Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madsbender
  **

  Autorská nerozhodnosť v zásadných veciach (český alebo koprodukčný film, príbeh o klaunoch bývalých alebo súčasných, chuť baviť alebo snaha doviesť k zamysleniu, postaviť film na hercoch alebo vizuálnej stránke) a nezáživná hra na umenie (divákom zriedkavo rezonujúca formálna stránka). Chladný konštrukt, ktorý hýri farbami a chvíľami teší prácou s kamerou (početné odrazové scény, interiérové nápady - je preto škoda, že mnohé vzniká len pozorným odpisovaním odinakiaľ a zaváňa snahou film zatraktívniť), ale vo výsledku sa vynára otázka - kde je v tom všetkom človek? Na ľudskosť, ktorá k téme prináleží, Tauš a Jarchovský akosi pozabudli. Práve preto výsledok pôsobí ako vypočítavý ťah na bránku - a u mnohých, zdá sa zafungoval. Nie však u mňa. 40%(20.8.2014)

 • Greg25
  ****

  Ukázkově skvěle natočené drama, které v českých poměrech (stylem i tematicky) vyznívá bohužel neskutečně opuštěně, o to více ho oceňuji. 85% PS: Pro mě obrovské překvapení, že režisérem je Viktor Tauš, po tragických Sněženkách a machrech po 25 letech, bych tak dobrý film nečekala, ale filmové úlety má koneckonců občas každý režisér.(29.3.2015)

 • LiborGondek
  *

  Věřím, že je to film na úrovni, ale mě se nelíbil. Buď jsem ho nepochopil, nebo jsem mu nepřišel na chuť, možná obojí. Komedii, ještě navíc s takovýmhle názvem jsem si představoval úplně jinak - možná proto hodnotím, jak hodnotím. Pobavilo mě doslova a do písmene jen posledních pár minut filmu, scéna s autem byla nejlepší. Ale to je na 120 minut málo.(6.9.2014)

 • slunicko2
  **

  Smutně nudné drama. 1) Film bez děje kolem mě těžkopádně prokulhal a ani 132 komentářů uživatelů ČSFD mi nepomohlo jasně definovat, proč to. Asi něco se scénářem, něco s režií. To jsem nebyl já, to byl Parkinson. 2) Marně přemýšlím, co dělal poměrně početný lucemburský a finský štáb. 3) Kaiserovi i Lábusovi role sedly, ale ze snímku mám pocity přinejmenším rozpačité.(5.4.2015)

 • patrikus
  ****

  Takové smutné úsměvy mám fakt rád. Tohle je film opravdu evropského formátu, i když by si zasloužil trochu větší spád, tempo a kratší scény. I když tak kamera byla velmi osobitá a bavilo mě sledovat i jak je to natočené. Čekal jsem asi jiný konec, nebo nějakou jistou tečku. Tři hlavní postavy by mohly být více propojeny, než jen povídáním o minulosti. Je fajn zase vidět Kaisera s Lábusem pohromadě a mistr Flamand tomu dal ještě větší zážitek. Bravo, Viktore !! Ano, do filmů tohoto typu je třeba dávat peníze !!(6.9.2014)

 • - Původně se do kina snímek chystal už v říjnu 2013, jenže se strhla tlačenice, stejný měsíc si totiž vybraly k premiéře i české filmy Přijde letos Ježíšek?, DK, Příběh  kmotra, Všiváci či Kameňák 4. Proto Klauni svůj start posunuli na konec listopadu. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)

 • - Když se film kvůli financím odkládal, Lábus Taušovi údajně slíbil, že Klauny s ním natočí i za deset let a na Sibiři. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)

 • - Ani Kaiser, ani Lábus nemluví cizím jazykem, takže si pro komunikaci se zahraničními kolegy vyvinuli vlastní zcela nesmyslnou řeč, jíž se suverénně dorozumívali všude. Všichni si tak povídali neexistujícím jazykem, kterému nerozuměli ani jeho autoři. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace