Rudá jako rubín

Rubinrot

Rubínovo červená

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický

Německo, 2013, 122 min

Puberťácky filmík o mojej obľúbenej téme a to cestovaní v čase. O príbehu hovoriť nebudem, lebo je to skôr genialita knižnej predlohy. Niečo neokukané aj s mierne politickým podtextom (skutočne mierne) ma bavil, aj keď ma na začiatku neskutočne iritovalo, že vidím nemecky hovoriacich ľudkov na pozadí Londýna, ale časom som si zvykla. Prekvapil ma však scenár, od ktorého nikdy v takýchto puberťáckych filmov nič neočakávam, ale skutočne sa podaril. Nikde to neznelo trápne, len ma mrzí, že nás navnadili, no pritom nič nevysvetlili. Niečo načrtli, ale nechali to tak a postavám to ani neprekážalo. S nažili sa niečo zistiť a nezistili nič. Na konci ples a tak klišoidný prvý božtek.(5.2.2014)

Oceňuji, že se Němci chopili young adult fantasy a dokonce ho zfilmovali. Za tu snahu jim patří dík. Škoda ale, že to skončilo jenom u snahy a z nápadité fantasy pro mladé udělali růžovou knihovnu pro náctileté a to protkali nadpřirozenem. Některé momenty dobré, některé vysloveně na pár facek. Celkově průměr a budu hodně přemýšlet, zdali se pustit do dalších dílů.(25.3.2018)

• eLeR

O čom toto celé malo byť? Musím si bezpodmienečne pozrieť aj dvojku a trojku, lebo spať mi nedá Gwendolynin osud.(3.2.2018)

• honajz

Zcela zmatená směska vzájemně nesouvisejících scén, jako kdyby někdo sestříhal seriál a vzal z něj jen nepodstatné věci. Celému filmu chybí nějaké sevřenost děje, nějaké jasnější směřování, a dokonce i dodržování vnitřních pravidel. Chápu, ano, teenegerovské záhady ze středních škol s podivnými týpky a velkou, romantickou láskou, kdy do té doby podceňovaná dívka zazáří, jsou moderní, až to bolí. Ale přece jen by to mohlo snad mít nějakou úroveň. Oč v tom filmu šlo? Proč tedy hrabě chce tu krev? A proč po ní tedy nejde daleko dravěji? Ty dvě sekty vedle sebe se střetnou jen jednou, náhodně, někde v parku při projížďce kočárem? Jinak totiž o té druhé sektě netušíme nic, a o téhle vlastně taky ne, protože sice pořád něco ochraňuje, ale jinak nevyvíjí žádnou činnost. Ale financí mají hodně. Spousta náznaků, nedovedených do nějakého vysvětlení - vize tety, rodinná historie, dědeček, havrani, samotný hrabě - vše je jen nahozeno, letmo, jako když jedete vlakem a za oknem proletí listí ze stromu. Jednání postav ani nemá smysl komentovat, každý se každou chvíli chová jinak. Někteří jsou chvíli za idioty, jindy jsou stateční. ale hlavně - nikomu nevěřte, jen svým citům! Také ta němčina v Londýně zněla divně, a navíc je evidentní, že musel vzniknout srdceryvný soundtrack pro dívčí srdíčka. Jdu pod pseudonymem napsat Tajuplnou Lenku s tajemným přívěskem, kterak se na gymplu v Legerově ulici zamiluje do nějakého podivína, třeba mi to Němci časem taky zfilmují.(5.7.2014)

Slibný začátek trilogie o genetické mutaci umožňujíci cestování časem. Maličko neumělý, ale s kouzlem nadšení :).(26.11.2017)

• Lama.Lama

What the fudge? Teď nevím, jestli jsem během filmu usnula a probudila se až na konci, nebo to prostě nemělo žádné rozuzlení zápletky, nebo bude další díl, nebo prostě WTF?? Jinak je to oddechovka pro náctileté, nic extra se od toho čekat nedá.(4.3.2014)

• MartinezZ

Co, ježkovy voči, tohle bylo? "- Ahoj, kámoška, naše rodina je divná a cestuje časem." "- Hmm, OK" "- Já cestuju časem!" "- OK, ví to tvoje máma?" "- Ne." "- Tak jí to řekni." "- OK.". ~~~ Divoká přestřelená teen blbina splácaná z Beautiful Creatures a Jumpera. A je fuk, zda a která z knižních předloh byla dříve, protože tady jsme na filmové, nikoliv knižní databázi.(3.11.2013)

Celkem pěkný příběh. Ale nic světoborného. Na to, že je to Německé, dost dobré.(5.3.2018)

• slunicko2

Hloupoučký odvar Dana Browna a iluminátů. 1) Neznalé naivní diváky tvůrci lákají na vějičky jako lóže, magie, kruh krve, příprava na misi, cestování časem. 2) 26letý Florian Bartholomäi (Gideon) je pěkný kluk.(27.5.2018)

