Pohledný a úspěšný vědec Will Caster (Johnny Depp) má velký celoživotní sen: vytvořit stroj obdařený umělou inteligencí i schopností vnímat emoce, který by dokázal soustředit kolektivní vědění a vědomí lidstva. Jeho kontroverzní experimenty z říše snů mu přináší slávu i nepřátele. Extremisté z řad odpůrců umělé inteligence se ho pokusí zastavit a spáchají na něj atentát ve chvíli, kdy je jeho dílo téměř u konce. Sami tím však „božský experiment" uspíší a Will osobně se v projektu transcendence stane hlavním hrdinou. Pro jeho ženu Evelyn (Rebecca Hall) a dalšího vědce Maxe (Paul Bettany) zde totiž neleží otázka, zda je to možné, ale zda je to správné. A co se vlastně stane. Willovo vědomí připojí k super počítači a obřímu vesmíru umělé mysli, kterou sám vytvořil. Důsledky záhy pocítí celý svět. Willova původní touha obsáhnout vědění celého světa se však rychle mění v jiný cíl: získat nad celým světem kontrolu. (Bontonfilm)

Jespi

Film se mi jako celek nelíbil, ALE. Film hodnotím ze tří aspektů, první: Zpracování. 2*, velice pomalé a táhlé, prakticky se tam nic nestalo a i ta malá "snaha" o akci, tempu velice nepřidala. Druhý: (spoiler) Děj jako takový. 5* Musím říct, že filmy s podobnou tématikou mám zmáknuté na jedničku a všechny jsou jako přes kopírák. Už jsem během filmu očekával, kdy začně Depp svůj celostátní převrat, pod tíhou logiky a keců, jak je lidstvo špatné. Kdy se jeho milovaná otočí proti němu, zabije ho a dá se dohromady s "věrným" přítelem. Ani jedno se nestalo a dějovej zvrat byl originální. Herecké výkony 5*. Deppův melancholicky lhostejný výraz, Bettanyho zdrcená tvář a krásná Rebecca Hall mi aspoň trošku zpříjemnili onen táhlý nudný dvouhodinový zážitek. Bohužel, to tempo filmu mi zkazilo celý film, takže i přes výsledné vysoké hodnocení si myslím, že si jej po druhé nepustim. 70% ()

bloodcountes

Tak tohle bylo hodně špatný. Fakt opravdu špatný snad po všech stránkách. Nezachránila to ani jinak úžasná Rebecca, ani úžasný Paul, ani Cillian Murphy. A že je mámvšechny opravdu hodně ráda. Nedá se to. Nedá. Jakási trochu zmatená a hodně zrelativizovaná a nejasná, ale vcelku dobrá a inspirativní myšlenka byla totálně zabitá v provedení, ve formě i v příběhu. Co to kurva mělo bejt? To jakože opravdu? Co to bylo za příběh??? Nakonec veškerá motivace všeho byla "být spolu" ? Je vůbec možný takovej kýč ? Já jsem ten konec vlastně hned nepobrala (asi milosrdnej filtr) ale teď se mi to rozleželo a je to neskutečnej kýč, ještě k tomu zrádně zakamuflovanej do sci-fi o virtuálním světě a možnostech techniky. Ten stupidní konec, slizce blekotající o zalesňování?! Jako fakt? A celý to bylo těžce odfláknutý po stránce vizuální, nemělo to co do vystavění virtuálního světa ani na starodávnej film Johnny Mnemonic, na monitorech se zobrazovaly ultratrapný modrý pásy jakože rušení nebo co... prostě béčko. Těžký béčko ten film. Nafackovala bych si, kdybych na to šla do kina. ()

lucijelucije

Čekala jsem sice něco úplně jiného, a i toho Johnnyho jsem se příliš nenasytila, ale nápad to byl perspektivní to se musí nechat ač s malýma maouchama. No určitě vás tento snímek nepohltí, jak jsem třeba já doufala, ale jisté je, že W. Pfister se nemá za co stydět. ()

