠKERÉ SVĚTLO. KAŽDÝ VE MĚSTĚ POCÍTÍ JAKÉ TO JE ŽÍT V MÉM SVĚTĚ! VE SVĚTĚ BEZ MOCI. VE SVĚTĚ BEZ SLITOVÁNÍ. VE SVĚTĚ BEZ SPIDER-MANA. A VŠICHNI BUDOU MOCT VIDĚT, KDO DOOPRAVDY JSEM. PROTOŽE JÁ JSEM ELECTRO.....“ /// Tak jako předtím, Webb zdánlivě recykluje. Ovšem snaha o nový kousky na mě nefunguje. Peterovi zdrhá stará do Anglie (logicky, páč ho miluje), a pak je tady ta modrá příšera… to je prostě marný! Remake – neremake týdle pavoučí série mě nebere. Nebavěj mě ty lidi a už vůbec nevzbuzujou nějaký emoce. Technicky hezoučký, a obecenstvo nespjatý se starým Parkerem by mohlo prožít nejeden orgáč. A tak neutrálně pravím: ,,ať si točí, stejně je druhej!“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Raimi a jeho pavouk mi můžou políbit (třeba) prdel. 2.) Mý dětství bylo obětovaný něčemu většímu. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Film bez charismatu. Marc Webb na to fakt nemá, bohužel. Ani sladká Emma Stone nezachrání sterilní romantickou linii, postavy jsou jinak strašlivě nevýrazné a záporáci bez osobního kouzla. Jistě, je to velkolepé, hlasité, trikově našláplé a s parádní Zimmerovou hudbou, ale to všechno je promarněné v naprosto bezkrevném blockbusteru, který vlastně ani na moment opravdu nezaujme. Teen restart prostě nezafungoval. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

O něco horší než jednička. Webba totiž stále nezajímá, že točí comicsový blockbuster, a vesele si to štráduje do náctiletého romantického dramatu. To je ale přes veškerou snahu ústřední dvojky poněkud liché a šokuje akorát tím, že stejně jako Stmívání jasně říká: "Stalkování je vlastně děsně romantická věc!" Peter při něm navíc řeší prakticky to samé jako v Raimiho dvojce, to ale vůbec není hlavní kámen úrazu. Ten spočívá v tom, že do Webbovy rozervané romance vbíhá houf dalších dějových linií, které skončí buď dost zkratkovitě nebo (stejně jako minule) vyšumí do ztracena. A potom sem někdo vpašoval pár akčních scén z next-gen videohry, které se snaží o uťápnutou hravost Spideyho animovaných seriálů. Výsledkem je zbytečně dlouhé a docela přelidněné drama, ve kterém se vtipkuje ještě méně než minule, takže příliš letní zábavy nečekejte. Spidey chce zkrátka být temnější a vážnější, bohužel u toho ale znovu zapomíná na to, že by měl akci a humoru (když už tam kvůli popcornovým parametrům musí být) věnovat stejnou péči jako zasmušilému rozjímání. Přičtěte si k tomu mizerné záporáky, lacině nafouknuté finále a fakt, že je tu zdaleka největším borcem Richard Parker... a dostanete ucházející blockbusterovou jednohubku, která rozhodně patří mezi to horší ze současné žánrové nabídky. Že by to vyšlo až napotřetí? ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Ako ohodnotiť film, ktorý je vizuálne krásny, technicky premakaný a Zimmerom slušne vyboostený, ale obsahovo tak n-e-s-k-u-t-o-č-n-e nudný? Veď aj detské animáky majú nápaditejšie a sviežejšie scenáre, podávajú ruku rodičovskému doprovodu. Vzhľadom k tomu, koľkým komiksovým blockbusterom v poradí Amazing Spider-Man 2 je, ho už pre obsahovú fádnosť nejde akceptovať. Polovicu filmu vypĺňa romantická linka, pri ktorej jednotvárnosti a klišoidnosti ostáva rozum stáť, polovicu handrkovanie so záporákmi, ktoré by vyznelo otrepane a nezáživne už v dvojke Raimiho trilógie. Žiadny posun nikam, žiadne požmurkávanie na diváka, nič. Bez šťavy, náznaku kreativity. 20 krát prevarená voda. Na ďalší diel už ma nikto nedostane, so Spideym som skončil. ()

Galerie (321)

Zajímavosti (51)

  • V tomto snímku měla mít důležitou roli Felicity Jones. Oficiálně bylo před premiérou známo jen to, že má hrát ženu, bojující po boku Harryho Osbournea/Green Goblina (Dane DeHaan). Ve filmu se sice Felicity objeví, ale nakonec pouze v malé roli. Herečka novináře informovala o původních plánech, podle nichž měla hrát Harryho přítelkyni Felicii Hardy (v komiksech známou jako Black Cat). Studio jako důvod změny tohoto plánu oficiálně uvádí časovou zaneprázdněnost herečky. (CrypzzXD)
  • Když si Peter Parker (Andrew Garfield) prohlíží video na YouTube, je možné si všimnout lišty pod videem, kde jsou zobrazeny počty "like" a "dislike", přičemž negativních hlasů je v tu chvíli nula. To znamená, že by lišta měla být zbarvena jen zeleně, ve filmu je však zčásti šedá. (ČSFD)

Související novinky

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

08.12.2020

Po dřívějších zprávách, že ve třetím samostatném filmu o Spider-Manovi s tváří Toma Hollanda se má objevit herec Jamie Foxx znovu jako Electro, tedy postava, již ztvárnil už v roce 2014 ve snímku… (více)

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

01.10.2020

Poměrně šokující zpráva dorazila od studia Sony, potažmo Marvelu. Ve třetím Spider-Manovi s Tomem Hollandem se totiž jako záporák vrátí Electro s tváří Jamieho Foxxe. Pokud si teď v hlavě snažíte… (více)

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)

Reklama

Reklama