Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

Gastovski

Zbytečné, bez špetky humoru a příšerně trapné. Tak se dá charakterizovat tenhle paskvil, který parazituje na kultovní "jedničce". Skoro to vypadá, že Polívka psal scénář v opravdové odmašťovně či na psychiatrii, jinak si nedovedu vysvětlit, že něco takového mohlo vzniknout. Epizodní role vyloženě trapné (Havlová, Gott, Stardance...) a z Bohuše se stala ubohá vyšeptaná karikatura, která občas sprostě zakleje, aby se neřeklo. Původně to nebylo ani na jednu hvězdu, ale za vtípek, tedy spíše za konstatování starého komunisty, které mě opravdu rozesmálo tu jednu hvězdu dám. ()

Martyr

Spojit Kurva hoši s precíznou kamerou a technikami ceskeho filmu roku 2014 bol kurevsky..ale kurevsky zly napad..Nieco ako natočit Kamenak 2 ()

Matli

Náznaky starého dobrého Bohuše tam byly, ale to je vše. Vše ostatní bylo jako špatně natočený sedmsetosmdesátý díl Ulice. 14% ()

bacon

Zaprisahal som sa, že na tento film do kina nepôjdem. Sklamal som, sklamal som sám seba a bol som. Sklamanie bolo hneď dva krát. Prvý krát, že som išiel do kina a druhé väčšie sklamanie bol samotný film. Nemal som vôbec vysoké očakávania, že nadviaže na úspech nezabudnuteľnej jednotky, no to bolo doslova vyhodených 10,60 za vstupné (bol som s manželkou). Celý dej sa odohrával okolo chlastu, preludov Vlastičky, nadávky "kurva" a nejakej trápnej zmluvy o vrátení peňazí. Na celom filme som sa presne tri krát schuti zasmial, čo je na 106 minút trvajúcu komédiu žalostne málo. V polovici filmu som mal sto chutí vstať a odísť. Dal som jednu hviezdičku len preto, že som sa aspoň tri krát zasmial. ()

vojo

Vcelku milé, nostalgiou(a takmer neustálym pocitom Déjà vu) nasiaknutné stretnutie po rokoch.... Viac som nečakal a viac som nedostal. Mrzí ma len nevyužitý potenciál "bývalých" Bohušových parťákov, jednu poriadnu scénu v krčmičke, ktorá bola predtým stredobodom ich vesmíru by si určite zaslúžili a ešte aj "bez-dušnej" Vlastičky by sme sa zaobišli, ale to hlavne kvôli tomu, kam sa jej pôvodná predstaviteľka dopracovala... P.S.: Bolek bude mať aspoň filmovú spomienku na svoju farmu, ktorá bola akoby trpkým zrkadlom Bohušovej megalománii... ()

figliar

Neočakával som, že pokračovanie sa vyrovná, dnes už filmovému kultu, Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Avšak, čakal som trochu iný príbeh. Trochu viac ,,akcie,, a menej úvah o živote by som určite privítal. Ale aj tak, film ma nesklamal. Po prvej, slabšej polovici, sa v druhej polke príbeh začne uberať tým správnym smerom a konečne prichádza Bohumil, ktorého poznáme spred dvadsiatich rokov. Film si určite zaslúži pozornosť, pretože z aktuálnej, českej a slovenskej produkcie, Zdeněk Troška a ďalší, je tento film pozerateľný a aj sa na ňom dá zabaviť. ()

danek22

Nejhorší jsou vždy očekávání a zvláště u pokračování filmů, které mají značku kultovní. Ale pěkně od začátku, mě osobně chybí v Česku momentálně film, který by byl zrcadlem naší společnosti od dob Slunce, sena a právě prvního dílu Děditství nic takového u nás nevzniklo. Druhý díl Děditství bych nazval takovým zrcadýlkem, které ale spadlo na zem a rozbilo se, takže když se do něj podívám, tak nevidím vše co bych vidět měl. A to zrcádélko se mimochodem rozbilo protože ve filmu byla spousta věcí co být neměla. Scénář nemá žádnou dramaturgii a chvílemi chyběla i samotná režie. Polívka si to psal na tělo a nutno dodat, že jako jediný film uhraje, teda pokud nepočítám tetky z Kyjova, které jsou taky skvělé. Zbytek postav jsou neuvěřitelné karikatury a nebo by bylo lépe i bez nich (Čvančarová,Roden a mnozí další) a samotný Bohuslav Stejskal není tím Bohuslavem Stejskalem, kterého jsme znali, teď to byl mnohem víc takový mišmaš, který občas byl Bohumilem Stejskalem. Co filmu chybělo byla lehkost prvního dílu, bohužel tady to bylo těžkopádné, žádný náznak improvizace i když s takovým hereckým obsazením se dalo něco dělat. Ale rozhodně nedejte na recenzanty, kteří jsou v naší republice stejně kvalitní jako místní produkce filmů. Tenhle film byl jednoduchý cíl, ale rozhodně není tak špatný jak se píše, rozhodně si na něj zajděte a alespoň si udělejte na něj svůj vlastní názor. I když já mám k němu svoje výhrady, tak může podle mě uzrát jako víno a třeba na druhý pokus se mi bude líbit více. ()

