Vraždu přítele nelze jen oplakat, pravý muž ji musí pomstít... Komisař Stan se společně se svým přítelem, inspektorem Simonem rozhodnou jednou provždy skoncovat s policejní kariérou. Chtějí koupit hotel a usadit se na pobřeží slunných Antil. Jako obvykle jdou zakončit pracovní den do své oblíbené vinárny. A tam během jediného okamžiku, kdy je inspektor Simon náhle brutálně zastřelen bezohledným zabijákem, jejich sen o společné budoucnosti končí. Stan se znovu smiřuje s policejní prací s jediným cílem, najít vraha svého přítele. Ale co s malým Simonovým synem, přece nepůjde do dětského domova… (Česká televize)

Kryton

Belmondo jako drsný polda se svou verzí spravedlnosti. Takový francouzský drsný Harry. Ale Belmondo je cool. ()

Johanka

Jean-Paul Belmondo jako policista, který chce pomstít smrt svého kolegy. Vedle usilovného pátrání po šíleném vrahovi se také snaží postarat se o jeho malého syna. Jde o celkem zdařilou krimi s výborným hercem v hlavní roli. ()

fannah

Jeden z nejvážnějších a nejlepších Belmondových filmů. Opravdu to stojí za zhlédnutí, protože o komedii se tu rozhodně nejedná. Belmondo je nejlepší francouzský herec, to musíme uznat. Dokáže zahrát prakticky všechno a zrovna tady jde vidět úplné splynutí role a herce. ()

selfesteem

Nuda, nuda, šeď, šeď. Podtitul Profesionál 2 měl snad zaručit vyšší sledovanost a prodejnost. Ani jako vždy dokonalý Belmondo nemohl v tomhle paskvilu zazářit jako vždycky. Původní Profesionál byl jiný kafe, měl spád, měl v sobě emoce a příběh plný napětí od začátku do konce. Tohle se s tím nedá vůbec srovnat. ()

Historik

Nikdy jsem ten film neměl rád, protože nemám rád násilí, nelíbí se mi tihle drsní policajti a vůbec jakákoliv "zbytečná krutost", jak říkají Coenové. Kdyby tu nehrál Belmondo, dal bych možná jen dvě hvězdy. ()

Orlau32

Možná, že se mýlím, ale tahle "Belmondovka" na mě udělala hluboký dojem. Já jsem prostě věřila policajtovi-Belmondovi alias komisaři Stan Jalardovi každé slovo. Zahrál to tak bravurně, že si myslím, že musel prodělat u kriminálky extra školení. Jedinečná je závěrečná scéna, kdy Jalard už má v šachu u zdi psychopatického zabijáka Schneidera a klidně mu do ksichtu říká : " Dvacet let. Slibuji ti dvacet let toho nejstrašnějšího kriminálu, bez ženské, se zkaženým žrádlem, se studenou pryčnou, bez možností odvolání. Vyjdeš-li vůbec, bude z tebe stará nepotřebná troska...". Možná, že slovosled byl trochu jiný, už je to přece jenom 20 let co jsem to viděla (ale 3x), ale význam je přesný. Báječný film - chci ho vidět klidně i po čtvrté. ()

blackrain

Belmondo opět hraje svou klasickou roli, tedy drsného policajta, který jedná bez jakýchkoliv servítek a pro ránu rozhodně nechodí daleko. Takové role mu samozřejmě sedí jako ulité a určitě se v nich i vyžíval. Jenže tenhle film mi přišel jako odvar těch předešlých. Ty byly mnohem lepší. Taky se mi zdálo, že toho Belmondo neměl moc co hrát, vždycky se tak nějak objevil před kamerou, vysekl nějakou hlášku, rozdával rány a střílel ze zbraní. ()

topi

Tuhle Belmondovku jsem měl vždycky hodně rád a co si budeme povídat, tyhle role Bébelovi sedí perfektně. Stárnoucí policista Stan pátrá po vrahovi Schneiderovi, který zabil jeho parťáka Simona. Kvalitní a drsná kriminálka v klasickém českém dabingu. Belmondo - Jiří Krampol a Schneider - maniakální hlas Jana Krause. ()

