Reklama

Reklama

Strašidlo cantervilleské

(TV film)
  • Česko Strašidlo cantervillské (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Duch sira Simona de Cantervill je vytržen z poklidné existence na rodinném zámku v Anglii, kde už po staletí úspěšně děsí generace svých potomků. Nový majitel Hiram Otis je osvícený muž, který nemá pro nadpřirozené jevy nejmenší pochopení. Nastěhuje se tam se svou manželkou, dcerou Virginií a dvojčaty Washingtonem a Adamem. Duch si odpykává trest za násilný čin spáchaný na vlastní ženě. Dál straší po nocích nově příchozí, stojí ale proti zatvrzelému realistovi a také proti nezbedným dvojčatům, kteří mu náležitě pijí krev. Jeho hněv však slábne při pohledu na půvabnou a laskavou Virginii. Postupně si začne uvědomovat, že by to mohla být právě ona, kdo by zlomil kletbu, kterou na něj uvrhla čarodějnice na příkaz bratrů jeho nebohé ženy. (TV Nova)

(více)

Recenze (13)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Původně jsem si myslel, že jde o jiný film, když jsem ho viděl v televizním programu a i z toho důvodu jsem se na to chtěl podívat. Několik kousků na toto téma jsem už kdysi viděl. Bohužel zrovna tenhle televizní kousek patří mezi ty horší a to po všech stránkách. Moc jsem se u něho nebavil, efekty ani herecké výkony se mi taky zrovna moc nelíbili - Neve Campbell (ač má vcelku oblíbená herečka) taky zrovna neoslnila, takže bohužel ale i já se spíše přikláním k podprůměrnému ohodnocení. „Strašidlo na provázku“ přece nemůže vylekat starého ducha mazáka a srdceryvný závěr mé srdce taky zrovna moc neobměkčil…45% ()

Juto 

všechny recenze uživatele

Typická rodina zložená z dvoch mladých spratkov, príťažlivého tínedžerského dievčaťa a otca a matky sa presťahuje na hrad, pretože podľa slov otca je tam lacné bývať.Postava Neve Campbellovej nie je veľmi spokojná s rozhodnutím presťahovať sa tam, pretože sa vyrovnáva s bolesťami dospievania. Zrazu potom, čo sa ubytuje do zámockej spálne, Neve začne pociťovať zvláštnu atmosféru a dokonca si nevie vysvetliť niektoré paranormálne udalosti. Vtedy sa spriatelí s duchom Canterville, ktorého skvele hrá Patrick Stewart, ktorý je veľmi dobrý herec.Chémia medzi Campbellom a Stewartom je intenzívna a príjemná. Je to skôr nežný vzťah.Film má typickú televíznu atmosféru pre tento druh filmov. Smer je veľmi základný a rovnako aj efekty. 5/10 ()

Reklama

Nach 

všechny recenze uživatele

Svého času jako malý bych tomu v devadesátkách udělil i plné hodnocení. Ovšem neviděl jsem ten film cca patnáct let a když jsem ho před týdnem zhlédl znovu, nestačil jsem se divit. Najednou jsem byl svědkem celé řady patosu, kdy skeptický otec nevěří své dceři Virginii. Celé pojetí rodiny bylo nekonzistentní. Dvojčata jakoby ani nepatřila do tohoto filmu. Cokoli udělala, nemělo žádný výsledek na děj. Příběh se bez nich klidně obešel. A strašidlo svým strašením bylo stejně tak děsivé jako žebrající pes u večeře. Ovšem pak je tu druhá polovina filmu, kde se Simon Cantervill spřátelí s Virginií. To pak film opravdu sahá po čtyřhvězdičkovém hodnocení. Bohužel ale tyto scény jsou zde minimálně. Trvají tak patnáct minut, protože více prostoru tu dostává linka živých. A samotné vyvrcholení i díky tomu působí lacině. Suma sumárum dvě slunce. 55% ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Pokud si dobře vzpomínám, předloha byla míněna jako komedie, i když mně osobně - s ohledem na její podstatu a finální rozuzlení - nikdy přehnaně veselá nepřipadala. Ovšem její zdramatizování tak říkajíc po americku se hrubě nevyvedlo. Zápletka se po většinu stopáže tváří vážně - skoro až tragicky - a veškeré její projevy (ať duševní či fyzické) jsou přímo ukázkově prkenné ... jakoby spolkla pravítko. A tak nevidím žádný důvod, proč ji brát na milost. Mimochodem - rozkvetlá mandloň nevyhlíží jako rozkvetlá mandloň, ale jako umělý, patrně ovocný stromek se žárovičkami uprostřed květů, který jakožto jedna z nevýznamných rekvizit obyčejně spoluvytváří výzdobu plzeňských vánočních trhů ... 2.5* ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Ponudnělá verze s nesympatickým duchem a hloupým otcem. Svou představu o duchu lorda z Canterville jsem získal četbou půvabné Wildovy povídky doprovázené skvělými ilustracemi Cyrila Boudy. Všechny zhlédnuté filmy poměřuji svým tehdejším nadšením. Bohužel v tomto porovnání filmy vycházejí (zatím) špatně. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama