Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

Hans.

Naprosto zbytečný pokračování. Trapný nacpání všech postav z prvního dílu a scénář psal Polívka asi silnĕ pod vlivem. ()

dr.fish

Věděl jsem, že nemám čekat film, který má být kopií toho prvního. Tohle je prostě zpověď stárnoucího alkoholika, profil "ogara", který zasvětil svůj život slivovici a partě kamarádů. Nakonec mu nezbylo nic jiného, než ta flaška a proklamace hodnot, které zejména v Čechách považuje většina lidí za překonané. Bohuš je prostě rád mezi lidma, rád s nimi pije a baví se. O nic jiného mu nejde, a jiné cíle prostě nemá. Tohle je nosná idea filmu a nutno říct, že se tvůrcům nepovedlo z ní vystavět zrovna veledílo. Na druhou stranu to nevidím tak tragicky jako ostatní. Viděl jsem spoustu horších českých filmů z poslední doby, které tady mají mnohem lepší hodnocení. Chvílemi je film dost bezradný, ale Bolek Polívka to pořád ještě dokáže alespoň ze dvou třetin spolehlivě utáhnout. Viděl jsem, vydržel, ale znovu asi nebude nutno. 50% ()

Šimpy

Tak marný to nebylo. Pár nápadů, pár vtípků a závěr solidní. A moc super přechlastávání antabusu. :-D ()

DarkDemon odpad!

Zřejmě jsem naivní ... myslel jsem si, že když je někdo na dně, že už hlouběji klesnout nemůže ... pan Polívka ovšem změnil můj názor. A nemám z toho radost. Snad se vyhrabe ze svých finančních problémů a nebude muset točit takhle nedůstojné „žumpy“ na úrovni Troškova (s)hitu z Babovřesk. ()

panMartin

Byl jsem varován, že je to ubohé. Ale že to bude tak ubohé a blbé jsem netušil. Všechny fory a situace jsou jako přes kopírák. Podle mě Polívka natočil Dědictví jen pro peníze. Tento film nikdy neměl vzniknout. Ještě by mě zajiímalo kdo tento flm zaplatil. Divím se, že tolik herců z opravdového Dědictví se k tomuhle humusu upsalo. Humus film. ()

URBAN

První dědictví se mi líbilo a toto druhé by obsahově vystačilo i na krátkometrážní film. Na dvouhodinový film to rozhodně není a kromě toho že je obsahově na nule, nemá v sobě ani ždibec humoru. ( 18.9.14/MAC ) ()

Prometheus69

Necekal jsem ze se to muze vyrovnat predeslemu dilu.... taky se tenkrat tocilo vcil trochu jinakne? Ale vzedem k tomu jake se tomu dockalo negativnimu prijeti... To zrovna pro mne takovy propad nebyl... aj mohu rici ze jsem se bavil..... narozdil od Treba BonnyII ... Rozhodne se o zadny propadak nejedna.... i kdyz je to uz v podstate uplne o nicem jinem. :) Vzhledem k tomu jak se totu pesimisticky hodnoti..... Hold co nazor..... srat na to! :) ()

sir-dave

Každý asi věděl dopředu jak to dopadne. Nedá se tomu upřít několik povedených vtípků, Bolek se chová rozhodile jako v jedničce ale celé kouzlo je ta tam. Díky pohřbu na začátku to nemá uvolněný nádech a spíše je to takové depresivní. Cameo s Irenkou bylo doslova trapné, to snad se nedá myslet ani vážně. O Donutilovi se furt mluvilo ale ukázal se tam na pár sekund (nezaplatili ho?). Scénky s Dulavou potěšili, ač se srovnávat nemůžou. ()

HorrFi

Trapnej a nudnej film kterej nemá absolutně hlavnu ani patu a skáče se tam z jednoho do druhýho.. 1* za scénu s Jaromírem Dulavou která nebyla zas až tak špatná.. ()

Radiq odpad!

