• akisha

No fůůůůůůůůůůj!!! Už dlouho mě film tak nenasr*l, od začátku do konce děs a hrůza. Garfield nesympatický pako, Stone nesympatická pipka, jejich love story otřesně nudná, nepřekvapivá, úplně NIČÍM zajímavá. Hlavní padouch Electro absolutní trapnej lulan, z jeho keců trapnost přímo kape, charizma nepobral ani co se za nehet malíčku vejde, jeho skutečně neděsivý vzezření světélkujícího ducha by se hodilo spíš do animáku pro děti 5 a méně. Film je strašně dlouhej, má nekonečně natahovanej konec plnej hnusný počítačový akce, kterou jsem celou odzívala, jediný co zaslouží body, byl hereckej projev Danea DeHaan, ten aspoň za něco stál, ač jeho příběh naplňoval klišoidní rovnici celýho filmu taky na 100%. Přesně ten typ tupýho filmu se spoustou digitální akce, kterej nesnáším. 1* z milosti.(9.11.2014)

• verbal

A jsme tam, kde jsme byli. První Emejzing spájdrmen vlil do srdcí všech mentálně nenarušených dospělých naději, že lze točit i otřepané homixy vcelku s grácií a bez zbytečně trapných až debilních homokudrlinek pro assbookovou degeneraci. Marně. Druhý díl je již opět tím starým hnusným Disgasting spájdrgejem jako od Rejmiho. Původně příjemného Gárfilda puberta znetvořila do nesympatického jelimana, jeho dívka je hnusná šišlavá kráva a nechápu, jak se taková zrůda mohla dostat před kameru a místo toho nadále nevytírá ve studiu hajzly. Někteří zdejší zavilí masturbanti ji sice velkohubě prohlašují za sexy, ale ti by nepohrdli čímkoliv želatinové konzistence s alespoň přibližnou tělesnou teplotou. Čímkoliv, klidně i čerstvě exhumovaným. A děj? Děj se co děj, totálně zkopírovaný Semův patetický rektobol. No, dotrpěl jsem to až do konce a teď mám hrozný strach, že se ráno probudím a budu mít na nose obří jebák nebo strašnou chuť na Žorže Klúnyho.(12.9.2014)

Deja-vu spred siedmich rokov. Po prekvapivo slušne rozbehnutej prvej časti som čakal viac. Tá síce neočarila žiadnym prevratným pohľadom na vec ako to bolo v prípade novej batmanovskej trilógie, korene a zrod teda Spideyho ostali stále tie typicky comicsové, no potešil záporák, svižné tempo, kvalitná akcia a hlavne upriamenie na postavu samotného Spidermana. Raimiho tretí príspevok do pavučej série už mal akýsi nešťastný telenovelácky nádych, ktorý mi začal rezonovať v hlave už po pár minútach v tomto filme. Upriamenie pozornosti na nešťastnú lásku, ktorej osud nepraje, nech si Webb šetrí na ďalšie nezávislé rom-comy. Nevravím, že by chémia medzi Garfieldom a Emou Stone nefungovala, no v prostredí akčného blockbusteru na takéto výstrelky jednoducho nie je miesto, hlavne ak má film takmer dve a pol hodiny. Garfieldov Spidey však mnohé zachránil, nemyslím tým len opäť celý New York pred zlosynmi, ale hlavne udržal pri živote tento film. Miestami dobré hlášky, akcia mala náboj, zamrzelo znova zbytočné 3D, Electro ako záporák mohol ukázať viac, naštastie mu sekundoval Osbourne Jr. Dúfajme, že scenáristi ďalšieho dielu trošku zapracujú, povolia uzdu fantázie, prípadne uštedria tejto sérii trošku pochmúrnejší feeling, rád by som si totiž konečne pozrel spider-mana a nie spider-boya. 65%.(8.5.2014)

• Davies182

U sta křižáků, to byl průser! Tenhle komentář je od stárnoucího, zatrpklého Daviese, a proto by jej nikdo neměl číst! V nejnovějším ukecaném, zamilovaném Garfieldovi vypadají pavoukovi jinak respektovaní záporáci jako hračky, za zmínku stojí možná jen pár scén s Electrem. Odnesl jsem si z toho tři fakt príma věci: bullet-time zábradlí, bullet-time pazouru z pavučiny a krutopřísnýho spider-kida. Jinak jsem jako druhý největší fanda ;) a sběratel Spideyho v Čechách (Pavlovský je holt jen jeden a Karel je macho na celej MARVEL, to neplatí) velmi, velmi znechucen. Co to kurňa bylo za debilní love-story a šílené dialogy? Chci sequel 500 dní se Summer, a chci jej hned. Po druhém Thorovi historicky druhá ambiciózní comicsovka, o kterou už pohledem nezavadím, sorry Péťo.(25.4.2014)

Tak trošku větší zklamání. Elektro už byl na mě moc. Žádný záporák neměl šmrnc, ač herci patří mezi mé oblíbené a mezi hereckou špičku (až na Harryho (Dane)). Zde se podle mého neprosadili, tak jak by se od nich čekalo. Gwen (Emma), klenot tohoto filmu neustále řešila citové vztahy s Peterem ( Andrew) a bylo toho až moc. Opravdu jsem se na tento film těšil a opravdu jsem se snažil hledat co nejvíc pozitiv, ale moc jich nebylo. Zápletka hrozná, děj žádný, pár dobrých scén film bohužel nezachrání. Co je nejhorší, tak jsem na půlnoční premiéře u filmu skoro usnul - tolik asi k ději. Týden na to jsem viděl Temný rytíř povstal a s tím to nejde v žádném případě srovnat a přitom se jedná také o komiks s podobným rozpočtem.(4.5.2014)

• - V 11. minutě filmu slyšíme, že Peter Parker (Andrew Garfield) má jako vyzvánění na mobilu znělku z kresleného seriálu Spider-Man (od r. 1967). (necisty)

• - Soundtrack k filmu zložil Hans Zimmer, čo z neho robí jediného skladateľa v histórii, ktorý skomponoval hudbu pre troch najpopulárnejších superhrdinov v súčasnej popkultúre - Batmana (trilógia Christophera Nolana), Supermana (Muž z ocele (2012) Zacka Snydera), a teraz Spider-Mana. (Macejko)

• - Stan Lee si strihol cameo jedného z divákov pri odovzdávaní diplomov, kde ukazoval na Petra Parkera (Andrew Garfield) a povedal: "Toho odniekiaľ poznám". (Johnny_SVK)