Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít štastně a spokojeně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MartinSTFC

Na tomto filmu se mi líbila především vizuální stránka. Opravdu kouzelně provedené a atmosféru to rozhodně mělo. Příběh je bohužel už léty dost ohraný a sledovat něco, co všichni znají a vědí jak to skončí, je poněkud méně vzrušující, než kdybychom se s příběhem setkali poprvé. Celkově se mi film líbil, nicméně oba hlavní herci, tj. Vincent Cassel a Léa Seydoux mi byli nesmírně nesympatičtí. Kráska byla v tomto provedení na můj vkus poněkud celkově vulgární, Vincent Cassel v roli Zvířete byl prozměnu takový nemastný, neslaný a vůbec ne šarmatní a okouzlující. Ale i přesto jsem si dokázal film užít. Je to ale samozřejmě jeden z těch filmů. na které se podívám jednou a již nikdy více, nebo alespoň za hodně dlouhou dobu v řádu několika let. Po několikátem shlédnutí bych šel s hodnocením jistě rapidně dolů, ale jako mojí premiéru to hodnotím vesměs kladně. ()

Isuzu

Krasny vizual a celkom ma prekvapil aj pribeh, ktory je podany trosku inak (najma dovod princovho prekliatia) ako som zvyknuta z "klasickej" disneyovskej verzie. A prekvapivo sa mi aj ten Cassel pozdaval, aj ked pri traileri som si hovorila, co to je za starca...Ale charizmu ma, to mu nemozem upriet. Jedina vec, ktora mi tam chybala, je ale rozvoj samotneho vztahu medzi Kraskou a Zvieratom, kedze tu je tak trochu nedomysleny skok od nenavisti a odporu rovno k laske (alebo ze by ukazka stockholmskeho syndromu v praxi? :). Ak by toto bolo dotiahnute, davam plny pocet. Takto ostanem pri peknom nadpriemere (75%). ()

Isabelle

Nemůžu říct, že to je nepovedený (to bych nedala 2*), ale úplně mě to nedostalo...Rozhodně se mi ale líbila ta princova minulost. Příběh jak se stal zvířetem..A taky to na oči působilo pěkně...Ale to je asi tak vše.. ()

ardeas

Mysliac si, že notoricky známy príbeh sa posunie do inej roviny, prehĺbi či dá nový punc tomu pôvodnému je hlúpou báchorkou. Dlhé pasáže rozmarných opisov, ktoré majú obohatiť príbeh sú obrovskou brzdou, nehovoriac že "Zviera" - Vincent Cassel sa so svojou postavou akosi celý čas trápi. Hlavná dejová línia nie je zahrabaná pod haldou barokových ozdôb, oni ju tou nádherou doslova vykradli a ostalo tam prázdne suché miesto. Pohár nie je poloplný či poloprázdny, lebo pohár nikdy ani neexistoval, takže nebolo čo naplniť. 2* za teatrálne predvedenie prázdnej schránky. ()

Kamil111

Ou, ou. Pro ty, kdož vyrůstali s Herzovým a Hapkovým majstrštykem na stejné téma (Panna a netvor), je to téměř nekoukatelná verze. A přitom jde o původem francouzskou pohádku. Chybí jí Herzova poetika, Hapkovy emoce a křehká krása Zdeny Studenkové, jíž se Léa Seydoux vizuálně prostě nemůže rovnat. Nějaké digitální hrátky na tom nemohou nic změnit. Nuda, nic než hezky vyvedená nuda. ()

zekon

Nejhorší zpracování klasiky. Naprostá nuda a navíc posraní celého příběhu. Prostě hranice opadu s mizernými triky. ()

endymion

Absolutní vítězství formy nad obsahem. Každé druhé filmové okénko byste nejraději pověsili na stěnu v galerii, ale samotný příběh a srdcervoucí lovestory se bohužel někam vytratily, případně se vůbec nedostavily. ()

Lady Marcy

Krásná vizuální stránka a hezká hudba..příběh celkem ušel, jen mohli vybrat pohlednějšího herce, co hrál zvíře... ()

Aeven

Pěkná verze známé pohádky. Začátek vcelku zábavný, ke konci už se trochu nudíte...stejně víte jak to dopadne. Moc se mi líbily kostýmy!:) ()

ssarka

ale joo,pěkná designovka...jedna hvězdička za celkovou výpravu a druhá za nahou vílu se šípem v hrudníku..v dnešní nesmyslně puritánské době je to potěšující vidět krásné ženské tělo..ps:nejsem lesba..:) ()

Unrealik

Mi přijde, že se tvůrci nemohli rozhodnout, pro jakou věkovou skupinu je vlastně pohádka určena. A pak jsou tu větší/menší detaily - "princ" vypadá staře, vztah hlavních hrdinů měl rychlý vývoj. Nejvíce se povedla první čtvrtina, kdyby v podobném duchu byl i zbytek filmu, bylo by to fajn. ()

Chlo0opek

Pěkné grafické zpracování, bohužel však zároveň místy až moc připomínající film Jack a obři. Námět také celkem v pohodě, jen teda nechápu, proč to zvíře vypadalo jako domácí mazlíček - z tohoto by na první pohled strach rozhodně nešel... ()

damatuza

Film by som mohla hodnotiť a komentovať z dvoch uhlov pohľadu. 1. Čo som očakávala a čo som dostala. Z tohto uhla musím povedať, že som ostala mierne, (vlastne celkom dosť) sklamaná. Čakala som nádherný vizuál - nesklamal. Čakala som nádhernú Léu - nesklamala taktiež. Čakala som hlboký a silný príbeh o zrode lásky, ktorý sa ale bohužiaľ nekonal. Láska sa tam proste tak nejak vyskytla z minúty na minútu. Ťažko by jej uverila 12 ročná zasnená naivná slečna, nieto dospelí diváci. Z môjho pohľadu bolo venovaného príliš veľa času menej podstatným udalostiam a preto pri sčítaní plusov a mínusov, ostávam pri 3 hviezdičkách. Druhý uhol pohľadu - keby mal film iný názov a teda by som nebola ovplyvnená nesplnenými očakávaniami, mohla by som ho ohodnotiť ako veľmi peknú rozprávku, plnú zvláštnych tvorov a úkazov. Sprevádzanú nádhernou hudbou, v nádhernom prostredí. Príbeh chudobného dievčaťa, ktoré chcelo pomôcť svojej v biede sa topiacej rodine a tak obetovalo svoj život sebeckému zvieraťu. Z tohto uhla pohľadu, by som možno vedela vyčarovať 4 hviezdičky. No stále je to len možno, keďže som ovplyvnená už spomínanými nesplnenými očakávaniami. ()

yawa

Nádherné kostýmy, kulisy a výprava. Inšpiráciu Miyazakim vidieť na celom vizuáli. Škoda len, že okrem prekrásneho vizuálu film ničím extra nevyniká. A kráska sa nám zaľúbila do zvieraťa nejako prirýchlo. Očividne stačí na získanie srdca ženy pár krásnych šiat :) (ale že boli fakt nádherné!) ()

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)