peetriss

Případ Transcendence ukazuje, že stavění markentingu na velejméně (v tomto případě Nolanovi) může být spíše polibkem smrti, než prospěchem. Očekávání vzrostla na míru vyšší, než je toto dílko schopno uspokojit! Přesto se za Transcendence trochu postavím - ano, film trpí typickými neduhy debutujícího režiséra, v první třetině se příběh tak trochu hledá, časem se však vzchopí v poměrně chytlavé sci-fi se sice notně otřepanou, ale vždy nosnou myšlenkou o eticky neakceptovatelné snaze "vyšší" inteligence potlačovat tu nižší či o nemožnosti "mechanizace" myšlení, duše, sebeuvědomění a lidství jako takového. Okrajově nechybí ani ekologické prvky. Je pravdou, že se film nejednou rozchází s logikou, alespoň průměrnou úroveň zážitku jsem si tím však nenechal zkazit. Johnny Depp, který začal být poslední léta značně otravný, se konečně pochlapil a podal kvalitní a důstojný výkon, sympaticky působila Rebecca Hall, zatímco Kate Mara spíš naopak. Pochvala Mychaelu Dannovi za hudbu. Z mé strany opatrná spokojenost - toto sci-fi díru do světa určitě neudělá, takovou katastrofou, jak se někteří snaží naznačit, však také není. ()

Sufferer

Error! Nolan connection not found. Priznám sa, že som film pasoval za tichého čierneho koňa. Stodvadsať minút. Toľko stačilo, aby prebehol k sklamaniam roka. Prinútil ma však urputne rozmýšľať – osminu sekundy, aby som bol presný – či je rafinovane blbý alebo len nudný. Výsledok? Neskonalo nudný, lenže tým blbým spôsobom, kde najväčšiu neplechu nerobí slimačie tempo, ktorým necháva Pfister udalosti plynúť, ale nerozhodnosť determinovať hereckú entitu v navrhnutom algoritme, skrz ktorú komunikovať s divákom, a absencia údernosti scén, ich rytmického a logického nadväzovania či veľavýznamnosti detailov atraktívnej témy, vďaka ktorým nebude konečná destinácia Transcendencie ríša spomienok, ale zabudnutia. ()

iampatrik

50% Nedá se filmu upřít určitou snahu ukázání nebezpečnosti umělé inteligence. Vizuál také neurazí a alespoň úplný závěr filmu má své kouzlo. Avšak co nejde přehlídnout a překousnout je tak blbý děj, který nic nevysvětlí, respektive vše řeší umělou inteligencí, která umí to, vyřeší ono. Ostatní charaktery tam pouze běhají a snaží se zabránit pohromě. Škoda, myslím, že nápad a potenciál v Transcendence je, ale provedení už je o něčem jiném. ()

Disease

Nebýt posledních 20 minut, dal bych možná i 3*. Celkem zajímavé téma, ovšem to zpracování... Spousta zbytečných scén (inu, režíroval kameraman) a naopak několik "chybějících". Ve finále jen o něco málo lepší než toto. ()

Mitin

Dvě hodiny nudná kravina, kterou Rebecca, ani Johnny nevytáhnou. Upřímně, divim se že tu vůbec Johnny hrál. Film mi v podstatě vůbec nic nedal. Nemůžu si pomoct, ale tohle se mi vážně vůbec, vůbec nelíbilo. Jeden z nejhorších filmů 2014. ()

ondrula

Hodně dobré sci-fi s hvězdným obsazením, zajímavým nápadem a skvělým provedením. Poněkud mě rozčílil ten konec, protože jsem jej moc nepochopil, ale nevadí. ()

ac3r

Místní pseudointelektuálové si zas našli obětního beránka :-) Hlavně, že "vedle" to učůrává u té utahané ptákoviny Her :-) Rozhodně to není taková blbost, jak se tady někteří snaží naznačit. Scénář místy opravdu není geniální, ale pořád velice slušný film. ()

