Reklama

Reklama

Amazing Spider-Man 2

  • USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
Trailer 3

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

(více)

Videa (9)

Trailer 3

Recenze (1 125)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Čert vyletěl z elektřiny, bez klobouku bos. Spiderman natloukl mu nos. Druhý díl, který je vlastně pátý či šestý... ty vado, už to ani nestíhám počítat, kolikrát musí natočit homohrátky toho poštípaného kluka. Druhý díl, kde se velmi zdlouhavě prožvaníme až k osvobozujícím titulkům, díl, kde uvidíme spíďáka několikrát poctivě plakat, vrhnout několik spermoidních vláken po místním kostele a nakonec happy hour s výlítnutejma pojistkama. Jo, málem bych zapomněl, do toho ještě Gobelín, k jehož třem akčním minutám slávy musel jsem já vyslechnout dvě hodiny bezobsažných žvástů o jeho mrtvým fotrovi. A do toho všeho ještě ta užvaněná blonďatá neherečka. To bylo moc i na starýho Segrouše. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Tak zatím to vypadá na překvapení roku. Bál jsem se hodně, zvlášť po dubstepových trailerech, ale dobrý. Příběhově možná zbytečně natáhnutý a zabíjející sám sebe, ale přece jen lepší než jednička. Podařené hlášky (překvapivě výborný dabing) a dokonalá, opravdu vypiplaná akce korunovaná ikonickým momentem, který kdysi zatřásl komiksovým světem. Odporný Fox jako Elektro je díky svým schopnostem neokoukaný, ale kdokoliv jiný by v té roli byl lepší, kdokoliv. Giamatti se ve filmu moc neohřeje, ale DeHaan si Harryho vychutnává na maximum, Goblin už je do filmu cpaný na sílu a klidně mohli díl počkat. Přesto. Čekal jsem po ukázkách katastrofu a nakonec velice silné 4. S celkovým ladění jsem pořád spokojenější než u Ramiho. Těším se na trojku, našlápnuto mají velice dobře. - Dej mi to, já to vyperu. Posledně jsi všechno zbarvil na modro-červeno. - No já jsem pral... vlajku. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Paráda ! Od druhého dílu Spidermana jsem příliš nečekal a bavil jsem se více než u dílu prvního. Od začátku do konce svižná a zábavná jízda se zajímavým a poutavým příběhem, herním vizuálem a perfektními záporáky, mezi kterými jasně vítězí Electro, který vyvolává husí kůži při každém jeho zjevení na scéně. Uspokojilo mě to dostatečně. 80% ()

choze 

všechny recenze uživatele

Dvojka srovnala akční deficit jedničky (stejně jako Raimi ve své trilogii), ale záporáci zůstali stejně tragičtí jako minule, IQ scénáře je ještě nižší a z osobní/romantické linie se vytratily životnost a kouzlo, kterými je Webb obdařil poprvé - jak mi byl Garfield svým výkonem v jedničce sympatický, tady skoro vůbec. Ale pár zajímavých scén by se našlo, např. první souboj s Electrem (kdy frankensteinovský záporák formuje svou motivaci během akce a když před ním Spidey zachraní nevinné kolemjdoucí, je to krásný heroický moment) nebo emotivní rozhovor s tetičkou May o Peterově otci. A co se toho ostatními zmiňovaného stalkování týče, je o to znepokojivější/vtipnější, že Garfield při něm vypadá jako mladý Anthony Perkins a obětí jeho stalkování je blondýna. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Jelikož mým největším oblíbencem byl za Marvel odjakživa Spidey, je mi předně líto, že je momentálně na vedlejší koleji co se filmů týče. Opakuji, že pojetí a vzezření téhle série je mi bližší než té předtím, a tak ač má dvojka chyb hned řadu, pořád za ní stojím, kochám se průlety nad městem a raduji se, že už nemusím trpět ten Maguireho blbečkovský ksichtík. ()

Galerie (321)

Zajímavosti (51)

  • Stan Lee si strihol cameo jedného z divákov pri odovzdávaní diplomov, kde ukazoval na Petra Parkera (Andrew Garfield) a povedal: "Toho odniekiaľ poznám". (Johnny_SVK)
  • Soundtrack zložil Hans Zimmer, čo z neho urobilo jediného skladateľa v histórii, ktorý skomponoval hudbu pre troch dlhodobo najpopulárnejších superhrdinov – Batmana, Supermana a Spider-Mana. (Macejko)
  • Scéna, v níž Peter Parker (Andrew Garfield) a Harry Osborn (Dane DeHaan) házejí po vodě žabky, se podobá známé scéně s házením žabek z filmu Kronika (2012), kde Dane DeHaan ztvárnil hlavní roli. (romajz15)

Související novinky

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

08.12.2020

Po dřívějších zprávách, že ve třetím samostatném filmu o Spider-Manovi s tváří Toma Hollanda se má objevit herec Jamie Foxx znovu jako Electro, tedy postava, již ztvárnil už v roce 2014 ve snímku… (více)

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

01.10.2020

Poměrně šokující zpráva dorazila od studia Sony, potažmo Marvelu. Ve třetím Spider-Manovi s Tomem Hollandem se totiž jako záporák vrátí Electro s tváří Jamieho Foxxe. Pokud si teď v hlavě snažíte… (více)

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)

Reklama

Reklama