Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Duch sira Simona de Cantervill je vytržen z poklidné existence na rodinném zámku v Anglii, kde už po staletí úspěšně děsí generace svých potomků. Nový majitel Hiram Otis je osvícený muž, který nemá pro nadpřirozené jevy nejmenší pochopení. Nastěhuje se tam se svou manželkou, dcerou Virginií a dvojčaty Washingtonem a Adamem. Duch si odpykává trest za násilný čin spáchaný na vlastní ženě. Dál straší po nocích nově příchozí, stojí ale proti zatvrzelému realistovi a také proti nezbedným dvojčatům, kteří mu náležitě pijí krev. Jeho hněv však slábne při pohledu na půvabnou a laskavou Virginii. Postupně si začne uvědomovat, že by to mohla být právě ona, kdo by zlomil kletbu, kterou na něj uvrhla čarodějnice na příkaz bratrů jeho nebohé ženy. (TV Nova)

(více)

Recenze (13)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Ponudnělá verze s nesympatickým duchem a hloupým otcem. Svou představu o duchu lorda z Canterville jsem získal četbou půvabné Wildovy povídky doprovázené skvělými ilustracemi Cyrila Boudy. Všechny zhlédnuté filmy poměřuji svým tehdejším nadšením. Bohužel v tomto porovnání filmy vycházejí (zatím) špatně. ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Svého času jako malý bych tomu v devadesátkách udělil i plné hodnocení. Ovšem neviděl jsem ten film cca patnáct let a když jsem ho před týdnem zhlédl znovu, nestačil jsem se divit. Najednou jsem byl svědkem celé řady patosu, kdy skeptický otec nevěří své dceři Virginii. Celé pojetí rodiny bylo nekonzistentní. Dvojčata jakoby ani nepatřila do tohoto filmu. Cokoli udělala, nemělo žádný výsledek na děj. Příběh se bez nich klidně obešel. A strašidlo svým strašením bylo stejně tak děsivé jako žebrající pes u večeře. Ovšem pak je tu druhá polovina filmu, kde se Simon Cantervill spřátelí s Virginií. To pak film opravdu sahá po čtyřhvězdičkovém hodnocení. Bohužel ale tyto scény jsou zde minimálně. Trvají tak patnáct minut, protože více prostoru tu dostává linka živých. A samotné vyvrcholení i díky tomu působí lacině. Suma sumárum dvě slunce. 55% ()

Reklama

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Když budete připravený, že to není horor, nýbrž duchařina pro celou rodinu, budete mile překvapení. A já jsem byl velice překvapen. Už na samém začátku na vás dýchne klasicky chladná Anglie se svojí působivou přírodou a pitoreskními maloměstskými domy, mezi nimiž se klikatí uzoučké silnice, jenž diváka zavádí k tomu hlavnímu, nádhernému sídlu rodu Cantervillů. Toto starodávné panství bylo pro mne bezesporu největším zážitkem celého filmu. Lehce mi navodilo nostalgickou vzpomínku na Cornanovy horory z 60. let a povídky E. A. Poea. Výběr zámku s jeho blízkou zvonicí a hřbitovem byl skutečně impozantní, a to jak v exteriérech, tak interiérech. Samotný příběh lehce pokulhává, především vztah mezi duchem sira Simona de Cantervilla a mladičkou Virginií mi přišel prazvláštní. Hodně to ovšem i ovlivňuje ten starý shakespierrovský jazyk ducha Cantervilla. Ale to je jediné, co se na tomto příjemném televizním filmu dá vytknout. Patrick Steward do hlavní role výborně zapadl, stejně jako ostatní herci. [329. hodnocení, 8. komentář, 63%] ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Původně jsem si myslel, že jde o jiný film, když jsem ho viděl v televizním programu a i z toho důvodu jsem se na to chtěl podívat. Několik kousků na toto téma jsem už kdysi viděl. Bohužel zrovna tenhle televizní kousek patří mezi ty horší a to po všech stránkách. Moc jsem se u něho nebavil, efekty ani herecké výkony se mi taky zrovna moc nelíbili - Neve Campbell (ač má vcelku oblíbená herečka) taky zrovna neoslnila, takže bohužel ale i já se spíše přikláním k podprůměrnému ohodnocení. „Strašidlo na provázku“ přece nemůže vylekat starého ducha mazáka a srdceryvný závěr mé srdce taky zrovna moc neobměkčil…45% ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Pokud si dobře vzpomínám, předloha byla míněna jako komedie, i když mně osobně - s ohledem na její podstatu a finální rozuzlení - nikdy přehnaně veselá nepřipadala. Ovšem její zdramatizování tak říkajíc po americku se hrubě nevyvedlo. Zápletka se po většinu stopáže tváří vážně - skoro až tragicky - a veškeré její projevy (ať duševní či fyzické) jsou přímo ukázkově prkenné ... jakoby spolkla pravítko. A tak nevidím žádný důvod, proč ji brát na milost. Mimochodem - rozkvetlá mandloň nevyhlíží jako rozkvetlá mandloň, ale jako umělý, patrně ovocný stromek se žárovičkami uprostřed květů, který jakožto jedna z nevýznamných rekvizit obyčejně spoluvytváří výzdobu plzeňských vánočních trhů ... 2.5* ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama