Zhlédnuto v (3D) kině. Když to vezmu kolem a kolem, je tohle úplně ten samý film, co jednička. Jediné dva rozdíly jsou v akci a hlavním záporákovi. Akce je tu více a je opravdu nabušená a Jamie Foxx je opravdu dobrá volba pro Electra, který je Spider-Manovi více než důstojným protivníkem (když pomineme to do očí bijící klišé, že záporák nikdy nemůže být normální člověk, ale musí začít jako ABSOLUTNÍ nula). The Amazing Spider-Man 2 je perfektním příkladem filmu, který když sledujete (a speciálně v 3D, díky kterému vám někdy přijde, že opravdu lítáte společně se Spidym) tak se neskutečně bavíte, ale když si za pár dní zkoušíte vybavit nějakou opravdu parádní scénu, tak si vybavíte maximálně dvě, tři. A to je na film, který má dvě a půl hoďky, opravdu málo. Jen proto, že jsem prvnímu dílu dal tři hvězdy, tady musím jednu přidat, protože jak říkám, film jsem si opravdu užil více, ale nevím, opravdu nevím, jestli půjdu na případné pokračování do kina... 70 %.(9.7.2014)

Paráda ! Od druhého dílu Spidermana jsem příliš nečekal a bavil jsem se více než u dílu prvního. Od začátku do konce svižná a zábavná jízda se zajímavým a poutavým příběhem, herním vizuálem a perfektními záporáky, mezi kterými jasně vítězí Electro, který vyvolává husí kůži při každém jeho zjevení na scéně. Uspokojilo mě to dostatečně. 80%(21.7.2014)

Další film, na který jsem se letos opravdu moc těšila a nezklamal mě. Podle mě Andrew Garfield ztvární Peter Parkera/Spidermana naprosto parádně, a pomalu se tak stává jednou z mých oblíbených postav. Ve vedlejší roli je zde pak Emma Stone jako Gwen, která mě určitě nikdy nezklame. Konečně je také jednou ve filmu ženská hrdinka, která snad nikomu neleze na nervy. Jamie Foxx jako Electro se opravdu moc povedl, plus ta elektřina a k tomu ta hudba, no prostě paráda! Ale největší radost mi udělal Dane DeHaan a způsob, jakým se Harry Osborn stal Goblinem mě opravdu dostal. Sice scén s ním bylo hodně málo, ale zato skvělých. Dost mě mrzí nízké hodnocení filmu, to si Spíďa opravdu nezaslouží! Potitulková scénka byla dobrá a teď už se jen můžu těšit na X-men: Days of Future Past a Guardians of the Galaxy.(14.5.2014)

Tiež ako jednotka okolo 70%. Nie zlé, ale Jamie Foxx je ako zloduch dosť biedny, Paul Giamatti je tu skôr len ako kuriózna výzdoba a tak dobré meno zla zastupuje aspoň zvrhlý klan starých dobrých Osborneovcov.. Bohužiaľ ako minule, i tu divák je trestaný brutálnym strihom (z deja bola vystrihnutá napr. zásadná scéna s otcom!) a tým, že samo štúdio nevedelo, čo presne chce (takže ako v jednotke, aj v dvojke je plno načatých a nedokončených vecí). Potešil ma každopádne drsne temný koniec; som rád, že naň tvorcovia konečne nabrali odvahu.(2.1.2017)

Technicky (kamerově, střihově, třikově) o něco usazenější a tedy lepší, než jednička. Jinak ale k uzoufání prázdné, nudné, se spoustou zbytečných odboček a zoufale nevyužitými záporáky. Takhle se s příběhem nepracuje. I třetí Spidey od Sama Raimiho, který je obecně považován za přeplácaného je mnohokrát lepší, než tohle... Potěší pár momentů, které jsou jako samostatný výjev impozantní. Jako celek ale těžce dysfunkční..(24.4.2014)

• - Snímka vyšla aj pod označením The Amazing Spider-Man 2: Rise of Electro či falošným názvom London Calling. (MikaelSVK)

• - Film je zaštítěn společností Sony, napříč snímkem se tedy vyskytuje hned několik telefonů Xperia od Sony Mobile. Jeden ze starších modelů vlastní sám Peter Parker (Andrew Garfield), při scéně na Times Square si zase lze všimnout reklamy na mobil a tablet s označením Z na elektronickém billboardu. (M.u.t.t.t.y)

• - V tomto snímku měla mít důležitou roli Felicity Jones. Oficiálně bylo před premiérou známo akorát to, že má hrát ženu bojující po boku Harryho Osbournea/Green Goblina (Dane DeHaan). Ve filmu se sice Felicity objeví, ale jedná se pouze o malou roli. Avšak herečka novináře informovala o původních plánech, ve kterých měla hrát Harryho přítelkyni známou jako Felicia Hardy (v komiksech známa jako Black Cat). Studio jako důvod změny tohoto plánu oficiálně uvádí časovou zaneprázdněnost herečky. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)