Paráda ! Od druhého dílu Spidermana jsem příliš nečekal a bavil jsem se více než u dílu prvního. Od začátku do konce svižná a zábavná jízda se zajímavým a poutavým příběhem, herním vizuálem a perfektními záporáky, mezi kterými jasně vítězí Electro, který vyvolává husí kůži při každém jeho zjevení na scéně. Uspokojilo mě to dostatečně. 80%(21.7.2014)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $202,853,933Tržby Celosvetovo $708,982,323Tržby za predaj Blu-ray v USA $25,611,264Tržby za predaj DVD v USA $21,178,248║ V prvom rade treba dať poklonu tvorcom ohľadne využitia 3D efektu, opäť potvrdili že v tomto smere môže film vyniknúť k lepšiemu dojmu a práve táto nová séria Spider-man dokázala ako jedna z mála filmových 3D verzii skutočne dodať ten pravý dojem poriadného priestorového efektu, takže v tomto ohľadne veľké plus pre film. Príbeh je klasický schématický, bez nejakých prekvapivých zvratov, dosť sa tu vsádza na romantickú notu a mladým hercom to aj ide a sekne ale čo je moc to je moc a časom to začne zbytočne brzdiť dej a práve hlavný zloduši tým pádom majú menší priestor, priestor ktorý mohli lepšie vystužiť rozsiahlejšou komunikáciou s Petrom Parkerom/ Spider-manom, lebo tie spoločné úseky z mladým Harrym Osbornom a Maxom/Elektrom boli veľmi intenzívne, vtiahli do deja, zaujali, bolo cítiť napätie, dokonca aj tie humorné frky tam sedeli, veru škoda že sa tvorcovia viac nearanžovali v tomto smere. Bonbónik boli opäť Spider-manové efektné premety, skoky, záchranné akcie, súperenie, komické vsuvky zo zachránenými, fakt delikatesa, dokonca aj pubertálny podtón a správanie postavy Spidermana sa dá zniesť, je to proste iná séria než od Raimiho ktorú mám len o niečo málo radšej než túto, ktorá má samozrejme čosi do seba, na záver Hans Zimmer je aktuálne najlepší skladateľ, opäť zložil úžasný heroický motív, je to hudobný klenot. /videl v kine 3D verziu: 80%/(19.5.2014)

O niečo také sa svojho času snažil Joel Schumacher. Chcel natočiť maximálne komiksový film, ktorý by pôsobil akoby práve vyletel z papiera. Film, kde by bolo všetko maximálne farebné, kde by boli záporáci zlovestnejší než zlo samotné (Paul Giamatti je neskutočný!!!), kde je humor, nejaká cukrová romantika i fatalizmus. Joel Schumacher vtedy totálne pohorel. Museli sme čakať 19 rokov, až sa to Marcovi Webbovi podarilo. Toto je detský sen! 8+/10(19.5.2014)

Když půjdeme do důsledku, tak jde pořád o intimní romanci dvou teenagerů, jimž osud příliš nepřál. Oproti jedničce řeší zásadnější životní rozhodnutí, která mohou ovlivnit nejen jejich budoucí život. V tom byla jednička a je i dvojka nejsilnější. Pak tu máme dvě vedlejší linie, kde v každé z nich jde o nenaplněné přátelství - obě spojuje postava Petera Parkera (Harry Osborn/Zelený Goblin), resp. Spider-Mana (Max Dillon/Electro), přičemž všechny tři linie (a vlastně i Parkerova čtvrtá o jeho rodičích, resp. o otci) se sbíhají v OsCorpu. Celé mi to přijde přehledně odvyprávěné a směrem do třetího dílu solidně vykopnuté, proto se se zdejším docela nízkým hodnocením příliš neztotožňuji.(15.9.2014)

• Segrestor

Čert vyletěl z elektřiny, bez klobouku bos. Spiderman natloukl mu nos. Druhý díl, který je vlastně pátý či šestý... ty vado, už to ani nestíhám počítat, kolikrát musí natočit homohrátky toho poštípaného kluka. Druhý díl, kde se velmi zdlouhavě prožvaníme až k osvobozujícím titulkům, díl, kde uvidíme spíďáka několikrát poctivě plakat, vrhnout několik spermoidních vláken po místním kostele a nakonec happy hour s výlítnutejma pojistkama. Jo, málem bych zapomněl, do toho ještě Gobelín, k jehož třem akčním minutám slávy musel jsem já vyslechnout dvě hodiny bezobsažných žvástů o jeho mrtvým fotrovi. A do toho všeho ještě ta užvaněná blonďatá neherečka. To bylo moc i na starýho Segrouše.(30.7.2014)

• - Spoiler: Film sa mal pôvodne končiť tým, že sa na scénu vráti Petrov otec (Campbell Scott). Mal mu povedať, že ho celé roky tajne sledoval a vyzvať ho k ďalšiemu potieraniu zločinu klasickou vetou: "S veľkou silou prichádza veľká zodpovednosť." (Zdroj: moviezone.cz) (classic)

• - V některých zemích se po závěrečných titulcích objevil teaser na film X-Men: Budoucí minulost (2014). Mnoho fandů se tak nadchla představou, že by konečně mohlo dojít k tolik očekávanému crossoveru Spider-Mana a X-menů (práva na obě frančízy patří odlišným studiím). Skutečným důvodem uvedení teaseru byl ovšem požadavek studia Fox, které vlastní práva na X-Meny, na propagaci jejich snímku, jelikož režisér Marc Webb byl smluvně vázán i k nim a režírování druhého dílu filmové série o Spider-Manovi pro konkurenční studio Sony dal přednost před točením filmu právě pro studio Fox, které v minulosti zaštítilo jeho film 500 dní se Summer (2009). (M.u.t.t.t.y)

• - Okrem New Yorku, kde prebiehala väčšia časť natáčania, pracovali filmári aj v kalifornskom Los Angeles. (MikaelSVK)