Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

Jevablo

No konečně se tak trapně jako ve Skyfallu nepitváme ve zcela nezajímavých duševních vnitřnostech Bonda nebo záporáka a konečně záporák není chytřejší než Bond! Je vidět, že Mendes dostal po Skyfallu za uši a řekli mu něco ve smyslu: vrať se ke starýmu Bondovi a dost toho nimrání. A Mendes si to vzal k srdci. Divák tak dostává plnokrevnou akčňárnu s tradičními krajinnými a městskými megazáběry, krásnými auty, ženami, ošklivými gorilami pomáhajícími hlavnímu záporákovi atd. atd., tedy přesně to, co od Bonda očekává. Temný Rytíř je pryč, vrátili jsme se ke klasice. Není to stále v mých očích tak dobré jako Casino, to bylo mimořádné, spíš jde o takové lepší Quantum of Solace, s přece jen robustnějším příběhem. Ideální do multikina s popcornem, blockbuster par excellance, a ne takový, kdy se divák musí stydět za tvůrce. Mám jedinou závažnější výtku - organizace Spectre by zasloužila trochu víc popsat, tváří se jako nejmocnější mafie světa, a přitom Landa sedí kdesi v kráteru v Maroku, kam by stačilo poslat jednu bombu a byl by pokoj. A možná by neškodilo trochu víc jiskření mezi Bondem a bondgirls, je to tu takové unylé... ()

kelisova

Při úvodní scéně jsem ani nedýchala, intro bylo tak povedené, že mi nevadila ani píseň Sama Smithe, která není zrovna mým šálkem kávy a ani se stopáž 150 min mi nedělala problém. Patřím k milovníkům starých Bondovek, takže mi dělalo dobře, že je M muž, že za stolem sedí Miss Moneypenny a že mě Q může bavit svými vychytávkami. Nenudila jsem se, bavila jsem se, ale i tak ....Skyfall u mě stále překonán nebyl :) ()

Lukkyn

Mendes to dokázal. Dříve mě naprosto protivného Craiga mi ukázal v novém světle. Poslední dvě bondovky mě hodně bavily. Ano šlo se tady s kvalitou mírně dolů, ale pořád je to nadprůměrná Bondovka s perfektním vizuálem (scéna na začátku v Mexiku byla naprosto skvělá) dobře zvolenou hudbou a hlavně Bond se tady ukáže jako lidská bytost. Věřím, že vymyslet po 24 nějakou solidní zápeletku je těžké , ale přece jen v Bondovce o tu zápletku zas tolik nejde. Jinak Mendes udržel laťku ze skyfallu a Bond má k dispozici opět pár hraček včetně vylepšeného sporťáku. Takový Bond se mi líbí a takového ho chci vidět jako fanoušek série!!!! ()

mahatma

Šel jsem na Bondovku a tu jsem dostal. V zhledem k místu, času, okolnostem - tu nejlepší. Celých 150 minut jsem držel a užíval si a o to jde, protože to jsem přeci chtěl. Styl, styl a styl. Kdybychom žili v takové stylové kultuře, nechtělo by se mi nic dělat. Proto jsou pro mne takové snímky motorem. ()

Dunno

Klasická bondovka taková, jaká má být, se svými nepsanými pravidly a specifiky, navíc s odkazy a scénami na způsob už to tu jednou bylo, ale dá se to udělat tisíckrát jinak a pořád to funguje... Moc nad tím nepřemýšlím, prostě se zase jen bavím... ()

kodwin

Trochu zklamání, ale stejně je to pořád na čtyři hvězdy, i když s odřenýma ušima. Úvodní scéna v Mexiku byla na jedničku, pak se ale rozjede Bondova pátračka na vlastní pěst, která trochu kolísá. Věkem unavená Bellucci se po rozpačitém a krátkém vstupu na scénu ztratí do neznáma, Seydoux, ale naštěstí drží prapor bondgirls pořád vztyčený. Hlavní padouch byl nevýrazný, ještěže ho trochu nahradil ten vedlejší, který měl aspoň trochu šťávu. Všechno už tu tak nějak bylo a odkazy na minulé díly mi moc nevyhovovaly. Craig si nicméně vede slušně, navíc byl občas celkem vtipný, což jsem u něj tak nějak postrádal. Konec byl na můj vkus moc natahovaný a filmu by kratší stopáž celkově slušela. Možná, že by to Spectre dalo náboj, který mi chyběl. Mendes se evidentně vyčerpal na Skyfallu a bylo by lepší, kdyby dostal šanci zase někdo jiný. ()

romero24

Po nudnějším Skyfall se vrací Bond ke starým, dobrým osvědčeným kořenům, kde funguje tajemná organizace, démonický zaporák i nesmrtelný posluhovač. Nový Bond je vtipný, akční s krásnými lokacemi. Co mi trochu chybělo, bylo napětí. Komu více než Skyfall, sedlo Casino Royal, nebude zklamaný. ()

