Tři a půl. Většinu filmu moc smutné, ale s několika krásnými a vtipnými momenty: nejvíc mě asi pobavilo "hledání vlasů" nebo "léčitel". Zcela něco jiného, než jsem očekával.(31.10.2014)

Bohužel musím zcela souhlasit se zdejšíma komentářema. Ono námět byl rozhodně výborný, ale největší chybou filmu byl podle mě příběh. I přes celkem tři dějové linky mě to v konečném výsledku nevzalo. Stále jsem měl pocit, že mi ve filmu chybí něco podstatného. Další chybou byl podle mě žánr, o kterém mě tvůrci nepřesvědčili. Nevím jestli to měla být komedie, nebo drama. Byla to taková směsice všeho, což možná mohlo působit přeplácaným a zároveň tedy až nudným dojmem. Ale příjemní herci a určitě to bylo dobře m yšleno, ale pro příště bych to asi zjednodušil, nebo když už tedy, tak alespoň ještě více propracoval tak, aby to diváka bavilo (ono 120 minut je fakt hodně). 60%. Viděno v kině na 40. LFŠ.(28.7.2014)

Začínám zase věřit, že síla jednotlivců dokáže český film minimálně udržet. Koprodukční řešení je cesta k úspěchu a domácí nesmrtelné duo Kaiser/Lábus podpořené Jeníčkovou vytváří společně s Flamandem a Outinen cosi nového, cosi potřebného. #finaleplzen(3.5.2014)

Klauni jsou hodně zvláštní film. Viktor Tauš si v rámci své režie užívá naprosto perfektní filmařinu a kolikrát ještě krásnější kameru, která zabírá krásné kouty naší země, ale i Finska nebo Lucemburska. Horší už je to se samotným příběhem, ke kterému chvíli trvá, než se divák dostane. Není totiž divákovi úplně otevřený a tak tomu je třeba dát čas. Je třeba si zvyknout na praštěnou Finku Kati Outinen, která se naučila Česky nebo na melancholickou dvojku Kaiser, Lábus, potažmo na jejich třetího kolegu, kterého zde hraje Didier Flamand, a který už je pro změnu dabován. Jakmile to ale všechno dopadne, tak po asi hodině sledování Vám ten příběh začne sedat. Uvědomíte si, že tenhle film je opravdu významnou celo evropskou událostí a právě i Češi, náš maličký národ, na tom měl pořádný kus účasti, což potěší. To Vám ihned vyhrkne slzy do očí stejně tak, jako průběh samotného příběhu, ke kterému jste si nakonec dokázali udělat osobní vztah. A o tom tenhle film přesně je. Je komplikovaný, cesta k němu je trnitá, ale výsledek je nezapomenutelný.(7.7.2014)

• xxmartinxx

Je to slušná matlanina a po zhlédnutí se nabízí nekonečné množství otázek. Naštěstí je na každou jednoduchá odpověď: Jarchovský. Ten člověk neumí psát, to asi není překvapivé tvrzení. Ale neumí psát úplně jiným způsobem než kdokoliv jiný v Čechách. Protože zatímco jiní špatní scenáristé prostě plácají páté přes deváté, on si je jakýchsi pravidel vědom a jeho selhání jsou vždy přesně konstruovaná, až překonstruovaná. Bohužel nějaké jádro, nějaká lidskost chybí. Jinak nechápu, proč vytáhnout druhořadého francouzského herce a dabovat ho do češtiny, přičemž ho ani nenechám otevírat pusu tak, aby to foneticky přibližně odpovídalo a nevypadalo to na plátně tak blbě. Tenhle samotný fakt Klauny vystihuje - řada nepochopitelných autorských voleb. Nevypadalo to sice tak blbě, jak bych od režiséra Sněženek a machrů po 25 letech čekal, ale rozhodně to vypadalo přesně tak nesmyslně a zmateně. Asi šlo dokonce o pokus o umění, viz. pár jednoduchých dlouhých záběrů? Tak to ani nehodnotím. prostě jen dlouhá nuda s velkými ambicemi. Neurazí, neuspí, jen mate.(22.11.2013)