• Sabrewulf

Teenagerský sranec, který se snaží přiživit na ostatních teenage srancích jako je Twilight, Mortal instruments či Nádherné bytosti. Mimochodem třetí jmenovaný sranec mi to silně připomínalo. Nedokoukáno, chcípal jsem nudou.(6.1.2018)

• Ivusha

Kdyby se to aspoň drželo knížky...(28.9.2016)

Hezký příběh, jen je trochu roztahaný a děj by mohl být i víc jasnější. Doufám, že bude konec stát za to.(16.3.2017)

• lucijelucije

Tak tohle byla hodně amatérská práce. Dialogy katastrofa. Děsně přehrávané, děsně pubertální a kýčovité. Ovšem, vůbec by to nemusel být špatný snímek, kdyby se ho možná zhostili jiní tvůrci. M. Ehrich není úplně od věci, ale bohužel ten snímek je absolutně bez struktury.(10.10.2015)

Na filmu bylo super, jak se držel předlohy. To se moc často nevidí. Je zde sice pár odlišností, ale u filmu to jinak nejde. Není to kniha.(13.10.2017)

Film mne zaujal natolik, že si musím co nejdříve pustit jeho pokračování. Nestává se mi to často, že bych byla tak zvědavá, nic mu nevytýkám, právě naopak, celý film chválím. Nechal člověka přemýšlet, úvod do děje několikalogie byl také srozumitelný, i když je pravdou, že zdaleka nevysvětlil všechno a nechal mě na pochybách. Právě proto potřebuji další díl! Já osobně a jenom za sebe film doporučuji, nebylo snad ještě nic podobného, co bych takto hltala pohledem.(27.10.2017)

• Lavinia

Nejzajímavější je, že Němci si ty své německé filmy pochvalují a snad to myslí upřímně. Formou teenie-girlie slátanina, místo děje Anglie, představitelé němečtí herci, kteří - jako obvykle - divně šišlají a vůbec mají divný způsob vyjadřování, tak trochu jako od necek, nikoli ve fantasy. Obsah: Holka z rodiny cestovatelů časem zdědila tuto schopnost místo své sestřenky, hraje se tedy na takové ty zhrzené city na několika stranách, její kámen je rubín, kamenů je 12 a je nutno je spojit v jakémsi chronometru, kterým se časem kontrolovaně cestuje, až budou všichni svou krví v přístroji spojeni, bude ten aparát mít blíže nespecifikovanou úžasnou moc, tedy ten, kdo ho vlastní. A to je jakýsi hrabě z a v minulosti, ale ten ho snad nevynalezl, rozhodně přístroje jsou dva a jeden byl ukraden, ten druhý je tu a není komplet krevně napojen, a tak naše hrdinka s pohledným hrdinou cválá minulostí, aby zajistila chybějící krve, ovšem jsou tu odpůrci, sám hrabě je hnusné zvíře a nakonec je bál s tancem. Že to nemá logiku? Že je to samá díra velikosti Macochy? To je fuk, hlavně se jede dál, další dva filmy, třeba se tam dojde k nějakým výsledkům. Blábol na entou, nedoporučuji.(3.7.2016)

• Arsenal83

Rozprávka pre deti okolo 13 rokov, formou i hudbou. Takým to bude stačiť a môže ich aj zaujať, inak je to nuda. Film sa snaží držať literárnej predlohy od Kerstin Gier.(24.3.2017)

Trocha cestování časem pro -náctileté. Pro starší generaci už jen velmi odpočinkový film na pondělní večer. Není nutné mnoho přemýšlet, stejně se nedá nic vymyslet. Žádný zázrak se nekonal, ale na dvě hodiny to zabavilo.(8.7.2013)

Snímek přináší příběh o uzavřeném okruhu lidí se zvláštní strukturou DNA, která jim umožňuje cestovat zpět v čase. Natočeno je to na základě prvního dílu knižní trilogie a jedná se o filmové dílo, které si nehraje na velkolepost a masovní speciální efekty, jaká jsou známá z produkce Hollywoodu. A to může mnohé diváky již rozmazlené CGI efekty odradit. Jenomže tohle je film evropský, tedy stavěný zcela jinak. Tady jde hlavně o příběh, který je pochopitelně volně dle knihy, neboť přesný převod do filmu není nikdy možný. Film je dobrodružný, zábavný a v jistém smyslu hravý. Je to i ukázka toho, že lze natočit vkusný fantasy příběh pro mládež daleko jednodušeji a hlavně levněji. Jenomže Hollywood je prostě Hollywood a tak není divu, že tento snímek není široce tak znám.(15.1.2017)

• mokrasek

Celkem hezká závěrečná píseň s názvem Faster v podání Sofi de la Torre.(3.8.2013)

Film docela zajímavý, ale pořádné zápletky sem se nedočkal. Posledních 20 minut sem si jenom říkal: Tak teď to přijde. A nic se nestalo a to jejich proroctví mi konečně došlo asi 10 minut po dodívání.(6.7.2014)

<< předchozí 1 2