Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

instageek_cz

Čekal jsem bídu, chaos, přeplácanost, ale místo toho jsem dostal pro mě druhý nejlepší spider-film celé předmarvelovské éry. Úvod je špatný, jak z jiného snímku. Řeší se „šokující“ tajemství zlotřilé korporace Oscorp a ano, stále se nám snaží prodat příběh zmizení rodičů Petera Parkera. Zbytečná dějová linka, vše by se tu mohlo dít i bez ní. Co naopak potěší – na začátku je tenhle sequel chvíli barevný!:)) Vidíme New York za denního světla, nebe je tyrkysové, červenomodrý kostým sviští vzduchem, nádhera! A do toho zní famózní nová hudba od Hanse Zimmera! Konečně má Spidey triumfální, jasně rozpoznatelný hrdinský motiv. Naprostou špičkou jsou opět herci. Andrew Garfield je v civilu i v kostýmu mnohem sebevědomější hrdina než v jedničce a toho kluka se zlatým srdcem mu budete věřit. Emma Stone snad nesympatické postavy ani zahrát neumí. Jejich teenage romantice jsem fandil a fakt se dá vidět, že v době natáčení spolu randili i v reálu. Příjemně mě překvapil Dane DeHaan, jeho podání Harryho Osborna mě bavilo a do příběhu skvěle zapadnul. Naopak nijak zajímavý mi nepřišel Electro Jamieho Foxxe. Bohužel to je další digihnusák z Lizardovy ligy, jen není zelený, ale modrý. Nicméně i tak dá Spideymu pořádně zabrat... Celkově film ve druhé polovině děje nabírá neskutečné obrátky, všechno funguje, nešetří se akcí ani dramatickými dialogy. Škoda, že to celé muselo být tak zatraceně temné, a to nejen, co se týče barev. Tenhle Spider-Man si zasloužil víc. Garfield je v roli skutečně „amazing“, a ačkoliv ho potkají různé smutné věci, nejvíc mě dojímá stejně to, jak hezky se chová k ostatním, hlavně k dětem. Nemusel by, ale může a vždycky to udělá. Povzbuzuje druhé a dodává jim naději, i když sám sotva stojí na nohou. Tak by to se skutečnými hrdiny mělo být. Jsem moc rád, že v chystaném třetím Spider-Manovi od Marvelu zřejmě dostane další šanci. A doufám, že se nevrátí naposledy. Hodnocení: 8/10 //// Více geek recenzí, článků a zajímavostí nejen o Spider-Manovi čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Hyperbolic

Efekty, akce, hudba na jedničku. S příběhem a některými kličkami ve vývoji postav už to bylo slabší, o kapku horší než první díl ale pořád solidní. ()

Filmaris

Tento film má jeden veľký plus za neskutočne prekrásny vizuál a technickú stránku. Akcia je veľmi slušná aj keď mne osobne chýbali kontaktné súboje. Má to prekrásne zábery, úžasné spomaľovačky a celkovo je to prvotriedne nasnímané. Dejovo a scenáristicky už je to bohužiaľ o niečom inom. Príbeh je nezaujímavý, tak trochu aj predvídateľný a v niektorých momentoch nedáva zmysel. Peter Parker/Spider-Man tu síce vtipkuje, ale často krát to zachádza do trápnosti. Tiež ma mrzí, že štúdio Sony namiesto toho, aby sa držalo vlastného príbehu tu natrepalo opäť viacero záporákov, ktorí nemali vo filme takmer žiaden priestor s výnimkou Electra. Navyše celý build-up Sinister Six mi prišiel urýchlený a zbytočný. Veľká škoda, že to tak dopadlo. Výsledok je len totálny priemer s nevýrazným s nudným príbehom, ktorý zachraňujú len herecké výkony, akcia a úchvatná audiovizuálna stránka filmu. ()

ruzmim

Překvapivě občas vtipné i nechtěně - v dabingu "komu tím prospěješ" už je ale zažito u zcela jiného filmu. Akce jsou slušné a po delší době i 3D . Hluchá místa byli pouze při snaze o romantiku - zkrátit film o tyto scény,tak by byla stopáž filmu akorátní a film lepší. Konec klasicky americkej. To na to mají povinný mustr kuwa??? Slinty na promoci a malý chlapec hrdina , to je prostě k zblití. Kdyby byl film kratší o posledních 10-15 minut, tak poctivý 4*. Líbilo se mi to více jak novej Captain America ,takže 3 a půl ()

Honzulik

Amazing Spider-Man 2 - tak musím začít tím, že jsem fanoušek Spider-mana. Mám rád původní trilogie (včetně Spider-Man 3). První Amazing Spider-man byl celkem slabý. Proto jsem také byl skeptický, když jsem šel na další pokračování. Ale po shlédnutí musím konstatovat, že jsem mile překvapen a Amazing Spider-Man 2 byl skvělý. Na rozdíl od svého předchůdce, tento film je více akční, vtipný a emotivní. Herecké obsazení je skvělé, příběh je dobře napsaný, akce jsou opravdu velkolepé, záporňák také vynikající, a samotné finále přímo srdcervoucí. Film Amazing Spider-Man 2 sleduje Petera Parkera (Andrew Garfield), který se snaží udržet svůj vztah s Gwen (Emma Stone) i po smrti svého otce. Vše se pokouší zhatit darebák Elektro, kterého hraje Jamie Foxx. Electro a opravdu skvěle. Vizuálně úžasné jsou jeho souboje se Spider-manem a jsou to jedny z vrcholů celého filmu. Boj na Times Square je jeden z nejlepších akčních sekvencí, jaké jsem letos viděl (mimochodem kvůli této scéně, bylo Time Square na celý den uzavřeno). Nicméně, pokud bych měl také něco kritizovat, byl by to Paul Giamatti jako Rhino. Jeho filmová role byla, dle mého názoru už nad jeho filmové schopnosti... ()

Vimrak158

Ach jo. V Hollywoodu se stále ne a ne poučit z chyb předešlých. Vezměme to postupně. Za prvé. U prvního dílu Amazing Spider-Man, jsme vše na čem stavěl děj, či všechny dobré scény mohli vidět už v traileru. Zde je to opět to samé, jen mnohem horší. Na rovinu, pokud jste viděli závěrečný trailer na tento film, viděli jste vše důležité co v tomto pokračování oblíbeného vtipkujícího super hrdiny bude. Síla. Za druhé, poslední film Raimiho trilogie (původní 3 Spider-Man filmy) měl 3 padouchy. Z filmu se proto stala neskutečná slátanina a nepomohl tomu ani tolik očekávaný Venom, který film ve výsledku zabil. Zde je to sice ve výsledku uděláno mnohem lépe, ale o to více zamrzí, že například takový Rhino, který si v závěru filmu zažije své 3 minuty slávy, je udělán opravdu dobře a nám nezůstane nic jiného, než si na něj počkat do dalšího dílu. Ostatní záporáci jsou uděláni také velmi slušné a například takový Green Goblin mě mile překvapil. Jinak je děj stejnou romantickou patlanicí jako minule, což ale není na škodu, protože především v tom boduje. Digitální triky jsou skvělé a digitální tragikomedie, která se odehrávala v trailerech se naštěstí bát nemusíte. Hudba skvělá, Zimmer i Pharrel do toho dávají vše. Za zmínku stojí Pharellova elektrická zvonkohra ve finále filmu, pokud budete v kvalitně ozvučeném kině budete zažívat zvukový orgasmus. Pěkně se nám to tu rozjelo do dalších desítek pokračování, vedlejších filmů se super padouchy a tak dále. Spider-Man tu prostě s námi bude ještě hodně dlouho, ale co my víme, třeba na něj jednou budeme vzpomínat jako na epickou dětskou super hrdinskou ságu. Takhle je to pořád jen slušný průměr a to prostě nestačí. Příště si více věcí šetřit pro sebe a pak v kině překvapit, lépe si rozložit děj a nebýt tak zatraceně dětinský. Tenhle film je totiž tak trošku pohádkou. Nashledanou u trojky ! ()

jardoom

Mnohem akčnější, nadupanější, perfektnější, chytlavější a zajímavější než první díl. Ten koho první snímek nepřesvědčil, si ted nového Spideyeho pěkně užije. Vtip, akce, napětí a hlavně epičnost.. Všechno je v tomhle dvouhodinovém bijáku obsaženo. Tudíž zbyla jen jedna otázka. Co víc si může fanoušek komiksů přát? :D ()

waltosin

Garfield se od minule docela zlepšil a už může konkurovat svýmu protivníkovi z minulé série o Spidermanovi. Škoda že zde se hraje víc na efekty kvůli 3D, ne že by to bylo špatný, ale možná to trochu zastiňuje příběhovou linii. I tak je to krok dopředu a můžem se jen těšit co nám přinese další Spiderman, protože jak jsme viděli to určitě není konec! :) 70% ()

