Z minimálne dvoch dôvodov musím vidieť znovu! 1. Na druhom premietaní sa pokúsím o zachytenie väčšieho množstva detailov a režisérových špesl ingrediencií, ktorých má Gilliamove dielo, pochopiteľne, ako vždy, neuveriteľne veľké množstvo. 2. Takáto epická óda na užívanie drôg si jednoducho zasluhuje opätovné zhliadnutie! Zatiaľ hodnotím solídnou 4-kou, ale som si takmer istý, že hodnotenie pôjde časom vyššie. 120 minút, plných zábavy štýlu "nejako bolo, nejako bude, je*nime si ešte trošku" - i like it!(6.10.2011)

• Galadriel

Tenhle film je opravdu síla. Bohužel těžko říct, jestli síla ve špatném nebo dobrém slova smyslu. Plešatý a věčne zfetovaný novinář Johnnyho Deppa s brýlemi, které by mu i Elton John mohl závidět a jeho taktéž zfetovaný právník Benicio Del Toro jedou s kufrem plným drog do Las Vegas aby novinář napsal jistou reportáž. O ničem jiném film není, jde v podstatě o obrovskou ujetinu, která je z části natočená tak, jak by asi svět kolem sebe mohl vidět zfetovaný člověk (např. měnící se vzorky na koberci, hospoda plná dinosaurů, schýza ve vaně) a také prostředí, ve kterém se "hrdinové" pohybují je jejich zálibě značně přizpůsobeno - obzvlášť zajímavě vypadá úplně ke konci mírně řečeno neuklizený hotelový pokoj, jehož část je plná špinavé vody a po kterém se Johnny Depp pohybuje s tyranosauřím ocasem... Myslím, že pro představu tohle stačí a protože tady závisí hrozně moc na subjektivním dojmu, tak jsem se rozhodla hvězdičky neudělovat (vím, odporný alibismus, ale stejně ani s odstupem času nevím, co si o tomhle dílku myslet, natož jak bych ho ohodnotila...).(21.7.2005)

Halucinační jízdá mozkem dvou úplně zmaštěných chlapíků. Lepší konec než naprostou destrukci hotelového pokoje, ve které jako by se jejich duševní pochody vsákly do reality a ukázali tak pravou podstatu drogového šílenství, si film nemohl přát. Knížku jsme nečetl, ale chce se mi napsat, že její zpracování lépe dopadnout nemohlo.(9.10.2004)

• viperblade

Všechno špatně. Mám rád divné filmy a mám rád i Terryho, ale na tomhle jsem nenašel nic. Příběh? Prakticky žádný, film se "fláká od rohu k dalšímu rohu", černý humor (který miluju a který tady podle obsahu měl být) mě nijak neoslovil (opravdu jsem se během filmu zasmál maximálně jednou a to už ani nevím čemu) a film mě neuvěřitelně nudil. Jediné pozitivum zde byli herci. Od těch hlavních (tradičně skvělý Depp, i když i on měl už mnohem, mnohem lepší role) až přes epizodní roličky (Ricci, Diaz). Věřím tomu, že takhle nějak to vypadá, když jste "sjetej", ale to já nevím, v životě jsem neměl ani trávu (možná proto nemůžu docenit tenhle film?) Už dlouho mi dvě hodiny nepřipadaly jako čtyři (cože, to uběhlo jen pět minut?) Nevěřím tomu, že bych tohle chtěl někdy vidět znovu - 40 %.(28.9.2011)

Terry Gilliam, "brazilský" vizionář (anebo prostě skvělý filmař), si jednoho krásného dne vzal v neonovém Las Vegas jistou nespecifikovanou drogu a začal snít svůj americký sen po svém. Sedl si za režisérské křesílko a dal vzniknout filmovému strachu a hnusu. Doslova. Anebo spíše svéráznému humoru a hnusu. Úplně doslova. Výsledný film je pak zběsilá "beatnická" romance, jedna velká vizuální orgie, výstřední protiproud i odvázaná kritika. Není to tak duchaplné ani podmanivé jako ty nejlepší režisérovy díla, zato odpornosti, paranoi, schizofrenie a šílenosti je dosti (s čímž se herci ztotožnili očividně moc dobře). Pokud si libujete v netradičních "retro" road moviech a notně nezdravé, často černohumorné, nápady a nějakou nepěknou drogou opojené vizuálno je vašemu srdci blízké, proč tenhle "trip" nezkusit. V opačném případě bych váhal. 60%(30.12.2007)

• - Johnny Depp si nechal kvůli filmu oholit hlavu přímo od Thompsona. (PußyMagnet)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles (Kalifornie), Jean (Nevada), Pasadeně (Kalifornie) a v Las Vegas (Nevada). (Tygrys)

• - Johnny Depp bydlel během natáčení 3 měsíce s Hunterem S. Thompsonem, aby si osvojil jeho vyjadřování i pohyby. (Filty)