YURAyura

6/10 Jako nactiletemu se mi to libilo vic - drsna francouzska kriminalka s upozadenym humorem (ale nebojte se je tam) zato s Callahoanovkymi vysetrujicimi metodomi riznute Marlowem. Neco tomu chybi, ale ve vysledku slusny nadstandard a pro Belmodovi priznivce povinnost. ()

swed

Belmondo se jako vždy snaží, ale nevýraznost filmu tentokrát nezachrání ani on. Samotář na mě působí jako běžný televizní krimi film, na kterém je znát neúprosný zub času. 5/10 ()

Chrysopras

Dle mého soudu slabší Belmondův kousek, kde sice vystřihl opět ucházejícího nekompromisního poldu, ale obsahově to neni žádnej zázrak... No a když slyšim tu příšernou 80kovou hudbu, nevim jestli se smát či brečet ()

dyfur

moja zaujímavosť: Natáčanie snímky prebiehalo na mnohých miestach vo francúzskej metropole Paríž. (dyfur) ()

OG_Swifty

Úvodní scéna na diskotéce je celkem dobrá a než mu chcípne parťák, tak by to klidně mohli pouštět jako náborový video do řad policie. Potom je to chvílema celkem fajn a chvílema celkem nuda, do toho ještě ten harant. No čistý průměr. ()

Carlossss

O poznání slabší kriminálka, než Profesionál, která opět a neomylně sází na charizma drsného Belmonda. Toho chlapa prostě nemůžete nemít rádi... Nic to ovšem nemění na faktu, že Samotář je takové pěkné béčko zabalené v dárkovém balení. Zabaví, nenudí, ale za chvilku vyprchá jak maďarský šampus... ()

Martin741

Jean -Paul Belmondo sa predstavuje v roli drsneho policajta, ktory ma vysetrit vrazdu a ako je u Belmonda vo filmoch castym zvykom, servitku pred usta si rozhodne neberie. A jeho metody su tiez jedny z tych drsnejsich a brutalnejsich. Reziser Jacques Deray /Motyl na rameni/ sa vyzna do reziserskej prace, Belmondo je drsny a vie aj hrat. Dialogy na urovni, ale niektore akcne sceny posobia na mna az samoucelne, niektore zase nie. Osobne suboje tiez na urovni, ale mohli byt prepracovanejsie, a realnejsie. Exteriery na urovni, ale miestami som sa dost nudil. Pan Belmondo vsak este na svoju 55 -ku zvlada akcne sceny obstojne, aj ked vidno niekedy uz urcite veci -postupujuca staroba?. K nespornym kladom filmu vsak patri ten fakt, ze je to kvalitna filmarska produkcia, ktora nesuvisi s Blbowoodom /pardon, chcel som napisat Hollywoodom/. Da sa pozerat, hoci za najlepsie Belmondove filmy povazujem Muz z Acapulca, Muz z Ria, 100 000 dolaru na slunci a Le Cerveau. 76 % ()

MrPierc

Moc umělé. Dítě na hlídání, vtipné momenty ale moc akce nenajdete. Pomsta bývalého parťáka žene Belmonda vpřed. ()

Skleena

He, co to? 76%? Vážně? Zbožňuju "Profesionála", mám rád "Dobrodruha"... a i většinu ostatních Belmondových hrdinů. Mají vtip, nechybí tam poctivá akce a super drsný hlášky i krásný ženský... ale tohle... to byl prostě blábol. Začátek se smrtí kolegy ústředního hrdiny postrádal jakoukoliv známku alespoň náznaku emocí, Belmondo není nikterak přesvědčivý ani v roli sukničkáře, ani policisty, nebo nedejbože náhradního opatrovníka malého dítěte - ne, že by to musela být nutně chyba herce, ono se s tím scénářem asi moc vykouzlit nedalo. Muzika je nevýrazná a možná spíš rušivá... Ano - mám Jean Paula rád a možná jen proto jsem film dokoukal až do konce. Ale přestřelit kvůli tomu naprosto neopodstatněně hodnocení jako většina těch superlativy sršících komentářů tady v horních bodových pozicích tedy nehodlám. ()