Strach a hnus v Las Vegas

Strach a hnus v Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

Komedie / Road movie

USA, 1998, 118 min

Toto bola podľa mňa len čosi viac ako dosť profesionálna, zmedializovaná a drahá príručka a reklama všetkých druhov drog. Nulový dej zachraňuje svojimi zhúlenými vystúpeniami aspoň Depp, Del Toro mi tam nesedel ani náhodou. Zdrogované hlášky sú vtipné, škoda, že len zo začiatku. Dve hodiny neutiahnu. Akosi som teda nepochopil pointu a odkaz, ktorý filmy (aspoň poväčšine) nesú. 60%.(19.4.2007)

• novoten

Těžko obhajitelný nebo naopak zatratitelný film. Nevím, jestli knižní předloha měla nějakou hlubší myšlenku, ale v adaptaci jsem ji nenašel. Herci sice předvádějí výtečné exhibice, ale příběh se ztratil už při prvním tripu.(1.12.2006)

• StarsFan

Nebavilo mě to. Nemůžu si pomoct. Několik pasáží dobrých, třeba ta vanová, ale jinak... čekala jsem od toho mnohem víc. A nějak si nemůžu pomoct, ale Del Toro ani Depp i přes svoje neskryvatelný herecký kvality mezi mé nejoblíbenější herce rozhodně nepatří. Z nějakýho důvodu je mi hlavně Depp ve svých pološílených rolích po většinu času hodně nesympatickej a v tomhle filmu, kde jde o to, že vlastně nikdo neví, o co jde, to platilo o to víc.(21.9.2007)

• Tsunami_X

Úmorný kolovrátek, který nabízí dvě možnosti vyústění. Buď se unudíte k smrti, nebo si z téhle zběsilé jízdy něco odnesete a pod nánosy zběsilých scén, které jsou jedna jako druhá, dojdete k uvědomění, že květinová dítka jsou pryč a celá ta konzumní společnost stojí za hovno.(2.1.2004)

Skvela drogova odyssea jednoho novinare s uzasne "zfetovanym" Johnny Deppem.(8.8.2002)

• - Johnny Depp si nechal kvůli filmu oholit hlavu přímo od Thompsona. (PußyMagnet)

• - Většina oblečení, které Depp ve filmu nosil, jsou šaty, které nosil osobně Thompson v 70. telech. (PußyMagnet)

• - V průběhu scény, kdy je Raoul Duke (Johnny Depp) pod vlivem adrenochromu, mumlá "La llama es un quadrupedo" což je citát z Monty Pythonova Létajícího Cirkusu. (Tygrys)