IZFNP

Nechápem, prečo chcú všetci od Spider-Mana to, čo od ostatných Marveloviek. Som zvedavá, či keď prídu Guardians of the Galaxy, bude to to isté, čo už sme videli v Thorovi, Iron Manovi atď. Ja si Petera Parkera pamätám ako mladého chalana, ktorý mal vždy po ruke nejakú hlášku a nikdy nemusel riešiť koniec sveta, vždy len toho či iného ohrozovateľa New Yorku. Riešil si svoje milostné problémy, hľadal odpovede, ale stále to bol ten istý ukecaný, trochy namyslený chalan. Z tohto ohľadu sa mi páči nové pojatie série Amazing. Takže aj dvojka. Jasné, z objektívneho hľadiska to nemôže byť plný počet, možno ani nadpriemer. Lenže ASM proste baví. Či už za to môže vyšperkované 3D, sympatická ústredná dvojica (ktorá má leví podiel na tom, že je romantické tlachanie v 60 % filmu tiež zábava), Zimmerov hudobný talent alebo Electro s tvárou Jamieho Foxxa. Dokonca aj mladého Osborna sa podarilo obsadiť obstojne, mám pocit, že zatiaľ je kasting spravidla lepší než v Raimiho trilógii. Vo výsledku som z kina odchádzala spokojná, pretože ma celých 140 minút bavilo sledovať, čo sa na plátne deje. Či už to boli fantastické Spideyho výlety medzi mrakodrapmi NY, priehľadná akcia, radosti a strasti hlavnej dvojky alebo dospelé momenty. Nie je to dokonalé, ale asi som presná cieľovka, pretože mne toto pojatie pavúčieho muža vyhovuje. 70 %. PS: Teším sa na Mary-Jane. ()

DILLEN

Tento Amazing spider-man sa mi veľmi páčil rozhodne viac než prvý diel, je to najlepší spiderman, podla mňa. Záporáci sú úplne mega.... Nový goblin sa mi tiež veľmi páčil a electro bol strašne dobrý protivník. Celkom sa mi páčila aj hudba bolo to aj vtipné, akčné, veľmi dobré efekty, spomalené zábery, napínavé proste super film. Pre mňa s winter soliderom a avengers najlepšia marvelovka.... Jediné negatívum, smrť Gwen.... To je asi všetko čo môžem dodať proste parádna marvelovka. Určite pozrite... 10/10 ()

Trsto

No ..ten kto tomuto pocinu dal odpad , je odpadom sam ...a nech sa ponori do studovania filozofie a utiahne sa niekam na pusty ostrov k mnichom ...Podareny humor ,dobra akcia ... samozrejme blockbuster ako vysity ,rychlo plynuci ,predvidatelny ..ale who cares ? mozno filozofa...do buducna takym poradim Nietzscheho a nie kino ... doplnok : co mi vadilo bol ten tupy a preakektovany Rus ....vyzeral nie ako zloduch ale ako postihnuty. ()

dudo24

Proste nie. Polovicu filmu sú iba scény kde sa zaoberajú či Peter bude s Gwen. Celkovo je dej nesúvislí. Rieši sa moc veľa vecí a žiadna poriadne. Mrhanie postavou Goblina. Zbytočné predstavenie Rhina. Nevyužitý potenciál Harryho a starého Osborna. Nechápal som moc Harryho správanie a konanie. ***SPOILER***Kvôli tým zbytočným roztržkám v ich vzťahu, smrť Gwen nepôsobila až tak silno ako by mala.***END SPOILER*** Hudba úplne oničom, miestami až zlá. Vizuál bol dobrý ale čo s tým keď ostatné je podpriemerné. Čo chcem vyzdvihnúť je obsadenie Dane Dehaan. ()

