[imdb: 7.0/10] | me: Totálne sa stotožňujem s názormi väčšiny userov: krásny vizuál a výborná muzika, no však dejovo prázdne a úplne bez života. Jediný dejovým svetlím bodikom filmu je úplny záver, ktorý ma prekvapil, inak to bol dosť nevýrazny Spider-man. [2,5*] You know what it is I love about being Spider-Man? Everything!(15.11.2014)

• Segrestor

Čert vyletěl z elektřiny, bez klobouku bos. Spiderman natloukl mu nos. Druhý díl, který je vlastně pátý či šestý... ty vado, už to ani nestíhám počítat, kolikrát musí natočit homohrátky toho poštípaného kluka. Druhý díl, kde se velmi zdlouhavě prožvaníme až k osvobozujícím titulkům, díl, kde uvidíme spíďáka několikrát poctivě plakat, vrhnout několik spermoidních vláken po místním kostele a nakonec happy hour s výlítnutejma pojistkama. Jo, málem bych zapomněl, do toho ještě Gobelín, k jehož třem akčním minutám slávy musel jsem já vyslechnout dvě hodiny bezobsažných žvástů o jeho mrtvým fotrovi. A do toho všeho ještě ta užvaněná blonďatá neherečka. To bylo moc i na starýho Segrouše.(30.7.2014)

Emoce překonávají rozum, vztek na všechno kolem přebíjí některé lidštější pocity a někde v nitru kutá ona neodbytná touha po bližším poznání sebe sama a vlastního původu. Psal jsem to u předchozího dílu, napíšu to i teď – a snad naposledy. Raimiho verze byla moc fajn, ale je to právě Webbův osobní přístup a scénáristická velikost, která z Úžasného Pavouka dělá nezapomenutelnou sérii. I ve chvíli, kdy pro všechny kolem bude Electrická rapsodie jen zaměnitelným letním akčňákem, já si vzpomenu na mnohem víc. Na Emmu Stone, která ubrala z vlastního sassy přístupu a konečně je pravou a nefalšovanou Gwen Stacy. Na nervózně gradovanou Harryho linku, která i na menším prostoru způsobuje těžký mráz v zádech. A v první řadě na zase o něco dospělejšího Andrewa, který levou zadní zvládá jak skákajícího červenomodrého hláškaře, tak rozervaného rozcuchance, který hledá pomoc u svých blízkých. V kombinaci s prvním dílem dokonale opojný zážitek, kterému v cestě k jedinečné trilogii zabránila jen nenažranost šéfů Sony. Ohromná škoda, kvůli které veškeré připravování půdy pro další dobrodružství vyznívá zoufale naprázdno. Což je vzhledem k síle příběhu o vzestupu mladého samotáře k cestě hrdiny tak moc k naštvání, že moje navztekané argumenty vzaly za své až o nějaký ten měsíc později, kdy se místo x-tého restartu Pavouk vrátil zpátky k Marvelu. Co s ním bude mezi zaběhnutými Avengery, zůstává už ale jiným příběhem.(5.7.2014)

Ako jednotka - okolo 70%. Nie je to zlé, ale Jamie Foxx je ako zloduch dosť biedny, Paul Giamatti je tu skôr len ako kuriózna výzdoba a dobré meno zla zastupuje aspoň zvrhlý klan starých dobrých Osborneovcov. Bohužiaľ ako minule, i tu divák je trestaný brutálnym strihom (z deja bola vystrihnutá napr. zásadná scéna s otcom) a tým, že samo štúdio nevedelo, čo presne chce (takže ako v jednotke, aj v dvojke je plno načatých a nedokončených vecí). Potešil ma každopádne drsný koniec; som rád, že naň tvorcovia konečne nabrali odvahu. A je určite správne, že napokon pozná identitu Spider-Mana len pár ľudí a Stan Lee je medzi nimi. Osobne si myslím, že je škoda, že sa séria po dvojke skončila; Marc Webb univerzum poslal úplne iným (lepším) smerom, než preceňovaný Sam Raimi. A Andrew Garfield je určite lepší Spider-Man, než Maguire (snáď iba Sally Field bol veľmi zlý kastingový ťah).(2.1.2017)

• verbal

A jsme tam, kde jsme byli. První Emejzing spájdrmen vlil do srdcí všech mentálně nenarušených dospělých naději, že lze točit i otřepané homixy vcelku s grácií a bez zbytečně trapných až debilních homokudrlinek pro assbookovou degeneraci. Marně. Druhý díl je již opět tím starým hnusným Disgasting spájdrgejem jako od Rejmiho. Původně příjemného Gárfilda puberta znetvořila do nesympatického jelimana, jeho dívka je hnusná šišlavá kráva a nechápu, jak se taková zrůda mohla dostat před kameru a místo toho nadále nevytírá ve studiu hajzly. Někteří zdejší zavilí masturbanti ji sice velkohubě prohlašují za sexy, ale ti by nepohrdli čímkoliv želatinové konzistence s alespoň přibližnou tělesnou teplotou. Čímkoliv, klidně i čerstvě exhumovaným. A děj? Děj se co děj, totálně zkopírovaný Semův patetický rektobol. No, dotrpěl jsem to až do konce a teď mám hrozný strach, že se ráno probudím a budu mít na nose obří jebák nebo strašnou chuť na Žorže Klúnyho.(12.9.2014)

• - Spoiler: Film sa mal pôvodne končiť tým, že sa na scénu vráti Petrov otec (Campbell Scott). Mal mu povedať, že ho celé roky tajne sledoval a vyzvať ho k ďalšiemu potieraniu zločinu klasickou vetou: "S veľkou silou prichádza veľká zodpovednosť." (Zdroj: moviezone.cz) (classic)

• - Kým v prvom filme (2012) používal Peter Parker (Andrew Garfield) internetový prehliadač Bing, tentoraz presedlal na Googlu. (Professor Zoom)

• - Ve scéně, která se odehrává na náměstí Times Square, si můžeme povšimnout loga společnosti Disney, které koupilo práva na Iron Mana 1 (2008) a 2 (2010), Thóra (2011) a Kapitána Ameriku (2011). (Zdroj: bloomberg.com) (Dracconnis)