Dědictví aneb kurvacotomělobýt. Už když vidím logo Nova a úvodní přelet nad krajinou, je mi jasné, kam to bude směřovat. Do nekonečných vod pičovin, s kterými mám tuhle TV stanici spjatou. Vyklube se z toho strašná snobárna s trestuhodně nevtipným Polívkou a s móresy, které hýbou celou Novou. Kdysi jsem to chvilku viděl bez zvuku a všichni se tam tvářili strašně vážně a kysele, jenom ten Polívka se usmívá jak alkoholickej vypitec kalichu trapnosti. A já se u toho tvářil taky tak. Už jenom to kolem pohřbu je zoufale vážné a s komedií to nemá nic společného. Vykrádá to předchozí Dědictví všemi směry, až na jeden a tou jsou postavy - to totiž nejsou stejné postavy, to je někdo úplně jiný, chovají se úplně nekonzistentně v porovnání s tím, co dělali dřív. Zatímco Chytilové jednička měla všechno, co dělá ten film nezapomenutelnej, tohle je přesně opačnej případ. Myslím, že jediná Chytilová by měla dost soudnosti a tohle by nedopustila. Polívka se tam furt vytahuje s tím svým rančem a vrtulníkem a je to tak okaté, až je to jebaté. A co ty digitální triky v tom? No kuuurva. A pak ty trapnosti jako požádání o ruku v přímém přenosu nebo Karel Gott, to už jsou takové zoufalosti, že si to nezaslouží nic než odpad a nálepku "nejhorší pokračování všech dob". Já bych to vůbec pokračováním nenazval, protože to je ostuda. Su pěkně nasranej, že se to takhle debilně zvrhlo ve sračku nejsračkovatější. ()

chelseaman22 odpad!

Viděl dvacet minut a měl dost. Kdybych měl tu super schopnost, tak z filmu udělám moučku a nechám jí zkrmit čuníkům. Něco tak vyvětralého tu dlouho nebylo. odpad! ()

Honzek

Opakovaný vtip není vtipem, to už víme, teď už se jen naučit, že někdy je třeba včas přestat a do pokračování prostě nejít. Bohumil sice pořád sype hlášky ale už to nezní vtipně, celé je to vyumělkované a divné. Docela jsem se modlil, aby film skončil a to jsem byl v půlce. Karel Gott je sice fajn ale řemeslo které předvedla Věra Chytilová už Robert prostě nedožene i kdyby se snažil sebevíc. Jsem zklamán a bojím se, že to je typ filmu, který nemá cenu vidět vícekrát než jednou. Ale farmu má Bolek krásnou :) ()

Mrkvič

Snažil jsem se v tom hledat pokračování legendy a občas na diváka trochu vykouklo. Stejně tak pár droboulinkých fórků se povedlo. Jenže většina byla otřesná slátanina. Kameraman se zálibou snímání zvířecích zadků? Nevím, možná to mělo mít nějaký význam. Většina postav byla úplně mimo, takže skoro jediný Bolek jel pořád na stejné vlně, ikdyž to někomu může připadat špatné. No a ani nějaká Čvančarová nemohla soupeřit s Irenčinou prdelkou z prvního filmu. ()

LiborGondek odpad!

Tak a zcela vážně. Tohle byla píč-ovina! To ani nejde říct jiným slovem. Komedie? To jako opravdu? A může mi někdo vysvětlit proč jsem za celých 106 minut nenašel ani jednu vtipnější scénu?? Dokonce i Babovřesky 2 měli marihuanové koláčky a člověk se jednu minutu z filmu zasmál, ale tohle?! Polívku jsem neměl rád ani dřív, ale co předvádí teď, to je přímo humus. Zřejmě na něho přišla krize, jednak středního věku, jednak finanční. Přišel o farmu, přišel o slávu. Ze zoufalství si zřejmě napsal scénář k filmu, ve kterém se chtěl zvěčnit. Koukejte - vrtulník, koukejte - Gott, koukejte - farma plná zvířat,... Nic jiného, než trapná Polívkovic přehlídka, to nebylo! Doufám, že zároveň i poslední. ()

Johnny.ARN

No ako sa dá hodnotiť pokračovanie niečoho tak kultového, ako bol prvý diel?? Dvojka mala svoje dobré scénky, mala však aj iný feeling a preto by som to s jednotkou nejak ani neporovnával. Postavy išli ďalej, niektoré zmizli, prišli nové ale najdôležitejšie je, že Bohuš si tú svoju mluvu a rádiovku zachoval. To je základ a zvyšok bol len fajn bonus. 3 z 5 ()

Bobik9

Tyhle český pokračování po 20 letech vždycky končí průserem. Nechápu, že jsem to dokoukal, ale dokoukal. Polívka je totálně vyhaslý a ostatní herci se prakticky jen mihnou. Člověka potěší pohled na Jitku Čvančarovou a asi 30 vteřin Donutila. Jinak je to jeden z nejhorších filmů roku. ()