Jediné, co chtěl od francouzské revoluce, byl rozvod! Jean-Paul Belmondo uprostřed šlechetných ideálů a zhrzených milenců... Nicolas Philibert byl nalezenec. Vyrostl v rodině obchodníka s vínem v Nantes Gosselina. Když dospěl, oženil se s jeho dcerou Charlottou. To vše se stalo 16. února 1786. Ctižádostivé a domýšlivé dívce však prostý Nicolas nestačil a zakoukala se do bohatého barona. Žárlivý Nicolas barona zabil a nezbylo mu, než si zachránit život útěkem do Ameriky. Přeplul oceán jako černý pasažér s prázdnou kapsou, ale za chvíli si vedl k oltáři dceru největšího boháče v kraji. Jenže těsně před osudným ano vyšlo najevo, že Nicolas má už jednu ženu ve Francii. V té době tam však zuřila, nebo vítězila, revoluce. A jednou z vymožeností tohoto dějinného kotrmelce byl zákon o rozvodu. A tak Nicolas znovu nasedá na loď, aniž by tušil, že v rodné Francii ho čeká nejedno překvapení. (Česká televize)

filmmovier

Francouzská historická komedie? No neberte to! A protože má v hlavní roli Jean-Paula, je tu samozřejmě ještě hromada akce a špetka romantiky, Výchozí zápletka je pak dostatečně bláznivá a v průběhu filmu rozhodně nezklamala! Skvělá výprava, fantastičtí herci, zábava od začátku do konce. Tak to má být. Přesto se ale Manželé z roku II mezi nejlepší Bébelovy filmy rozhodně neřadí, ale to je prostě dáno tou silnou konkurencí. 70%. ()

Mrkvič

Romantická komedie ze které by mohly ty současné hned čerpat. Je to pěkně vyvážené z pohledu napětí, humoru a i té romantiky. Babel je úžasný a ženské i další postavy mu zdatně přihrávají. Už jako prckovi se mi film líbil a po asi dvaceti letech je dojem stejný. ()

Autogram

Belmondo cestuje z Ameriky do Francúzska a tam ho chcú všetci zabiť alebo aspoň zatknúť. Naháňa aj ženy, bojuje, jednoducho klasický akčný hrdina. Vtipu som očakával viac, zmysluplnosti deja tiež. ()

Madlene

Mám v oblibě kostýmované filmy a obzvláště ty s Belmondem... Nedokážu ani příliš vysvětlit proč, ale zkrátka se mi líbí a nejinak je tomu i s tímto snímkem. ()

Georgex

Francouzská revoluce jde stranou, žena má vždy přednost, i když Vás podvede s každým jenom aby získala pár zlaťáků a mohla se honosit šlechtickým titulem, ale láska je láska a v podání Belmonda to platí o to více. Opravdu neodolatelná dobrodružná komedie s geniální zápletkou, výpravou, herci, ale rovněž chytrým příběhem a jedinečným scénářem, který je doslova nabitý vtipnými situacemi s legendárními hláškami, při kterých mladý Belmondo předvádí své kaskadérské kousky jak na běžícím pásu a celé to odsýpá takovým tempem, že se u toho rozhodně nebudete nudit. Moje hodnocení 85%. ()

Lukoboss

Belmondo má výhodu, že umí zahrát snad úplně všechno. Od "moderního" detektiva až třeba po středověkého darebáka. Sedí mu skoro všechno, takže i když je snímek trochu slabší (to je právě tento případ), pořád si to drží dost vysokou úroveň ve srovnání se spoustou dnešních (ale i tehdejších) filmů. ()

Jiří K.

Hyperaktivní komedie belmondovského stylu v historických reáliích, opět s několika bláznivými gagy a kaskadérskými kousky mého oblíbence... V porovnání s jiným filmovými hrdiny té doby (Černý tulipán, Fanfán Tulipán...) todle o něco vede. ()

Han22

Dobře jsem se bavil. Mám rád historické filmy se souboji na kordy, pěknou výpravou, davovými scénami a akčním hrdinou. Mám rád Belmondovky s jeho akčním humorem. Mám rád bláznivé komedie. No a tohle je všechno dohromady - Belmondo se vrací do Francie se rozvést, přičemž mezi ním a jeho bývalou ženou to neustále jiskří a skáče mezi láskou a vraždou. A do toho se plete revoluce, kde jak republikáni, tak roayalisté jsou pěkní gauneři. A Belmondo mezi tím utíká, kličkuje, šermuje, hádá se a baví. Přesně jak to mám rád. Mínus jen za nesnesitelnou postavu v podání Marlene Jobert, které bych za to její ječení s chutí pár facek přidal. ()

Burdock

Pro mě jedna z nejzábavnějších rolí Belmonda. Ujetý příběh, vyplývající z potřeby hlavního hrdiny rozvést se v chaotickém revolučním období Francie.. Belmondo hýří vtipem a sarkastickými poznámkami.. Pohodička na nedělní odpoledne. ()

Paity

O tu jednu hvězdičku méně jsem musel dát kvůli určité věkové nevyrovnanosti (minimálně z vizuálního hlediska). Jinak docela zábavná záležitost, kde řádí a září Jean-Paul Belmondo. ()

laepus

Čas už trochu obrousil vtipnost tohoto klenotu, ale pořád je to belmondovka plná napětí, přeplněná všemožnými dějovými zvraty a peripetiemi hlavních hrdinů atp. Tricatel Guiomar je borec jako vždycky, Marlenka je krásná a drzá jako vždycky a francouzská revoluce je nelítostná a krutá... jako vždycky... ()

hemul

Kucapaca alebo obnovenie poriadku, myslím, že skutočnosť nebola veľmi odlišná od tohto filmu, a najlepšia na ňom je komická dvojica Belmondo - Jobert, plus tradične dokonalý Guiomar, tentoraz zameraný na hru rukami. ()