drtalec

I přes obsazení mým nejoblíbenějším hercem (+ půl hvězdy) tento film docela zklamal. Naprosto očekávaný děj a vyvrcholení. V tomto druhu filmů se už bohužel moc vymyslet nedá a bohužel to nezachrání ani monitory s neustálým zdrojovým kódem (na Matrix to ale nemá). ()

kamigava

Film jsem viděl dvakrát za den - jednou v SD a pak v HD. Můžu říct, že v té kvalitě obrazu je rozdíl a to filmu jedině přidává samé plus. Po prvním zhlédnutí jsem dal 4 hvězdy, ale po druhém už jen 3 i přes lepší kvalitu obrazu. Asi se mi trochu více rozležel v hlavě. Námět je velice zajímavý a souhlasím s tím, že naše planeta jde do háje a je na čase, aby si to jednotlivci uvědomili, protože každý z nás může alespoň trochu přspět k lepšímu životu na Zemi. Pak se vše obrátí ke světlu. Jako to bylo řečeno ve filmu: Lidé se bojí toho, čemu nerozumí. To je svatá pravda. Nebo spíše: Lidé se smějí tomu, čemu nerozumí. Pak nehodlají nic konat. Johnny Depp a jeho role AI vědce je velice pozorohodná. :) Nelíbí se mi, jak tady někdo v komentech tvrdí, že je to přitroublý hipík apod. Hippies měli dobrou myšlenku, ale zku***li si reputaci těma drogama LSD. Kvůli tomu je většina lidí odsuzuje. Já tedy ne. Věřím, že v rebelství je budoucnost a ne v různých politických systémech či ideologiích jako jsou komunisti nebo fašisti. Všichi takoví selhali. Ve filmu se také vědci ukázali jako rebelové a šli si za svým. Je pravda, že nevíme, co by se stalo, kdyby svět začal ovládat jeden muž bez těla. Proto se radikální odpůrci snaží Willa zastavit. Bojí se ho, protože mu nerozumí. Konec filmu mě taky docela dostal. Pěkný restart pro celé lidstvo. Internet žádný, mobily žádné, všehcno od znova. To by bylo zajímavé. Na druhou stranu by se Země dokázala vzpamatovat ze všech těch zásahů člověka do jejích ekosystémů apod. Čisté řeky, že by se z každé dalo pít, čistá obloha bez škodlivých plynů, obnovené lesy... To by tady bylo krásně. Teď zpátky k filmu. Celé film má tak vyrovnané tempo, že si ani nevšimente nějaké akce. Krásně jsem jím proplul. Stopáž by se možná mohla o trochu zkrátit a scénář trochu domyslet, ale jinak je to zajímavá podívaná. Depp hraje zase po dlouhé době zajímavou postavu. I když mu v originálním znění moc nerozumím, má pořád své charisma. Hlavně ve scéně, kdy rozmlouvá s Evelyn, zda jí nahraje do své mysli během dělové přestřelky. Ta se mi líbila asi nejvíc spolu se závěrečnou scénou, kdy společně umírají jako dva prorokové a nejlepší přátelé zároveň. Také jsem se později dozvěděl, že producentem jsou manželé Nolanovi, to mi také dodalo úsměv. Nolan má Sci-Fi asi hodně rád a na jedno od něn si do listopadu počkáme. :) Transcendence je zase režijní debut nolanova kameramana Wallyho Pfistera, kterému se film povedl minimálně na dobrý průměr. Níž než na 3 hvězdy bych to neviděl, jak tady něktěří hodnotí. Začátek byl nicméně takový dynamický, pak přišlo uvolněné tempo, kdy se čekalo na smrt vědce a nakonec se po první hodině film opět rozjíždí a nastává pomalu stupňovaná podívaná plná filosofických úvah s menší akcí, která se roztáhne až na konec. Vysloveně mě bavilo, jak Will postupem díky růstu své inteligence buduje čím dál tím větší základnu a malou armádu hybridů. Dokáže vyléčit všechny různé nemoci a pomocí nanotechnologie vynalézá obdivuhodné samoobnovující materiály. Po technické stránce je film prakticky úžasný. Vždycky mě zajímala budoucnost a představy, jak asi bude vypadat. Tento film mi ukázal docela slušný návrh. :) Zneužití takové moci nad světem je už jiná věc. Podle mě by si všichni měli být rovni a v žádného Boha nevěřit. Náboženství akorát gumuje lidem mozky nic víc. Věda je pochybování a pochybování je zkoumání a hledání nových dobrodružství. V Boha můžete jen věřit protože nevíte, že existuje. Přestanete pochybovat, když něčemu věříte, už to dál nezkoumáte. Kněží vás chtějí od pochybování odradit, protože pak by jim nikdo nevěřil, co všechno nakecají a byli by bez práce. :) Uff. No, to byl ale koment o globálních problémech... Díky za tenhle film, že mi pomohl zase o trochu více pochopit tenhle svět a jeho cestu do neznáma. () (méně) (více)