kiararaftl

Idem pekne postupne. Ten film je na 3+, ale taka moznost tu nie je a zase davat 4 hviezdicky je podla mna nefer. 1. Najvacsim plusom je sypos Dane DeHaan, ktory kraluje celemu filmu a tam, kde je on, je to proste jedna basen. 2. Soundtrack je neskutocny 3. Par vtipnych hlasok a kamera, ktora snima spidermana je vynikajuca 4. Andrew Garfield je velky sympos a herecky sa posuva stale dalej. No ale teraz tie negativa. Hoci dlha stopaz vam ujde ako voda, film venuje zbytocne vela priestoru zbytocnym scenam a naopak, tie, ktorym by sa mal venovat, aby vas vtiahol do hlbky len odflakne. A tak sa jedna iba o jedno pekne pozlatko, kedy aj najvacsi sok deja POZOR MEGA SPOILER Gwenina smrt prejde asi o 3 minuty, pricom najskor cakate, ako to tvorci otocia, ved predsa ona nemohla umriet, ale minimalne tento diel konci tak, ze ano a Spidy sa vracia do deja ako nic. Osobne bola Emma Stone pre mna sklamanim, pretoze tu bola takmer neznesitelna a ani jej to nepristalo aj ked ju mam rada. A najhorsie casti filmu - klise s lietadlom - v takej vyske ako dovi dopo, 4 minuty trvaju 15, lietadlo je vo velkych mrakoch a nad NY je stale nadherna jasna obloha, potlesk pri zachrane a bozkoch, Harry sa len tak dostane do liecebne a asi 10 dalsich situacii kedy sme sa len zasmiali ze ach boze, nemohlo sa to bez tohto obist? A ano, je to lepsie ako jednotka. ()

mArtinko5MB

Ukameňujte ma, tento film ma zaujal oveľa viac ako MARVEL Cp. America WS. Zvuková harmonia od Zimmera, ktorá v niektorých pasážach neuveritelne ladila. Skvelé, po dizajnovej stránke skoro dokonalé, súboje - hotová optická orgia pre každého sajfaj maniaka. Už podľa formy sa tento film uberá niekam inam, preto nerozumiem toľkým záporným hodnoteniam tu prítomných odborníkov. Je pravda, že sa miestami objavia trápne scény a z film v prvej polocici doslova kvitne klišoidnosťou, taktiež pre niekoho možno dlhšou stopážou. Tie scény (spomalené zábery, výškové vznášanie sa) a atmosféra v nich mi proste vnútorne nedovolia hodnotiť horšie. Čo tam po tom, že má hoci aj Iron Man 3, nejaku hlbšiu myšlienku, keď to proste spolu neladí až tak ideálne? Hodnotenie: 85% ()

krvinka56

Pavouka mám opravdu rád, na původní trilogii nedám dopustit. Jen ten třetí díl, ten se svou chaotičností nepovedl Je vidět, že se tvůrci trochu poučili vzhledem k tomu, že tentokrát práci s postavami docela zvládali. Ale pořád mají co dohánět a měli by si vzít za vzor a poučení z Avengers. Jinak samostatný film se záporáky bude pořádný průšvih. Na tomhle Spider-manovi jsou nejlepší triky a to bohužel jen s hlavním záporákem Elektrem, který na počátku působí perfektně. Ale časem toto pozlátko ztrácí.Romantická linie hlavního hrdiny je místy příjemná a osvěžující. Naopak část s rodiči a odhalováním jejich minulosti šla do ztracena .Filmu by též prospěl lepší střih a ucelenější příběh. Na můj vkus poněkud rozkouskované a neucelené. Závěrečnou scénu s Rhinem bych popravdě vynechal, protože se jednalo o nastavenou kaši a ublížilo již tak perfektnímu a emotivnímu závěru. Který si každý fanoušek komiksu musel fakt vychutnat. Díky tomuto a pár kvalitním scénám a vtipům přidávám jednu hvězdu. A tak je to pro mne poslední film se Spider-manem. Dokud se nevrátí k Marvelu. ()

gefr

Prvních 10 minut jsem myslel že umřu a Rhino byl těžce na přesdržku ale pak se to zvrtlo a já 2 hodiny čuměl s hubou dokořán.....finální battle byl kůl, akorát mě mrzí ta neustálá otevřenost, kvůli který tu dostáváme pomalu seriál :( ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)