Dramatický příběh, ve kterém se odehrávají velice smutné osudy jednotlivých osob. Občas se objeví humorné scénky, který fakt stojí za to a do příběhu nenásilně patří. Tahhle skloubit žánry dramatu s komedií se musí umět a ne vždy se to povede. Viktorovi Taušovi se to povedlo perfektně! Film má neskutečnou sílu a kouzlo, které úžasně a čarovně doplňuje parání kamera a různé střihy a bez debat silná a úchvatná hudba Patra Ostrouchova! Bezvadný! Nemám slov! Výkony herců Jiřího Lábuse, Oldy Kaisera, Didier Flamanda v ústřední trojici hlavních postav jsou absolutně dokonalé a přirozené. I další herecké výkony vůbec neupadají, právě naopak, doplňují celkový dojem snímku a zejména Kati Outinem, která hraje partnerku Jiřího Lábuse (a vlastně je zasádní představitelkou celého příběhu), a má Parkinsonovu chorobu - její herecká kreace je geniální! Po dlouhé době konečně nevšední a umělecký snímek, který v českých zemích dlouho chyběl! Více takových filmů a budu spokojen.(7.3.2015)

Klauni jsou typicky českým hořkosladkým svědectvím o tom, jak s lidmi dovede život zamést. Hlavní atrakce, totiž trio Kaiser-Lábus-Flamand, podavá velmi ucházející výkon. Má pozornost se však během projekce stočila od herců a scénáře k samotné formě snímku. Zaujal mě například dabing Didiera Flamanda, který je v dnešní době tak trochu retro. Rád bych také zmínil dynamicky stavěnou konstrukci celého díla, která k divákovi promlouvá ve vlnách. To všechno ve mě pomohlo vzbudit dojem, že Klauni jsou i přes ohrané téma vcelku originální tvorbou. 7/10 [KVIFF 2014](7.7.2014)

Zvláštní to 2 hodiny. Strachu z klaunů, způsobeného promítáním TO od Stephena Kinga v deseti letech, jsem se zbavila až nedávno a přešla do fáze, kdy mi je jich líto a vyvolávají ve mně nepotlačitelnou nostalgii. Tento kousek to ještě umocnil. Mám moc ráda pana Kaisera i Lábuse a zvuk francouzštiny možná ještě víc, což o to, i pár minutek na konci mi přineslo vyhlíženou vkusnou tečku, ale pátá hvězda se mi odkutálela po kostrbaté lince nevyváženosti toho všeho ve finálním pohledu na celý snímek jako celek.(14.7.2014)

• Autogram

Moderný český film sa v určitých prípadoch uberá zvláštnym smerom, a Viktor Tauš je s celou svojou tvorbou typickým príkladom. Nechýba pre neho charakteristická kamera zo zvláštnych uhlov, nejasný príbeh, pridlhé scény, všetko pre mňa dosť znechucujúce. Klauni je film s veselými pánmi o neveselých veciach. A dokonca s jednou (jedinou) vtipnou scénou, s hrebeňom a česaním, ale prevažujú scény nechutné a nezaujímavé.(28.5.2016)

Už dlouho jsem žádnému českému bijáku nepřál tak strašně moc úspěch. Je to totiž film takřka na světové úrovni. Až na jednu "drobnost." Téměř vůbec mě nechytl příběh či postavy, absolutně mě nezajímalo, kam se to posune a co se stane. Je to až s podivem, ale je to tak. Tři věci musím vypíchnou zvlášť. Nejlepší scénu (česání holé hlavy), nejhorší casting (Evě Jeníčkové prostě matku od dvou dětí nelze uvěřit, i díky hereckým schopnostem a věta "Nedělej blbiny a pojď už šukat" charakter i nějakou podzápletku fakt neudělá) a konečně režiséra. Viktor Tauš by totiž mohl točit úžasný věci. Pokud vytrvá.(19.12.2013)

• - Vzhledem k jazykové bariéře byl nutný u Flamandovy postavy dabing. Tvůrci proto oživili postup, který se používal u spaghetti westernů. Spočítají se slabiky v domácím jazyce a zahraniční herec pak místo textu hraje čísla. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)

• - Ani Kaiser, ani Lábus nemluví cizím jazykem, takže si pro komunikaci se zahraničními kolegy vyvinuli vlastní zcela nesmyslnou řeč, jíž se suverénně dorozumívali všude. Všichni si tak povídali neexistujícím jazykem, kterému nerozuměli ani jeho autoři. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)

• - Proměny herců měl na starosti mistr oboru René Stejskal, pod jehož rukama stárl např. Martin Dejdar ve Zdivočelé zemi a jenž pracoval pro zahraniční štáby na projektech Wanted, Duna nebo Borgiovci. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)