Movie Gourmet

Mám rád žánr sci-fi a mám rád herce Johnnyho Deppa. Film sice není nic světoborného, co by vám utkvělo kdo ví jak dlouho v paměti, ale koukat se na něj bez problému a se zájmem dá a já se u něj nenudil. Proto je můj Verdikt: 3* a 70 %. ()

Mikino00

Vyčpělé a fádní. Zajímavá myšlenka, avšak nikterak nová (mnoho sci-fi knih či seriálů se s tímto potýkalo již dávno a lépe) je rozvedená to neskutečné vaty, plné prázdných dialogů a hlavně úplně komorního rázu. Film si chce hrát na rozmáchlou podívanou, ale ono se nic vážnějšího nestane, žádná vyhrocená scéna, jako bych sledoval pozvolně plynoucí seriál. Konec tomu všemu nasadí korunu. ()

peto580

najprv 3 potom 4 potom zasa 3 no nemožem sa rozgodnuť. hviezdičky mi príde strašne moc a, pri troch mám pocit že filmu krivdím. Takže suma sumárov sú to 4 hoci slabšie :)´ ()

Alien220

Na první pohled uhozený a překombinovaný film. ALE! Já Transcendence beru jako plnohodnotný a hlavně originální sci-fi snímek, který si zaslouží podporu a zejména pochopení. (SPOILER) Ústřední myšlenkou je monolog Johnyho Deppa během finálové scény těsně před nahráním viru. Jde o upozornění na strach z neznámého. Obdobně s touto myšlenkou pracuje román Glukhovského Metro 2033. Strach z neznámého a selektivní interpretace nakonec zapříčiní destrukci něčeho velice přínosného a co víc, dokonce zničení současného relativně prosperujícího stavu. Transcendece je o neomluvitelné chybě a o jistém vyšším principu nezakládajícím se na černobílém pojetí světa, ale na komplexnosti, pragmatismu a vlastní osobnosti. Proto nezahazujte tento film a pusťte si jej znovu. Jistě vás mile překpaví na ten DRUHÝ pohled :) ()

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

11.04.2014

Seriálová válka lidí a Cylonů začala už v Battlestar Galactice z roku 1978, její nejpamátnější okamžiky však přišly až po roce 2003. Stejnojmenná televizní minisérie totiž nastartovala temnou… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Avengers 2, Prometheus 2, Spider-Man 3 a 4...

Avengers 2, Prometheus 2, Spider-Man 3 a 4...

19.06.2013

Co nového u pokračování (nejen) komiksových hitů? Nebudeme to zbytečně natahovat. Sin City: A Dame to Kill For mělo mít premiéru letos v říjnu. Rodriguez a Miller ale údajně pořád nedotočili a to je… (více)