ElVory

Další skvělá bondovka od Mendese. Má ovšem jeden opravdu velký problém a to je předchozí Skyfall. Celá zápletka s Blofeldem je na tom úplně stejně...nemůže se prostě a jednoduše rovnat předchozímu filmu. 85% ()

AmunRa

Skvělý návrat Bonda. Konečně mix klasických bondovských "klišé", které prostě dělají Bonda Bondem, ale v moderním pojetí. Není to stará pompézní bondovská pohádka, ale ani ostrý špionážní thriller předchozích Craigových filmů, které s bondovskou legendou neměly mnoho společného. Paradoxně největším záporem je samotný představitel hlavního hrdiny, kterému táhne na padesátku a působí unaveným dojmem. Nějak mu tu Bondovu energii nemohu uvěřit a Monica Bellucci už má také nejlepší léta dávno za sebou. A ano, jsou tu hluchá místa a nesmysly typu "ustřelím jeden plynový kohoutek a celé počítačové centrum vyletí do vzduchu". Ale celkově je to klasický Bond, který reflektuje moderní technologie a dokazuje, že i ve věku satelitů a vševidoucích počítačových sítí nepatří program agentů 00 do starého železa. ()

PotatoCZ

"Bude to dlouhý, tmavý a nudný" říkali mi. Mně se to líbilo. Uznávám, Skyfall jsem viděl před dlouhou dobou a v šílené kvalitě - proto jsem z něj nebyl nadšen. Zpět k Spectru - nečekal jsem nic extra. Výsledek mile překvapil. Přiznávám, že prostřední část filmu se vleče. Závěrečná 3/4 hodinka je výtečná. A konečně nějaká BondGirl! 75% ()

Zizou_

Upřímně mě překvapuje, že většina lidí nejde se svým hodnocením pod 3 hvězdičky. Tenhle "film" s přehnanou stopáží je jenom továrna na peníze s neskutečně umělým nasazením organizace "Spectre" o které nebylo v minulých dílech s Craigem ani zmínky. Obsazení Christophera Waltze jsem se bál ještě před zhlédnutím filmu, a je fakt, že takhle slabého záporáka jsem v Bondovce snad ještě neviděl. Jednoznačně nejslabší díl s Craigem – ono možná není na škodu, když se ti režiséři jednotlivých Bondovek střídají. ()

Wartord

Mendes se snaží, aby od tradičních bondovek bylo upuštěno a stalo se z JB značky AAAA titul. Už nezáleží na tom, co dělá Bond, už nezáleží, kolik je tam akce, jaká je to akční podívaná pro pořádný borce, kteří sní o svém DB10. Po úvodní strašném uvodním dusícím se songu přichází pětiminutová scéna s konstantním záběrem ulice, kdy rytmus festivalového průvodu kopíruje hudba v pozadí. Nádhera. Perfektně natočeno a teprve teď jsem si uvědomil, jak byl Skyfall neméně úžasný, protože jsem plně pochopil, o co scénáristům jde, a že Bond už nebude ten proutník, kterýho neškrábne žádná kulka, už to není jenom o Licence to kill, už to není destrukce aut a už to není jenom pití Martini. Po krizi středního věku přichází film o hledání smyslu jeho služby u Jejího Veličenstva , který teprve vyústí v další bondovce, kde se Bond už konečně ožení nebo umře. ()

nestiik

Nebyl to tak silný příběh jako Casino Royale nebo Skyfall, ale opět to byl Bond, takový jaký má být. Nezklamal mě ani to nebylo nad moje očekávání, ale furt to byl pro mne super filmový zážitek. Bondgirl? Mohli najít lepší kousek a naopak se mi hodně líbily vtipné vsuvky, které vždy aspoň na chvíli odlehčily akční běh filmu. Za mě určitě 5*! ()

KeskarM

Ta roztřesená kamera mne bude strašit ve snech! Nějak mám vždycky pocit, že když už ji filmaři použijí, je tomu proto, že je nutné zakrýt neschopnost herců se realisticky porvat. Když to bylo ve vlaku, dejme tomu, ale pokaždé? A ta počáteční Craigova snaha zabít pilota helikoptéry byl tedy Bondův nevydařený pokus o sebevraždu, že jo? Větší hloupost jsem neviděla. Hodnocení zvedá jen bondovská nostalgie. ()

DrobnohledX odpad!

