Strach a hnus v Las Vegas

Strach a hnus v Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

Komedie / Road movie

USA, 1998, 118 min

Jeden velkej dlouhej trip. První hodinka filmu je naprosto bravurní, vtipná a řádně v rauši. Druhá polovice filmu už jede v trochu klidnějším už jen čtyřhvězdičkovém tempu, ale i přesto je tento film naprosto vyjímečný. Pro někoho možná k smrti nudný, ale pro jiného super zážitek. Velice osobitý a reálný pohled do mysli narkomanů (nebo snad jen lidí, kteří se snaží objevovat nové možnosti a pohledy na svět?:-)) Nakonec mi z toho vychází nějakých 85, možná 90%. Konečně zase něco za plný počet.(24.7.2008)

• Rover

Čekal jsem teda mnohem víc, leč slíbená zábava ve stylu Monty Pythons se nekonala.... Potencionálně vtipné scény byly odsunuty do pozadí trapného a zdlouhavého popisování stavů po několika typech drog. Protože mám rád Johnnyho Deppa a Terryho Gilliama, dávám za dvě hvězdy....vizuálně ovšem hodně dobrý, nápady taky, ale bohužel hrozná nuda. škoda(13.3.2007)

Tak trochu další film s tak trochu dementnim dějem a s tak trochu zhulenym Deppem, kterýmu skvěle dopomáhá tak trochu sfetovanej DelToro. Gilliama nemam rád protože i on je tak trochu dement, stejně jako jeho filmy. Čtyři hvězdy to má za skvělej úvod a parádní závěr, všechno mezi tim je jenom dementní výplň plná dementních situací kterou bych samostatně poslal na slabší tři hvězdičky. Dodatek: Nebejt dementně skouřenýho Deppa tak je film naprosto o ničem.(7.4.2009)

Z minimálne dvoch dôvodov musím vidieť znovu! 1. Na druhom premietaní sa pokúsím o zachytenie väčšieho množstva detailov a režisérových špesl ingrediencií, ktorých má Gilliamove dielo, pochopiteľne, ako vždy, neuveriteľne veľké množstvo. 2. Takáto epická óda na užívanie drôg si jednoducho zasluhuje opätovné zhliadnutie! Zatiaľ hodnotím solídnou 4-kou, ale som si takmer istý, že hodnotenie pôjde časom vyššie. 120 minút, plných zábavy štýlu "nejako bolo, nejako bude, je*nime si ešte trošku" - i like it!(6.10.2011)

• Djkoma

Šílenost, která bohužel pro mě potvrzuje úpadek kvality filmů Terryho Gilliama. Možná až moc se snaží jet proti hollywoodu až v některých místech je jeho extrémni odpor proti mainstreamu hlavní důvod šílených nápadů, do kterých se až nutí. Dva manící, kteří sebou vezou opravdu slušnou hromadu drog a omamných látek se vydávají na cestu do Las Vegas na jejich největši drogovou seanci v životě. Nuda a nuda kam se podíváš. Bohužel.(26.7.2006)

• - Pro scény, kdy byli hlavní hrdinové na drogách, byly používány různé efekty. Když byli na Éteru, používalo se modifikování hloubky pole, aby došlo k neidentifikovatelnosti všech objektů. Při Adrenochromu všechno vypadalo malé, úzké a klaustrofóbní, při Meskalinu se používaly různé teploty barev, prolínání barev a světla bez zdroje, při Amyl Nitritu se používaly různé hladiny světel, při LSD se vše roztahovalo, a používaly se halucinační deformace zvuků, objektů i barev. (PußyMagnet)

• - Většina oblečení, které Depp ve filmu nosil, jsou šaty, které nosil osobně Thompson v 70. telech. (PußyMagnet)

• - Malou roli „hipíka“ si ve filmu zahrál Michael Balzary alias Flea, baskytarista kapely Red Hot Chilli Peppers. (gladdyss)