• gogo76
  **

  O čom to kurva bolo? Niekam išli, zhulili sa a nedošli...To je asi celý príbeh v skratke, inak sledujeme sfetovanú dvojku a ich výpady a úlety a v podstate sledujeme čokoľvek, čoho je sfetovaný človek schopný i neschopný. Ťažko hodnotiť takýto film, keď čakáte film, teda myslím aspoň s nejakým príbehom a dostanene obyčajné sfetované nič...Herecky všetci ok, pravdepodobne rozdávali fet priamo na placi, ale film je pre veľmi zvláštnu skupinu divákov. Nechápem ako si toto niekto môže dať medzi obľúbené filmy. Je to film z kategórie, ktoré stačí vidieť raz v živote a nikdy viac. Opakovane si to môže dať len veľmi divný človek...40%.(17.5.2018)

 • boshke
  *

  Tak schválně - jak dlouho vás bavilo sledovat drogové opojení Deppa a del Tora? Mne něco přes tři čtvrtě hodiny. Pak jsem si proklikal film kvůli přesvědčení, že se nic nemění a že budou pořád na tripu a s klidným srdcem jsem to vypnul. Potěšil akorát Depp, který mne zároveň přivedl k otázce, zda je horší ho vidět v komerčních sr*čkách nebo v (rádoby) uměleckých filmech. Nebaví mne ani v jednom, ani v druhém... 10%(20.1.2013)

 • TheRaven
  *****

  Jeden velkej dlouhej trip. První hodinka filmu je naprosto bravurní, vtipná a řádně v rauši. Druhá polovice filmu už jede v trochu klidnějším už jen čtyřhvězdičkovém tempu, ale i přesto je tento film naprosto vyjímečný. Pro někoho možná k smrti nudný, ale pro jiného super zážitek. Velice osobitý a reálný pohled do mysli narkomanů (nebo snad jen lidí, kteří se snaží objevovat nové možnosti a pohledy na svět?:-)) Nakonec mi z toho vychází nějakých 85, možná 90%. Konečně zase něco za plný počet.(24.7.2008)

 • Vančura
  ****

  Kolem roku 2000 se natočila celá řada skvělých filmů s drogovou tematikou (Trainspotting z r. 1996, Acid House z r. 1998, Requiem za sen z r. 2000, Kokain z r. 2001...), a Gilliamův "Strach a hnus v Las Vegas" z r. 1998 je z nich možná nejbláznivější a neoriginálnější. Takhle zběsilou, spontánní a živelnou podívanou jsem naposledy zažil u Jacksonova "kultovního" dílka "Meet the Feebles" z r. 1989, které však nad Gilliamem vítězí jak vtipem, tak brutální záplavou tvůrčí invence po celou stopáž. "Strach a hnus v Las Vegas" měl být podle mě ještě zběsilejší a psychedeličtější, pak by to bylo na maximální hodnocení. Takto místy filmu přece jen někdy dochází dech a občas trochu nudí. Depp je zde fantastický a z fleku bych mu dal za jeho roli Oscara. A v neposlední řadě musím filmu přičíst k dobru skvělý soundtrack s dobovou muzikou.(1.5.2011)

 • BadoXXII
  *****

  Look, there's two women fucking a polar bear.Po ďalšom pozretí musím svoje hodnotenie zvýšiť na plný počet. Dôvod je jednoduchý - skvelo som sa bavil od začiatku až do konca. Pri tejto pánskej jazde som totiž celkom stratil dych od neustáleho rehotania. Herecké výkony sú úžasne zahraté a uletené. Celý film stojí práve na dvojici Johnny Depp (tá jeho vyholená hlava nemala chybu) a Benicio Del Toro (riadne pupkatý a nechutný), ktorí museli byť pri natáčaní poriadne nafetovaní (inak si ich dôveryhodné herectvo neviem vysvetliť alebo sú to naozaj tak bohovskí herci?). Nad týmto Gilliamovým dielom sa nedá veľa filozofovať, existujú totiž len dve možnosti. Buď vás tento úlet bude alebo nebude baviť. Poznám ľudí, čo to vypli po prvej scéne s netopiermi (čo je úplne normálne, lebo je to celé vážne veľmi zvláštne a uletené). Vo mne tá scéna vyvolala záchvat smiechu a ten mi vydržal počas celého filmu. Pre mňa je to teda kultové dielo a jedna z najlepších ''komédií'' vôbec. Spŕška neuveriteľnej energie a skvelej zábavy................."Tí, ktorí v sebe prebudia zviera, sú zbavení bolesti byť človekom"...90%(16.6.2008)

 • - Ve scéně, kdy přijde fotograf Lacerda (Craig Bierko) k Dukovi (Johnny Depp) a Gonzovi (Benicio Del Toro) do hotelového pokoje, je na stole, za kterým se schovává sjetý Duke, položený podnos se sklenicemi a jakousi nádobou. V dalším záběru jsou na stole už jen sklenice. (gladdyss)

 • - V průběhu scény, kdy je Raoul Duke (Johnny Depp) pod vlivem adrenochromu, mumlá "La llama es un quadrupedo" což je citát z Monty Pythonova Létajícího Cirkusu. (Tygrys)

 • - Natáčení probíhalo v Los Angeles (Kalifornie), Jean (Nevada), Pasadeně (Kalifornie) a v Las Vegas (Nevada). (Tygrys)