owwidius

Jednotka, okrem toho ze bola plna krcmoveho humoru, tak bola aj paradna satira tej doby, podarena a vtipna. Ale dvojka je cisto len vyplakavanie za minulostou, navyse hrozne nudna, zdlhava, nevtipna a hlupa. Vtipne momenty, kde som zachechtal boli dokopy asi 3. Zvysok je uuuplne o nicom. Bolekovi ta rola neskutocne sedi, lenze zvysok je uplna vata a vlastne ani pribeh nema vobec co ponuknut. Postavy sa tam objavia, povedia 2-3 slova a odidu (Kaaaja uplne ukazkovy priklad, wtf?). Fakt netusim co Bolek tymto scenarom zamyslal, ale vyzera to ako len vyplod nostalgie, a k tomu dost zly. Poslednych 20minut som len cakal na zaver, ktory nie a nie prist. Skoda casu. [#18/2014] ()

Iwiiik

Mohu mluvit o velkém štěstí, že jsem na Bohuša po dvaceti letech nešel do kina. Byl bych totiž nasraný, že jsem utratil těžce vydělané peníze a ztratil drahocenný čas u filmu, kterému chybí základní filmový kámen. Děj! Nevím absolutně o čem to bylo, pocitová rovina zcela chyběla, vykreslení postav bylo nulové, herecké výkony mizerné, jen technické zpracování vcelku obstojné (na český film). Jako obvykle je kamenem úrazu scénář, který by se měl rodit v kreativní mysli spisovatelů a ne v lihu naloženém mozku u hospodského stolu. Dědictví 2 je zbytečností v historii českého filmu. ()

Olík

Neříká se to, ale omlouvám se musím "kurváááááá". Co mne na Polívkově splátce dluhu jeho farmy zaujalo asi nejvíce a to ještě před samotným zhlédnutím byl fakt, že jeho existence byla přijata téměř bez jakékoliv odezvi. A stejně tak i u mne....... Sněženky a machři po 25 letech mne alespoň zklamali, ale Bohouš mnou na svém koni projel jako Pendolíno Semanínem........bez zastávky, bez jakéhokoliv vyvolání emocí, prostě nic. ()

Rockerman

Tyto řádky se mi nepíšou lehce, poněvadž mám Bolka Polívku moc rád a považuju ho za jednoho z největších komiků (nejen komiků) všech dob. To však platilo hlavně v 70tých až 90tých letech minulého století.V novém miléniu jeho forma klesá, jeho Manéže jsou už jen stínem těch dřívějších a vyvrcholilo to tímto "dílem".Tento film prostě neměl vzniknout. Dobrých vtipů tu je jako šafránu a převládají ty, které by chtěly být humorné, ale nejsou. Vykrádají se tu hlášky z prvního Dědictví, ale ty tady už nefungují. Jsem z toho smutný, ale více, než na dvě hvězdy jít nemůžu a to tu druhou dávám spíše za celoživotní Polívkovy zásluhy. ()

Gaia.M

Ne, ne a ne! Kdo tohle sakra zaplatil? A proč? Bolek hrál sám sebe, o tom žádná, on vlastně nehrál vůbec. On prostě nesmyslně kecal a chlastal. Ne, ne a ne. Tohle je přesně ten hrozne případ, 106 minut, které mi už nikdy nikdo nevrátí. ()

brumbrum

Smutne.. Toto je drama vazeni.. Prazdne, smutne, bezcielne.. teda okrem vyzbierania penazi na Bolekove dlhy.. film plny reklam na helikoptery, chlast, bezpecnostne dvere etc. Do toho Bolek koktavo, nesmelo a s hlbokouvedomelym citom pre hanbu, parafrazuje gagy z prveho dielu, ktore vtedy zabrali, lebo mali zivot.. pridal iba skutocny alkoholizmus a smrt manzelky. Po filme je cloveku smutno.. Dopozerali sme to ale, z ucty k Bolekovmu koncu. Skoda ho. 1* zo sucitu. ()

agassi68

Veľký 106 minútový fail. Zrejme donútený zlou finančnou situáciou a tlakom verejnosti bola natočená akože spoveď Bohouša. A vyzerá to tak, akoby popri niekoľkých panákoch zalievaných pivom za pár minút Bolek sklepal scenár, ktorý podľa toho aj vyzerá. Márne som čakal aspoň na záblesk energie či humoru z prvej časti. A klinec tomu zabila pani Dagmar.. ()

korok

A co, mě se to líbilo. Několikrát jsem se během sledování od srdce zasmál, jako už dlouho u žádné české rádobykomedie. Buranský humor stále nechybí a některé hlášky byly velice povedené. Sice se asi nestanou legedárními jako spousta jiných z jedničky ale co. S jedničkou samozřejmě srovnávat nelze, ta je někde jinde, ale když jsem do tohoto filmu šel, tak jsem ani s nějakým srovnáváním nepočítal. Samostatně, bez ohledu na jedničku, je to mezi jinýma dnešníma českýma komediema, které se točí, stále jeden z těch úsměvnějších počinů. ()

zuzanocka

Veľké sklamanie.. samozrejme nečakala som, že by pokračovanie Dědictví mohlo byť na úrovni prvého filmu ale toto.. bolo skôr smutné než veselé.. skôr nudné ako vtipné.. skôr zdĺhavé ako pútavé.. a keď si to tak zhrniem, zbytočné .. škoda.. ()

rekkky

Po nadějné úvodní sekvenci se film dostává do určitého bodu, kdy se to atraktivní vytrácí a hned je jasné, že samotné pokračování ságy o Bohumilovi Stejskalovi spíše vykrádá kult svého úspěšného předchůdce, který nastavil pomyslnou laťku příliš vysoko. Vůbec nedošlo k pomyslnému nastartování obsahu, což se přetavuje v prakticky nulový děj. Nezáživné, téměř neexistující zápletky mají na svědomí to, že dochází k zhýralé atmosféře s náznaky, respektive pokusy o vtip, humor či pobavení, ať už ve verbální či situační podobě. Nejde ani tak o hořkou komedii, jako spíše o hrubě nepovedenou analogii k filmům, jehož tvůrcem je Zdeněk Troška. Záběry z helikoptéry nebo jiné scény náročnější na technické zázemí již stěží napravují celkový neuhlazený dojem. Hlavní postava v podání Bolka Bolívky je hrána neohrabaně a negativním způsobem působí na účinkování ostatních postav. Otázkou je, do jaké míry si Sedláček s Polívkou porozuměli, ale film se odehrává v takovém zvláštním vakuu, že na tom vlastně nezáleží. Jedná se o pokus přiblížit se venkovskému humoru a prostředí nebo nastínění životního úpadku bohémského zbohatlíka? O co vlastně tvůrcům šlo, není z tohoto výsledku vůbec jasné a patrné. Hodně nepovedený paskvil. ()

MickeyStuma

Nápad natočit pokračování přišel už někdy deset let před uvedením tohoto počinu, jenomže Věra Chytilová neměla zájem. A možná je to škoda. Byť se její rukopis snaží režisér Robert Sedláček napodobit, není to ono. Bohuš je v pokročilém věku, vlastní farmu a je velkým pánem. Svoji divokou a prostořekou povahu však neztratil a zvlášť když se napije. Má peníze a kde kdo se ho snaží podfouknout. Reálnost doby je opět podchycena velice dobře. Komičnost Bohuše již není taková divoká, ale s ohledem k jeho věku je to pochopitelné. Ani scény nejsou tak natahované a vyprávění běží plynule. Tvůrci se snažili jít svou cestou, což se podařilo. Je to prostě jiný film a věřím, že potřebuje stejně jako ten předchozí jen svůj čas. ()