Celá série bondů končí 20tou bondovkou. Tady ty další sračky - "bondovky" nemají s bondem zhola nic zpolečného - tedy kromě toho že parazitují na jménu Bond. ()

pavelpetr

Byl jsem včera v kině a trochu jsem měl pocit, že se Craig loučí s rolí Bonda. JInak se mi film líbil a 150 minut jsem neměl problém tenhle film sledovat. Stále si nemůžu zvyknout na to, že Bond už není tak nějak ten agent na 120 % jako Brosnan. U něj jsem neměl pochyby že z toho vyvázne. Film je dobrý. Výběr Bond girl se konečně příblížil reálné ženě a ne prostoduché modelce. Stejně nejlepší je prostě Moneypenny. ()

RoyBatty444

Silný nástup filmu vystrieda klasický Bond akého mám rád. S pridanou hodnotou humoru, zaujímavej zápletky, hutných postáv a dynamického deja. Skoro vo všetkých ohľadoch som bol spokojný. Pár hluchých scén sa nájde ale nekazia celkový dojem. Už Skyfall ukázal, že Bond sa vrátil a Spektre ho dôstojne nasleduje. ()

Jekyl

Po prvním shlédnutí, kdy jsou dojmy stále čerstvé, můžu napsat (v rámci Craigovských bondovek ) - Lepší než Skyfall, ale Casino to není. Nejprve tedy PLUSY: Spectre má dobrou výpravu, všechno na sebe příjemně navazuje. Trošku mi to v tomhle připomnělo éru špionážek Moorovské éry, což jsem velmi kvitoval. Další pozitivem byla práce kamery (nejenom akční scény, ale např. i záběry v Rakousku byly parádní). Potěšil mě i nabouchaný záporák, který nechal lehce vzpomenout na legendárního Zuba. Líbila se mi i ponurá atmosféra, která k tomu filmu dobře pasovala. Taktéž dialogy se povedly a nepostrádaly vtip. No a MÍNUSY: Hlavní záporák, Waltz mi příliš nesedl. Nic moc z něj nevyzařovalo a přišlo mi, že ho ta role příliš nebaví (na druhou stranu, díky za kocoura snížka). Pro mě stále Blofeld number one je T. Salavas :)) . Stejně tak hlavní Bond girl v podání Léy Seydoux. Ona dělala co mohla, ale vzhledem byla daleko za Denis Richards a zajímavostí zase o parník za Evou Green. Zklamal mě i otevírací song, jehož autor by se mohl s tímto cajdákem pouze uklonit před Shirley Bassey a jejím Goldfingrem, Nancy Sinatrou a jejím You only live twice či před zlatým okem Tiny Turner. Ve filmu taktéž byla spoustu nelogičností jako např. ta, že ačkoliv Spectre ví o Bondovi všechno, tak při mučení nikoho nenapadne, že jeho hodinky ho už tisíckrát vyvedly z průseru, ale oni mu je stejně nesundaj. Jasně, nějak se z toho dostat Bond musí, ale tvůrci se musí alespoň trošku snažit. V neposlední řadě se nevyvedla délka filmu. Dalo se to zeštíhlit alespoň o 15-20 minut minimálně. Pak tu máme ještě jedno mínus, který je ale zároveń i plusem. Tím, že film není vlastně vůbec originální a často to byla pouze vykrádačka starých Bondovek (namátkou Srdečné pozdravy z Ruska, Žít a nechat zemřít, Špion, který mě miloval, Chobotnička, Casino Royale,...), tak si zase člověk s chutí trošku zavzpomínal i na éru, kdy Bondovky byly opravdu stopro Bondovkami. No, abych to nějak uzavřel. Tenhle koment je pouze malým vypíchnutím toho, co mě právě napadlo. Určitě zaslouží recenzi hodnou délce filmu. Za mě jsem rád, že Craig se stal Bondem a sérii obohatil zase o něco nového. Už to ale stačilo. Myslím, že i ten závěr byl stylově natočen a Craig tak může s klidem a úctou rozloučit, protože v roli určitě nezklamal a může být se svou prací spokojen. Bondovi už ale nemá co dát (to samé režiséř Mendes). Ted jsem zvědavej, s čím přijdou tvůrci dále. ()

luco323

Rozhodne nie najlepší Bond, skôr priemerný keďže Skyfall nastavil laťku vysoko. Musím však pochváliť úvod pretože ten neodpustiteľný bondovský začiatok vždy pretáčam no tento si budem ešte dlho pamätať. ()

Terminator666

Skvělý zážitek s tímto filmem. Děj dle mého dává smysl a člověk se v něm nemá šanci ztratit. Příběh je lineární, čím více ho odkrýváte , tím více Vám dává smysl. Nový Bond je též více vtipný než předchozí díly, mně osobně takové pojetí vyhovuje. Nechápu zde lidi, kterým se zdá bez smyslu a dokonce ho hodnotí jako nehorší s Danielem Craigem. Efekty zvládnuté na výbornou, herecké výkony mi též přišli dobré. Soundtrack nemá smysl hodnotit, ten je dobrý vždy, jen mi moc nesedla úvodní píseň. Nesmím opomenout to gradované napětí v klíčových scénách, to mě ohromilo. Každému fanouškovi Jamese Bonda se film líbit zcela jistě bude. A ostatním? Proč ne? ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům